Rząd chce powrócić do koncepcji rent kapitałowych. Ich wysokość będzie powiązana ze składką

autor: Grzegorz Osiecki22.11.2011, 08:00; Aktualizacja: 22.11.2011, 08:04

Rząd będzie chciał zreformować zasady wyliczania rent i powiązać ich wysokość ze składką – zapowiada w wywiadzie dla „DGP” minister finansów Jacek Rostowski.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • dzik(2011-11-22 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Co ten ryży wyprawia z ludżmi ???Złodzieje oddajcie swoje przywileje,a nie tylko biednym i przestańcie wciskać do rządu swoich bliskich tak jak Wałęsa durnowatego syna.

    Odpowiedz
  • myśląca(2011-11-22 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    to znaczy że 50-letnia wdowa otrzyma kapital zgromadzony przez meza po jego śmierci,
    czy też zostanie jej zabrany, jak to sie planuje dzisiaj.

    Odpowiedz
  • g(2011-11-22 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    mama mojego kolegi, która niewiele pracowala dostawala rente 900zł, teraz dostaje emeryture 3000zł po zmarlym mezu, partyjniaku. I nie musiał być nikim wielkim, wystarczyl zwykly zawod kierowcy i bycie w partii. To zalatwia kwestie dla kobiety ktora nie miala wypracowanych lat a emerytura taka ze cho cho :-). Niech żyją agenci prlu ktorzy nadal zbieraja plony i ich dzieci czerpiace zyski i zony :-).

    Odpowiedz
  • EWA(2011-11-22 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    A potem przyjdzie taki Boni i okradnie ludzi z wyższych "rent kapitałowych". A co, rządowi nie wystarcza już okradzenie ludzi z pieniędzy w OFE? Gdyby wpłaty na OFE nie przechodziły przez konta ZUS - rząd nie miałby ŻADNEJ wymówki, żeby po nie sięgać. To tak samo, jakby okradł ludzi z pieniędzy na rachunkach bankowych!

    Odpowiedz
  • zenek(2011-11-22 16:00) Zgłoś naruszenie 00

    "młodzi, wykształceni, z dużych miast" żyją w świecie produkowanym przez radosne telewizje, które od trzech dni uspokajają: podwyżka wieku emerytalnego to nie nasza sprawa, to prawie że dopiero następne pokolenia, bo w 2040! I oni - młodzi itd - w to wierzą! W końcu czytanie jest trudniejsze niż pochłanianie medialnej papki, a czytanie ze zrozumeniem?... Nieeeee? jest coś takiego jak czytanie ze zrozumieniem?

    Odpowiedz
  • Andrzej(2011-11-22 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    Propozycje w zasadzie rozsądne i zgodne z założeniami reformy. Jest pewne ale. Dlaczego zabierać prawa do renty wdowie? Postulat pracodawców jest dla nich korzystny im więcej rąk do pracy tym mniejsza płaca. Prawo popytu i podaży. Ja jednak płacąc składkę nie chcę jakiejś atrapy ubezpieczenia ale chcę mieć pewność, że warunki materialne życia mojej rodziny się nie pogorszą. Przecież matka wychowująca dzieci i to do tego samotnie (niedyspozycyjna) nie może liczyć na zbyt wiele na rynku pracy jeżeli nie na nic.

    Odpowiedz
  • klakier(2011-11-22 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    Obojętnie jaki TYP przyszłej emerytury,OFE czy kapitałowe, składki ZAWSZE powinny być GWARANTOWANE przez Państwo, inaczej jest to zwykłe ZŁODZIEJSTWO, ponieważ KAŻDY nowy Prezes jakiejś instytucji emerytalnej powie: -BYŁ kryzys i KASY "nie ma" , śmiejąc się w oczy przyszłym emerytom, mając ich w dupie-dosłownie, grunt,że Oni mają WIELKIE zarobki,za pierdzenie, bo nie muszą nawet MYŚLEĆ, co już UDOWODNILI w OFE. I co ma zrobić wtedy jakiś "już dziadek"-bez emerytury , kupić pistolet i zastrzelić SIEBIE czy ministra ?, czy OBECNIE juz "gonić" głupków rządowych, którzy NIE myślą o Polakach, tylko o SOBIE !!!. Panowie RZĄD -ROZUMU, to My, Polacy Was wybraliśmy, abyście o Nas Polakach MYŚLELI!!.

    Odpowiedz
  • szachmat(2011-11-22 23:02) Zgłoś naruszenie 00

    No jak juz ten Mordasiewicz z lewiatana i przew. ZUS zrobi ustawę, to zostaniemy w dziurawych skarpetkach! A czy on w tej radzie nadzorczej jest za darmo i społecznie? Sądzę, że wątpię!!!

    Odpowiedz
  • Kapitał to mamy w OFE(2011-11-24 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    Obligacje w kwocie prawie 200 mld zł - czyli czekajace na wykupienie przez Państwo Obligacje Skarbowe.

    A teraz pytanie za ćwierć punkta...Skad Państwo weżmie pieniądze by je wypłacić OFE za Obligacje plus odsetki?

    Odpowiedz