Rostowski ratuje budżet kosztem bezrobotnych

10.11.2011, 05:13; Aktualizacja: 10.11.2011, 10:50

Pracy w Polsce nie ma już prawie 1,9 mln osób, a stopa bezrobocia zbliża się do 12 proc. Tymczasem rząd przykręcił kurek z pieniędzmi na staże i szkolenia bezrobotnych, by poprawić dane o deficycie budżetowym - informuje "Gazeta Wyborcza".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (26)

  • JAS(2011-11-10 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO PAŃSTWO NIE MYŚLI LOGICZNIE? W JAKIM CELU POTRZEBNE SĄ PIENIĄDZE Z FUNDUSZU PRACY URZĘDOM PRACY? ONE SĄ POTRZEBNE PRACODAWCOM. CZY NIE LEPIEJ BYŁOBY, ABY KAŻDY PRACODAWCA ZATRZYMYWAŁ TE PIENIĄDZE U SIEBIE, PO UTRACONYM ETACIE I TWORZYŁ Z NICH REZERWĘ NA UTWORZENIE NOWEGO ETATU? TAKIE DZIAŁANIE ZMNIEJSZYŁOBY I BEZROBOCIE I OBNIŻYŁOBY DEFICYT SPÓŁEK I FIRM ORAZ DOPROWADZIŁOBY DO WZROSTU KONKURENCYJNOŚCI FIRM I UTRZYMANIE ICH NA RYNKU - TO SPOWODUJE ZMNIEJSZENIE STÓP PROCENTOWYCH, WYRÓWNANIE POZIOMU ZŁOTEGO W STOSUNKU DO EURO I OBNIŻY RYZYKO RECESJI W KRYZYSIE ! CZY TEGO MINISTER FEDAK NIE WIDZI. WRAZ ZE ZMIANAMI POTRZEBA NOWYCH LUDZI, MŁODYCH, KTÓRZY MAJĄ O WIELE LEPSZĄ WIEDZĘ NIŻ DOTYCHCZAS URZĘDUJĄCY. URZĘDY PRACY PRZENIEŚĆ POD WOJEWÓDZKIE JEDNOSTKI WDRAŻANIA PROGRAMÓW Z FP I EFS ORAZ POD CENTRA AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ, POWIATOWE URZĘDY PRACY POLIKWIDOWAĆ, ONE SĄ NIEPOTRZEBNE, A CI KTÓRZY PRACUJĄ PRZEPROWADZAJĄ STATYSTYKI. PAŃSTWU STATYSTYKA JEST NIEPOTRZEBNA, LECZ ZDECYDOWANE DZIAŁANIA I TO W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM DOPROWADZAJĄCE DO SPÓJNOŚCI POLITYKI PAŃSTWA W GRANICACH PRAWA ORAZ STABILNOŚCI FINANSOWEJ.

    ZNIEŚĆ PODATKI. POZOSTAWIĆ TYLKO CIT !

    Odpowiedz
  • w dobrym tonie(2011-11-11 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    O czym może świadczyć takie uszczuplanie finansów w różnych dziedzinach ?jednocześnie wprowadzanie podwyżki ,pewnie o programie rządu , postępu w którą stronę ? Tym sposobem prezydencja polski na pewno pomoże całej unii w kryzysie .Widać dość precyzyjnie liczące się znaczenie polskiej prezydencji , w zafałszowanym dobrobycie ,,propaganda sukcesu " . Ludziom w rządzie brak odwagi i samo krytyki aby powiedzieć wprost , że sytuacja ich przerasta i nie znają drogi wyjścia .

