Kontrola NIK w uczelniach publicznych. Na co naprawdę idą pieniądze z dotacji budżetowych?

23.11.2011, 04:26; Aktualizacja: 23.11.2011, 13:56

Rektorzy większości szkół wyższych nie mają wiedzy, czy prawidłowo wykorzystują dotacje na kształcenie studentów stacjonarnych i niestacjonarnych, gdyż nie prowadzą odpowiedniej ewidencji księgowej - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • ks(2011-11-29 12:21) Zgłoś naruszenie 00

  Nie tylko wyższe uczelnie powinny być skontrolowane- te niższego szczebla także. W szkołach ponadgimnazjalnych, na tych projektach tam się dopiero trwoni pieniądze. W skali kraju to miliony.. I tylko kadra kierownicza korzysta a dzieci , bo dla nich powinny być te wszystkie dobrodziejstwa - szkoda gadać.

  Odpowiedz
 • oko(2011-11-23 10:08) Zgłoś naruszenie 00

  POWINNA BYĆ OGÓLNOPOLSKA
  Kontrola NIK w "ŚWIĘTYCH" SZPITALACH, Na co naprawdę idą pieniądze z NFZ

  Odpowiedz
 • Teresa(2011-11-23 09:32) Zgłoś naruszenie 00

  A czy zbadano zakres wydatków na renomowane hotele, do których wyjeżdża kadra naukowa z Politechniki Częstochowskiej na rzekome "kursokonferencje ", tj. "Gołębiewski" , Hotel Stok w Wiśle?

  Odpowiedz
 • Lindu(2011-11-23 08:15) Zgłoś naruszenie 00

  A może by tak NIK zbadała, sposób prowadzenia zajęć przez uczelnie niepubliczne. Czy zajęcia realnie sie odbywaja, czy kontroluje sie obecność studentów na uczelniach? Czy kontroluje się ich postępy w nauczaniu (kolokwia, egazaminy)? Czy jest to kontrola realna? czy tylko sprzedaje się dyplomy? Mam podejrzenia, że w obecnej sytuacji konkurencja ze szkołami publicznymi jest nieuczciwa, bo jak tu walczyć o studenta, kiedy szybko dowiaduje się on, że na niektórych uczelniach nie tylko musi chodzić na zajęcia, ale też przygotować się do kolokwium czy egzaminu. A po kilku latach opłacania czesnego po prostu wreczą mu dyplom.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane