Pracodawcy zasmakowali w umowach śmieciowych

autor: T.B.30.11.2011, 10:40; Aktualizacja: 30.11.2011, 10:42

Zapoczątkowana w latach dziewięćdziesiątych plaga śmieciowych form zatrudnienia nie ustępuje. Dotyczy ona przede wszystkim młodych pracowników – pisze portal rynekpracy.pl.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • Cogito(2011-11-30 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma pojęcia umowa śmieciowa. To jest populistyczny bełkot. Umowy cywilnoprawne znane są od czasów rzymskich i są niezbędne w gospodarce rynkowej. Zresztą większość dzieł, które są piękne i cenne, powstała na zasadach umów cywilnoprawnych. Czy Bazylika Św. Piotra w Rzymie jest "śmieciowa" ?

    Odpowiedz
  • ares(2011-11-30 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    cogito sam jak pracownik na umowie zlecenie a zobaczysz co to jest

    Odpowiedz
  • 6546(2011-11-30 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    Wolicie robić na czarno bez umowy niż na zleceniu towarzyszu Ares ?

    Odpowiedz
  • MAKS(2011-11-30 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    Czy na czarno , czy na zlecenie to wszystko jedno i tak jesteś niewolnik !

    Odpowiedz
  • maks(2011-11-30 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    I tak jestes niewolnikiem

    Odpowiedz
  • Pola(2011-12-01 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    Umowa o pracę na czas krótszy niż conamniej rok też można zaliczyć do tzw. "umów śmieciowych" - nie mając umowy o prace na dłuższy czas nie można nic kupić na raty, kupić telefonu w abonamencie, juz nie mówąc o dostaniu kredytu hipoecznego! A dla takich co nierozumieją pojęcia (panie Cogito): "umowa śmieciowa" to nie umowa zrobiona ze śmieci tylko umowa, która bankowcy każą tobie tyłek wytrzeć jak przyjdziesz do nich po kartę kredytową czy po jakikolwiek kredyt!

    Odpowiedz
  • Q(2011-12-01 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    do Pola
    ale masz urlop, chorobowe, macierzyński, okres wypowiedzenia

    Odpowiedz
  • maciejka(2011-12-01 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego od razu trzeba brac kredyty ? tego to ja nie zrozumiem nigdy...jestem pracownikiem ksiegowosci i widze jak nowo zatrudnieni pracownicy przychodza od razu po trzech miesiacach po zasiwadczenie o zarobkach do kredytu ...a po roku do dwoch dostajemy pismo komornika o zadłużeniu takiego delikwenta / najczesciej w kilku bankach... / i przymusowym siciaganiu należnosci...masakra. zarabiam niewiele ale nigdy kredytu nie wezme.

    Odpowiedz
  • Rozgoryczona(2011-12-01 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    Przez te umowy śmieciowe państwo traci miliony. Nie trzeba byłoby podwyzszać wieku emerytalnego, gdyby były normalnie umowy o pracę. I tyle wykazane byłoby , ile się zarabia. Zarabia się dużo więcej-niejednokrotnie jeszcze raz tyle lub i więcej a tylko 1386 jest uzusowione-nie płaci się podatku, ile pieniędzy przecieka. Wszyscy, którzy pracują u prywaciarzy tak pracują. Oni się bogacą, okradają państwo i nas obywateli a władza na to pozwala. Nie mogę tego zdzierżyć. Jest dużo większe złodziejsto niż było w czasach socjalizmu. A my społeczeństwo dajemy przyzwolenie na to i karzą nam płacić za to swoim zdrowiem traktowaniem nas jak niewolników. Jak długo jeszcze tak będzie?. Budżet płaci naj uczciwiej, bo tam nie umknie nic a to budżetówka ponosii cenę obecnej sytuacji- ktoś musi prawda.

    Odpowiedz
  • iwa(2011-12-01 17:36) Zgłoś naruszenie 00

    Rozgoryczona możesz nie pracować u prywaciarza,po co tak krytykowac kogoś kto daje pracę i daje zarobić.Najpierw przeczytaj posłuchaj jaką emeryturę ci naliczą jakie podatki państwo ci dołoży i co bedziesz miała gdy osiągniesz 67 lat.Odprowadzasz skladki to zainteresuj sie jak ci sie odkładają i wiedz że nie masz na co liczyć.Więc zastanów się zanim zaczniesz krytykować.Prywaciarz jeśli nie odprowadza do daję napewno więcej do reki to co za problem odłożyć na perzyszłość.

    Odpowiedz
  • sdasd(2011-12-01 19:00) Zgłoś naruszenie 00

    Umowy śmieciowe to bełkot wymyślony przed rząd i media, aby odprowadzać coraz to więcej podatków. Sam posiadam umowę o pracę na czas określony i nie czuje się przez to bezpieczny. Na emeryturę sam muszę zbierać, bo z składek zus nic nie dostanę. Umowa o pracę nie chroni przed zwolnienie, a okres wypowiedzenia? Umowa zlecenie też może zawierać zapis o terminie wypowiedzenia, plusem ogromnym jest mniejsze odprowadzanie podatków!!

    Plus, umowa zlecenie/dzieło - mniej podatków, sam odkładasz na emeryturę nawet 100zł miesięcznie na byle jakim koncie oszczędnościowym. Dodatkowo pod stołem można dostać resztę. Popularne rozwiązanie.

    Nie wpadasz w wyższy próg podatkowy, a wykrywalność mała.

    Odpowiedz
  • zbychu(2011-12-02 07:55) Zgłoś naruszenie 00

    traktują ludzi jak śmieci więć dają im śmieciowe umowy--banda złodzieji a nie kapitaliści

    Odpowiedz
  • janusz(2012-02-02 15:28) Zgłoś naruszenie 00

    Umowa śmieciowa to wyzysk biednego, bezbronnego człowieka i zwykłe
    cwaniactwo kapitalistów, a bajeczki o prawach człowieka to zwykła ściema!

    Odpowiedz
  • Emeryt(2012-02-08 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Cogito. Umowa śmieciowa jest dobra dla emeryta lub rencisty. Bo faktycznie tak jak w moim przypadku olewam, czy ZUS coś dostanie czy nie. Bowiem od 14 lat jestem emerytem służb mundurowych. Mam pełną emeryturę i dorabiam. W Zusie zgromadziłem sumkę 30 tysięcy, z których nigdy nie skorzystam. Piszę otwarcie, ze ta sumka pójdzie na zabawy urzędników zusowskich. Ale dla ludzi nie mających nic umowa śmieciowa to faktycznie umowa śmierciowa. Tak specjalnie piszę śmierciowa, bo uwłaczająca godności ludzkiej , poniżająca i czyniąca pracownika niewolnikiem. Ma rację "rozgoryczona". Niestety państwo nie robi nic w tym kierunku. Ostatnio doszły mnie słuch o pewnej wrocławskiej firmie ochroniarskiej, która proponuje 1,90PLN za godzinę. Może warto by było takie firmy monitorować i usuwać z rynku.

    Odpowiedz
  • matka(2012-02-08 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt normalny nawet ze słabą wrażliwością nie zaakceptuje śmieciowego
    wyzysku ,akceptują taki stan rzeczy egoiści , pazerni wyzyskiwacze
    a porównywanie pazerności do Bazyliki która jest piękna jest żenujące.
    Bez względu na to ilu takich swołeczy zasiada przy komputerze w wypisuje
    swoje wypociny ja zdania nigdy nie zmienię. Wolę aby moje dzieci u Niemców
    służyły niż dały się wykorzystywać rodakom z chrześcijańskimi wartościami?

    Odpowiedz