SLD: apel do rządu o poparcie rozwiązań OPZZ w sprawie emerytur

30.11.2011, 13:44; Aktualizacja: 30.11.2011, 13:48

Politycy SLD: Dariusz Joński i Ryszard Zbrzyzny zaapelowali w środę do premiera Donalda Tuska o poparcie obywatelskiego projektu, który zakłada, że o przejściu na emeryturę nie decydowałby wiek, a staż pracy: 35 lat dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn. Projekt od zeszłego roku czeka w Sejmie na rozpatrzenie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (64)

  • Oburzony(2011-11-30 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    Tak właśnie powinno być. SLD w końcu poparł mądrą i sprawieliwą inicjatywę.
    To jest rozwiązanie, o które walczą Polacy - a nie grupy uprzywilejowane. Jak długo mamy pracować na tych młodych emerytów, KRUSY itp. My też jesteśmy ludżmi, pracujemy ciężko - i co nam rząd szykuje!!! Takich politykó jak Pan Joński i Zbrzyzny więcej nam potrzeba. PO drodze im z ludżmi a nie przeciw...

    Odpowiedz
  • MK(2011-11-30 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    Premierze Tusk do roboty !!
    Może pochyli się Pan nad spracowanymi pracownicami i pracownikami którzy przepracowali od 35-45-lat i dłużej... większośc dłużo młodszych i z krótszymi stażami pracy wysłał Pan na emerytury. W skótek dzisiejszych przepisów emerytalnych ten wiek emerytalny wydłużono nam dwa razy z 20-25-lat składkowych do 50-53-lat .

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-11-30 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    popieram wniosek SLD
    MAM 61 LAT I 45 LAT PRACY JESTEM BEZ PRAWA DO EMERYTURY
    nie tylko musze jeszcze pracowac lub oczekiwac na emeryture do 65 roku zycia ale rzad jeszcze chce mi wydluzyc oczekiwanie do emerytury o kolejne 7 m/cy
    Czy to jest sprawiedliwe
    CZY PO 45 LATACH PRACY NIE NALEZY SIE EMERYTURA BEZ WZGLEDU NA WIEK
    DLACZEGO RZAD TAK UNIKA DOCENIANIA LUDZI Z DLUGOLETNIM STAZEM PRACY
    wiek emerytalny mozna wydluzyc jedynie tym ktorzy maja stosunkowo niski staz pracy .

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-11-30 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    PROJEKT TEN POWINNY POPRZEC WSZYSTKIE PARTIE
    Obywatele z rocznika 1949 i dalej w obecnej chwili maja staz pracy 40 a nawet 47 lat pracy. PRZEBYWAJA CZESCIOWO NA GLODOWYCH SWIADCZENIACH PRZEDEMERYTALNYCH OK 800 ZL . CI KTORYM UDA SIE PRZEPRACOWAC DO 65 ROKU ZYCIA OSIAGNA STAZ PRACY 50 LAT I TYM DOKLADA SIE JESZCZE KOLEJNE 7 MIESIECY GDZIE EMERYTURA ZA STAZ PRACY

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-11-30 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    jak bardzo niesprawiedliwy jest nasz system emerytalny swiadczy chocby to ze do konca 2008 roku mogl przejsc na emeryture mezczyzna majacy 60 lat i 35 lat pracy czyli 1948 rocznik o rok starszy czyli 1949 ze stazem 45 lat pracy musi pracowac do 65 lat czyli staz pracy 5o lat i dodatkowo 7 miesiecy w zwiazku z nowymi propozycjami rzadu

    Odpowiedz
  • Anna(2011-11-30 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    Decydować powinna przede wszystkim wielkość zgromadzonych składek. Można pracować i 50 lat i cóż z tego jak wysokość składek jest minimalna.

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-11-30 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    do 6 jezeli ktos przepracowal 40 45lat pracy to na pewno wypracowal sobie emeryture wyzsza jak swiadczenie przedemerytalne w wys.ok800 zl

    Odpowiedz
  • barbara(2011-11-30 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    wiek emerytalny dla wszystkich byłby sprawiedliwy dla kobiet po 35 latach pracy a dla mężczyzn po 40 latach pracy panie Tusk niech pan posłucha SLD i się zgodzi na projekt obywatelski

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-11-30 17:31) Zgłoś naruszenie 00

    panie premierze dosc obiecanek o irllandi i owiekszych emeryturach jak bedziemy
    pracowac dluzej poprzej projekt sld a mlodzi w tym kraju wezma sie do pracy a
    nie na emigracje ibedziesz mial pan zufanie spoleczenstwa

    Odpowiedz
  • ps(2011-11-30 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    Dla wyrzucanych z pracy z powodu kryzysu na tonącej wyspie powinny pojawić się rozwiązania za co przeżyć do czasu nastania niżu demograficznego, kiedy 50+ bedą mili widziani ze swoim doswiadczeniem. Może powinni pracować w urzędach na pół etatu żeby nie stracili kontaktu z rynkiem.To jest częste w innych krajach

    Odpowiedz
  • ludek(2011-11-30 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie . Co z wiekiem emerytalnym służb mundurowych? Czy jest ktoś kto wie coś na ten temat?

