Tusk w expose zapowiedział stopniowe zrównanie wieku emerytalnego. Docelowo do 67 roku życia

18.11.2011, 12:32; Aktualizacja: 18.11.2011, 13:36

W trakcie expose premier Donald Tusk zapowiedział m.in. zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, docelowo do 67 roku życia, podniesienie składki rentowej oraz reformę KRUS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (173)

  • gosc(2011-11-18 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd jak zwykle nie troszczy się tylko o budżet.
    Składka rentowa nic nie daje nikomu, tylko budżetowi. Jak mają podwyższać to niech podwyższają składkę emerutalną.
    Przynajmniej będzie z tego wyższa emerytura.

    Odpowiedz
  • aga11(2011-11-18 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    niech Rząd podnosie składki EMERYTALNE a nie wiek, dlaczego ja mam pracować do 67 lat mając teraz 51 lat mam 35 lat PRACY, mając 67 lat będę miała pracy 51 lat a który z Was będzie miało 51 lat PRACY co Panie Tusk czy pan wogóle widzi nas kobiety pracujących przy komputerach do 67 lat dlaczego nie ma podniesionej składki a tak wogóle powinno być liczone od lat a nie wiek, pan chce aby my wszyscy skończyli w pracy swoje ŻYCIE zakichane, Pan nie da nam żyć co to jest dlaczego młodzi nie mogą pójść do pracy czy wiek emerytalny kobiet do 60 lat Panu nie wystarczył, jak można nas kobiety tak traktować, ile jeszcze gożej się żyje w kapitaliżmie jak w socjaliżmie, ot tak bardzo żle.

    Odpowiedz
  • slawka(2011-11-18 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    wiek emerytalny młodzież może się pakować bo pracy w polsce nie będzie same staruszki

    Odpowiedz
  • inka(2011-11-18 13:27) Zgłoś naruszenie 00

    PO PROSTU NIE PŁACIĆ NA ZUS SKŁADEK MAJĄC 40 LAT PRACY I JESZCZE PRACOWAĆ I NIE DOŻYĆ DO EMERYTURY TO PO CO BĘDĘ PŁACIĆ, DLA KOGO BĘDĄ PRZEZNACZONE TE SKŁADKI.

    Odpowiedz
  • rocznik 01.01.1954(2011-11-18 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    JUŻ RAZ TUSK ZABRAŁ MI EMERYTURE ZABRAKŁO MI 1 SŁ.. DZIEŃ A TERAZ JUŻ DRUGI RAZ CHCE ZEBYM PRACOWAŁA DO 62 LAT ZA MIN. ZAROBKI ---PYTAM SIĘ TE RZADOWE NIEROBY ZA KOMUNY TO NIE PRACOWALI A JA UCZCIWIE PRACOWAŁAM BEDĄC WCIĄŻY DO SAMEGO ROZWIĄZANIA A TERAZ JESZCZE KAŻE MI PRACOWAĆ DO USRANEJ ŚMIERCI ---ZYCZE ŻEBY TUSK I SPÓŁKA CHIODZIŁY WCIĄŻY I RODZIŁY DZIECI

    Odpowiedz
  • Do ZUS zacznie w końcu wiecej wpływać(2011-11-18 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    A strumień wypławającej gotówki zostanie w sposób naturalny zerdukowany do Zera.

    W końcu to obecni ZUSowcy płacą emerytury tym co skorzystali na dawnych przywilejach - i bedą płacić im już do swojej śmierci.

    Za błędy poprzedniego systemu zapłacą zabiedzeni starcy.

    Odpowiedz
  • Real 1953(2011-11-18 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    Już dzisiaj co drugi mężczyzna nie dożywa do wieku emerytalnego , w 2020 r tylko jeden na trzech dożyje do wieku emerytalnego.Innymi słowy założeniem TUSKA jest niewypłacanie żadnych świadczeń emerytalnych dla 2/3 polskiej męskiej populacji.
    Można pogratulować pomysłu , ale można się zapytać dlaczego tylko 67 lat , może od razu pozbawić wszystkich mężczyzn uprawnień emerytalnych . To oszustwo i okrucieństwo.

    Odpowiedz
  • 7(2011-11-18 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    studiowałam,pracowałam sumiennie,a teraz moja waloryzacja jak nieroba ,który obija l się aby do emeryturki?

    Odpowiedz
  • alex60(2011-11-18 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    do rocznika 01.01.1954- Nie, nie popracuje Pani do 62 lat a "tylko "3 miesiące dłużej (60 lat i 3 mies.), bo podwyższenie wieku emerytalnego ma wejść w 2013 r. i od tego czasu wzrastać co 4 miesiące o 1 miesiąc . Ale rozumiem Pani rozgoryczenie. Jeden dzień! Jeden dzień a już by Pani miała emeryturę w dodatku na starych zasadach a więc korzystniejszą. mnie wtedy zabrakło dwóch -trzech lat.A teraz znów miałabym dodatkowo pracować jeszcze 2 lata dłużej. I za marne świadczenie. Powinni zostawić w spokoju tych od 50-ki wzwyż. Prawo podobno nie działa wstecz a w moim przypadku już 2 razy działało!!Jak można być pewnym jutra w tym cholernym kraju?!!

    Odpowiedz
  • EVI(2011-11-18 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Podwyższenie wieku emerytalnego do 67 r. ż uważam za skandal ! Składki emerytalne odprowadzam już od 19 lat pracując w szkolnictwie specjalnym teraz mam jeszcze usiłować płacić składki przez jeszcze tylko 24 lata. Zakładając że dożyję to będzie na zabawny widok 66 letnia staruszka proszącą gimnazjalistę aby był grzeczny, posłuchał lekcji. ZNALEŹĆ PRACĘ PO STUDIACH HUMANISTYCZNYCH JUŻ GRANICZY Z CUDEM, A TERAZ MAMY PRACOWAĆ PO GRÓB!!! MŁODYM ABSOLWENTOM UCZELNI ZOSTANIE MOPR LUB UMOWY ŚMIECIOWE..."BRAVO !!!"

