SLD: apel do rządu o poparcie rozwiązań OPZZ w sprawie emerytur

30.11.2011, 13:44; Aktualizacja: 30.11.2011, 13:48

Politycy SLD: Dariusz Joński i Ryszard Zbrzyzny zaapelowali w środę do premiera Donalda Tuska o poparcie obywatelskiego projektu, który zakłada, że o przejściu na emeryturę nie decydowałby wiek, a staż pracy: 35 lat dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn. Projekt od zeszłego roku czeka w Sejmie na rozpatrzenie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (64)

  • 55 latek(2012-01-11 22:56) Zgłoś naruszenie 00

    I pomyśleć że obecnie rządzący kiedyś walczyli o wcześniejsze emerytury a teraz zapomnieli o 14 postulacie solidarności.HAŃBA.

    Odpowiedz
  • piotr(2011-12-13 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli ta inicjatywa SLD wynika z chęci załatwienia sprawy, a nie z zamiarów populistycznych, to jest do zrealizowania. Myślę, że Ruch Palikota poprze z rozsądku, PIS-uary z chęci dołożenia PO, a PSl z obawy przed wykluczeniem w następnych wyborach.
    Byłby to krok do sprawiedliwości, a bonusem byłby widok piany na pysku Tuska.

    Odpowiedz
  • J M(2011-12-13 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    JM jak długo mozna oszukiwać ludzi szczególnie tych z długim stażem pracy , Panie Premierze trochę zdrowego rozsądku.Po 43 latach uczciwej pracy chciałbym przejść na emeryture ,rocznik 1949

    Odpowiedz
  • mark(2011-12-06 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    pracowac do smierci - oto recepta na kryzys Tuska, brawo dla jego wyborcow

    Odpowiedz
  • zbuch(2011-12-05 18:56) Zgłoś naruszenie 00

    POPIERAM w 100% ale jak zwykle platforma do tego nie dopuści!!!ja też jestem w takiej sytuacji 57 lat życia i 42 lata pracy teraz drżę o każdy dzień w pracy a tu jeszcze 10 lat pracy CO TO MA BYĆ W WYDANIU TUSKA ŻYCIE ZA KARE- co to jest POLSKI obóz pracy ma być 52 lata pracy !!! jakaś kpina RZĄDZĄCYCH najlepiej by roczniki +50 WYMARŁY!!!

    Odpowiedz
  • edward(2011-12-05 12:23) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram tych, którzy walczą w słusznej sprawie- emerytura po 35/40 latach pracy. My rocznik 1949-1956 nie wszyscy mamy już pracy- zwolnieni z niej nie z własnej winy. Praca jest nieosiągalna dla mgr przed 30 rokiem życia, a co mówiąc
    po 55,60 rokiem życia. I tu strasznie się dziwię młodzieży, która siedzi cicho bo
    chyba sobie sprawy nie zdaje z powagi sytuacji jaka ja czeka za kilkanaście lat.
    Wasz liczba przepracowanych lat pracy będzie dużo dużo niższa od naszych w tym okresie życia.

    Odpowiedz
  • NAIRAM(2011-12-05 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    Sprawiedliwość społeczna powinna polegać na tym ,iż obywatele, którzy najdłużej odprowadzali składki emerytalne mogą skorzystać z wcześniejszego przejścia na emeryturę ,niestety w naszym ukochanym kraju jest wręcz odwrotnie. Panie Premierze ,dlaczego nie wydłuży się lat pracy dla wszystkich pracujących ,gdzie jest plan oszczędności w kancelarii premiera, prezydenta,sejmu, senatu itp.dlaczego koszty walki z kryzysem przerzuca się głównie na obywateli.

    Odpowiedz
  • henio(2011-12-05 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    emerytura od stażu to jest sprawiedliwe popieram

    Odpowiedz
  • ZBUCH(2011-12-05 06:23) Zgłoś naruszenie 00

    TYLKO TAKA OPCJA BYŁABY SPRAWIEDLIWA!!!

    Odpowiedz
  • sprawiedliwy(2011-12-04 20:20) Zgłoś naruszenie 00

    Do doradcy emerytalnego. A co za przeproszeniem ***** mnie obchodzi, że państwo zdefraudowało moje pieniądze. Za defraudację idzie się do więzienia. A ty nie wypisuj głupot. Ci co uczciwie składali pieniądze przez 40 lat to z nich teraz nie mogą skorzystać, a Ci co co w ogóle nie składali to idą na emerytury i dla nich to są pieniądze. Ludzka cierpliwość jest już na wyczerpaniu i kto wie czy nie będzie się dochodziło swoich praw w inny mniej kulturalny sposób.

