Policjant bardziej chory niż pracownik

autor: Bożena Wiktorowska01.12.2011, 06:22; Aktualizacja: 03.12.2011, 08:53
Policja

Policjaźródło: ShutterStock

Planowana reforma systemu emerytalnego służb mundurowych może objąć zmiany zasad wypłacania uposażenia w czasie choroby.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (73)

  • soplica(2011-12-01 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie to niby ekstremalne warunki? Bo deszczyk pada, wieje wiatr a może mróz? Jest wiele zawodów w których pracuje się w o wiele trudniejszych warunkach. Porównajcie prace policjanta i np. montera sieci elektrycznych. W zimie lub w upalne dni gdy wystepują awarie pracuja w ekstremalnych warunkach a mają 80% chorobowe.

    Odpowiedz
  • Roibol 45 lat skladkowych i zasilek(2011-12-01 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego nikt nie zwraca uwagi na to że ludzie pracują też w ekstermalnie niekorzystnych warunkach cały dzień nie mając nawet warunków na to aby schronić się przed deszczem czy ogrzać z powodu zimna. Tylko cały czas wszystcy się martwią o służby mundurowe a pozostałe grupy to już nie ludzie, każdy jest człowiekiem i należy się go traktować tak samo i mieć takie same prawa a powinno się odpowiednio wynagradzać w zależności od trudów pracy. Bo mundurowy służyć nie może bo z wiekiem nie jest taki sprawny ale brać emeryturę i pracować jako ochroniarz to już może i jest sprawny .Pracownik fizyczny musi być sprawny i na przykład budowlaniec w wieku 65 lat musi skakać po rusztowaniach a przecież po 40 latach pracy fizycznej stawy też wysiadają ale skoro chce żyć to musi być sprawny lub do piachu.Z chorobowym jest tak samo dać 70 % chorobowego to na pewno innych też uzdrowi bo nie opłaci się chorować i kombinować .Ale każdy jest obywatelem i powinien być traktowany jednakowo a nie dzielić na gorszych i lepszych.To tak samo powinno się wprowadzić dodatkowy urlop (dziadkowy) po przepracowaniu pewnej ilości lat dla wszystkich a nie tylko pewnych grup uprzywilejowanych

    Odpowiedz
  • ZUSowiec(2011-12-01 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie statystyki dla ABW? ;-)

    Odpowiedz
  • Bobi.(2011-12-01 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    Nie naciągajmy tych warunków ekstremalnych- przecież cały czas nie przebywają tylko w tych "niekorzystnych warunkach"- trochę jeżdżą samochodami, trochę chodzą, pracują w pomieszczeniach jak inni itp.W szczególnych okolicznościach może "postoją" na deszczu czy mrozie ale nie cały czas. Inni pracownicy jak elektrycy, kolejarze ( remont i budowa trakcji) czy budowlańcy budynków i dróg- pracują właśnie cały czas w tych warunkach jakie panują .
    Uważam ze nie należy różnicować zawodów bo każdy ma plusy i minusy.
    Na pewno do gorszego trudno się przyzwyczaić.

    Odpowiedz
  • pan życia i smierci(2011-12-01 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    TO przyjmijcie się BURAKI... do Policji jak tak dobrze...!!! a nie plujcie jadem

    Odpowiedz
  • pan życia i smierci(2011-12-01 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    i jeszcze jedno ...niech DADZĄ te 80% ale ZACZNĄ PŁACIĆ za nocki,święta i nadgodziny...bo taki BURAK jeden z drugim zrobi kilka świąt i ma na ratę na samochód a ja zrobię 5-6 świąt w miesiącu bo to mecze,imprezy,andrzejki,pasterka,wszystkich świętych ... I O TYM ŻADEN CYMBAŁ NIE PISZE ŻE ZA DARMO--- a za darmo UMARŁO !!! o tym napiszcie tym prostakom bo jeszcze chyba o tym nie wiedzą !!!

    Odpowiedz
  • adam(2011-12-01 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    Żydowska nagonka na funkcjonariuszy? A za świeta,noce,temperaturę,stres nie mają grosza,o tym milczą.Niewygodne? Za taplanie się w ludzkich brudach-niewygodnie? Najlepiej wychodzi nastawianie jednych na drugich.
    Ile zarabiają ci co rządzą w myśl sprawiedliwości społecznej powinni-średnia krajową.

    Odpowiedz
  • pracownik(2011-12-01 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    Do 6
    SKORO TAK CI ŹLE, TO CZEMU NIE PRZEJDZIESZ DO INNEJ ROBOTY?

    Będziesz miał ZUS, a na emeryturę przjedziesz w wieku 67 lat. Skoro tak dobrze, co cie trzyma w policji?

    Odpowiedz
  • pan życia i smierci(2011-12-01 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    chłopku !!!/nr 8/ czy ja piesze że JEST MI ŹLE??? pisze do takich jak ty i INNYCH z tego forum !!! COŚ ZA COŚ-rozumiesz !!!

    Odpowiedz
  • Putin(2011-12-01 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ci trutnie z policji, masę zwolnień od .. psychiatry to nie żart. Wybitnie zdegradowani przez życie biedaczki!!! SKOŃCZYĆ TO TUSKU !!!