    Odpowiedz
  • Siupek(2011-11-13 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    Mi tylko szkoda rozłamu PISu...Pamiętam rządy PISu i byłem z nich zadowolony, a wszczególności z działań Ziobry...Ścigał złodziei ile wlezie, a prawo zaczynało się stawać prawem...PIS za swoich rządów był inny niż dziś...Dopuki Kaczyński się będzie pozbywał takich fachowców to marne losy PISu i nie będzie już żadnej opozycji...I omamów nie mam panie 22.Zgraja Donalda jest w dużej grupie.Pamiętajmy ,że w grupie siła...Powiem jedno mi z wyborów na wybory żyje się coraz gorzej.Dlatego emigruję.Mam świadomość ,że o emeryturze mogę sobie pomarzyć bo do tego wieku jeszcze ho ho hoooooooo ciekaw nawet jestem czy Polska się będzie nazywała Polską ,czy wogule będę w stanie założyć rodzinę.A wy macie wszyscy świadomość przyszłości? Moim marzeniem jest jedno: żeby znależć normalną pracę na stałe zgodną z kodeksem pracy niech i za pierdzieloną minimalną krajową.Mam już dość biegania po prywatnych zakładach w Polsce ,a tym bardziej po ciemnej Norwegii.Z tym ,że w Norwegii człowiek ma poczucie bezpieczeństwa ekonomicznego ,a w Polsce tylko obgryza paznokcie ze strachu i myśli co będzie jutro...Nikt w Polsce cię nie zatrudni na stałe bo się przedsiębiorcy boją kodeksu pracy i sami nie wiedzą co będzie jutro...

    Odpowiedz
  • agata(2011-11-13 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    slusznie sobie od ryja niech odejmie a nie biedocie

    Odpowiedz
  • do 22(2011-11-13 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    ty pamiętasz jeszcze że od 4 lat rządzi Tusk ze swoją zgrają?
    Daj spokój temu kaczynskiemu.. masz jakies omamy?

    Odpowiedz
  • Siupek(2011-11-12 22:13) Zgłoś naruszenie 00

    To co idziem na armiję czerwoną? Wskakujta do fiatolota i jadziem na belweder...hehehehehehehehehe...Ale z Kaczyniakiem nie pojadę chyba ,że się troszkę zmieni pod względem własnego ego i da dojść do głosu innym. Zatem jadziem po Ziobrę i szacun dla niego reszta pisowców to miesiączki, że tak się wyrażę...Wspólną modlitwą i gadką o historii z mocherkami nic nie zdziałacie tu trzeba działać. Ale co z tego jak naród głupi i otumaniony...Nie długo opozycja upadnie całkowicie. PIS strzela sam samobuja dla Polski i dla siebie……Kaczuszka opamiętaj się było co było głowa do góry ,ale maniany nie odwalaj……A my Polacy badzmy solidarni,bo biedoty jest wiecej ale to ciemna masa...50% idzie na wybory i to bez swiadomosci wyboru...szkoda gadac...sory za bledy ort klawiature mam usykodzoa ...kawa jak zwylke pozdrawiam...

    Odpowiedz
  • Obserwator(2011-11-12 20:49) Zgłoś naruszenie 00

    No bo to jest rząd, kochane biedaki, który właśnie z Was będzie ściągał pieniądze. A co zdziwieni? W TVN-nie nie powiedzieli? No nie mówcie, że Was oszukali. W razie czego znowu wyjdziecie na ulice i będziemy zaczynać od nowa. Do czasu oczywiście, jak dacie się omamić przez kolejnego oszołoma. I tak do kolejnego razu. Lubicie to co?

    Odpowiedz
  • student(2011-11-12 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    wybraliście PO to się teraz męczcie!!! ja stąd uciekam!!!

