Nawet 40 proc. polskich przedsiębiorstw może zacząć zwalniać pracowników

autor: Ewa Wesołowska30.11.2011, 06:05; Aktualizacja: 30.11.2011, 08:15
Praca

Pracaźródło: ShutterStock

Pracodawcy chcą zmian w prawie pracy, by zmniejszyć koszty zatrudnienia o 10 – 20 proc.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (20)

  • Marecki(2011-12-01 21:58) Zgłoś naruszenie 00

    Indywidualne konto czasu pracy pracownika i dwunastomiesięczny okres rozliczeniowy... co po Polsku oznacza że po pół roku pracy idziesz na pól roku przestoju i w sumie pracujesz jak niewolnik za darmo przez cały rok... Płaca już dziś zakrawa na śmieszność, a jak na dłoni widać gdzie jest kasa w firmach - właściciele nie wiedzą już co z forsą robić i nie ma chyba droższych samochodów jakie są tylko dla Polaków produkowane - widziałem Audi A8 z kratką - to już czyste skur... i państwo na to pozwala... Nic tylko kraść... Niektóre Urzędy zmieniają meble co rok bo muszą wydać pieniądze... a niektórym się wydaje że przejdzie im ta propaganda - kryzys i cienko w firmach... Wystarczy przestać kraść to będzie o wiele lepiej dla wszystkich

    Odpowiedz
  • zyg(2011-11-30 22:15) Zgłoś naruszenie 00

    Przesunięcie wieku emerytalnego to ściema - zamiast emerytury będzie przez kilka miesięcy dostawał zasiłek dla bezrobotnych, a ZUS zaoszczędzi i będzie w budżecie na dalsze zwiększenie administracji, która każdego roku rośnie. Prywaciarze niech przestaną straszyć, bo jeszcze trochę to im wypowiemy "umowy" i skończy się biadolenie - z nas parobków nie zrobią.

    Odpowiedz
  • E.(2011-11-30 19:56) Zgłoś naruszenie 00

    Mało elastyczne prawo pracy przyczyną bezrobocia - co za bzdury! Jasne, najlepiej nie płacić za godziny nadliczbowe, zwalniać pracownika z dnia na dzień. Brak jakiejkolwiek przyzwoitosci i etyki. Chciwośc i brakl świadomości polskich tzw. przedsiębiorców od siedmiu boleści, jest porażająca. Odkąd to okres wypowiedzenia stał się problemem. Może najlepiej w ogóle zlikwidować kodeks pracy. No i wprowadzić pracę za miskę zupy. Zatoczymy koło i wrócimy do czasów niewolnictwa.

    Odpowiedz
  • Gladiator(2011-11-30 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    praca do 67 roku to masowe Ludobójstwo ,które ma na celu by jak najmniej ludzi dożyło do emerytury bo nie trzeba wtedy płacić ,brak odpowiedniej opieki medycznej dopełni reszty. Głodowe zarobki wygonią większą część Polaków pod most gdzie zima ,deszcz i choroby będą prowadzić naturalną selekcję. Wyzyskiwacze ,oszuści mieniący się pracodawcami chcą jeszcze więcej liberalizacji prawa pracy chociaż w naszym kraju jest już najbardziej liberalna na kontynencie. Zamiast straszyć zwolnieniami niech zaczną płacić podatki tak jak się należ i zamiast pod stołem to uczciwie.100 najbogatszych Polaków nie płaci podatków w Polsce i co?. Oni chcą mieć niewolników nie pracowników chciałbym im przypomnieć co zrobiono z takimi pracodawcami w Rosji w 1917r , historia lubi się powtarzać .Pusty żołądek potrafi przewrócić wszystko do góry nogami.

    Odpowiedz
  • a(2011-11-30 16:57) Zgłoś naruszenie 00

    A wszystko o zachłanność i lenistwo W Komunie robotnicy mieli w głowie przewrócone i chcieli dostać godziwe wynagrodzenie za przyjście do pracy. Młodzi to już wcale za te grosze pracować nie chcieli. Wszyscy chcieli zlikwidować państwowe zakłady. No to prawie ich nie ma. Teraz pracodawcy chcieliby aby ludzie mieli płatne jak za 1/2 etatu a pracowali najlepiej na dwóch etatach. Robotnicy strajkowali a głupi komuniści płacili za strajki. Pracodawcy teraz będą zwalniać a nie liczni dostaną zasiłki dla bezrobotnych. Za 1/2 etatu nie ma prawa do zasiłku. Wielu już mieszka w altankach. Właśnie matka z synem się spaliła. I o to chodzi pracodawcom i władzy obecnej. Nie ma zasiłku, nie ma mieszkania, emerytury i renty też nie ma. Tych ludzi już nie ma. Kto następny?

