Gminy robią wszystko, aby wyrównanie pensji nauczycieli było jak najmniejsze

autor: Artur Radwan25.11.2011, 08:34; Aktualizacja: 25.11.2011, 08:36

Gminy nie czekają, aż problemem wypłaty dodatku uzupełniającego nauczycielom zajmie się Trybunału Konstytucyjny. Robią wszystko, aby wyrównania do ich pensji za ten rok były jak najmniejsze.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • polski nauczyciel milioner(2012-01-20 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    odpowiedź do 4 postu. dla oszczędności to może zlikwidujemy zawód nauczyciela w Polsce i sprawa się rozwiąże. Tylko ciekawe kto wychowa polską młodzież o edukacji nie wspomnę. Żenada. Czy ktokolwiek z krytykujących spędził przynajmniej jedną 15 min przerwę w szkole o minimum 5 h w sali przedszkolnej nie wspomnę. Zapraszam, na pewno organizowane są w waszych placówkach zajęcia i dni otwarte.

    Odpowiedz
  • ATA(2012-01-13 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to jest ostatecznie samorządy musza wypłacić te wyrównania czy mogą sie wykpić

    Odpowiedz
  • law(2011-11-25 23:26) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Stefaniak, trudno się dziwić że musicie wypłacać wyrównanie skoro nie umiecie liczyć. Jeżeli zwiększy się pensum to się jeszcze bardziej pogrążycie "matematycy" /opo katzika kolos,trumpeta/
    Poza tym średnia jest za etat a nie za 1,5 etatu.
    Dlaczego ten 1,5 etatowiec zabiera pracę innym nauczycielom???

    Odpowiedz
  • xxx(2011-11-25 19:37) Zgłoś naruszenie 00

    willy, w umowie o pracę na 100% masz wpisane 40h, weź sobie i przeczytaj, a że płacą za 18 to inna sprawa

    Odpowiedz
  • xxx(2011-11-25 19:36) Zgłoś naruszenie 00

    "– Nauczycieli zachęcamy do pracy do półtora etatu i w ten sposób..."

    zwalniając jednych podnosice drugim, a wszystko po to aby zaoszczędzić trochę, stawiacie przed tragedia rodziny zwalnianych

    Odpowiedz
  • melba(2011-11-25 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    To, że samorządy muszą zapłacić nauczycielom tzw. wyrównanie wynika z tego, że nie zapewniły średnich płac o których ciągle czytamy w GP. Gdyby nauczyciel zarabiał tak jak podaje prasa to żadne wyrównanie nie byłoby potrzebne.

    Odpowiedz
  • RP BANKRUT(2011-11-25 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Znowu temat nauczycieli do cholery ciężkiej znowu płacz, lament jaka im jest bieda ,czy w kraju nie ma innych ważniejszych spraw? Zostawcie ich w spokoju niech zapierdzielają i niech się cieszą ,że mają budżetówkę.Jedyne budżetówki to szkolnictwo ,urzędy,sejm,szpitale,komunalne zakłady i mundurowe służby.I są to komórki organizacyjne zabierające z budżetu ,a nie dokładające.Wykłada na to wszystko ledwo zipiące społeczeństwo.A gdzie są budżetowe firmy państwowe przynoszące dochód? Przestały się opłacać?...Żenada!!!

    Odpowiedz
  • alik(2011-11-25 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    To oni pożeraja duże kwoty z budżetu przez te coroczne podwyżki , podczas gdy inni maja zamrożone

    Odpowiedz
  • Willy(2011-11-25 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Radwan, niech pan się zdecyduje/dowie, dlaczego 18 godzin, a nie 40 które oficjalnie ma nauczyciel pracować i za tyle otrzymuje pobory. Dlaczego w umowach o pracę nauczyciel nie ma właśnie 40 wpisanych? Żeby było legalnie i jasno. Wtedy te gminne 1,5 etatu wynosiłoby 60 godzin. Gminy by to tolerowały, skoro dozwolone jest 40?

    Odpowiedz
  • Willy(2011-11-25 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Tacy utalentowani???To niech i sobie obniżą.

    Odpowiedz