    Odpowiedz
  • Siupek(2011-11-12 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    Co miałeś na myśli Tusk i jego banda jego cała partia czy cały rząd? Na tych co głosowałem do rządu nie weszli...A może miałem głosować na PIS?...Każda partia jest o dupę potłuc.3/4 ugrupowań partyjnych to armia czerwona pomalowanych na zielono na kolor nadziei.Reszta czy to PIS czy PJN czy PPP nie ma szans by coś zdziałać.Armia czerwona się niby kłóci między sobą ale wieczorem wypiją po klinie najarają się trawy i rządzą...Więc skoro nie głosowałem na PO to mogę sobie ponarzekać tym bardziej że mi nie na rękę jest wyjeżdżać za Bałtyk do ciemnej dziury jaka jest Norwegia gdzie o tej porze roku ciemno jest jak w piramidzie przez cały dzień...Aha i przepraszam prywaciarzy za komentarz nr 14 poniosło mnie...nie wszyscy są oszustami...to sytuacja w kraju często zmusza do różnych czynów.Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • mądrzy PO szkodzie ?(2011-11-12 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    Na nich głosowaliście więc o co wam chodzi ? Dostaniecie 300 miliardów, to wam przecież obiecali miesiąc temu , a wy w płacz. Takie daliście PO parcie Tuskowi i jego bandzie ,że teraz zrobią z wami co zechcą ! Na kolana i błagać jaśnie pana Komoruskiego,aby was obronił przed złodziejami !Chyba głupszego narodu nie znajdziecie w Europie ? Tyle im obiecał ,a oni płaczą ?

    Odpowiedz
  • Jesli P. Minister .....(2011-11-12 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    Jesli P. Minister Finansow mowi:
    - o podwyzce podatkow - chodzi o VAT czyli przywalic biedniejszym;
    - o niepodwyzszaniu podatkow - chodzi o PIT czyli oszczedzic bogatszych.

    Odpowiedz
  • Jan(2011-11-11 19:13) Zgłoś naruszenie 00

    właśnie po 38 latach pracy straciłem pracę. Mam 57 lat. Kto zatrudni pracownika w tym wieku? o tym, że nie jestem obibokiem świadczy 38 lat pracy. I co panie ministrze mam robić???

    Odpowiedz
  • Siupek(2011-11-11 15:51) Zgłoś naruszenie 00

    Do 11.Panie prywaciarzu to jak Panu tak ciężko jest mieć pracownika i nie ma pan obrotu to niech Pan działa sam i niech Pan nie narzeka.Bo głupi są ci co nie umieją rachować, nie uczyli przedsiębiorczości Pana w szkole? Ja działam za granicą i was pierdzielę.Szanuję tylko tych pracodawców co są szczerzy i nie kłamią mi w żywe oczy...Nie chodzi o zarobki chodzi o ogólne traktowanie pracownika.Pracownik powinien być pracownikiem ,a nie koniem pociągowym nie dość ,że pracującym za marchewkę to i odpoczywającym jeden dzień na 3 tygodnie.Na północy pracownik pracuje dla interesu ogółu firmy ,a nie tylko prywaciarza...I mam na myśli oszustwa jakie mają miejsca w prywatnych zakładach.Nie wierzę że goguś posiadający willę nowe audi a5 jest tak biedny ,że nie dość że wali w bambuko to jeszcze i zalega z pensją i z miesiąc. Znam takie przypadki i sam doświadczyłem wielokrotnie i smutne jest to ,że Polska staję się krajem gdzie nie da się oddychać ,rząd dusi pracodawców ,a pracodawcy pracownika.Uratuje ten stan jedno stwierdzenie.Do puki pracodawca nie będzie miał szacunku i wyrozumiałości dla pracownika i na wzajem to wszyscy staniemy się robolami na zachodzie lub północy europy tym bardziej ,że u nas nie ma produkcji.Żerujemy tylko na sektorze usługowym i długo tak nie pociągniemy.

