Tusk w expose zapowiedział stopniowe zrównanie wieku emerytalnego. Docelowo do 67 roku życia

18.11.2011, 12:32; Aktualizacja: 18.11.2011, 13:36

W trakcie expose premier Donald Tusk zapowiedział m.in. zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, docelowo do 67 roku życia, podniesienie składki rentowej oraz reformę KRUS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (173)

  • awx(2011-11-19 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    Do postu 58 trzeba rozgraniczyć tych pracujących fizycznie bo za biurkiem to można pracować, ale nie fizyczne.A o ile zakaz pracy na emeryturze to dla wszystkich każdy jest obywatelem tego kraju i powinien być traktowany tak samo przez rządzących jak również i prawo a nie w zależności na jakim stołku siedział i jakie miał układy A o ile emerytura to zakaz pracy również dla prokuratorów, nauczycieli, mundurowych

    Odpowiedz
  • ana(2011-11-19 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    Oto lista działań lub zachowań , leżących w możliwościach każdego zainteresowanego:

    1. Przestań płacić abonament, wyrejestruj w najbliższym Urzędzie Pocztowym telewizor i radio. Nie ścigają za niepłacenie tych, którzy dokonali wyrejestrowania. Nie musisz wspierać wrogich Polsce merdiów.
    2. Nie oglądaj programów wrażych stacji i nie kupuj produktów w nich reklamowanych.
    3. Nie kupuj wrażych tytułów prasowych i towarów w nich reklamowanych.
    4. Kupuj prasę prawicową.
    5. Nie kupuj w takich sklepach i sklepikach, jeżeli o ich właścicielach wiesz ze są pomatołkami.
    6. Nie kupuj książek "wiadomych" autorów.
    7. Nie chodź na koncerty, recitale, spektakle, filmy z udziałem pomatołkowatych celebrytów.
    8. Weź udział w Krucjacie Różańcowej dla Ojczyzny.
    9. Podaruj przeczytaną prawicową gazetę sąsiadowi lub zostaw w poczekalni u lekarza, u fryzjera, w pociągu.
    10.Nie reaguj złością w kontaktach z pomatołkami, zostaw ich w spokoju, niech doświadczą upadku ideologii, w którą wierzą. Szukaj kontaktu z podobnymi sobie i wspierajcie się! Z pewnością wymyślicie nowe punkty do tej listy!

    Odpowiedz
  • Jan(2011-11-19 16:51) Zgłoś naruszenie 00

    Dopóki nie zostanie uchwalony projekt OPZZ (emerytura po 35/40 latach pracy) nie ma mowy o zrównaniu i podwyższeniu wieku emerytalnego.
    Ludzie z długoletnim stażem pracy - w szczegolności bezrobotni 50, 60+ są na tyle zdesperowani, że z pewnością zaczną w końcu głośno krzyczeć i skutecznie działać.

    Jak można bezrobotnych z 40 letnim stażem pozbawiać prawa do emerytury?
    Jak można pracowników z 45 letnim stażem zmuszać do 52-letniej aktywności zawodowej?

    Czy p.Tusk wie co to jest litość, humanitaryzm i sprawiedliwość społeczna?
    Raczej nie. Jego propozycje kojarzą się co najwyżej z wyzyskiem niewolników i hołubieniem swoich popleczników.

    Odpowiedz
  • Emigrant(2011-11-19 16:59) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie, wyjedzcie z tego kraju poki czas...!

    Odpowiedz
  • rocznik 1956(2011-11-19 18:42) Zgłoś naruszenie 00

    do 63.Jan
    Całkowita racja .Dawniej gro ludzi pracowało na okrągło od15 lub 18 roku życia,wiec maja wiele lat pracy.Mundurowym mają zmieniać przepisy na bieżąco pozostałym zmieniać przepisy w stecz,PYTAM SIĘ NA JAKICH ZASADACH?Znowu chce się skłucić ludzi.Projekt OPZZ (emerytura po 35/40 latach pracy) GDZIE?Uważacie nas za ciemniaków?

    Odpowiedz
  • 30+(2011-11-19 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie,ale przecież ktoś tego Tuska wybrał i jestem pewna, że wielu autorów tych komentarzy to jego elektorat. Trzeba być teraz konsekwentnym i cicho siedzieć. Współczuję tylko sobie i tym co 9.10.11. wykazali się rozumem przy urnie.

    Odpowiedz
  • Joanna(2011-11-19 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    Panie TUSK!

    Czemu tylko 67 lat pracy? Ja chce w pracy obchodzic 100 Urodziny. Chcę, chcę, chcę bardzo! Emerytury tez mi pan nie musi dawać bo wtedy juz mi nic nie bedzie potrzeba. Prosze sobie zabrać! Pan ma większe potrzeby.
    Jestem zawiedziona pana expose!

