Podwyższenie wieku emerytalnego: w rządzie już zaawansowane prace

06.12.2011, 15:20; Aktualizacja: 06.12.2011, 15:32

W rządzie trwają już zaawansowane prace nad projektem reformy emerytalnej, zgodnie z którym czas pracy zostanie wydłużony do 67 lat. Jak dotąd w Sejmie nie ma porozumienia w tej sprawie. PSL zapowiada poprawki; PiS nie wyklucza swojego projektu; własne propozycje ma SLD.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (81)

  • basia(2011-12-07 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko lata pracy 35,40 brawo SLD tylko kto was poprze na pewno nie Peowcy!!!

    Odpowiedz
  • aleksander(2011-12-08 17:49) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem projekt reformy emerytalnej zapowiedziany w expose premiera nie wejdzie w życie.Tak się stanie z powodu nieudolności rządu / czytaj biurokracja / i z powodu braku zgody społeczeństwa.Cała procedura będzie się bardzo przedłużała.

    Odpowiedz
  • MATKA(2011-12-10 21:27) Zgłoś naruszenie 00

    do fajnie mieć Człowieku chyba tracisz swoje zmysły ? kogo ty popierasz? Tuska i i lewiatanka najgorszych obłudników w cały kraju. Puknij się w swiński łeb
    POPIERAMY PSL I PIS CAŁYM SERCEM. A NAWET I CAŁĄ DUSZĄ

    Odpowiedz
  • nie znoszę go(2011-12-10 21:41) Zgłoś naruszenie 00

    Do Osieckiego!!! chłopie ile masz lat wywalaj z tego państwa i nie mieszaj nikomu we łbach opanuj się mocno nad ty6m co napiszesz w swoim tytule do roboty do łopaty do swojego smrodu. nie rządź POLSKĄ

    Odpowiedz
  • marco(2011-12-10 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    przepracowalam juz 35 lat na produkcji juz nie mam sily a wy proponujecie mi prace do 67 lat skad mam wziac na to sily

    Odpowiedz
  • Polak(2011-12-10 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    kobiety bedą miąły po 52 lata pracy a mundurowi w dalszym ciagu beda przechodzic po 15 latach pracy. Nie mówiąc juz o górnikach , rolnikach, którzy nadal przechodza na emerytury w wieku 55 lat. Mówią , że w Polsce mamy najmłodszych emerytów ale skoro rząd polski pozwala pracownikom likwidowanych sądów wojskowych na przechodzenie na emeryturę w wieku 28!!! lat, a mundurowym w wieku 34 lat to siłą rzeczy średnia musi być niższa. Czyżby ci decydenci byli ślepi i nie dostrzegali tego? A może chcą z nas idiotów zrobić, wciskając nam ten kit...? A gdzie SPRAWIEDLIWOŚĆ ??? jak to sie ma do równości konstytucyjnej. dlaczego jednych prawa nabyte są nietykalne (mundurowi) a kobietom (które pracuja na 2 etatach) wydłuża sie wiek emerytalny o 12 lat (5 lat +7). Mówią, że w całej EU wydłuża sie wiek emerytalny ale nie mówią, że w UE ludzie, żyją 3-5 lat dłużej. Tusk i jego pseudodoradcy maja nas za idiotów z którymi mozna wszystko zrobić oby sie nie przeliczyli.

    Odpowiedz
  • zniesmaczony(2011-12-10 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    To będzie jedyna reforma, podniosą wiek emerytalny do 67 lat,z górnikami ,sędziami policjantami będą pertraktować latami i powiedzą że dla tych grup będą nowe zasady dla nowo przyjętych , uwalą już tych uwalonych, to jest hańba dla tego rządu.

    Odpowiedz
  • emer(2011-12-10 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Duda z Solidarności i panie Guz z OPZZ - ściągnijcie spódnice,załóżcie spodnie i do roboty.Może ten Grupiński ogłosi tutaj, ile to lat pracy ma teraz i będzie miał w wieku 60 i 65 lat życia /lat pracy ozusowanej-tylko/. I ewentualnie Donald dożywocie pracy TUSK też.

