1,2 mln rolników nie będzie płacić za swoje leczenie

autor: Bożena Wiktorowska18.11.2011, 06:13; Aktualizacja: 18.11.2011, 08:48
Rolnik

Rolnikźródło: ShutterStock

Minister rolnictwa chce, aby rolnicy mający poniżej 15 ha ziemi byli traktowani jak bezrobotni bez żadnych przychodów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (96)

  • dix(2011-11-18 07:15) Zgłoś naruszenie 00

    Niezły skok na naszą kasę.

    Odpowiedz
  • obserwator(2011-11-18 07:37) Zgłoś naruszenie 00

    a inni mogą płacić z każdego źródła przychodu, nawet jak nie przynosi dochodu, to gospodarstwo 15 ha nie przynosi dochodu?

    Odpowiedz
  • felek(2011-11-18 07:42) Zgłoś naruszenie 00

    Co mają powiedzieć ci którzy zarabiają minimum i mają rodziny na utrzymaniu na pewno mają mniej niż rolnik który ma niewiele ha. ziemi ... nie należy dopuścić do czegoś takiego..to w naszym kraju oszczędza się na miejskiej biedocie ...takie cyrku jeszcze nie było mam nadzieję,że tak się nie stanie...PSL to cwaniacy a szef rządu nie powinien dopuścić do takiej paranoi...

    Odpowiedz
  • ewa(2011-11-18 07:50) Zgłoś naruszenie 00

    to jest chwyt poniżej pasa
    15 ha nie daje dochodu i dotacje od nich w wysokości 15000 to też nic, bezrobotny z prawem do zasiłku to bogacz.

    Odpowiedz
  • czytelnik gp(2011-11-18 07:50) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro mają być traktowani jak bezrbotni to należy przeliczyć ich powierzchnię gospodarstwa na hektary przeliczeniowe (do 2 ha przeliczeniowych). Są regiony gdzie 15 ha gospodarstwo to normalne powierzchnie ale są też takie regiony gdzie 4 - 7 ha jest niemalże nieosoągalna powierzchnią (popatrzmy na średnie danego województwa)

    Odpowiedz
  • Rozbudowac system dzierzawny ziemi(2011-11-18 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    Propozycja PSL podoba mi sie.
    Ale powinien byc, moze jest, jakis instrument zmuszajacy drobnych rolnikow do wydzierzawiania ziemi i tym samym poprawy struktury agrarnej/ wielkosciowej gospodarstw. Uwazam, ze duze gospodarstwa nie musza byc w pelni prywatne. Moga opierac sie na ziemi dzierzawionej. Z tytulu wynajmu ziemi jej wlasciciele mieliby jakis dochod i nie musieliby byc na calkowitym garnuszku panstwa.

    Wlasciciele mieszkan, domow prowadza wynajem, rowniez wlasciciele ziemi rolnej powinni miec mozliwosc wydzierzawiania swoich gruntow.
    ---
    Wypowiedzi Pani Prof. Duczkowskiej-Malysz prawie zawsze mnie zadziwiaja.

    Odpowiedz
  • szewc(2011-11-18 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    Jak można zakładać, że 15 ha nie przynosi dochodów !!!
    To ten rolnik bezrobotny też, co miesiąc będzie się zgłaszał do Urzędu Pracy myślę
    To co ma powiedzieć np szewc, który ledwo zarobi na suchy chleb i wszystko musi opłacić.

    Odpowiedz
  • urszula(2011-11-18 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    wiedziałam że jak psl się dorwie do władzy to tak będzie skandal

    Odpowiedz
  • katarzynka(2011-11-18 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    jawne ***************** im się tam lepiej powodzi niż nie jednemu w mieście... prawie darmowe żarcie rośnie w ogródku i chodzi po podwórku, dotacje dostają, na lewo pracują- podatków nie płacą i jeszcze darmową opiekę im dajcie B R A W O N O W Y P O L S K I R Z Ą D Z I E

