Średnio 1800 zł. Mundurowi czekają na podwyżki pensji

autor: Bożena Wiktorowska24.11.2011, 08:44; Aktualizacja: 24.11.2011, 08:45

W przyszłym roku każdy funkcjonariusz i żołnierz otrzyma dodatkowo średnio 1800 zł. Związkowcy mają nadzieję, że podwyżka ograniczy ucieczkę funkcjonariuszy i żołnierzy na emeryturę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (81)

  • otto(2012-12-09 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    na jedno miejsce przy postepowaniu kwalifikacyjny do abw jest 106 chetnych , w policji 6 chetnych, oznacza to ze pensje sa niezwykle atrakcyjne jak na kwalifikacje ktore trzeba spełnic,

    to samo tyczy sie urzedow , jak sie nie podoba nalezy szukac innej pracy a nie uzalac na forum

    Odpowiedz
  • emeryt(2012-01-10 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Krew mnie zalewa że ja po 45latach pracy mam 1600zł emerytury,a mundurowi po 15 latach "ciężkiej pracy""""""; śr. 2500zł???.Dziś planuje się podwyżki 300zł.to nie podoba się służbą celnym,straży granicznej,straży pożarnej i tak można wymieniać do usranej śmierci. A tak prosto można to rozwiązać dać slużbą mundurowym po 150 zł. i po kłopocie.A jak to ich nie satysfakcjonuje to nic im nie dać i basta,wtedy wszystcy będą zadowoleni nawet ja co mnie to nie dotyczy.

    Odpowiedz
  • klakier(2011-12-29 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    ...1800zł-ZAPOMNIELI dodać WARTOŚCI "socjalu",który tak skrzetnie ukrywają,a to spora kwota.

    Odpowiedz
  • on(2011-12-11 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    odchodzą policjanci i służba więzienna na emeryture poprostu tu sie nie da pracowac pan Tusk bedzie sobie sam euro pilnował robi z nas dziadów !!

    Odpowiedz
  • Oficer SW(2011-12-07 19:53) Zgłoś naruszenie 00

    popieram teze, że to typowa zagrywka i mięso wyborcze związane z EURO 2012r. Po rozgrywkach w piłkę okaże się , że nagle wzrost gospodarczy nie jest zbyt optymistyczny i reszte dopowiedzcie sobie sami .Podwyżki od lipca to jedna wielka lipa i hamulec bezpieczeństwa aby nieodeszło zbyt duzo mundurowych. Ja odchodzę jak i wielu moich kolegów z SW nie ma na co czekać . Moim zdaniem to ostatni dzwonek przed zmianami.

    Odpowiedz
  • kripo(2011-11-29 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    DO awz !!! W CAŁYM CYWILIZOWANYM ŚWIECIE UCZELNIE WOJSKOWE KSZTAŁCĄ INŻYNIERÓW,GDYŻ TEGO WYMAGA POSTĘP TECHNICZNY DOT. UZBROJENIA ! PEWNIE SŁYSZAŁEŚ O KOMPUTERACH ...?! NA KONIEC POWIEM TOBIE TAK : TY NAWET NIE PASOWAŁBYŚ DO STAROŻYTNEJ ARMII.GDYŻ W TYM CZASIE ONI JUŻ W WOJSKU MIELI KONIE,A KOŃ MA WIELKI ŁEB I MAŁY MÓZG,KTÓRYM W PRZECIWIEŃSTWIE DO CIEBIE POTRAFI SIĘ POSŁUGIWAĆ !!!

    Odpowiedz
  • zaq(2011-11-28 21:52) Zgłoś naruszenie 00

    Co za kretyn tak szczuje przecież wyraźnie napisane jest jednorazowej 300 zł a nie co miesiąc po 300 zł więc jakie 1800 zł.

