80 proc. Polaków przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego

26.11.2011, 07:19; Aktualizacja: 26.11.2011, 08:11

80 proc. Polaków jest przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego. Zaledwie 16 proc. badanych popiera ten pomysł rządu - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Gazety Wyborczej" przez TNS OBOP.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • Obywatel(2011-11-26 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Tak będziemy ***** do 100 lat jak do żyjemy wszystko najlepiej podnosić, wiek emerytalny, podatki, paliwo itp a najniższej krajowej to nie potrafią dać do góry..tylko głupią ******** że we W-wie są 3.000 do 4.000 pln tak tak ale nie na poludniu północy czy w całej Polsce na to nie patrzą! Dlaczego premierowi, posłom i resztą baranów nie potrącą pensji??? BYŁYBY OSZCZĘDNOŚCI JAK CHOLERA tak po 5.000 od osoby??wtedy nie trzeba by było biednych odbrabiać. TO jest ******** kraj i wiem że jak tak dalej pójdzie to wybuchną zamieszki, bedzie wojna domowa, bo ludzie nie będą mieć za co kupować chleba ani wody!

    Odpowiedz
  • sprawiedliwy(2011-11-28 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    Do Tuska:
    Mam 61 lat, przepracowałem 41 lat, bez dnia chorobowego. Na koncie w zakładzie utylizacji społeczeństwa mam prawie 600 000 zł. Do końca tego roku na kuroniówce. Od 2012 bez pracy i bez żadnych świadczeń. Do otrzymania emerytury jeszcze 4 lata plus dodatkowo 9 miesięcy, które mi jeszcze dołożyłeś. Oczywiście jak dożyję do tego wieku. Czy jest Ci los takich ludzi obojętny. Czy lata pracy, uskładany kapitał nie upoważnia mnie i podobnych do mnie ludzi do pobierania emerytury. Jeśli jesteś Polakiem i masz sumienie to weź pod rozwagę głosy milionów Polaków, którzy nie zasłużyli na taki los jaki TY i Twoja ekipa im zgotowała. Zresztą przeczytaj komentarze zamieszczane na łamach GP to od razu zejdziesz na ziemię.

    Odpowiedz
  • pracuś(2011-12-06 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    Gdybym wiedział że wystąpi z takim świństwem przeciwko wyborcom...Jeszcze mu mało... Podaj się do dymisji jeśli masz choć trochę honoru.Już cię nie chcemy Donaldzie !!!

    Odpowiedz
  • krysia(2011-12-05 20:41) Zgłoś naruszenie 00

    mam 57 i juz nie mam sily dopracowac do60 a co dopiero 67 z powazaniem kucharka

    Odpowiedz
  • alex60(2011-12-01 17:00) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Tusk-80% Polaków jest przeciw. To chyba coś znaczy, prawda?

    Odpowiedz
  • biniu(2011-12-01 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    emerytury dla polaków po przepracowaniu w kraju 35 lat kobiety i 40 lat mężczyźni. Jak ktoś chce pracować i ma pracę to zrzeka się prawa do emerytury i pracuje aż do śmierci - tylko jedno wynagrodzenie bez prawa do emerytury.

    Odpowiedz
  • IKA11(2011-12-01 07:14) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Prezydencie nikt nie chce emerytury za darmo jak wiadomo, ale w końcu niech liczą się lata PRZEPRACOWANE a nie wiek, kiedyś były szkoły zawodowe jak wiadomo Panu i pracowało się od lat 15 więc dlaczego my mamy tak długo pracować my KOBIETY mając 52 lata mamy lat pracy 37 bez chorobowego pracowało się nawet w soboty, a teraz mamy harować czyli mając wiek 62,7 jak mnie obliczono to będę mieć lat pracy przepracowane jak do żyje bo to jeszcze nie wiadomo 47,7 lat PRACY, to pytam się dlaczego nie jeden ma przywileje i może mieć emeryturę po 15,20 i 25 latach jak ja będę mieć i dużo jest takich osób to nie wiem dlaczego się mówi że będzie niska emerytura ja sądzę że za 37 lat KOBIETA PRACY to ma dosyć opłacanych składek aby mieć GODNĄ EMERYTURĘ, i nie zgadzam się jak ktoś z Rządu mówi mi że ktoś na mnie będzie pracować, bo ja uważam i wielu osób że z takim stażem to nie musi nikt na mnie pracować składki były do ZUS odkładane i co jeszcze, jeszcze mało, co mnie obchodzi ktoś kto zaczął pracę od 25 lub póżniej pracę to niech pracuje, ale ja uważam że KOBIETY bardzo często chorują wiadomo na raka, mówi się co chwilę w mediach o tym ile to kobiet zmarło z tego powodu, to nie że za póżno wykryto raka ale jak wiadomo z mojego rocznika to już 8 osób co nie dożyło EMERYTURY, mam nadzieję że Pan Prezydent poprze ten komentarz dotyczący emerytur. Niech młodzi pracują bo naprawdę jest ich wielu i bardzo się nudzą wchodzą w życie narkotyków, gwałceń, zabójstw i złodziejstwa, i dlaczego ludzie młodzi muszą z naszego Kraju wyjeżdżać i szukać pracy, dlatego że Panie Prezydencie nie mają na co liczyć w naszym Kraju, starzy pracują a młodzi nie wiedzą co z czasem zrobić, wierzę że Pan Prezydent będzie za tym aby KOBIETA która miała przepracowane lata pracy 35-40 może ubiegać się o GODNĄ w tym kraju EMERYTURĘ. Dziękuję.

