Średnio 1800 zł. Mundurowi czekają na podwyżki pensji

autor: Bożena Wiktorowska24.11.2011, 08:44; Aktualizacja: 24.11.2011, 08:45

W przyszłym roku każdy funkcjonariusz i żołnierz otrzyma dodatkowo średnio 1800 zł. Związkowcy mają nadzieję, że podwyżka ograniczy ucieczkę funkcjonariuszy i żołnierzy na emeryturę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (81)

  • otto(2012-12-09 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    na jedno miejsce przy postepowaniu kwalifikacyjny do abw jest 106 chetnych , w policji 6 chetnych, oznacza to ze pensje sa niezwykle atrakcyjne jak na kwalifikacje ktore trzeba spełnic,

    to samo tyczy sie urzedow , jak sie nie podoba nalezy szukac innej pracy a nie uzalac na forum

    Odpowiedz
  • ciućmunda(2011-11-25 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Pułkowniku Babuśka, żołnierze nie uciekają tylko odchodzą ( dla mnie to znacząca różnica), a odchodzą bo niewiele macie im do zaoferowania. Odchodzą na emeryturę, w ich miejsce wcielicie nowego, któremu również trzeba zapłacić i tak marnujecie pieniądze w czasach kryzysu. Za chwilę będziecie mieć w Armii samych dziadków i małolatów. Zabraknie wam całego pokolenia i za parę lat nie będzie kto miał przekazać młodym żołnierzom wiedzy.

    Odpowiedz
  • Piotr Gdańsk(2011-11-25 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    WYJAŚNIAM!!!
    Znam to z autopsji. JAKIE 1800ZŁ, co za flustrujący, bezczelny tytuł!!! Premier obiecał 300zł JEST TO KWOTA brutto!!! Na rękę zostaje 240zł, nie byłoby źle gdyby nie jeden mały szczegół, jedno słowo: ŚREDNIO!!! Znam to słowo bardzo dobrze. Średnio tzn oficery dobrze ponad 300zł, a szeregowcy, plebs dobrze poniżej 300zł. Przykład: Oficer 500zł, szeregowy 50zł. Kwoty bruttto!!! Tak, tak Ci sami policjanci co maja zapewniać ład i bezpieczeństwo, są złodziejami. I to okradającymi swoich. Za których jeszcze co mc premie dostają.

    Odpowiedz
  • *******(2011-11-25 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    A policjantów nie dotyczy recesja i zamrożenie płac? Dlaczego z oszczędności wyłącza się już drugą, i tak dużą grupę zawodową(pierwsza to nauczyciele). Ja nie dostrzegam żadnych argumentów za ...Może taką podwyżkę zaskarżyć do trybunału? Gdzie równość?

    Odpowiedz
  • awx(2011-11-27 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    Do pana życia i śmierci poz 63. No to faktycznie namęczyłeś się na tych uczelniach żeby zdobyć tytuł inż. pola walki. gratuluję

    Odpowiedz
  • sl(2011-11-25 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    Premier 300, w treści 1800, a dostaniemy całe ******

    Odpowiedz
  • wywiadowca(2011-11-25 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    Widocznie autor tego artykułu wykonuje robotę na zamówienie. W takim razie po tym co stało się z wozem transmisyjnym TVN24 powinien zacząć rozglądać się za prywatną ochroną. Wszak pieniądze za zlecone zadanie chyba dostał...

    Odpowiedz
  • husky(2011-11-25 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    67 letni policjanci? bez komentarza.

    Odpowiedz
  • budżet(2011-11-25 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    Średnio 1800 zł. Mundurowi czekają na podwyżki pensji - hahahaha - mundurowi wiedzą że to jedna wielka lipa - ale jak do dojdzie do większego grona to dopiero będzie gadanie - mam pytanie do autora teksu: ile i od kogo wzięła za ten tekst ???

    Odpowiedz
  • glina92(2011-11-25 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    No rzesz k... jakie 1800zł, co to za ohydna manipulacja opinią publiczną! Obiecane 300zł pomnożone przez 6 miesięcy (od lipca do grudnia) daje 1800zł, to z tej retoryki wynika, że następnie w 2013 roku policjanci otrzymają kolejne 3600zł podwyżki itd., itd... I wciskają taki kit narodowi.

    Odpowiedz
  • Jeszcze w mundurze(2011-11-25 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    Niech dadzą rewaloryzacje z ostatnich lat, a nie mydlenie oczu społeczeństwu o podwyżkach, które nie pokrywają w połowie tego co nie dali.

    Odpowiedz
  • Łysy(2011-11-25 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba się coś komuś pokikrało - 1800 zł podwyżki , chyba na wszystkie służby podległe MSW/policja, straż pożarna, straż graniczna ,ABW , wojsko/MON/ wychodzi 6 służb po 300 zł. To pasuje.
    Umie liczyć redaktor.