    Odpowiedz
  • nickto(2011-11-28 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    ...to nie jest żadna podwyżka, gdyż służby nie miały waloryzacji wynagrodzenia od trzech lat!!! Biorąc pod uwagę coroczną inflację przez ostatnie trzy lata, te niby trzysta złotych nie równoważą realnego spadku wartości tego wynagrodzenia i wychodzi na to,że z roku na rok mundurowi zarabiają coraz mniej...więc to wszystko to czysta ściema !!!Dlaczego premier zapowiada kolejną ,,niby podwyżkę'' pod koniec obecnej kadencji sejmu? Ano dlatego, że minie kolejne trzy lata bez waloryzacjii i znów się rzuci kolejne trzy stówki trąbiąc wszem i wobec o kolejnej ,, niby podwyżce '' i jak to się nie dba o słuzby mundurowe. Z drugiej strony to i tak wielki skandal, że w dobie kryzysu wszystkim się tnie a mundurowym daje, ale jak się pali grunt pod nogami to ostatnią redutą demokratycznej władzy staje się pałka Policjanta...ale to oczywiście moje skromne zdanie...może się mylę?...

    Odpowiedz
  • kripo(2011-11-28 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    1 jakie ty rozporządzenie czytałeś ?! kursant w policji zarabia ok. 1400zł brutto ! kwota 2000tys. netto przysługuje podoficerowi z kilkuletnim stażem służby z reguły powyżej 6 lat !!! niem wiem również o jakim świadczeniu piszesz ? być może chodzi ci o wszystkie świadczenia,które przysługują po przyjęciu się do pracy/wstąpieniu do służby,tak jak to kiedyś było !jeżeli jesteś gdzieś zatrudniony i nie masz żądnych świadczeń to podziękuj tym,którzy taki system WYWALCZYLI !!!

    Odpowiedz
  • irma(2011-11-28 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    tylko proszę zauważyć że wysokość tych 40 % to tyle co cywil ma po 40 latach pracy. dobrze byś emerytem w wieku 40 lat i miec 1600 zł pewnika

    Odpowiedz
  • 1(2011-11-28 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    TAK ŚREDNIO 1800 GRUPA A DO TEGO JEST JESZCZE 4 SKŁADNIKI O KTORYCH NIK NIC NIE MÓWI A TO WYSTARCZY SPRAWDZIĆ W ROZPORŻĄDZENIU STAZYSTA PRZYCHODZACY W PIERWSZYM MIESIĄCU MA OK 2000 NETTO NA RĘKĘ A DO TEGO ILES JESZCZE ŚWIDCZENIE I TYLKO PODATEK OD NICH SIE LICZY MOŻE BY SIE JUŻ TE BIEDAKI OPAMIĘTAŁY

    Odpowiedz
  • klawisz(2011-11-27 22:36) Zgłoś naruszenie 00

    Zawiść Polaczków nie ma granic. To przez te Wasze nienawistne podejscie do sprawy, ja 40-letni upluty przez wszystkich: przez złodziejstwo, przez przełożonych w rządzie, przez ciuli, co bali się włożyć mundur - muszę POWTARZAM MUSZĘ iść na ta jałmużnę zwaną 40procentową emeryturę!!! Będe brał emeryturę i dalej szukam pracy, bo mam siły, chęć i zdrowie do pracy, ale mam dość ganiania w świątki, piątki i niedziele w dodatkowych dyżurach za darmo. Moim dzieciom też nalezy się by ojciec z nimi chodził na plac zabaw!!! Do tej pory zazdrosciłem wolnego czasu Cześkowi z Budimexu czy Kazikowi ze Skanski, że w niedzielę wielkanocną brał żonę i dzieciaki i za zarobione nadgodziny jechali na wycieczkę. Ale teraz dość!!! Panie Premierze, dziękuję Panu za przymuszenie mnie do podjęcia słusznej decyzji. Odchodzę.

