Rostowski ratuje budżet kosztem bezrobotnych

10.11.2011, 05:13; Aktualizacja: 10.11.2011, 10:50

Pracy w Polsce nie ma już prawie 1,9 mln osób, a stopa bezrobocia zbliża się do 12 proc. Tymczasem rząd przykręcił kurek z pieniędzmi na staże i szkolenia bezrobotnych, by poprawić dane o deficycie budżetowym - informuje "Gazeta Wyborcza".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (26)

 • JAS(2011-11-10 12:30) Zgłoś naruszenie 00

  DLACZEGO PAŃSTWO NIE MYŚLI LOGICZNIE? W JAKIM CELU POTRZEBNE SĄ PIENIĄDZE Z FUNDUSZU PRACY URZĘDOM PRACY? ONE SĄ POTRZEBNE PRACODAWCOM. CZY NIE LEPIEJ BYŁOBY, ABY KAŻDY PRACODAWCA ZATRZYMYWAŁ TE PIENIĄDZE U SIEBIE, PO UTRACONYM ETACIE I TWORZYŁ Z NICH REZERWĘ NA UTWORZENIE NOWEGO ETATU? TAKIE DZIAŁANIE ZMNIEJSZYŁOBY I BEZROBOCIE I OBNIŻYŁOBY DEFICYT SPÓŁEK I FIRM ORAZ DOPROWADZIŁOBY DO WZROSTU KONKURENCYJNOŚCI FIRM I UTRZYMANIE ICH NA RYNKU - TO SPOWODUJE ZMNIEJSZENIE STÓP PROCENTOWYCH, WYRÓWNANIE POZIOMU ZŁOTEGO W STOSUNKU DO EURO I OBNIŻY RYZYKO RECESJI W KRYZYSIE ! CZY TEGO MINISTER FEDAK NIE WIDZI. WRAZ ZE ZMIANAMI POTRZEBA NOWYCH LUDZI, MŁODYCH, KTÓRZY MAJĄ O WIELE LEPSZĄ WIEDZĘ NIŻ DOTYCHCZAS URZĘDUJĄCY. URZĘDY PRACY PRZENIEŚĆ POD WOJEWÓDZKIE JEDNOSTKI WDRAŻANIA PROGRAMÓW Z FP I EFS ORAZ POD CENTRA AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ, POWIATOWE URZĘDY PRACY POLIKWIDOWAĆ, ONE SĄ NIEPOTRZEBNE, A CI KTÓRZY PRACUJĄ PRZEPROWADZAJĄ STATYSTYKI. PAŃSTWU STATYSTYKA JEST NIEPOTRZEBNA, LECZ ZDECYDOWANE DZIAŁANIA I TO W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM DOPROWADZAJĄCE DO SPÓJNOŚCI POLITYKI PAŃSTWA W GRANICACH PRAWA ORAZ STABILNOŚCI FINANSOWEJ.

  ZNIEŚĆ PODATKI. POZOSTAWIĆ TYLKO CIT !