    Odpowiedz
  • Vanitum(2011-11-18 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    skoro w polce mamy 1,2 mln rolników mających gospodarstwa mniejsze niż 10 ha, a a te są rzekomo nierentowne, to z czego ci rolnicy żyją? Dlaczego jeżdżą nowymi samochodami, maja nowe ciągniki i jakoś na wszystko mają kasę? Pomijam już fakt, że czas najwyższy żeby ktoś w tym kraju wpadł na to, że skoro gospodarstwo nie przynosi zysku, to rolnik powinien wydzierżawić ziemię i iść do pracy. Po co podtrzymywać te zombie? każdy inny przedsiębiorca (a gospodarstwo rolne jest przedsiębiorstwem) musi się przebranżowić, jeżeli nie uzyskuje dochodu. A rolnicy są w tym zakresie uprzywilejowani... od zawsze... Ot polski sposób na równość obywateli...

    Odpowiedz
  • Andrzej(2011-11-18 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    Tyle milionów ludzi prowadzi interes i nie zarabia?
    Ja osobiście nie znam nikogo kto na dłuższą metę dokładał by do interesu.

    Odpowiedz
  • hans(2011-11-18 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    Mówi się o likwidacji przywilejów

    Odpowiedz
  • amiraaa(2011-11-18 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    czyli zapłacą jeszcze mniejsze podatki,bo teraz płacą podatek gruntowy w całości,a po zmianie 7,75% beda sobie potracać.Rzygac sie chce.

    Odpowiedz
  • WSTAWIĆ ... P R Z E C I N E K(2011-11-18 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    PO powinna wprowadzić do projektu jedną mikroskopijną zmianę - pomiędzy cyframi 1 i 5 wprowadzić przecinek :-)))

    Odpowiedz
  • antyrolnik(2011-11-18 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję, żeby wszystkich rolników zwolnić z wszelkich opłat - niech nie opłacają niczego, ani składek zdrwotonych, ani podatku, opłat parkingowych na ulicy i niech nie muszą kasowac biletóww tramwajach i autobusach, kelej też za darmo. Bedzie na pewno dobrze. Już piszę list do Ministra Rolnictwa w tej sprawie. Myśle, że znajdę zrozumienie dla tej koncepcji.

    Odpowiedz
  • W sytuacji niskich plac ....(2011-11-18 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    W sytuacji niskich plac w Polsce powinno sie wprowadzic wyzsza wolna kwote od podatku dochodowego dla wszystkich, dla rolnikow i pracownikow sfery pozarolniczej, przy rownoczesnym powrocie do starych progow PIT obejmujacych rolnikow i pracownikow pozostalych dzialow gospodarki narodowej.

    Odpowiedz
  • tui(2011-11-18 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    Sawicki do dymisji ! Nie można promować złodziejstwa w imię partyjnego interesu!!! K... j... mać!

    Odpowiedz
  • Daro(2011-11-18 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    20 zł nie mają na składkę na miesiąc?! Bez jaj! PSL robi z ludzi debili? Ja bym to zaskarżył do TK, bo bankowo jest to sprzeczne z Konstytucją, która mówi o równości wszystkich wobec prawa! I tak powinien zrobić PiS, choć nie jestem ich zwolennikiem.

    Odpowiedz
  • Pola(2011-11-18 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli gospodarstwo do 15 ha nie przynosi dochodu rolnikowi, to zabrać mu ziemię i przekazać w lepsze ręce. Najlepszy dochód na wsi maja teraz sklepy handlujące alkoholem, bo tam całymi dniami stoją rolnicy i piją, a ziemia lezy odłogiem. Wystarczy raz w roku skośić chwasty, żeby dostać diopłatę unijną. Na wsi, teraz nic się opłaca. Nie hoduje się świnek, ani kur nawet na własne potrzeby, mleko kupuje się w sklepie. Bo jest spokój swięty, nie brzydkich zapachó3w w obejściu, nie trzeba rano wstawać, można całe dnie spędzać przed telewizorem. Ojcom rodziny nie opłaca się pracować, alimenty na ich dzieci zapłaci gmina. Ludzie! przejrzyjcie wreszcie na oczy i przestajmy utrzymywać armię "wiejskich nierobów."

    Odpowiedz