Podwyższenie wieku emerytalnego: w rządzie już zaawansowane prace

06.12.2011, 15:20; Aktualizacja: 06.12.2011, 15:32

W rządzie trwają już zaawansowane prace nad projektem reformy emerytalnej, zgodnie z którym czas pracy zostanie wydłużony do 67 lat. Jak dotąd w Sejmie nie ma porozumienia w tej sprawie. PSL zapowiada poprawki; PiS nie wyklucza swojego projektu; własne propozycje ma SLD.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (81)

  • ja61(2011-12-06 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    pytam, dlaczego we włoszech podniosą wiek dla kobiet tylko do 62lat (przy kolosalnym dwficycie) a u nas zaraz do 67 lat.
    czy ktoś tu nie wybiega przed orkiestrę

    Odpowiedz
  • zico(2011-12-06 17:04) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko staż pracy powinien liczyć się do emerytury. Posiadanie dzieci nie powinno być wiązane z prawem do wcześniejszej emerytury.

    Odpowiedz
  • slawa(2011-12-06 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    Starcy maja pracowac do smierci ,a mlodzi za granica.W jakim kraju my zyjemy i kto nas okrada

    Odpowiedz
  • Marko(2011-12-06 18:39) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram projekt obywatelski
    Każdy ubezpieczony, bez względu na datę urodzenia i tytuł ubezpieczenia, powinno przysługiwać prawo do emerytury pod warunkiem, że osoba taka udowodniłaby staż ubezpieczeniowy. Kobieta powinna przepracować 35 lat, a mężczyzna - 40 lat . To byłó by uczciwe .

    Odpowiedz
  • maja(2011-12-06 18:47) Zgłoś naruszenie 00

    A co z kobietami które nie mogą mieć dzieci? Za karę mają dłużej pracować?

    Odpowiedz
  • oszukana-54(2011-12-06 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    POPIERAM OBYWATELSKI PROJEKT DRUK NR 17 PODPISÓW ZEBRANYCH 270 000 . Tylko lata pracy...(STAŻ ) powinny decydować o przejściu na emeryturę .Co kogo to obchodzi ile kto urodził i wychował dzieci .To jest jego sprawa !
    35/K i 40/M

    Odpowiedz
  • Ryszo(2011-12-06 19:30) Zgłoś naruszenie 00

    Zobaczycie że niejaki Mordechaj z Lewiatana bedzie przekonywał do pracy 67 lat. Już czas skończyć z tymi ludzmi.

    Odpowiedz
  • alice(2011-12-06 19:37) Zgłoś naruszenie 00

    pracowac mozna, o ile można prace utrzymac

    Odpowiedz
  • kiedys dyskryminowano matki bekartow(2011-12-06 19:44) Zgłoś naruszenie 00

    co to za kretynski pomysl z tymi matkami, przeciez to jest jawna dyskryminacja czlowieka ze wzgledu np na chorobe, bezplodnosci itd itp...

    Odpowiedz
  • dzieci chore nieuleczalnie fajnie miec(2011-12-06 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    a co z matkami, ktore oddaly dzieci do rodzin zastepczych, do adopcji, do domu dziecka, a co z tymi dziecmi, ktore sa nieuleczalnie chore psychicznie i fizycznie, z wadami genetycznymi, na utrzymaniu panstwa przez 70 lat swojego zycia? a co z matkami ktore wychowaly nierobow, leni, pijakow, kryminalistow? niech ten pawlak puknie sie w ten swoj wsiowy leb, a pis to juz w ogole oszalal...

    Odpowiedz
  • obserwator(2011-12-06 20:03) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy zostanie podniesiony wiek emerytalny dla posłów i senatorów bo z tego co wiem mogą przejść na emeryturę w wieku 50 lat ???

    Odpowiedz
  • Real 1953(2011-12-06 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    Realizacja projektu rządowego to de facto pozbawienie 2/3 cywilnej populacji męskiej prawa do emerytury mające na celu zawłaszczenie składek płaconych zazwyczaj przez kilkadziesiąt lat przez tych "niewolników". Niewolników , abowiem jak wiadomo nie mają nic do powiedzenia w sprawach pieniędzy , które odprowadzali przez kilkadziesiąt lat na zabezpieczenie swojej starości .
    Już dzisiaj ok. 40 % mężczyzn- cywili nie dożywa wieku emerytalnego ( tj. 65 lat ).
    Po realizacji zamierzeń rządu ok. 60 mężczyzn nie będzie dożywało wieku emerytalnego ( 67 lat ).
    Zwykły skok na kasę , niezła kasa dla łatania budżetu , dziurawionego opłacaniem całej masy absurdalnych i niesprawiedliwych przywilejów , nadanych z politycznej kalkulacji dla różnorakich grup .
    W 2020 r po realizacji zamierzeń rządu mężczyżni -cywile będą odchodzili na emeryturę w wieku 67 lat po nawet 47 latach pracy z wizją pobierania świadczenia przez ok. 4-5 lat.
    Kobiety wówczas będą odchodziły w wieku 62 lat po ok. 42 latach pracy z wizją pobierania świadczenia przez ok. 19 lat.
    A MUNDUROWI ??? BĘDĄ PRZECHODZILI NADAL ( tak jak dzisiaj ) PO 15 LATACH SŁUZBY Z WIZJĄ POBIERANIA SWIADCZENIA PRZEZ PONAD 36 LAT.
    Taka jest właśnie logika myślenia Tuska , takie jest jego poczucie uczciwości, sprawiedliwości w rozkładaniu kosztów kryzysu w społe- czeństwie.
    Nie ufam takiemu premierowi , nie ufam takiemu państwu , czuję się kolejny raz oszukany- żałuję , że kilkadziesiąt lat temu dokonałem wyboru ułożenia sobie życia zawodowego i rodzinnego w takim WIAROŁOMNYM PAŃSTWIE.
    Nasze państwo różnie traktuje swoich obywateli , dzieli ich na lepszych i gorszych. Z zasady jak widać nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec przedstawicieli słabych grup społecznych . inaczej sie zachowuje wobec silnych grup , tam okazuje wyjątkową atencję , pobłażliwość i hojność w konserwacji absurdalnych przywilejów.