    Odpowiedz
  • Real 1953(2011-11-18 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    W mojej bliskiej rodzinie mężczyźni regularnie kończą żywot w przedziale wieku 57 - 62 lata . Wiedząc o takiej prognozie żaden z nich nie miał i nadal nie ma jakiejkolwiek możliwości decydowania o wcześniejszym przejściu z uwagi na powyższe na emeryturę ( chociażby na niepełną , tj. adekwatną do zgromadzonego kapitału i tego idiotycznego , niesprawiedliwego uśrednionego dla kobiet i mężczyzn wieku życia).
    A przecież taki wspólny dla kobiet i mężczyzn uśredniony wiek życia w rozliczeniach emerytalnych miałby co najwyżej jakiś sens dopiero wówczas gdy wiek przejścia na emeryturę dla kobiet i mężczyn byłby zrównany.
    Wprowadzenie i utrzymywanie tej regulacji w sytuacji gdy kobiety mają prawo przechodzić wcześniej na emeryturę jest zwykłym okradaniem jednej grupy społecznej w interesie drugiej.

    Odpowiedz
  • A może by tak ciąć liczbe Posłów i Senatorów(2011-11-18 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    W końcu z 10% Posłów to to medialne Lokomotywy Wyborcze, przeróżne gwiazdy mediów, których zadaniem było sprzedanie Kampanii Wyborczej.

    Oczywiście zostają w Sejmie - jak to niegdyś bywało, sportowcy, gwiazdy Big Brothera, kierowcy rajdowi.

    Senat - to już Jeden z Senatorów Seniorów idealnie ocenił jego współczesna rolę.

    Odpowiedz
  • Gość(2011-11-18 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    No to przecież miłosciwie nam panujący Nadredaktor pozwolił wam na zwiększenie emerytur. Jest przecież hipoteka odwrotna :)

    Odpowiedz
  • Zaskoczona(2011-11-18 15:13) Zgłoś naruszenie 00

    Z expose wynika że pan premier chce koniecznie zakończyć karierę polityczna
    nie tylko wcześniej ale w niesławie. Naruszanie zasad sprawiedliwych jest
    czymś bardzo nie właściwym. Premier Berlusconi panował 9 lat dziś odchodzi
    inie dlatego że jest kryzys tylko za bardzo uwierzył w swoja szczęśliwą gwiazdę
    iże może wszystko. Pozostanie po nim tylko wstyd i śmiech. Ku przestrodze
    tym którzy za bardzo uwierzyli w swoja nieomylność. A propos a może by tak
    zrobić ranking popularności partii i polityków.

    Odpowiedz
  • Rencista(2011-11-18 15:13) Zgłoś naruszenie 00

    Komuno wróć i zniszcz ten kapitalizm . Papież nie o taki ustrój się modlił.

    Odpowiedz
  • 50+(2011-11-18 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej na zmianach wyszli jak zwykle obecni policjanci i wojskowi. Niedosyć ,że nie wydłuzyli iim wieku emerytalnego to jescze dostal ipodwyzki 300 zł bo ja to powiedział premier za mało zarabiają.A gdzie tu całe rzesze ludzi którzy dużo mniej zarabiaja i mają pracowac do 67 lat. Znam wielu ludzi starszych bez pracy/bo nie ma dla nich prcy/ ,którzy czekali na na upragnione 60 lat ,a tu masz ci następne kilka lat do czekania. Oby dozyli.

    Odpowiedz
  • Zaradny rolnik ktury walczy o przeżycie(2011-11-18 15:25) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo panie Tusk jestem rolnikiem i nareszcie się ktoś omni upomniał mam 14 h i tak naprawdę w gospodarstwie jest bida i niema co do gara włożyć a ziemi nie odma jakiejś mendzie z miasta to ojcowizna dobrze że się tak stało będę płacił mniej niż do tej pory będę miał nareszcie na chleb a mieszczuchy niech zgniją w miastach w zgryzocie i błędnym przekonaniu że rolnik to pan a o demonie ze wsi to połowa wyjechała do miasta w latach 70 a ziemie na państwo odarła aby podatku nie płacić nie trza było sprzedawać to byś ta miały bo połowa miastowych to takie które u mojego dziadzia na michę robiło ryżu przed wojnom a teraz takie miastowe.Teraz ich potomni zjeżdżają się na nasze wsie i kupują kawałek piachu na kredyt żeby chałupę postawić zabrać im te kredyty to nie będzie takiej inflacji.

    Odpowiedz
  • Wydłużą do 67 ale .....(2011-11-18 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    Tym zatrudnionym po 2012 roku.

    Reszta na starych zasadach.
    Bo nie można łamac nabytych praw.

    Odpowiedz
  • 50+(2011-11-18 16:14) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie mowa o ludziach z długim stażem pracy.Im jeszcze dołozono lat pracy.Mój mąż jak dożyje do 67 lat i bęzie miał prace to lat składkowych będzie miał 49. żenada.

    Odpowiedz
  • ala57(2011-11-18 16:21) Zgłoś naruszenie 00

    No to jak panie Tusk? Wydłużacie czas pracy mundurowym nowozatrudnionym (według wcześniejszych propozycji), a nieuprzywilejowanym ,którzy pracują po już 40 i więcej lat na wszelkiej maści przywileje, wydłużcie z marszu? Nie wiem doprawdy czy Tusk to debil czy zbrodniarz?

    Odpowiedz