  Odpowiedz
 • JAS(2011-11-10 12:32) Zgłoś naruszenie 00

  DLACZEGO PAŃSTWO NIE MYŚLI LOGICZNIE? W JAKIM CELU POTRZEBNE SĄ PIENIĄDZE Z FUNDUSZU PRACY URZĘDOM PRACY? ONE SĄ POTRZEBNE PRACODAWCOM. CZY NIE LEPIEJ BYŁOBY, ABY KAŻDY PRACODAWCA ZATRZYMYWAŁ TE PIENIĄDZE U SIEBIE, PO UTRACONYM ETACIE I TWORZYŁ Z NICH REZERWĘ NA UTWORZENIE NOWEGO ETATU? TAKIE DZIAŁANIE ZMNIEJSZYŁOBY I BEZROBOCIE I OBNIŻYŁOBY DEFICYT SPÓŁEK I FIRM ORAZ DOPROWADZIŁOBY DO WZROSTU KONKURENCYJNOŚCI FIRM I UTRZYMANIE ICH NA RYNKU - TO SPOWODUJE ZMNIEJSZENIE STÓP PROCENTOWYCH, WYRÓWNANIE POZIOMU ZŁOTEGO W STOSUNKU DO EURO I OBNIŻY RYZYKO RECESJI W KRYZYSIE ! CZY TEGO MINISTER FEDAK NIE WIDZI. WRAZ ZE ZMIANAMI POTRZEBA NOWYCH LUDZI, MŁODYCH, KTÓRZY MAJĄ O WIELE LEPSZĄ WIEDZĘ NIŻ DOTYCHCZAS URZĘDUJĄCY. URZĘDY PRACY PRZENIEŚĆ POD WOJEWÓDZKIE JEDNOSTKI WDRAŻANIA PROGRAMÓW Z FP I EFS ORAZ POD CENTRA AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ, POWIATOWE URZĘDY PRACY POLIKWIDOWAĆ, ONE SĄ NIEPOTRZEBNE, A CI KTÓRZY PRACUJĄ PRZEPROWADZAJĄ STATYSTYKI. PAŃSTWU STATYSTYKA JEST NIEPOTRZEBNA, LECZ ZDECYDOWANE DZIAŁANIA I TO W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM DOPROWADZAJĄCE DO SPÓJNOŚCI POLITYKI PAŃSTWA W GRANICACH PRAWA I STABILNOŚCI FINANSOWEJ. CZY NIE LEPIEJ ABY KAŻDA FIRMA TWORZYŁA WŁASNE FUNDUSZE PRACY I FUNDUSZE SZKOLENIOWE? LEPIEJ I TEN SYSTEM SIĘ SPRAWDZIŁBY W 1005 A PIENIĄDZE WYDATKOWALNE NIE BYŁYBY MARNOWANE.

  POLIKWIDOWAĆ POWIATOWE URZĘDY PRACY!

  Odpowiedz
 • wiktor(2011-11-10 12:37) Zgłoś naruszenie 00

  Szkolenie bezrobotnych - to brzmi zachęcająco.Jeśli jednak wgłębić się w poszczególne rodzaje szkoleń można bez trudu zauważyć,że pieniądze wpompowane w hasło "szkolenie bezrobotnych" nie dają zamierzonych efektów.Bowiem szkoleni bądż to nie podejmują zatrudnienia,badż też odprawiani są przez pracodawców z kwitkiem,bo brak im praktykiWymierne korzyści osiągają jedynie osoby prowadzące szkolenia.

  Odpowiedz
 • jura(2011-11-10 13:06) Zgłoś naruszenie 00

  JAS ekonomię socjalizmu macie zaliczoną a jak otrzeżwiejecie pogadamy o tej prawdziwej.

  Odpowiedz
 • siupek(2011-11-10 15:15) Zgłoś naruszenie 00

  Mój były pracodawca dostawał za mnie 60% z z UP co miesiąc w ramach tworzenia miejsc pracy, a umowę miałem na minimalną krajową.Kosztowałem go jakieś max 600zł miesięcznie.A mimo to musiałem napierdzielać po 12 godzin dziennie ,a kabzę jaką mu nabijałem miesięcznie wynosiła około od 2000 do 6000zł na miesiąc.Nigdy mnie nikt tak w bambuko nie robił i nie oszukał...I ty Jasiu mówisz żeby prywaciarzom dać kasę z tytułu tworzenia miejsc pracy...To ja już wolę jak rząd mnie robi w bambuko...

  Odpowiedz
 • członek PO(2011-11-11 10:25) Zgłoś naruszenie 00

  Brawo Panie Rostowski, bezrobotni powinni umierać bo obciązają sobą burdżet rządu PO. To bezrobotne chamstwo należy tepić.

