Kaczyński: podwyższenie wieku emerytalnego kobiet - horrendum

28.11.2011, 14:02; Aktualizacja: 28.11.2011, 14:21

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany na poniedziałkowej konferencji prasowej o to, czy jego zdaniem zapowiedź premiera Donalda Tusk dotycząca wydłużenia wieku emerytalnego dla kobiet do 67 lat, zostanie zrealizowana:

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • nm(2011-11-28 15:52) Zgłoś naruszenie 00

    Pracująca fizycznie 67 letnia kobieta przez tyle lat fizycznie będzie wrakiem.To niewolnictwo z XiX wieku.Cofamy sie a rozwój techniki i technologii miał nam gwarantować lepsze życie.Mamy tylko manipulacje i zawężanie przywilejów

    Odpowiedz
  • 41 latka(2011-11-28 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie Tuska stuknijcie się czymś bardzo ciężkim w swoje puuusssttee głowy.JAK ktoś chce pracować na emeryturze to jego sprawa.Nie może to być wyznacznik dla wszystkich.Pracuje prawie 22 lata i to b ciężko mam pracować do 65 lat i 9 miesięcy,przecież to absurd.Jaka będę za te 25 lat ??? Czy ktoś mnie będzie traktować wtedy poważnie ???

    Odpowiedz
  • Real 1953(2011-11-28 19:28) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj mężczyzna- cywil odchodzi na emeryturę w wieku 65 lat z wizją pobierania świadczenia przez 6-7lat ( po płacaniu składek nawet i przez ponad 40lat ). Kobiety dzisiaj odchodzą na emeryturę w wieku 60 lat z wizją pobierania świadczenia przez ponad 21 lat ( płaca składki o 5 lat krócej od mężczyzn ).
    Mundurowi odchodzą dzisiaj na emeryturę po 15 latach pracy z wizją pobierania świadczenia nawet przez ponad 36 lat.
    W 2020r po realizacji zamiarów Tuska mężczyna-cywil będzie odchodził na emeryturę w wieku 67 lat z wizją pobierania świadczenia pzrze 4-5 lat. Kobieta będzie odchodziła w wieku 62 lat z wizją pobierania świadczenia przez ponad 19 lat .Mundurowi zaś będa nadal odchodzili po piętnastu latach służby z wizją pobierania świadczenia nadal przez ponad 36 lat.
    W polsce mężczyzna żyje średnio 71,4 lat a kobieta 81 lat.
    Planowane przez Tuska zmiany , to de facto pozbawienie 2/3 cywilnej populacji męskiej prawa do emerytury.
    Tulu mężczyzn tak naprawdę nie dożywa wieku 67 lat.

    Odpowiedz
  • 40 lat w PRL i RP przepracowanych(2011-11-28 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    35 lat pracy dla kobiety -to bardzo dużo. To nie tylko grupy uprzywilejowane maja prawo do wyeksploatowania swojego zdrowia ale inni pracujący również ale oni mają prawo do odejścia nawet po 15 latach pracy. I to jest przykre.My takich praw -nie mamy,chociaż pracujemy na 2 etatach. Oni odchodzą na emeryturę/co prawda wcześniejszą/mając tyle lat życia co ja pracy i pobierają większą kwotę niż moje świadczenie przedemerytalne 846 zł/brutto/..
    Pan Jarosław oczywiście ma racje .Jak można podnosić wiek i zobowiązywać polskie kobiety do pracy aż do śmierci.
    kobieta -rodzi dzieci,
    pracuje zawodowo,
    drugi etat ciąganie w domu/wychowanie dzieci/ i ma przepracowane lata podwójnie.
    Poza tym -jak ,któraś kobieta chce pracować-to niech pracuje -nawet do 70/tego prawa nie powinni zabierać/,a ta która wie i czuje ,że powinna odejść -to niech odchodzi.
    A nie ludzie młodzi czekają na pracę a babcie i dziadkowie trzymają się stanowisk,no bo jak by im przyszło na budowie pracować ,albo za lada sklepową w supermarketach,sklepach,hurtowniach itd ,lub wykonywać inne prace fizyczne -to szybciutko by chcieli odejść na emeryturę/Pan premier z Prezydentem i pozostała świta z Rostowskim i Boni -również.
    Nie cwaniakowali by tak!!!

    Odpowiedz
  • polka(2011-11-28 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    35 lat pracy dla kobiety -to bardzo dużo. To nie tylko grupy uprzywilejowane maja prawo do wyeksploatowania swojego zdrowia ale inni pracujący również ale oni mają prawo do odejścia nawet po 15 latach pracy. I to jest przykre.My takich praw -nie mamy,chociaż pracujemy na 2 etatach. Oni odchodzą na emeryturę/co prawda wcześniejszą/mając tyle lat życia co ja pracy i pobierają większą kwotę niż moje świadczenie przedemerytalne 846 zł/brutto/..

    Odpowiedz
  • 61 latek(2011-11-29 06:06) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nic się nie mówi o tych obywatelach co nie będą mieć pracy!!!W wieku 60 lat nie będzie miał pracy i zdrowia to za co będzie żył? Gdzie są statystyki tych ludzi co nie mają żadnego zasiłku ,bo im nic nie przysługuje.Co ze składkami do ZUSU co niektórzy płacili przez np.40lat swojej pracy.Kochani Rządzie pomyślcie o tych ludziach.