    Odpowiedz
  • matka(2011-11-30 18:27) Zgłoś naruszenie 00

    Całym sercem popieram ten projekt.Tylko należy od razu podejść do emerytur grup uprzywilejowanych i uchwalić po ilu latach pracy mogą przechodzić na emeryturę /np. mundurowi,nauczyciele.../Bo w przeciwnym razie dalej będą na nas ,,pasożytować''w imię swoich przywilejów.I może jeszcze mi wyjaśnicie jak to by było w przypadku osób których pracę zawodową przerwała przewlekła choroba i np. kobieta po 20 lub 25 latach pracy musiała przejść na rentę.To czy w wieku 60 lat będzie mogła przejść na emeryturę?

    Odpowiedz
  • polacy(2011-11-30 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Premierze mój mąż i ja w sumie placimy skladki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe 73 lata dlaczego ja kobieta z 35 letnim stażem pracy w tym 26lat w warunkach szczegolnych w systemie zmianowym nie mogę odejśc na emeryturę a mąż 38 lat pracy w tym 3 miesiący zwolnienia lekarskie. Myślę że powinniśmy ustąpi miejsca młodnym i otrzyma godną emeryturę .Popieram SLD a jeżeli ktoś chce pracowa to proszę nie zabrania ale społeczeństwu ktore chce odejśc pozwólcie na taką decyzję i obliczcie godne emerytury

    Odpowiedz
  • polak(2011-11-30 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    SLD brawo lata pracy powinny decydowac o
    emeryturze tylko i wylacznie i to jest sprawiedliwe.

    Odpowiedz
  • babcia(2011-11-30 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Ludku nic ,mam znajomego 41 lat życia I JUŻ EMERYTURKA MUNDUROWA 3500TYŚ,FAJNIE NAPRACOWAŁ SIĘ BIEDAK A JA KOBIETA 35 LAT PRACY W SYSTEMIE ZMIANOWYM NIESTETY MUSZĘ PRACOWAC DALEJ ZAPOMNIAŁAM O ŚWIADCZENIU PRZD EMERYTALNYM 780 ZL ŚMIECH .popieram SLDcałym sercem pomyśleli o starszych pracownikach

    Odpowiedz
  • Zwykły człowiek,(2011-11-30 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    Witam, Kiedyś już pisałem tutaj na temat emerytury. Prawda jest taka , że państwo bandycko złodziejskie celowo chce wydłużyć wiek , by mało kto dożył tej emerytury. Czytam że oszukano POLAKÓW , ale uważam że ten naród jest tak tepy , ze jak by mu wmówiono ze jutro POLSKA bedzie mocarstwem to by też uwierzył. Co do emerytur, strajki w Grecji , pracuja do 53 roku życia , Francuzom chca wydłużyć wiek do 62 roku życia , beda protesty,Niemcy do 67 lat , ale wariant 43 lat pracy pozostał , niezależnie na wiek.Wiec co można sadzić o naszym wydłużonym wieku, celowa polityka wyniszczenia starego pokolenia.Kraj Katolicki , a, s... k... syn...ów nie brakuje.Pod hasłami , solidarnosci społecznej i pod tak ulubionym ostatnio hasłem w imie demokracji , poróznia sie ludzi , jedni musza pracowac aż zdechna drudzy w sile wieku , miła wysoka emeryturka. I to jest obraz POLSKI. Partia która chce w nastepnych wyborach wygrac , niech idzie z chasłem właśnie takiej emerytury 35/40, bo według mnie to ogromny kawał czasu pracy, gdyby nieudolne rzady w tym kraju , i rozgrabienie mych składek , nikt by nie musiał cierpieć z powodu nieudaczników zyciowych , a tak wymyslono , pracuja az zdechniesz w imię solidarnosci.Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • emma(2011-11-30 20:31) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo SLD.
    Nareszcie zrobiło się głośno o ludziach ze stażem pracy 35+, wykluczonych z życia społecznego. Pan Premier udaje, że nie widzi problemu tych ludzi, którzy nie ze swojej winy stracili pracę i pozostają bez środków do życia bądź przebywają na jałmużnie z pańskiego stołu w wysokości 746,00 zł. na rękę. Mało tego, chce nam (kobiety) jeszcze dołożyć 7 lat pracy.

    Pytam się, gdzie ta praca dla osób 50+ ?

    W 2009 roku dołożono nam 5 lat dodatkowej pracy a teraz jeszcze 7... Gdzie jest jeszcze na świecie drugi taki kraj w którym w ciągu trzech lat wydłuża się wiek emerytalny kobiet o 12 lat ? Jeżeli trzeba wydłużyć wiek uprawniający do emerytury to proszę zacząć od rocznika 1969 a nam styranym pracą pozwolić odejść na emeryturę.

    Panie Joński, życzę powodzenia.

    Odpowiedz
  • rencista(2011-11-30 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda ,że SDL przed wyborami tego nie mówiło.Napewno byście mieli więcej głosów.Zawsze wierzyłam w SDL i w dawne czasy.Chcialo by się powiedzieć "Komuno wróć"Popieram bardzo!!!ten projekt.

    Odpowiedz
  • 61 latek z 42 letnim stazem bez prawa do emerytury(2011-11-30 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    Do Anny z post 6 Jeżeli ktoś pracuje za minimalne wynagrodzenie to choćby pracował i 100 lat to jego składka emerytalna nadal będzie minimalna.

    Odpowiedz
  • Hubert(2011-11-30 22:26) Zgłoś naruszenie 00

    Wreszcie ktoś się za nami wstawił OPZZ zgromadziłoby znacznie więcej podpisów a SLD szkoda ,że głosiło tego hasła przed wyborami to napewno partia otrzymała by większego poparcia i wtedy Tusk zaczął by myśleć logiczniej.

    Odpowiedz