    Odpowiedz
  • BIDA Z NĘDZĄ!(2011-12-08 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    No tak staż pracy ( O ILE PRACA BĘDZIE !!!) PUKI CO POMAŻYĆ !!! można ludziska zwiewają a o powrocie nie chcą myslec nawet gdy jest im ciężko na obczyznie a Cudaczek wycudował taaak że i wy zwiejecie młodzi a ci smierdziele POpaprancy zaczną wysprzedawać MIASTA ! np; Gdansk chętnie kupią N-y !!! pozostałe tyż. I tak zniszczymy to o co wiadomo co itd!!!

    Odpowiedz
  • Eugeniusz(2011-12-08 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    35 lat pracy kobiety oczywiście.

    Odpowiedz
  • obywatel podatnik(2011-12-11 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    k-wa najpierw przywileje emerytalne a potem podnoszenie wieku durnawa koalicjo PO-PSL

    Odpowiedz
  • Eugeniusz(2011-12-08 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko staż pracy powinien się liczyć a nie inne pierdoły . Projekt OPZZ,,który popiera SLD winien zostać uchwalony. Inne partie powinny również ten projekt poprzeć. 45 lat pracy kobiety i 40 lat pracy mężczyzny powinno dawać możliwość przejścia na emeryturę bez względu na wiek. Jeśli osoba 50+ nie może znależć pracy to jak ją może znależć mężczyzna 60 - 66 letni.

    Odpowiedz
  • matma(2011-12-08 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    niech Mamusia Boniemu policzy,ile lat pracował -i płacił ZUS- i ile lat pracy będzie miał w wieku 65/6o lat.

    Odpowiedz
  • xxx(2011-12-08 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko staż pracy powinien się liczyć ,35 i 40 tak jak OPZZ chce!!!

    Odpowiedz
  • 36 lat pracy codziennie(2011-12-08 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Panowie ze wszystkich partii ,czy Wy pracowaliście cały czas 35 lub mężczyżni 40 lat?Jest to szmat czasu,jesteśmy zmęczeni dajcie nam odpocząć przed śmiercią!!!
    Tylko EMERYTURA ZA STAŻ PRACY 35 lat skladkowych dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn,a wtedy mlodzi nie będą nas nazywać STARUCHAMI!!!

    Odpowiedz
  • mer(2011-12-08 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    a jak kobieta będzie mieć pięcioro dzieci to 15 lat pracy mniej?

    Odpowiedz
  • EWA(2011-12-08 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    ZAPRASZAM

    WYBIERZ W GOOGLE


    NA BLOG SUBIEKTYWNY


    TU WALCZYMY O EMERYTURY ZA STAŻ PRACY

    DOŁĄCZ DO NAS

    Odpowiedz
  • urszula(2011-12-08 07:18) Zgłoś naruszenie 00

    Należy ogłosić referendum za emeryturą po 35 latach pracy dla kobiet 40 dla męzszczyzn a nie robić w ciemno i wbrew woli większości społeczeństwa bo będzie żle chyba że o to chodzi

    Odpowiedz
  • abaja(2011-12-10 23:03) Zgłoś naruszenie 00

    głupota rodzi głupotę, za kazde dziecko 3 lata krócej co za cymbał to wymyslił? Przecież to doprowadzi do patologi, będą rodzić na siłe byle by tylko mieć mniej do emerytury. A co Państwo zagwarantuje porzuconym dzieciom? Może zamiast tego zrobić reforme emerytalna wsród "grup nietykalnych" mundurowych, sędziów, prokuratorów, górników, nauczycieli i innych Tomków. Odczepić sie od tych którzy na emeryturę dawno zapracowali i nie maja już siły tyrać! Najłatwiej to potrafi kopać słabego! Popieram stanowisko OPZZ!!!

    Odpowiedz
  • rocznik 1956(2011-12-11 16:42) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko lat pracy 35/40,składki są od lat pracy a skoro są wypracowane po co jakieś udźiwacznienia nikomu nie potrzebne.Wcześniej zaczniesz to wcześniej skończysz,później pójdziesz do pracy to pózniej skończysz-proste czytelne i logiczne.

    Odpowiedz