Tusk w expose zapowiedział stopniowe zrównanie wieku emerytalnego. Docelowo do 67 roku życia

18.11.2011, 12:32; Aktualizacja: 18.11.2011, 13:36

W trakcie expose premier Donald Tusk zapowiedział m.in. zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, docelowo do 67 roku życia, podniesienie składki rentowej oraz reformę KRUS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (173)

  • Renia(2011-11-18 22:50) Zgłoś naruszenie 00

    Może która z kobiet napisze kiedy wybierzemy się do Warszawy,aby nie roby mówili nam że mamy na ich duże pensje i diety pracować,a Oni będą ciąć aby im się lepiej żyło.To nie dla nas ma być dobrze tylko dla rządzących...

    Odpowiedz
  • iśka(2011-11-19 00:12) Zgłoś naruszenie 00

    I czego sie tak burzycie? Kgto wybierał Tuska i popapranców? Przecież parę milionów zostało przez Tuska uwiedzionych, a trzeba było słuchać starszych babć i dziadków, a nie tylko grillować. To jeszcze nie koniec tego co wam Tusk zrobi, o wielu rzeczach nie mówiono. ciekawe czy odpowie na pytania o podatek katastralny i inne. Tylko dlaczego mnie to nie dziwi? Widocznie młodzi muszą dostać baty, żeby nabrali rozumu i słuchali, czytali i wyciągali wnioski ze zrozumieniem.
    Nie wszystkie głupoty i perfidię rządu da się wytłumaczyć kryzysem.

    Odpowiedz
  • Jan(2011-11-19 07:12) Zgłoś naruszenie 00

    Niby kryzys a na kancelarie premiera, sejmu i senatu co rok to kilkanaście albo kiladziesiat (prezydenta) milionów więcej jest. Tam sa rezerwy a nie w kieszeniach najbiedniejszych i najsłabszych. A co z najbogatszymi - ich bajońskie dochody powinny byc opodatkowane co najmniej 40%.

    Odpowiedz
  • amstaf(2011-11-19 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    Niby dlaczego nie można zastosować tej samej metody dochodzenia do wieku emerytalnego wobec pracujących wiernych piesków ? - czyżby obawa przed nielolajalnością i dywersją.

    Odpowiedz
  • olo(2011-11-19 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    na stronie "Wyborcza biz" znajdą państwo tabele ze swoim wiekiem i date przejścia na emeryture. zajrzyjcie tam. Jaki to łeb tak siedział i układał .pewnie ten sierścioch Boni.

    Odpowiedz
  • jasnowidz(2011-11-19 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem tego samego zdania co Iśka.Większość Polaków wybrała taki styl rządzenia, widocznie to im odpowiada. Przecież sami sie nie wybrali. To dopiero początek. Czeka nas jeszcze wiele przykrych zdarzeń. Przewiduję to co najgorsze. Wielką rewolucję w naszym kochanym kraju. Poleje się dużo krwi. Zastanówmy się dlaczego faworyzuje się służby mundurowe, dlaczego daje się im podwyżki. Dlatego że rząd boi się zamieszek, które są nieuniknione i ta grupa społeczna ma ich ochronić. Myślę jednak ,że tak się nie stanie i służby mundurowe poprą prawdziwych polaków, których jest większość. Głodny człowiek nie nic do stracenia i jeśli takich ludzi jest dużo, to wystarczy aby znalazł się jakiś przywódca i rewolucja gotowa. Podwyższając wiek emerytalny rząd po prostu nie chce aby ludzie doczekali emerytur. Boże chroń Polskę.

    Odpowiedz
  • babol(2011-11-19 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    Zamiast korygować system, aby nie było takich absurdów, jak to, że renty są wyższe od emerytur liczonych po nowemu, albo za jeden miesiąc składki można dostać ponad 300 zł emerytury, bądź rentę rodzinną w wysokości 730 zł po emerytce, która brała 100 zł nowej emerytury - to się pędzi starych do roboty.
    A jak tej pracy nie będzie - to za co będą żyły np. kobiety, po 50-tce, których już nikt do pracy nie chce, a do emerytury 10-15 lat?

    Odpowiedz
  • wojtek(2011-11-19 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Z Wikipedii:
    "W 2008 r. w Polsce mężczyźni żyli przeciętnie 71,3 lat, natomiast kobiety 80 lat"
    Jestem mężczyzną i zawsze byłem średniakiem, więc na emeryturze poszaleję sobie jeszcze 4,3 lata.
    I patrzcie jak to ładnie się składa, będę placił ZUS-owi 46 lat, a on mnie 4,3 lata - jak do czorta ta firma ma deficyt?

    Odpowiedz
  • trybunałem się to skończy(2011-11-19 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Uczciwie pracowałem, podnosiłem kwalifikacje, pełniłem odpowiedzialne stanowiska, płaciłem wysokie podatk,i po to by mieć odpowiednio wysoką emeryturę. Teraz proponuje się waloryzację kwotową. I dostanę mniej w imię sprawiedliwości społecznej. Gdzie była ta sprawiedliwość, jak ja tyrałem a ktoś inny stał pod kioskiem z piwem, ciągle przynosił zwolnienia lub pracował '' na czarno'' i śmiał się ze mnie bo miał większe nieopodatkowane dochody.

    Odpowiedz
  • Jony(2011-11-19 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    Tuskowi to chyba dziadek z Wermachtu podpowiada jak wydymać ludzi.Wszystkich udupił a mundurowym od lipca doda po 300zł i jeszcze bezczelnie twierdzi,że wszystkie zmiany dotyczą nowo wstępujących do służby od 2012r. A co ze świadczeniem przed emerytalnym.Ani słowa na ten temat. Szlak mnie trafia jak słucham tego dupka.