    Odpowiedz
  • awx(2011-11-27 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    Do pana życia i śmierci poz 63. No to faktycznie namęczyłeś się na tych uczelniach żeby zdobyć tytuł inż. pola walki. gratuluję

    Odpowiedz
  • kripo(2011-11-27 15:53) Zgłoś naruszenie 00

    1800 zł. to nie kwota podwyżki jaką mundurowi mieliby otrzymać tylko srednia płaca po otrzymaniu obiecanych 300 zł. ja osobiści wątpię,aby mundurowi otrzymali nawet te obiecane 3 stówy !!! "rząd" "kiwa" jak może mundurowych przed zbliżającą się wielką imprezą !!! PLANY RZĄDZĄCYCH DOT. SŁUŻB MUNDUROWYCH SĄ PROSTE JAK ROGALIK : W KRAJU OLBRZYMIE BEZROBOCIE,GOSPODARKA LEŻY I NIKT NIC NIE ROBI,ABY JĄ ROZRUSZAĆ,KANDYDACI DO TEJ "ZASZCZYTNEJ SŁUŻBY" W TAKIEJ SYTUACJI ZDECYDUJĄ SIĘ NA TĘ WREDNĄ ROBOTĘ ZA KASĘ NIE WIELE WYŻSZĄ NIŻ PŁACĄ FIRMY OCHRONIARSKIE ! JESZCZE NIEDAWNO KADROWCY W KOMENDACH "KRZYWILI" SIĘ KIEDY O PRACĘ PYTALI ABSOLWENCI SZKÓŁ ŚREDNICH TWIERDZĄC,ŻE MAJĄ POD DOSTATKIEM CHĘTNYCH Z WYKSZTAŁCENIEM WYŻSZYM EKONOMICZNYM,PRAWNICZYM,PSYCHOLOGÓW ITP.TERAZ ZANIŻONO KRYTERIA,WYSTARCZY SZKOŁA ZAWODOWA,KATEGORIA D I JUŻ JESTEŚ FLIC !!! SZEFOWIE RESORTU NIE CHCĄ WIDZIEĆ,ŻE ZE SŁUŻBY REZYGNUJĄ DOŚWIADCZENI OFICEROWIE OPERACYJNI,DOCHODZENIOWI ORAZ FUNKCJONARIUSZE PREWENCJI !!! DLA NICH LICZY SIĘ TYLKO STOŁEK,APANAŻE ORAZ RÓŻNEGO RODZAJU SPOTKANIA ...

    Odpowiedz
  • leon(2011-11-27 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidujcie policję wojsko i wszystkie służby mundurowe.I wszyscy w tym kraju będą zadowoleni.

    Odpowiedz
  • tomek(2011-11-27 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo proste. komendant 1800zł, a policjat 50zł, to jest właśnie średnia :)

    Odpowiedz
  • Zbigniew(2011-11-27 07:42) Zgłoś naruszenie 00

    żyjemy w kraju zawiści ,zazdrości , nienawiści jeden do drugiego skąd się to bierze??? czy to jest nasza cecha narodowa ???
    Uważam że Policja, służby mundurowe muszą godnie zarabiać jak chcemy stabilnego kraju i czuć się w nim bezpiecznie!!!

    Odpowiedz
  • Bob(2011-11-26 17:22) Zgłoś naruszenie 00

    Tak, w naszym kraju jest wiele dziwnych zjawisk. Słusznie konkluduje SSSSSSSSS,iż żyjemy w chorym kraju. Przykre to. Ćwierć wieku poświęciłem dla tego kraju i widzę, że chyba bez wzajemności. Osoby na stanowiskach tego raczej nie widzą, bo mają pensje bardzo wysokie.
    Bob

    Odpowiedz
  • pan życia i śmierci(2011-11-26 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    jakie błędy... dobrze przeczytaj LOLKU a potem pisz a poza tym wszyscy płacimy podatki i mam więcej szkół niż ty a jak nie rozumiesz kontekstu całej sprawy to ty spadaj do szkoły !!!

    Odpowiedz
  • LUśka(2011-11-26 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    Do PAN ŻYCIA i śmierci- Ty to nic nie dostaniesz !!! Za takie błędy ortograficzne? Podatnicy nie chcą utrzymywać id...otów w mundurach. DO SZKOŁY WRACAJ !

    Odpowiedz