    Odpowiedz
  • agusia(2011-11-29 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    a Pan Tusk to chyba jest Bóg wszechstronnie wiedzący że my Kobiety będziemy żyć w dostatku jak będziemy pracować do 67 lat tylko zapomniał że my Kobiety umieramy nawet od 37 lat do 60 to zapomniał, dlaczego sie co chwilę słyszy nawet widać po klepsydrach jak to długo ŻYJEMY no najlepiej jest do Pana Tuska aby charować i przewrócić się w pracy. będziemy głusi, slepi i nie dowładem nóg. siedziec aż nie powiem do zasr... śmierci. tego chcecie. no tak cała Demokracja, pozbierać i charować. i wtedy nasz kraj będzie bogaty od Was też wymagamy żeby waszą kasę miesieczną przeznaczyć na cele KRAJU wkońcu Was wybraliśmy, i co z tego mamy, jakby wiedziałam że tak to będzie że nie bedę pracować do 60 lat tylko znowu mi Pan Tusk dołoży 2 lata i 7 miesięcy i będę miała nie lat pracy 45 tylko 47,7 i co z tego będę mieć a jak nie dożyje to znowu ZUS będzie miał moje pieniądzę.

    Odpowiedz
  • urszula(2011-11-29 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego o wieku emerytalnym wypowiadają się młodzi . Ja też jak byłam młoda myślałam inaczej ale teraz po 50 ce zdrowie niestety sie pogorszyło a o leczeniu to tylko można pomarzyć za te pensyjki naprawde załuję że głosowałam na PO

    Odpowiedz
  • Starsza Pani(2011-11-29 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    Rozumiałabym konieczność przedłużenia czasu pracy, gdyby ta praca była.
    Odnosnie służb mundurowych,czy górników: można by było np po 20 latach pracy na dole w kopalni, czy jako czynny policjant, przenieść tych ludzi do lżejszej pracy na górze czy przy biurku a nie 35 -40 latków na emeryturę.

    Odpowiedz
  • ja(2011-11-29 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    trzeba zlikwidować system emerytalny niech znikną składki i emerytury dla obecnych 30 latków resztę jakoś zmordować z podatków każdy jest wolny chcesz odłożyć na starość odłóż nie to umieraj - wolność

    Odpowiedz
  • Oregon(2011-11-29 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    Do "8" Urszula. W wyniku wyborów 10.11r 5,5 mln POlactwa powiedziało ekipie Tuska "rubta co chceta"", kto myślał że głowa służy do noszenia czapki to musi ponosić konsekwencje swojej decyzji. Jak czytam wiele komentarzy do atrykułów nt. wieku emerytalnego to takich "myślicieli" jest sporo. którzy na złość mamie odmrozili sobie uszy lub "myślel", tylko o czym?, że wybory to zabawa w dokopanie Kaczyńskiemu czy raczej?... sobie samemu.

    Odpowiedz
  • ja(2011-11-29 21:01) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt nie każe nikomu na siłę pracować do 67 lat. Wystarczy zwolnić się z pracy na okres do 18 miesięcy (załączając do ZUS świadectwo odejścia z pracy), ustalić podstawę wymiaru emerytury, przepracować 18 miesięcy (czyli wziąć dodatkowo kapitał do świadczenia emerytalnego, które ma zostać nam wypłacone po upływie tych 18 miesięcy tj. czasu zawieszenia). Wypracowanie kapitału na okres 18 miesięcy i przejście po jego upływie na emeryturę pełną zagwarantuje na wyższe świadczenie (nawet 10 - 20 % zależnie od stopy waloryzacji, kapitału początkowego i zarobków)

    Odpowiedz
  • as(2011-11-29 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    Do post 12: Prawda: odwołanie do linku

    www.gazetaprawna.pl/serwisy/emerytury_renty/artykuly/555585,wyzsza_emerytura_bedzie_przyslugiwala_po_18_miesiacach_pracy.html

    Odpowiedz
  • Marzena(2011-11-30 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    Mam 57 lat i 43 lata pracy jak mam pracować dłużej skoro już mnie wszystko boli i ledwo chodzę i jeszcze mam pracować 3.5 roku to absurd czy ten rząd nie myśli młodzi nie mają pracy a nam starym babom każą pracować nie można patrzeć na inne kraje tam kobiety niech sobie pracują i do 100 lat a w Polsce niestety brak sił.

    Odpowiedz
  • JP49(2011-12-12 07:35) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Prezesie Kaczyński, proszę wypowiedzieć się, co sądzi Pan o emeryturach po przepracowaniu 35 lat przez Kobiety i 40 lat przez Mężczyzn, i Ich przejścia na emeryturę bez względu na wiek.
    Niech Pan odpowie jednoznacznie, czy PiS jest ZA, czy PRZECIW.
    Niech Pan zrobi to na jakiejś konferencji prasowej, tak żeby usłyszała cała Polska.
    Jak do tej pory jest Pan częściowo ZA, a nawet przeciw. Zdecydowanie proszę.

    Odpowiedz
  • nn(2011-12-15 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    ludzie w tym wieku człowiek ledwo zipi to jest masakra by nawet na starosc człowiekowi nie dac odpocząć kiedy jest już schorowany , jak najbardziej doliczyc za każde dziecko 3 lata to też jest ciężka praca wekońcu te dzieci muszą pracować póżniej na państwo

    Odpowiedz