Nowa minister edukacji Krystyna Szumilas: najbliższy czas - czasem stabilizacji w szkole

21.11.2011, 15:27; Aktualizacja: 21.11.2011, 15:38
Krystyna Szumilas

Krystyna Szumilasźródło: Newspix
autor zdjęcia: MICHAL KOLYGA

Najbliższy czas będzie czasem stabilizacji i spokojnego wdrażania zainicjowanych wcześniej działań; najważniejsza obecnie jest pomoc nauczycielom i dyrektorom szkół w ich wprowadzaniu - uważa nowa minister edukacji Krystyna Szumilas.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • obserwator(2011-11-21 17:55) Zgłoś naruszenie 00

    Jak wynika z podanych informacji, nowa minister należy do grona ścisłych współpracowników pani Hall i, to już na wstępie niczego dobrego nie wróży dla dla polskiego szkolnictwa. Może natężenie nawiedzonych pomysłów będzie słabsze. Był już halny w szkolnictwie, a teraz miejmy nadzieję , że tylko poszumi.

    Odpowiedz
  • jolanta1(2011-11-21 23:20) Zgłoś naruszenie 00

    obserwator - dobry, dowcipny komentarz! Mnie jednak nadal interesuje, co z hallowkami zaskarżonymi do TK? Jak długo mamy czekać na konkretne postanowienia, czy może juz teraz niewolnicza praca za darmo jest w Polsce legalna?

    Odpowiedz
  • daura(2011-11-21 23:29) Zgłoś naruszenie 00

    Był kiedyś też Wiatr;)

    Odpowiedz
  • JK(2011-11-22 07:19) Zgłoś naruszenie 00

    " Po owocach ich poznacie " !!! Wątpię, żeby nowa minister długo wytrzymała bez jej zdaniem niezbednych reform. Pewnie pierwsze za co sie weźmie to Karta Nauczyciela, bo tam można przyoszczedzić dla samorządów i budżetu sporo pieniędzy ( urlopy zdrowotne, płatne zastępstwa, wyższe pensum, dodatki dla nauczycieli ), a ze środowiska samorządowego P. Szumilas się wywodzi. Kolejnym, będzie zapewne likwidacja resztek szkolnictwa specjalnego - bo jest drogie -czyli nie lubiane przez samorządy. Obym był złym prorokiem. Ps. Zapomniałem o 6-latkach. Pewnie rozłożą ten proces na kilka kolejnych lat, bo budżet państwa trzeszczy.

    Odpowiedz
  • admingminny(2011-11-22 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    Jolanto1 - Twoje stwierdzenie o niewolniczej pracy jest tożsame z "nauczycielską biedą"???

    Odpowiedz
  • Mural(2011-11-22 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz zacznie się dożynanie nauczycieli. W krótkim czasie odebrano nam nabyte prawa emerytalne, od 1.01.2009, co dla niektórych oznaczało wiele lat pracy więcej, na ogólnych zasadach./60-65 lat. Minęły 3 lata i mamy nowy plan: do 67 roku życia bez względu na płeć. Szkoły ciagle odnawiających się w cyklu kształcenia dzieci i starych nauczycieli, takich prababć i pradziadków. Dobrze pomyślane!? Czy zmieni się razem z tym dożywociem naliczanie dodatku za staż pracy? Z 20 np. na 30 %.Lata całe dawaliśmy solidarnie na emerytury innych, teraz na nasze będziemy musieli zarobić sami.

    Odpowiedz
  • endzi(2011-12-13 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z przedmówcami, a tych,którzy nam "zazdroszczą" zapraszam na 2 godzinki do szkoły - szybciutko uciekną... Ja mam już dość nieudanych reform,tego,że nie wolno nam mieć własnego zdania, że zabrano nam autorytet,a niemądrym rodzicom pozwala się nas obrażać. 6latki jak się okazuje zostały skrzywdzone - są niedojrzałe emocjonalnie i społecznie do szkoły, program nie jest do nich dostosowany - widzę to na co dzień. I jeszcze te tony nikomu nie potrzebnej dokumentacji - papieru, dla którego wycina się lasy...Ja mam dość!!!

