W Trójmieście rozpocznie działalność nowy amerykański inwestor, spółka OIE Support, która współpracując z uniwersytetami na całym świecie oferuje możliwość zdobycia wyższego wykształcenia w trybie online – podaje serwis Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, PAIiIZ.

OIE Support rozpocznie swoją działalność w styczniu, ale nabór pracowników już trwa. Do końca 2012 r. firma zamierza zatrudnić ponad 100 doradców, którzy będą odpowiedzialni za rekrutację studentów do programów oferowanych przez Uniwersytet w Liverpoolu oraz Uniwersytet Walden.

Firma dysponuje ofertą ponad 250 wyspecjalizowanych studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Są to studia międzynarodowe, gdzie wszystkie zajęcia odbywają się w wirtualnych salach, w trybie online. Oferta firmy stanowi dedykowane wsparcie dla osób pracujących z całego świata.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc udzieloną nam przez Invest in Pomerania oraz InvestGDA, które wsparły nas w procesie lokowania działalności w Trójmieście - powiedział Norman Bloomberg, dyrektor operacyjny Laureate Online Interactive Education. – Dzięki nowemu centrum będziemy mogli efektywnej dotrzeć do studentów z ofertą studiów, które dzięki swojej dostępności i charakterowi umożliwiają budowanie szerokiej sieci kontaktów zawodowych w przestrzeni międzynarodowej.

Więcej informacji o trwającej rekrutacji