    Odpowiedz
  • Obserwator(2011-12-01 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    Myślę,że problem wcześniejszych emerytur oraz zwolnień lekarskich służb mundurowych jest bardzo prosty do rozwiązania. Mianowicie proponuję czas przebywania na zwolnieniu lekarskim zaliczyć jako okres nieskładkowy tzn. 0,7% za rok, który nie będzie wliczał się:
    - do okresu służby celem nabycia praw emerytalnych,
    - do nagrody rocznej.
    W takim przypadku każdy policjant nie odejdzie na zaopatrzenie emerytalne po 15 latach służby. Natomiast obliczenie emerytury nie powinno być z ostatniej pensji tylko z trzech ostatnich pensji ponieważ mundurowi odchodzący z wysokich stanowisk otrzymują bardzo dużo podnoszonego dodatku, który znacznie podnosi emeryturę niejednokrotnie jest ona wyższa od poborów otrzymywanych w służbie. Myślę, że takie rozwiązania są sprawiedliwe.

    Odpowiedz
  • pan życia i smierci(2011-12-01 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    tak tak tylko my nie odprowadzamy składek...a poza tym jak w poście nr 6 ---jak chcą kodeks pracy wprowadzić !!!

    Odpowiedz
  • warszawianka(2011-12-01 14:58) Zgłoś naruszenie 00

    Policja powinna być właściwie wynagradzana, a chorobowe otrzymywać takie, jak reszta. skąd środki? Zlikwidować straż miejską!!!

    Odpowiedz
  • Andrzej(2011-12-01 15:02) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko zabieraja, straszą ! Jeszcze trochę i nikt z ambicjami do policji nie przyjdzie, niedługo bedą przyjmować po gimnazjum. Jak ktoś nie ma pleców to kariery w policji nie zrobi, takie są fakty. Sitwa i układy. A sama służba w policji, nie ma nic wspólnego z serialami w tv, człowiek grzebie sie w brudach ludzkich, doslownie. Ale żeby to wiedzieć to trzeba troche posłużyć. A pieniądze- 2,5 tys. po 13 latach. Gorzkie to jakieś.

    Odpowiedz
  • Utną jak celnikom(2011-12-01 15:09) Zgłoś naruszenie 00

    Tam była taka sama sytuacja...

    Było tak..
    100% odpłatność = dużo chorych

    Teraz jest tak...
    80% odpłatność = cudowne ozdrowienia i mało chorych

    I słuzba zadowolona i w Budżecie wiecej

    Odpowiedz
  • Tomasz J.(2011-12-01 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie trzeba sie buntowac bo rzad robi z nami co chce i na calym swiecie tak jest, ze ludzie wychodza na ulice to nie tylko w polsce takie jaja sobie znas robia.

    Odpowiedz
  • Banka(2011-12-01 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    Do chlopka z nr 8. A co powstrzymuje abys sam przyjał się do Policji i szaprał z pijanymi lumpami, którzy złożą na Ciebie skargę i wyladujesz na dywaniku prokuratorskim, skad droga niemal w jedną wiedzie stronę, za co? za te święta, przepracowane dni wolne od pracy, nocki itd. Dawaj, nie krępuj się Tobie wszak tez nalezy się . CHŁOPKU!!! ( kurcze jak to określenie tego matołka mi się podoba to szok)

    Odpowiedz
  • poli(2011-12-01 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    80% - ok. tylko niech nam tak samo jak pracownikom płacą za pracę w nocy w soboty niedziele i święta. to służba a nie praca. wszyscy znajomi idą na zabawę sylwestrową a ja do roboty. super

    Odpowiedz
  • Kazek(2011-12-01 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro w cywilu tak dobrze to po co się męczyć zmienić pracę i brać kasę za pracę w nocy nadgodziny i wiele innych plusów w dzisiejszych czasach płacą za wszystko bardzo chętnie można nawet żądać podwyżek.W czasach komuny wystarczała sama policja nie było straży miejskiej ani firm ochroniarskich.Ale prawo było inne i inaczej przestrzegane .A teraz mundurowi odchodząc na wcześniejszą emeryturę tworzą firmy ochroniarskie i tam są sprawni i mogą pracować a robią prawie to samo co na służbie. . Więc o co tu chodzi a o ile nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę .
    Do poli poz18 faktycznie po 46 latach pracy składkowej sobie poszaleję we święta i na zabawie sylwestrowej z zasiłku przedemerytalnego oile mam problemy z chodzeniem z powodu zwyrodnienia stawów i kręgosłupa a nawet nie stać na wykupienie leków i na prywatne wizyty u specjalisty, a na ubezpieczenie nie ma szans .Tak że bardzo się cieszę że sylwester się zbliża na pewno zaszaleję

    Odpowiedz
  • Polka(2011-12-01 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe- czy jak zrobią policjantom 80% chorobowego to policjanci będą nas bronić przed łobuzami z nożami,maczetami itp z narażeniem własnego życia???

    Ja bym się ciężko zastanawiała -czy bohaterstwo nie wyjdzie mi bokiem
    bo jak oberwę to nagrodzą mnie stratą 20% chorobowego i być może kolorową blaszką lub dyplomem za poświęcenie,ale za to nic nie kupię.

    Moim zdaniem w interesie rodaków jest prawo do 100% chorobowego dla tych którzy nas bronią.
    PROPONOWANE 80% CHOROBOWEGO WYPROMUJE MIERNOTY W POLICJI

    Odpowiedz