    Odpowiedz
  • Doradca emerytalny(2011-12-04 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    Projekt SLD wprowadzający emerytury za 35/40 lat okresów składkowych nie ma żadnych szans na realizację, ponieważ zdecydowana większość państw UE wydłuża wiek emerytalny. Ponadto niech ci którzy maja tyle lat pracy niech się nie łudzą, że skoro odprowadzane były składki emerytalne od ich wynagrodzeń, to emerytura należy im się jak kość dla psa. Powinni wreszcie zrozumieć, że państwo po prostu nie ma tych pieniędzy, zostały one przejedzone czyli zdefraudowane i ten prosty fakt niech wreszcie przyjmą do wiadomości. W innym przypadku, będą żyć tylko złudzeniami, co może im nie wyjść na dobre.

    Odpowiedz
  • Elżbieta(2011-12-04 19:32) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram - to najprostsze i najbardziej czytelne rozwiązanie - okres opłacania składek a nie wiek winien decydować o PRAWIE do przejścia na emeryturę, Wtedy dopiero będzie normalnie. i TYLKO MOJA WŁASNA DECYZJA - CZY CHCĘ PRACOWAĆ , CZY POZWALA MI NA TO ZDROWIE I CZY MAM PRACĘ - TO należy się każdemu bez względu na wiek kto opłacał składki przez 35 -40 lat.

    Odpowiedz
  • ROMEK(2011-12-04 18:00) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie jest SOLIDARNOSC i PIS na co czekaja to powinno byc zalatwione natyc

    Odpowiedz
  • Leszek 47 lat pracy(2011-12-04 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram projekt obywatelski SLD i spodziewam się, że pan premier wezmie to pod uwagę i ludzom, którzy mają duży staż pracy zapewni przywilej odejścia na zasłużoną emeryturę. Mam 61 lat i 47 lat pracy w przemyśle ciężkim pracując fizycznie w systemie zmianowym. Przez wszystkie lata byłem 6 miesięcy na chorobowym. Czy to jeszcze za mało???

    Odpowiedz
  • halina 40 lat pracy(2011-12-04 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo SLD to prawda oszukano nas przed wyborami PO nie powiedzialo ze ma zamiar przedluzyc nam lata pracy mimo ze po 40 latach pracy mam naprawde serdecznie dosyc wysiada doslownie wszystko panowie poslowie bierzcie sie w koncu za konkretna prace w sejmie bo 4 lata mina inic dobrego po sobie nie zostawicie a drugi raz juz nikt WAS nie wybierze

    Odpowiedz
  • bezrobotny z 41 letnim stażem pracy(2011-12-04 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Projekt nikogo na siłę nie wysyła na emeryturę. Wyraźnie określa -"dający możliwość przejścia na emeryturę" Kto chce jak ma siłę i będzie wydajny może pracować do stu lat. Oby został uchwalony.

    Odpowiedz
  • K J(2011-12-04 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram powinna byc taka mozliwosc dla ludzi ktorzy przepracowali 35/40 lat i dalej nie maja szans na otrzymanie pracy nikt nie chce zatrudniac dziadkow a kto moze niech pracuje do 100.

    Odpowiedz
  • e.b(2011-12-03 22:50) Zgłoś naruszenie 00

    popieram to jest dobre rozwiazanie

    Odpowiedz
  • POLKA 50+(2011-12-03 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem na świadczeniu przedemerytalnym za 746 zł netto + 400 zł alimentów na 12-letnią córkę, czyli razem 1146 zł . Wystarcza to jedynie na opłaty. Za co mam kupić jedzenie,środki czystości, ubranie ,potrzebne rzeczy do szkoły dla córki?Przepracowałam 35 lat,wychowałam 3 dzieci - pracowałam na 2-ch etatach w pracy i w domu! Nie będę żebrać, tylko proszę mi wypłacić emeryturę za przepracowane lata! Uczciwie pracowałam i wychowałam dzieci na porządnych ludzi- więc czas abym z moich składek wreszcie pobierała emeryturę.!!!Nie mam już siły na dalszą pracę, której mimo wszystko nie ma !

    Odpowiedz
  • Eugeniusz(2011-12-02 17:01) Zgłoś naruszenie 00

    Jak najbardziej na czasie projekt. Wychodzi na przeciw ludzkim oczekiwaniom. Niejednokrotnie Ci biedni ludzie pozostają bez prawa do zasiłku i emerytury, pomimo, że posiadają 40 i więcej lat pracy i spory kapitał w ZUSie. Można powiedzieć o Nich, że są żebrakami. Brakuje im tylko wieku. Dobra alternatywa w stosunku do wydłużania wieku emerytalnego, który rząd na siłę chce wprowadzić.

    Odpowiedz