    Odpowiedz
  • wojtek(2011-11-19 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    Paprykarz pytał się Premiera: Panie Premierze jak żyć?
    Po expose posłowie zadali Premierowi ponad setkę, przeważnie idiotycznych pytań.
    Dokładam swoje pytania do Premiera, do tej żałosnej litanii:
    Na 3 osoby 50+, 2 osoby są bez pracy (słynny rządowy program 50+ nie poprawił tego wskaźnika, przeciwnie - on się pogorszył).
    1. Ile osób z liczby 3 bądź 4, w wieku 50+ będzie bez pracy, po wdrożeniu tej reformy?
    2. Co Pan (rząd) ma tym ludziom bez pracy, do zaproponowania?

    Odpowiedz
  • smok1957(2011-11-19 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Są wśród nas równi i równiejsi!!!
    Czyżby prawa nabyte miały tylko służby mundurowe, sędziowie i prokuratorzy ? A pozostałej części społeczeństwa prawo to nie dotyczyło.
    Pan premier w swoim wystąpieniu wspominał, że zmiany emerytalne grup uprzywilejowanych dotyczyć będzie nowo wstępujący do służby, ponieważ obecni funkcjonariusz mają prawa nabyte. W związku z powyższym można wyciągnąć wniosek , że prawa nabyte nie dotyczą reszty społeczeństwa i sa tylko dla wybranych

    Odpowiedz
  • Wiadomosc(2011-11-19 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    statystycznie piersza duza wymierarnosc roczników wynosi dzisiaj 68 lat.
    To ile % ludnosci bedzie maialo emeryture... ? tak pytam...
    I dlatego zawziecie robie na czarno, bo wiem juz od 10 lat, ze wg rzadzacych mam wyprodukowac min 10 dzieci, zaplacic panstwu za wszystkie szkoly i opieke zdrowotna dla siebie i dzieci, a na koniec, najlepiej w wieku 55 lat, jak jeszcze nie za berdzo bede chora mam strzelic sobie w leb
    Pocalujta wójta!

    Odpowiedz
  • emert(2011-11-19 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    Waloryzacja kwotowa- to tak ma wyglądać sprawiedliwość ? Gdzie Konstytucja? Czyżby nie czytali ?

    Odpowiedz
  • p(2011-11-19 14:21) Zgłoś naruszenie 00

    Ależ PO musi nienawidzić te matki i babcie, żeby podnieść kobietom możliwość przejścia na emeryturę o 7 lat . Lata pracy bedą mało ważne bo ludzie będa biedować wiele lat bez żadnej pracy.Tak jak teraz młodzież i 50+

    Odpowiedz
  • lol(2011-11-19 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    smiech na sali podwyzka dla żołnierzy zawodowych 300 zł ...podwyżek nie było juz od okoł 6 lat...ale cuż ludzie wybrali bogatą partie no to maja. Tusk pewnie wiecej dziennie wydaje niz żołnierz zarabia...a podwyzka dla policji ma byc zachętą dla mółdzików no bo przeciez idzie Euro 2012 i trzeba świeżej naiwnej krwi... TAKIEGO BAGNA JESZCZE WTYM KRAJU NIE BYŁO... a najgorsze jest to ze ludzie w to wszystko wierzą ZGROZA. Pieniadze są w kraju wystarczy odciac kler od koryta a dziury sie połata ina wszystko starczy..ale kto sie odważy... pewnie nikt bo kazdy sie boi tknąć ksieciuniów ...któży pod czarnym płaszczem swietnie sie bawia naszym kosztem i jeszcze próbuja nam dzieci umoralniać...tragedia

    Odpowiedz
  • ble(2011-11-19 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    przepuszczono pieniądze emerytów a teraz jakby nigdy nic każe im sie pracować dłużej, żeby z tych emerytur nie skorzystali i do tego jeszcze plan płatnej słuzby zdrowia to skróci życie emeryta i plan wykonany

    Odpowiedz
  • pozdrawiam pracujących emerytów(2011-11-19 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    A co na wydłużenie wieku emerytalnego powiedzą pracujący emeryci ? Oni pokazali, że można pracować nawet do setki.

    Odpowiedz
  • sprawiedliwy(2011-11-19 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    A co ze mną i podobnymi przypadkami. Mam 61 lat, 41 lat składkowej pracy. Od stycznia 2012 bez środków do życia (kończy się kuroniówka). W zakładzie utylizacji społeczeństwa mam na koncie ponad 500 000 zł. Bez perspektywy znalezienia pracy. Od 2013 Pan Tusk wydłużył mi okres do emerytury o 9 m-cy.
    Chyba,że nie doczekam na tym świecie tego okresu i o to chodzi. Dziękuję Panie Tusk, za właściwe podejście do takich ludzi jak moja osoba. Życzę wszystkiego najlepszego.Taka Pana postawa uratuje budżet. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • kobieta(2011-11-19 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    rocznik 59 mam przepracowane już 36 lat to ile jeszcze muszę pracować żeby osiągnąć wiek emerytalny wydaje mi się ze lata pracy tez powinie być brane pod uwagę anie tylko wiek bo ktoś przepracuje w swoim życiu 20 lat i kiedy osiągnie wiek idzie na emeryturę aja muszę tyrać prawie 46 lat

    Odpowiedz