Tusk w expose zapowiedział stopniowe zrównanie wieku emerytalnego. Docelowo do 67 roku życia

18.11.2011, 12:32; Aktualizacja: 18.11.2011, 13:36

W trakcie expose premier Donald Tusk zapowiedział m.in. zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, docelowo do 67 roku życia, podniesienie składki rentowej oraz reformę KRUS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (173)

  • Obywatel(2011-11-20 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    Jakim cudem emeryci i renciści nie stracą na waloryzacji??? przecież Tusk powiedział, że na waloryzacji zaoszczędzi 1 mld zł. To skąd ten 1 mld weźmie??? jak nie zabierze emerytom??? gdyba waloryzacja była procentowa to każdy może sobie policzyć ile powinien otrzymać podwyżki, natomiast przy waloryzacji kwotowej łatwiej będzie ukryć ten 1 mld (bo nie wszystkie dane są dostępne ogółowi np. łączna kwota przeznaczona na waloryzację ilość osób uprawnionych do otrzymania podwyżki)

    Odpowiedz
  • OLGA(2011-11-22 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    MOŻE BY TAK PODNIEŚĆ WIEK EMERYTALNYM WSZYSTKIM ROLNIKOM SŁUŻBIE MUNDUROWEJ DLACZEGO ROLNIKOWI WOLNO IŚĆ NA EMERYTURĘ PO 15 LATACH PRACY ZLIKWIDOWAĆ KRUS!

    Odpowiedz
  • ala57(2011-11-21 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk zapewnia Niemcom tanią siłę roboczą z Polski.
    60-latkowie pozbawieni pracy w Polsce, pozwalającej na utrzymanie siebie i często bezrobotnych dzieci, ruszą tam właśnie bo blisko. Jaka to będzie praca łatwo sobie wyobrazić. Polska to nie tylko Warszawa,Poznań,Gdańsk,Katowice czy Kraków. Mam wrażenie że Tusk dba tylko o interesy "oligarchów", niedawno piała nawet "GW" jak to głosami POPSL zmieniano prawo, dzieki czemu za wypłacenie sobie milionowych premii przy okazji konsolidacji majątku stoczni , nie odpowiedzą już kolesie od ministra Grada.

    Odpowiedz
  • wiktor(2011-11-21 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    A moze by tak zlozyc wspolny wniosek do Trybunalu Praw Czlowieka za stososwanie niewolnictwa odnosnie ludzi w podeszlym wieku ,ktorzy przepracowali ponad 40-45 lat i dalej zmusza sie ich do pracy wiedzac ,ze nie maja w wiekszosci szans na skorzystanie z emerytury a srodki zgromadzone na indywidualnym koncie emerytalnym przepadna na rzecz skarbu Panstwa.To jawna kradziez i przestepstwo.

    Odpowiedz
  • Oregon(2011-11-21 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    69: Okłamany z IP: 85.14.99.* (2011-11-19 19:27)

    Wydaje się Panu że ma Pan przyzwolenie swoich wyborców na przeprowadzenie tak radykalnych reform,otóż pragnę Pana poinformować,że większość z nich głosowała nie na Pana,ani na PO,tylko przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiem.Ja sam głosowałem na PO,aby nie dopuścić do objęcia władzy przez PIS.Radziłbym poważnie się zastanowić nad swoimi decyzjami które w niedalekiej perspektywie mogą doprowadzić do przedwczesnych wyborów.

    Ale rozbawił Mnie ten POsaraniec z poz.69 ilu takich debili odmroziło sobie uszy
    na złość mamie?

    Odpowiedz
  • Emeryt na atacie z ukradzionym świadczeniem(2011-11-21 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    Witam wszystkich sfrustrowanych Polaków!!
    Dziwną mam dziś satysfakcję czytając lamenty rodaczek i rodaków, bo jeszcze kilka miesięcy temu ci sami rodacy palcem nie kiwnęli na tym forum w obronie etatowych emerytów, którym pan Tusk odebrał emerytury łamiąc wszelkie prawa ubezpieczonych. Pamiętam jak rodaczki i rodacy pluli na poszkodowanych emerytów wrzeszcząc albo emerytura albo praca!! No to do pracy, kochani rodacy!! Taką postawę wykorzystuje władza - zero solidarności społecznej, antagonizowanie poszczególnych grup. Miłej pracy do 67 roku.

    Odpowiedz
  • zbulwersowana(2011-11-21 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Kto ma się opiekować starymi rodzicami, jeśli trzeba będzie siedzieć w pracy do 67 roku?
    Moze legalizacja eutanazji? Bo na opiekunkę przecież nie starczy...

    Odpowiedz
  • szarak(2011-11-21 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego wiek 67 lat nie będzie obowiązywać dopiero tych co rozpoczną pracę w 2012 r.- tak jak mundurowych?

    Odpowiedz
  • M57(2011-11-21 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    po - 1 waloryzować emerytury te niższe od 5000 tys w dół bez wyszczególniania czy to sędzia, prokurator, pielęgniarka lub człowiek pracujący fizycznie
    po - 2 dlaczego jest nierówne traktowanie zmiana mundurowych dotyczyć będzie tych co zaczną pracę w 2012 roku
    po - 3 przedłużenie wieku do 67 lat prowadzi do demoralizacji młodych ludzi kończących szkołę i co - po zasiłek do opieki, kraść czy żebrać ?