    Odpowiedz
  • mateo(2011-12-17 23:25) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawi mnie jedna rzecz. Dlaczego chcą nauczycielom skasować Kartę Nauczyciela, szukając jak zwykle oszczędności. Uważam, że oszczędności powinni wszyscy szukać w swoich pensjach tam na "górze". Jakby ministrowie czy samorządowcy mieli wypłacane co miesiąc takie pensje głodowe jak nauczyciele to na pewno byłoby więcej pieniędzy. Najlepiej uderzać w biednych, a sami żyją jak "pączek w maśle". Chciałbym chociaż raz dostać taką miesięczną pensję jaką ma minister. Ludzie opanujcie się i pomyślcie chociaż raz o ludziach, a nie o swoich napasionych brzuchach. Te wasze coraz to głupsze reformy i postulaty doprowadzają wszystkich do ku...wicy.

    Odpowiedz
  • biedna nauczycielka(2012-01-19 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    zgadzam sie z przedmowca ,chciałabym chociaz raz w roku moze na Dzien Edukacji dostac ministerialna pensje. pomyslcie, ze to my Was wyksztalcilismy i na nas spoczywa odpowiedzialnosc wyedukowac kolejne pokolenia..nie wien, czy mlodziez bedzie sluchac staruszki nauczycielki.
    uwierzcie, ze w tym halasie nie da sie wytrzymac tak dlugo.
    ja mam 30 lat pracy i jestem bardzo juz zmeczona , a nauczyciel musi oprocz przekazania wiedzy miec oczy dookolla glowy .dzieci bardzo rozrabiaja.

    Odpowiedz
  • Łk Wr(2012-05-03 22:48) Zgłoś naruszenie 00

    Polskie szkoły są do niczego. Da się tylko wypełniać wymagania a nie uczyć się. Przytowuję się do egzaminu zawodowego, tylko jak nie zdam to będę domagał się dożywotniej renty. Jak nie umią uczyć to niech siedzą cicho!!!

    Odpowiedz
  • ZCH(2012-09-23 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    Wielu wystepujacych tutaj z oskarzajacymi komentarzami musialo sie naogladac roznych filmow erotycznych i pedofilskich w internecie, inaczej nie mieli by jak maja zboczonych skojarzen i widzen w takich otrzesinach pedofilii, ktorej rzeczywiscie tam nie bylo! Zmanipulowanie zaprezentowanego filmu zlosliwymi komentarzami oskarzajacymi bioracych udzial w zabawie otrzesin i odwolywanie sie wielu do rzekomych czynnosci lubieznych, wywolalo niesprawiedliwa fale oskarzen glownego aktora Ksiedza! Niesprawiedliwie przedstawiono go jako pedofila, bo pasowal doskonale do takiego scenariusza zmontowanego przez nieuczciwych ludzi!
    To wielkie swinstwo nic wiecej!To rowniez krzywda moralna zrobiona ksiedzu! Za to, ze jest ksiedzem! A jak nim jest - musi byc pedofilem! Taka to wspaniala zbiorowa madrosc narodu? Bohaterswo pewnie tez?

    Odpowiedz
  • teresa(2012-10-30 07:25) Zgłoś naruszenie 00

    O jakiej stabilizacji Pani Minister opowiada ja jestem przykładem nauczyciela dyplomowanego,któremu wójt gminy zmienił warunki zatrudnienia i po 29 latach pracy pracuję za 1200 zł.Pracuję na podkarpaciu.Poco nasze starania i czy to jest zgodne z prawem proszę nam odpowiedzieć ,bo tak zastały załatwione braki w budżecie gminnym

    Odpowiedz