W przyszłym roku wydłuży się lista poszukujących pracy

autor: Paweł Jakubczak25.11.2011, 08:45; Aktualizacja: 25.11.2011, 08:48
Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjnaźródło: ShutterStock

Z przyjętej przez rząd tzw. ustawy okołobudżetowej wynika, że w przyszłym roku 717 mln zł z Funduszu Pracy zostanie przeznaczone tylko na sfinansowanie staży podyplomowych, szkoleń specjalizacyjnych oraz rezydentur dla lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek i położnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • alik(2011-11-25 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    to jest skandal aby wydawać pieniadze na szkolenia dla nauczycieli lekarzy staży podyplomowych itd, oni maja już pracę . Należy dać bezrobotnym na prace publiczne, interwencyjne zwłaszcza dla ludzi po 55rz dla których to jest nadzieja dorobienia do emerytury

    Odpowiedz
  • Ofiara redukcji etatów.(2011-11-25 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    Znalezienie pracy na umowę o pracę nawet za minimalną krajową będzie graniczyło z cudem.Zostaje robota na czarno żeby z czegoś żyć i to ciężko.Pracodawców w dupę tłuką ,a pracodawcy pracowników.Trzeba zacząć złom zbierać ,ale i tak duża już konkurencja.Zasiłek tylko ratuje człowieka ,a po zasiłku co?

    Odpowiedz
  • młody bezrobotny(2011-11-25 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    to proszę mi płacić zasiłek dotąd aż znajdę pracę !!! Niech państwo placi skoro ludzie wykstzałceni nie moga znaleźć pracy

    Odpowiedz
  • jura(2011-11-25 14:33) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby pan Zawistowski porównał warunki pracy urzędów polskich i zachodnich to może by pojął różnice.Narazie działa jak badacz radziecki.Jak moąna mieć efektywność gdy nie ma ofert,a ofert nie ma bo są dziwne rozporządzenia MPIPS,a jak jest oferta to właśnie zabrakło pieniędzy i to jest temat do badań naukowych.Jak być normalnym w nienormalnym otoczeniu.

    Odpowiedz
  • Mamut(2011-11-26 04:22) Zgłoś naruszenie 00

    ... powódź głupoty ... korupcja ... brak rozsądku ... marnotrawienie ... cynizm i ogólna hipokryzja ... przecież już wszyscy wiedzą że "Urzędy Pracy" działają dla zatrudnienia w nich dziesiątków tysięcy kolejnych bezrobotnych

    Odpowiedz
  • oberwator rynku(2011-12-02 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    Urzędy Pracy przyczyniają się do zatrudnienia w szarej strefie ponieważ ogłaszają oferty na swoich stronach internetowych i przez te ogłoszenia zatrudniają się osoby, o których nie ma urząd wiedzy.Gdyby pracodawcy byli mniej obłożeni kosztami zatrudnienia pracownika, byłoby inaczej.Pewnie tak jak w krajach o których wspomina autor

    Odpowiedz
  • Justa(2011-12-12 07:31) Zgłoś naruszenie 00

    ale pracujmy do 67 roku życia! już teraz ludzie po 50 rż, jej znaleźć nie mogą.

    Odpowiedz