    Odpowiedz
  • JAS(2011-11-10 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO PAŃSTWO NIE MYŚLI LOGICZNIE? W JAKIM CELU POTRZEBNE SĄ PIENIĄDZE Z FUNDUSZU PRACY URZĘDOM PRACY? ONE SĄ POTRZEBNE PRACODAWCOM. CZY NIE LEPIEJ BYŁOBY, ABY KAŻDY PRACODAWCA ZATRZYMYWAŁ TE PIENIĄDZE U SIEBIE, PO UTRACONYM ETACIE I TWORZYŁ Z NICH REZERWĘ NA UTWORZENIE NOWEGO ETATU? TAKIE DZIAŁANIE ZMNIEJSZYŁOBY I BEZROBOCIE I OBNIŻYŁOBY DEFICYT SPÓŁEK I FIRM ORAZ DOPROWADZIŁOBY DO WZROSTU KONKURENCYJNOŚCI FIRM I UTRZYMANIE ICH NA RYNKU - TO SPOWODUJE ZMNIEJSZENIE STÓP PROCENTOWYCH, WYRÓWNANIE POZIOMU ZŁOTEGO W STOSUNKU DO EURO I OBNIŻY RYZYKO RECESJI W KRYZYSIE ! CZY TEGO MINISTER FEDAK NIE WIDZI. WRAZ ZE ZMIANAMI POTRZEBA NOWYCH LUDZI, MŁODYCH, KTÓRZY MAJĄ O WIELE LEPSZĄ WIEDZĘ NIŻ DOTYCHCZAS URZĘDUJĄCY. URZĘDY PRACY PRZENIEŚĆ POD WOJEWÓDZKIE JEDNOSTKI WDRAŻANIA PROGRAMÓW Z FP I EFS ORAZ POD CENTRA AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ, POWIATOWE URZĘDY PRACY POLIKWIDOWAĆ, ONE SĄ NIEPOTRZEBNE, A CI KTÓRZY PRACUJĄ PRZEPROWADZAJĄ STATYSTYKI. PAŃSTWU STATYSTYKA JEST NIEPOTRZEBNA, LECZ ZDECYDOWANE DZIAŁANIA I TO W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM DOPROWADZAJĄCE DO SPÓJNOŚCI POLITYKI PAŃSTWA W GRANICACH PRAWA I STABILNOŚCI FINANSOWEJ. CZY NIE LEPIEJ ABY KAŻDA FIRMA TWORZYŁA WŁASNE FUNDUSZE PRACY I FUNDUSZE SZKOLENIOWE? LEPIEJ I TEN SYSTEM SIĘ SPRAWDZIŁBY W 1005 A PIENIĄDZE WYDATKOWALNE NIE BYŁYBY MARNOWANE.

    POLIKWIDOWAĆ POWIATOWE URZĘDY PRACY!

    Odpowiedz
  • Ryszard/1945 Olsztyn(2011-11-11 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    zobaczymy jak szybko panowie posły i te drugie śpiące senatory podniosą sobie diety i pensje to zawsze jest ich priorytet, będę z tymi rządzącymi wtedy jak nmowy ale stary premierzyna powie na pierwszym posiedzeniu że zabiera im 50% różnych dodatków łącznie z pensją, będzie od razu ok.jednego miliarda w budżecie, a może i więcej.

    Odpowiedz
  • MADMAX(2011-11-11 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    nie można oprzeć się wrażeniu że wszystkie dane na temat stanu gospodarki kraju sa w Polsce fałszowane, jaki w tym cel? Rząd za wszelką cenę fałszerstwem chce pokazać UE że w Polsce jest dobrze. Zarabiamy najmniej w cywilizowanej Europie, żadnych podwyżek w budżecie, drożyzna równa krajom bogatym i do tego fałszowanie danych. To skończy sie jak na Węgrzech .Tylko dlaczego Polacy daja sie tak robić w balona i siedza cicho - tego nie rozumiem.

    Odpowiedz
  • Prywaciarz(2011-11-11 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ty, Siupek, jak Ci źle i nie chcesz nabijać kabzy prywaciarzom, to sam se załóż prywatny interes i zobaczysz, jaki to miód i jakie profity. Ciekawe ile ty dasz.

    Głupich nie sieją, sami się rodzą

    Odpowiedz
  • XXX(2011-11-11 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Sobie od ryja nie odejmie, jak zwykle biednym najlepiej zabrać:-(

    Odpowiedz