    Odpowiedz
  • arkadiusz(2011-11-25 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    policjanci to najgorzej oplacana grupa ich praca jest bardzo ciezka i stresujacaci ktorzy im zazdroszcza niech sami podejma ta prace , praca z bandytami na codzien okropny stres i narazanie zycia na kazdym kroku a pieniadze male, maja duzo ale ci decydenci bp oni tylko decyduja i siedza przy biurku na ten biedny policjant musi nadstawiac glowe w polsce policjanci sa bardzo zle oplacani i jestem za tym niech strozom prawa podniosa wynagrodzenia w niemczech policja zarabia dwa razy tyle bo im sie nalezy jak psu buda i basta

    Odpowiedz
  • ed(2011-11-24 18:49) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem sędzią i uważam, że policjantom należą się znacznie wyższe podwyżki wynagrodzeń. Już teraz widać, że jest zdecydowanie za mało funkcjonariuszy i w efekcie prowadzą postępowania niedbale, powierzchownie i wszystko jak leci starają się umorzyć. Z uwagi na zarobki jest problem z naborem do tej służby. Rząd zaś powinien skupić się na oszczędzianiu tam, gdzie rozdaje pieniądze za nic (np. rolnicy, księża, zasiłki itp) a nie tam, gdzie otrzymuje w zamian pracę (cała strefa budżetowa).

    Odpowiedz
  • Artur(2011-11-25 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    czemu nie ma reformy górnictwa? całe państwo dopłaca do górników? czemu nikt nie chce podjąć tego tematu??

    Odpowiedz
  • fazi(2011-11-25 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    co za debilny tytuł jKIW 1800 ZŁOTYCH???

    Odpowiedz
  • Kasia(2011-11-25 07:52) Zgłoś naruszenie 00

    To nastepne kłamstwo Tuska.Byłem na promocji oficerów w 2009r,Słyszałem osobiście co obiecał Tusk.Z jego obecanek zostały niemiłe wspomnienia.

    Odpowiedz
  • do 30(2011-11-24 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    jakich predyspozycji??? tłustego zada? chyba o plecy ci chodzi ?? a odchodzie sobie! zobaczymy czy nie bedzie chętnych wtedy...!!

    Odpowiedz
  • Markiz(2011-11-25 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    Nie liczcie na podwyżkę, jest recesja finansów w UE! Jeśli ktoś czyta prasę fachową, a tylko i wyłącznie ogląda TV to wie o czym piszę. Nie będzie zgody na tak duże podwyżki. Mundurowi i tak będą uciekać na emerytury. Pan Premier mówił wyłącznie o podwyżce - jednorazowej - po 300,00 zł. dla każdego funkcjonariusza w lipcu, tj. po zakończeniu EURO 2012. Jeśli ktoś czyta i słucha ze zrozumieniem to wie, że to propaganda.

    Odpowiedz
  • Komar_Sam(2011-11-25 23:53) Zgłoś naruszenie 00

    Sfera "prywatna" zawsze będzie narzekać na sferę budżetową...
    Wojsko będzie zazdrościć Policji, policja wojsku...

    Każdy zawód ma swoją specyfikę - mogę przecież napisać, że nauczyciel pracuje max 25 godzin tygodniowo, ma wolne Święta, ferie, wakacje, weekendy... więc czy jego pensja w przeliczeniu na czas spędzony w miejscu pracy jest mała? A czy ktoś bierze pod uwagę, że nauczyciel musi jednak czasem w domu sprawdzać wypociny uczniów? I że to od niego zależy przyszłość narodu?

    Mogę przecież napisać, że żołnierz siedzi czasem miesiąc czasem dwa na poligonie, że w przypadku kiedy likwidują mu jednostkę to (zazwyczaj) dostaje propozycję służenia "gdzieś w Polsce" z dala od rodziny, w ciągłych rozjazdach, "na dwa domy"?. Że np. bardzo często jego pensję należy podzielić przez dwa (bo czy jego żona może znaleźć pracę np. w Świętoszowie?).Zresztą większość mężczyzn w Polsce była kiedyś w wojsku to wie, że zazwyczaj nie trafiało się do tych jednostek, które były blisko domu:P Ale mogę napisać, że żołnierz zarabia za dużo, bo przecież ponad 2000 zł na rękę dla szeregowego to dużo...

    Mogę napisać, że lekarze też zarabiają za dużo, bo przecież pracują w kilku szpitalach na raz, mają prywatne gabinety
    Ale czy ktoś zastanowił się nad tym, że to też jest kosztem życia prywatnego i jego "wolnego" czasu?

    Tylko że to WASZE wymądrzanie się, krzywienie i obrzucanie błotem nawzajem niczego nie da i do niczego nie prowadzi...

    Piszecie, że policjantem może zostać debil... To spróbujcie dostać się do policji. Na Śląsku jest kilka tysięcy wakatów... w Warszawie (jeśli się nie mylę) ponad 700. Weźcie sobie urlop na żądanie i spróbujcie zdać cały egzamin. A jeśli się dostaniecie, to wtedy macie prawo pisać, że każdy debil może zostać policjantem... Życzę powodzenia.

    I żeby nie było - nie jestem policjantem tylko żołnierzem;) i myślę, że moja żona może wypowiadać się w moim imieniu nt. wyrzeczeń w imię służby wojskowej.

    P.S. Po 15 latach służby przysługuje prawo do emerytury w wysokości 40% średniego uposażenia za (bodajże) ostatni rok służby... tylko że nikt nie napisał o tym, że te 40% NIE PODLEGA rewaloryzacji...

    Odpowiedz