    Odpowiedz
  • Papcio(2011-11-30 16:51) Zgłoś naruszenie 00

    do robol; to już było po wojnie i trwało do 1990 (PRL) i też wam się nie podobało. Wy byśta chcieli brać kasę i leżeć, ale tak sie panie nie da...

    Odpowiedz
  • kol(2011-11-30 16:49) Zgłoś naruszenie 00

    Mamy najniższe (kwotowo) koszty pracy i podatki W Unii i najbardziej nieodpowiedzialnych i chciwych pracodawców.

    Odpowiedz
  • robol(2011-11-30 15:56) Zgłoś naruszenie 00

    Znacjonalizować wszystko, jak sobie nie dają rady. Chcieliby żyć jak hrabiowie, na plecach pracowników. Prędzej czy później, narody pogonią wyzyskiwaczy. Co tu dużo gadać, historia kołem się toczy !!!

    Odpowiedz
  • Czytelnik(2011-11-30 15:00) Zgłoś naruszenie 00

    To robi sie chore, wszystko dla pracodawcy a pracownik jako niewolnik bez zadnych praw

    Odpowiedz
  • Oburzony(2011-11-30 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    No proszę - a Rząd chce aby ludzie dłużej pracowali - pytam gdzie??? a napewno nie znajdą pracy ci koło 60-tki. Kto ich zatrudni??? Jak można wmawiać ludziom, że to dla ich dobra. Czysta hipokryzja!!!

    Odpowiedz
  • rewizor(2011-11-30 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    Wiele z nich płaci najniższe składki ZUS.Kpi Lewiatan po raz kolejny bo sami domagali się a Tusk zaakceptował odprowadzanie składki od najniższego wynagrodzenia.Dziś taka troska o emerytury-a kto im broni podnieść składkę od kwoty, jaką powyżej 1386zł.wypłacają pod stołem.Ludzie chorują i pracują bo na zwolnieniu marne grosze od najniższej płacy-PATOLOGIA

    Odpowiedz
  • heile(2011-11-30 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    Co oni chcą jeszcze zmieniać umowy,nigdzie w europie nie ma bardziej liberalnych
    przepisów jeśli chodzi o zwolnienia pracownika!

    Odpowiedz
  • czytelnik x(2011-11-30 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe czy agencje towarzyskie też będą zwalniać. To w końcu polskie firmy zatrudniające wielką rzeszę ludzi (głównie prostytutek, ale także alfonsów, ochroniarzy, barmanów, kucharzy itd.).
    A w ogóle to ciekawe czy prostytutki mają umowy o pracę czy o dzieło?

    Odpowiedz
  • Niemcy krytykują podniesienie wieku emerytalnego(2011-11-30 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety biologii nie oszukasz.
    Większość osób w wieku 67 lat zaczyna wymagać opieki, a ich "praca" jest niskiej jakości.
    Owszem jest kilka procent które jako tako funkcjonują ale to wyjatki.

    We Francji zablokowano podwyższenie wieku emerytalnego z 60 do 62 lat. Jak mówię Francuzom, że u nas ma być 67 lat to niedowierzają.

    Odpowiedz
  • pracownik nr 1(2011-11-30 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    ROZUMIEM, ŻE NA ZDJĘCIU, TO TEN ZMARTWIONY PRACODAWCA JEST, co to ma tylu pracowników zwolnić??

    Odpowiedz
  • Tunia(2011-11-30 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    Arr // Nic dodać nic ująć.

    Odpowiedz
  • xxxxxx(2011-11-30 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    a o czym mówi nasz Premier że długo pracować więcej na emeryturze będziemy mieć ale czego będziemy mieć tak garbu i ślepi, a na dodatek kto nas przyjmie do pracy skoro mają ZWALNIAĆ chyba nas przyjmną za osłów do rządu co ?

    Odpowiedz
  • Arr(2011-11-30 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    Państwowe zakłady mają to do siebie, że nigdy nie są zarządzane przez specjalistów, a przez partyjnych działaczy. Najczęściej są to osoby nie posiadający odpowiedniej wiedzy i umiejętności.
    Dodatkowo, w śród tych działaczy panuje przekonanie, że skoro państwowe, to można kraść, ustawiać przetargi, tworzyć nowe stanowiska pracy (powiększać niepotrzebnie koszty), zatrudniać rodzinę i znajomych.


    Już wolę by państwowe zakłady przekształciły się w prywatne, gdyż dzięki temu mniej będzie tego typu patologi, gdzie osoby niekompetentne czują się bezkarnie niszcząc majątek narodowy...

    Odpowiedz
  • iwa(2011-11-30 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Ewa jakie państwowe zaklady czy my jeszcze coś mamy?

    Odpowiedz
  • ewa(2011-11-30 07:19) Zgłoś naruszenie 00

    A niech upadnie jak najwiecej prywtanych firm, same będą korztysci. Natomiast trzeba ratować państwowe zaklady pracy i je rozbudowywać, umacniać !!

    Odpowiedz