    Odpowiedz
  • Keep smiling Pełówki!(2011-11-21 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    Dymać do śmierci :)

    Odpowiedz
  • TOK(2011-11-21 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle pozostaje kasta uprzywilejowanych służb. Ich zmiany wieku emerytalnego nie dotyczą a nawet dostaną podwyżki uposażeń. Czy to jest równe traktowanie obywateli.

    Odpowiedz
  • benek(2011-11-21 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    W wieku 67 lat to czlowiek powinien zapomniec ze pracowal siedzac na dzialeczce w ogrodzie albo z wedka nad jeziorkiem lub jezdic na wycieczki nie mowie juz o wczasach ale to nie wym kraju

    Odpowiedz
  • Siupek(2011-11-21 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tam nie będę robił do 67 lat, będę sobie odkładał po 300 zł miesięcznie przez 30 lat pracy albo więcej i w wieku 60 lat się zwolnię.da mi to ponad 1200zł co miesiąc do osiągnięcia wieku emerytalnego 67 lat.I co zarejestruję sie w biurze pracy by mieć ubezpieczenie bo w wieku 60 lat nikt mnie nie przyjmie i już... .Macie problemy!!! Przestańcie pierdzielić i oszczędzajcie jak chcecie żyć bo innego wyjścia nie ma...

    Odpowiedz
  • Magda(2011-11-21 17:51) Zgłoś naruszenie 00

    To nie jest kraj dla starych ludzi-chciałoby się rzec... Jednak mam wrażenie, że to kraj dla wąskiej grupy ludzi, którzy mieli farta,cokolwiek to znaczy. Obserwując historię tego kraju oraz zawirowania i perturbacje ostatnich 30-u lat mam przerażające wrażenie realizacji programu pt.Unicestwienie Narodu Polskiego. PRACA,ZDROWIE,EMERYTURA to z pewnością podstawowe czynniki zapewniające człowiekowi normalne życie, a jak na ironię właśnie one od lat są siłą, gwałtem ,podstępem,bezczelnością wydzierane Polakom, prowadząc do osłabienia ,braku nadziei,chęci do działania a wreszcie do samego życia. DRODZY ,KOCHANI, BIEDNI POLACY!!! Komu na tym zależy? Ani P.Tusk ze swoja partią PO, ani ostatni rzad czy też rządy polskie wiele zwojować nie mogły.To tylko marionetki w rękach możnych tego świata realizujących okrutną w swej bezduszności żądzy władzy i pieniądza zabawę pt.,albo niewolnik albo nieboszczyk .Zresztą rzecz dotyczy nie tylko Polaków, co może pocieszeniem nie jest, ale może stać się OGROMNĄ MOCĄ w pospolitym ruszeniu czyt.rewolucją co jest tylko kwestią czasu w wielu miejscach świata.ŻADEN CZŁOWIEK, ŻADEN NARÓD nie da po sobie zbyt długo deptać. Są w kosmosie prawa niezmienne, jak PRAWO MIŁOŚCI,które pokona każdą nikczemność,zdradę,a nawet...eutanazję ,która rozwija się pomyślnie w subtelnym zaciszu robiąc swoje.Nie martwcie się emeryturami,bo jeszcze przed tym znękanym narodem wiele ciężkich prób...ale ze SZCZĘŚLIWYM ZAKOŃCZENIEM czego sobie i WAM życzę.
    PS.Każdy dostanie to,co mu POTRZEBNE w jego rozwoju(to też prawo kosmosu)

    Odpowiedz
  • Tokarz(2011-11-21 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    mam 62 lata zycia i 48lat pracy to kiedy ja pojde na emeryture pogubilem sie w tych obliczeniach

    Odpowiedz
  • MB(2011-11-21 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    Aż 70% ludzi po 50 roku życia nie ma pracy, a do więc licznej grupie wchodzącej w wiek emerytalny rocznikom 1952 i wyżej za 1 rok, czy 1,5 roku, będą przysługiwać świadczenia z zus-u, a w expoze Tuskowi chodzi o oszczędności na świadczeniach. ZUS nie ma pieniędzy, ustawami je roztrwonili i w przyszłości muszą je zaoszczędzić, a więc najprościej na masie robotniczej. Jeśli praca do 67 roku życia, czyli do śmierci, to po kiego walca składki na zus?

    Odpowiedz
  • POLO(2011-11-21 20:55) Zgłoś naruszenie 00

    TUSKA TRZEBA OBALIĆ. LEGALNIE.

    Odpowiedz
  • Polak(2011-11-21 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    Parszywe dziady.co dręcza ludzi.

    Odpowiedz
  • Emerytka za 1,5 roku(2011-11-21 22:13) Zgłoś naruszenie 00

    Do 119. Pani Magdo mądre słowa!
    Do 121. 65 lat i 11 miesięcy

    Odpowiedz
  • Ela(2011-11-21 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego o tych "mądrych" rozwiązaniach nie mówił Tusk przed wyborami?
    Tylko o wysokim PKB, i znowu oszukał Polaków! Ja na niego nie głosowałam ale co z tego jestem też w to upaprana. Kto z pracodawców będzie zatrudniał staruszków, już dzisiaj zaczną ich się pozbywać

    Odpowiedz