    Odpowiedz
  • klakier(2011-12-06 21:00) Zgłoś naruszenie 00

    "Chrzanić" taki rząd- NIEUDACZNIKÓW klerykalnych,myślących tylko o własnym tyłku. Rząd co bawił się w UBEZPIECZYCIELA- nieubezpieczonych rodzin "zabitych" [różnych],okradając Państwo i WYŁUDZAJĄC kasę dla SWOICH. Powinni być osądzeni i do kryminału. A co z KONKORDATEM ?-p.Tusk na samą myśl , ROBI w GACIE ze strachu, bo ma w rządzie szpiegów z Opius Dei-takiej bandy co rządzi Watykanem, a teraz Polską. Pani Suchocka -DOŚĆ ambasadorowania w Watykanie!.

    Odpowiedz
  • Hubert(2011-12-06 22:06) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytura po 35/40 latach uczciwej pracy nam się należ a jak kto chce pracować do 100 lat to Szczęść MU Boże ale pieniędzy ani kosztowności ze soba na druigi świat nie zabierze ani P.Tusk

    Odpowiedz
  • SOFFI(2011-12-06 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    Wcześniej wysylano w wieku 5Olat emerytów, jest bezrobocie;jak nie masz znajomości to nie masz pracy,gdzie będą pracować,nie ma miejsc pracy. Pracują na wcześniejszej emeryturze w tym samym miejscu pracy i msją 2 świadczenia, a są tacy którzy szukają pracy przed 50 beskutecznie,

    Odpowiedz
  • matka(2011-12-06 23:10) Zgłoś naruszenie 00

    Tendencja wzrostowa.Rośnie wiek emerytalny.Rośnie bezrobocie.Rośnie deficyt.Rośnie bieda.Rosną majątki.Rośnie szara strefa.

    Odpowiedz
  • l(2011-12-06 23:23) Zgłoś naruszenie 00

    Panowie nie powinni głosować w sprawie wlepienia kobietom dodatkowo 7 (słownie :siedmiu lat pracy) dodatkowo do stanu na dziśiaj. Panom tylko 2 lata czy aż 2 Bo to najwyzszy możliwy wiek pracy w Europie. Dlaczego kto zyska jak wprowadzi Polakom tyle lat pracy do śmierci lub śmierci na bezrobociu. Polskę napewno czekają kary za przekroczenie długu3% PKB i to będzie koniec reform kraju zwanego Polską

    Odpowiedz
  • n(2011-12-06 23:44) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego mówi sie że to łagodny scenariusz reform.Przecież to praca do śmierci i skąd niby te wysokie emerytury z OFE? czy z własnych składek z obowiązkowych doubezpieczeń. A bogaci śmieja się,śmieją nie beda przeciez pracować prawie do śmierci.

    Odpowiedz
  • przyjazne Państwo(2011-12-07 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Podnoszenie wieku dla grup uprzywilejowanych dopiero dla nowo zatrudnianych.Kobiety i mężczyźni, którzy harując ponad 30 lat i którym już kilka razy podnoszono wiek emerytalny, żadnych praw nabytych nie mają(np. kobietom niedawno podniesiono wiek o 5 lat plus teraz te 7 to chyba jest 12 lat dłużej).Może i ludzie żyją dłużej, (chociaż nie wiem, w jakim środowisku przeprowadzono te badania), proponuję jednak sprawdzić wśród zwykłych ludzi sprawdzić jeszcze ich stan zdrowia( juz dziś nie wykupują recept).Czyż nie fajnie będzie brać 100zl emerytury więcej przez parę lat zdychając w łóżku? Ale mamy mądrych ludzi w rządzie-podniosą wiek przejścia na emerytury i obniżyli zasiłki pogrzebowe -cóż za oszczędności !!!

    Odpowiedz
  • obserwato(2011-12-07 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    Po przepracowaniu np.44 lata pracy fizycznej i płaceniu składek do Zusu teraz nie można będzie skorzystać z emerytury bo człowiek już schorowany nie dożyje.TEraz muszą ustalić prawo do "uśmiercania" ludzi na życzenie.Brawo dla Rządzących !!!Komuno wróć !!!

    Odpowiedz