    Odpowiedz
  • młody(2011-11-19 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    no właśnie, lepiej w ogóle ZLIKWIDOWAĆ EMERYTURY I ZAPIERDA*** DO ŚMIERCI USRANEJ!!!

    Odpowiedz
  • Okłamany(2011-11-19 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Wydaje się Panu że ma Pan przyzwolenie swoich wyborców na przeprowadzenie tak radykalnych reform,otóż pragnę Pana poinformować,że większość z nich głosowała nie na Pana,ani na PO,tylko przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiem.Ja sam głosowałem na PO,aby nie dopuścić do objęcia władzy przez PIS.Radziłbym poważnie się zastanowić nad swoimi decyzjami które w niedalekiej perspektywie mogą doprowadzić do przedwczesnych wyborów.

    Odpowiedz
  • sprawiedliwy(2011-11-19 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    Do 69
    Jeśli głosowałeś na PO, bez względu dlaczego to teraz nie masz moralnego prawa czuć się okłamany. Dlatego bo za przeproszeniem albo jesteś głupi, albo byłeś pijany jak głosowałeś. Jeśli zagłosowałeś na PO to teraz cicho siedź , tak jak to określa 30+ z postu 66.

    Odpowiedz
  • junior(2011-11-19 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    Składka emerytalna to podatek a nie zbieranie kapitału.

    NIE CHCĘ EMERYTURY OD ZUS I NIE BĘDĘ PŁACIŁ SKŁADEK.

    DLACZEGO MUSZĘ???

    Odpowiedz
  • ana(2011-11-19 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce w 2011 roku było ponad 55 tys.rent z tytułu niezdolności do pracy z uwagi na horobę alkoholową.Osobnicy ktorych proza życia to spożywanie prostych win też dostaną równo.

    Odpowiedz
  • MB(2011-11-19 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    pracuje w PKP ciekawe jak Tusk sobie wyobraża staruszke przekładającą wajchy zeby pociąg mógł pojechac. to co oni z nas robią to sa kpiny. rolników się czepiaja niech Tusk zakasa rękawy i zacznie zapieprzać przy bydle gdzie za mleko nawet złotówki rolnikowi nie płacą. do dupy z takim krajem szkoda tylko ze na nich głosowałam!!!

    Odpowiedz
  • stary(2011-11-19 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    do 69
    Głosując na PO głosowałeś na program PO (w tym za wydłużeniem wieku emerytalnego, podwyżce składki rentowej, prywatyzacji szpitali itp.) więc teraz nie masz moralnego prawa czuć sie okłamany bo PO ze swoim programem wcale się nie kryła.

    Odpowiedz
  • rudy lis(2011-11-19 22:32) Zgłoś naruszenie 00

    a co ze świetymi krowami ?? dlaczego jeden ma pracowac do 55 r ( w właściwie obecnie do 35 r.) a pozostali do 67 r?? przeciez do jest jawna haniebna dyskryminacja!!!

    Odpowiedz
  • do 69(2011-11-19 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    a pis to co? diabeł wcielony?? mózg masz wyprany z vanishem, kolego!! juz za pozno na zale! siec cicho!!

    Odpowiedz
  • b123(2011-11-19 22:49) Zgłoś naruszenie 00

    Głupi emerty 67lat. bede wojnna polska!!!

    Odpowiedz
  • zic(2011-11-19 23:30) Zgłoś naruszenie 00

    Tabelka jest błędna.Jeżeli co rok będzie się podwyższać wiek emerytalny o
    3m-ce to ur we w Ix 1955 r będzie musiała pracować dłużej 9 m-cy a nie 11 jak jest w tabelce/2013-3,2014-3,2015-3/.Czy w rządzie pracują analfabeci ,czy ja czegoś nie rozumiem?

    Odpowiedz
  • graszka(2011-11-20 00:37) Zgłoś naruszenie 00

    to skandal jak tak można pracuje fizycznie mam 55lat ledwo daje rady,
    to nie możliwe aby kobiety pracujące fizycznie miały pracowac do 67 roku
    wiele z nas nie dożyje emerytury chyba o to chodzi.

    Odpowiedz
  • Temid(2011-11-20 07:21) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nowe emerytury mundurowe mają dotyczyć tych zatrudnionych dopiero od 1 stycznia 2012 roku, a pozostałych, czyli tych już pracujących na mundurowych mają dotyczyć aktualnie zatrudnionych, a nie tych, którzy tak jak mundurowi podejmą pracę po 1 stycznia 2012? Gdzie tu równość zapisana w KONSTYTUCJI. Gdzie tu ochrona praw nabytych? Redakcjo! proszę o analizę tego zagadnienia.

    Odpowiedz