    Odpowiedz
  • zdesperowana 54-latka(2011-11-29 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Ten projekt budzi mój bardzo duzy sprzeciw, ale głównie ze względu na to, ż e nie pracy dla ludzi po 50-tce!!! Mam 54 lata i zostałam właśnie zwolniona z pracy, po 11 latach pracy w tejże firmie, Nikt więc mi nie powie, że zwolniono mnie dlatego, że źle wykonywałam swoją pracę, bo, że niby 11 lat czekali na to aby sprawdzić jak pracuję. System jest taki, że umozliwia pracodawcom takie posunięcia i z obawy przed dożyciem przeze mnie wieku ochronnego najnormalniej zostałam z pracy "posunięta" i gdzie tu mówić o konieczności dłuższej pracy. Najpierw pracodawcy musieliby chcieć zatrudniać osoby w obecnym wieku emerytalnym. Pomimo wysłanym wielu aplikacji o zatrudnienie póki co nikt nie chce mne zatrudnić :-( i co dalej??? brak jakiejkolwiek alternatywy. Przez rok zasiłek dla bezrobotnych a potem co???

    Odpowiedz
  • Oregon(2011-11-29 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Do 14 Sprawiedliwy - W wyniku wyborów 10.11r 5,5 mln POlactwa powiedziało ekipie Tuska "rubta co chceta"", kto myślał że głowa służy do noszenia czapki to musi ponosić konsekwencje swojej decyzji. Jak czytam wiele komentarzy do atrykułów nt. wieku emerytalnego to takich "myślicieli" jest sporo. którzy na złość mamie odmrozili sobie uszy lub "myślel", tylko o czym?, że wybory to zabawa w dokopanie Kaczyńskiemu czy sobie? samemu.

    Odpowiedz
  • agusia(2011-11-29 07:42) Zgłoś naruszenie 00

    nie mam zamiar dalej opłacać na emeryturę mam 37 lat jestem kobietą i co z tego że będę płacić ZUS jak i tak nie będzie na emerytury, Panie Tusk a czy Pan też będzie miał taki problem no chyba nie bo z tego co wiem to Pan i reszta ministrów będą mieć kasę z tego co teraz nazbieracie.

    Odpowiedz
  • ewa(2011-11-28 18:49) Zgłoś naruszenie 00

    Zapraszam na blog subiektywny


    Tu walczymy o emerytury za staz pracy

    Odpowiedz
  • wyrocznia(2011-11-28 07:42) Zgłoś naruszenie 00

    to co Tusk proponuje jest nierealne,najważniejszy jest człowiekj a nie pieniadze.po 60-tce ludzie opadaja z sił czy on nie widzi ile ludzi czeka w przychodniach,szpitalach itd.? nie jesteśmy androidami tylko ludzmi i nie mamy zamiaru ryć nosem bo trzeba załartac dziure budżetowa wygryziona przez posłów,oszustów podatkowych,prezesów banków,spółek z wysokimi pensjami,tv,itp.człowieku otwórz oczy a nie słuchaj co ci szepce twój koles rostowski z ogromnym bogactwem domów,mieszkań i niezasłużonych pieniędzy.

    Odpowiedz
  • Real 1953(2011-11-26 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    Obecnie w powszechnym systemie emerytalnym meżczyzna odchodzi na emeryturę w wieku 65 lat z wizją pobierania świadczenia przez
    6 -7lat ( średnio polak żyje nieco ponad 71 lat ).Po realizacji zamiarów Tuska w 2020 r mężczyzna ( cywil ) będzie odchodził na meryturę w wieku 67 lat z wizją pobierania świadczenia przez ok. 4-5 lat ( często nawet po płaceniu składek przez 45 lat ).
    W tym samym 2020r zgodnie z planami Tuska mundurowi nadal będą mieli prawo odchodzić na emerytury po 15 latach pracy z wizją pobierania świadczenia nawet przez ponad 35 lat.
    Realizacja planów Tuska de facto pozbawi całkowicie 2/3 cywilnej części populacji męskiej prawa do emerytury.
    Tak więc naprawdę Tuskowi i jego ekipie chodzi o to aby zawłaszczyć składki emerytalne tej dominującej części mężczyzn , która nie dożywa do wieku uprawniającego do poboru emerytury.
    Ten Tusk jak widać to rudy lisek chytrusek.
    A tak poważnie to zwykły skandal , żeby dominujacę cześć populacji tak naprawdę pozbawiać tak ważnego prawa - jak prawo do emerytury.
    Po co tak naprawdę wyznaczać kryterium wiekowe uprawniające do emerytury (w powszechnym systemie emerytalnym ) skoro jej wysokość jest użależniona od kapitału zgromadzonego na indywidualnym koncie jak i przewidywanej długości pobierania tego świadczenia ?.
    Tak naprawdę powinni zacząć zmiany tam gdzie są faktycznie nie ma żadnych logicznych reguł wiązących lata pobierania świadczenia z odprowadzonymi składkami .
    Zamiary Tuska to kolejny szwindel i zwykły SKANDAL.

    Odpowiedz
  • aja(2011-11-28 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    Tusku poczytaj sobie co mowią Polacy,a może Pan nie Polak?

    Odpowiedz
  • IKA11(2011-11-28 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    JA JESTEM BARDZO ZDENERWOWANA DLATEGO ŻE MIAŁAM OBLICZONĄ EMERYTURĘ PRACA DO 60 LAT A PRACUJĘ OD 15 LAT W TEJ CHWILI MAM 51 LAT CZYLI JUŻ MAM 36 LAT PRACY A BĘDĘ MIAŁO DOŁOŻONE DO ROKU 2023 LUTEGO BO JESTEM Z LIPCA TO PRACY BĘDĘ MIAŁA 47,7 KTO TO WIDZIAŁ. EMERYTURA POWINNA BYĆ OD LAT PRZEPRACOWANYCH A NIE OD WIEKU KOBIETA 35- MĘŻCZYZNA 40 LAT I TO WYSTARCZY, ILU LUDZI W MOIM WIEKU CO ODESZLI NA TAMTEN ŚWIAT, CZY PAN TUSK O TYM NIE WIE CO TO ZNACZY ŻE KOBIETA ŻYJE DŁUŻEJ, JAK JA RAK NIE ZEŻRE TO MOŻE PO ŻYJE. CO TO ZA ŻYCIE A GDZIE MŁODZI DLACZEGO DLA NICH NIE MA PRACY.

    Odpowiedz
  • Dumny Polak(2011-11-28 07:37) Zgłoś naruszenie 00

    Niejeden by pracował jakby miał dobrą pracę i zdrowie.Po przepracowaniu 40 lat pracy fizycznej wszystko wysiada.A komputery mieszkań nie wybudują.I wiele innych prac fizycznych nie zrobią.Nikt nie podaje liczb lie ludzi żyje bez żadnego zasiłku po 60 -ce.Czy to widzi Rząd !!!Po przepracowaniu tylu lat i płaceniu składek do ZUSU.

    Odpowiedz
  • Trzeba było iśc do służb(2011-11-28 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    Służby zawsze były, są i będą oczkiem w głowie Władzy.

    Tomuś z CBA będzie pobierał 45 lat emeryturę... pracując zaledwie 15 lat.

    Więc ktoś musi na to zarobić...

    Odpowiedz
  • igła(2011-11-27 21:36) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego podejmujący pracę w latach 60 czy 70 nie maja praw nabytych, a tylko na ten przywilej zasłużyli górnicy, policja, wojskowi. Wydłużony wiek mają mieć ci co do służby w policji dopiero będą wchodzić. Czy to jest sprawiedliwe państwo?
    Babcia 67 lat będzie stała w zimnie przy maszynie lub w zakładzie przetwórstwa.
    Niech występujący z tą propozycja zobaczą w jakich warunkach ludzie pracują i dopiero mogą coś powiedzieć. Ale oni mają klapki na oczach i widzą tylko pracowników w ministerstwach i leni posłów.

    Odpowiedz
  • Dziadek(2011-11-27 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    Ja po 46 latach pracy fizycznej (szkoła przyzakładowa + prace na wysokości) i wieku 62 lat mam problemy ze stawami rąk i kolan i nie wyobrażam sobie pracy dłużej.O ile już teraz mam problemy z chodzeniem.A teraz nawet nie stać na leczenie i wykupienie wszystkich leków.Tak odpłaca mi się moja ojczyzna za moją uczciwą pracę i moją uczciwość. Tak że młodzi niech się zastanowią bo Ci co rządzą i tak ich składki roztrwonią i nie poniosą za to żadnych konsekwencji a sami się obłowią Gdybym siedział za biurkiem na pewno nie miałbym tych problemów tylko że wszystcy nie mogą siedzieć za biurkiem bo ktoś musi pracować i produkować coś z czego jest zysk, żeby zarobić też na darmozjadów, tych z tytułami i na stanowiskach którzy doprowadzają obywateli i kraj do tego co mamy.Że coraz więcej ludzi po śmietnikach szuka pożywienia bo nie może sobie znależć pracy za komuny to było nie do pomyślenia

    Odpowiedz
  • Janeczek(2011-11-27 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby "rząd" zapytał fizjologów, psychologów, specjalistow od psychomotoryki
    to by wiedział. Na razie w tej sprawie wymądrzają się historycy, "wybitni" ekoności, których już wszędzie wylano i tzw. doradcy i pospolici żule.

    Odpowiedz