  Odpowiedz
 • niezapominajka(2011-11-11 10:31) Zgłoś naruszenie 00

  Dziś na jednym z popularnych portali przeczytałam tytuł: "Na święta wydamy więcej niż Niemcy", myśląc logicznie ,my już teraz wydajemy więcej niż nasi zachodni sąsiedzi. Poza tym cały artykuł był pisany chyba już tylko dla najmłodszych, o tym jak będziemy kupować pezenty ,za ile, ba nawet wygamy więcej niż Grecy... To jest powód do dumy.
  Manipulacja umysłów i sojotechnika.

  Odpowiedz
 • do lemingów(2011-11-11 10:37) Zgłoś naruszenie 00

  głupie lemingi zobaczą za rok wzrost podatku VAT, wzrost cen paliw, oto sukcesy nowego-starego "rządu"

  Odpowiedz
 • nastek(2011-11-11 11:38) Zgłoś naruszenie 00

  "Nie widzę żadnego powodu, żeby VAT był podniesiony w przyszłym roku - absolutnie żadnego powodu. W ramach tego, co można dzisiaj przewidzieć, polska gospodarka wchodzi w przyszły rok silna. Widzimy, co się stało, jakie były naprawdę znakomite wyniki w drugim kwartale tego roku, kiedy mieliśmy wzrost gospodarczy, kwartał do kwartału, dziesięciokrotnie większy niż w Niemczech. Musimy być też świadomi tego, że na świecie są bardzo poważne zagrożenia, ale ja na przyszły rok podwyższenia podatków nie przewiduję" - powiedział Rostowski w wywiadzie dla radia RMF FM. przed wyborami

  Odpowiedz
 • XXX(2011-11-11 12:29) Zgłoś naruszenie 00

  Sobie od ryja nie odejmie, jak zwykle biednym najlepiej zabrać:-(

  Odpowiedz
 • Prywaciarz(2011-11-11 13:32) Zgłoś naruszenie 00

  Ty, Siupek, jak Ci źle i nie chcesz nabijać kabzy prywaciarzom, to sam se załóż prywatny interes i zobaczysz, jaki to miód i jakie profity. Ciekawe ile ty dasz.

  Głupich nie sieją, sami się rodzą

  Odpowiedz
 • MADMAX(2011-11-11 13:32) Zgłoś naruszenie 00

  nie można oprzeć się wrażeniu że wszystkie dane na temat stanu gospodarki kraju sa w Polsce fałszowane, jaki w tym cel? Rząd za wszelką cenę fałszerstwem chce pokazać UE że w Polsce jest dobrze. Zarabiamy najmniej w cywilizowanej Europie, żadnych podwyżek w budżecie, drożyzna równa krajom bogatym i do tego fałszowanie danych. To skończy sie jak na Węgrzech .Tylko dlaczego Polacy daja sie tak robić w balona i siedza cicho - tego nie rozumiem.

  Odpowiedz
 • Ryszard/1945 Olsztyn(2011-11-11 15:15) Zgłoś naruszenie 00

  zobaczymy jak szybko panowie posły i te drugie śpiące senatory podniosą sobie diety i pensje to zawsze jest ich priorytet, będę z tymi rządzącymi wtedy jak nmowy ale stary premierzyna powie na pierwszym posiedzeniu że zabiera im 50% różnych dodatków łącznie z pensją, będzie od razu ok.jednego miliarda w budżecie, a może i więcej.

  Odpowiedz
 • Siupek(2011-11-11 15:51) Zgłoś naruszenie 00

  Do 11.Panie prywaciarzu to jak Panu tak ciężko jest mieć pracownika i nie ma pan obrotu to niech Pan działa sam i niech Pan nie narzeka.Bo głupi są ci co nie umieją rachować, nie uczyli przedsiębiorczości Pana w szkole? Ja działam za granicą i was pierdzielę.Szanuję tylko tych pracodawców co są szczerzy i nie kłamią mi w żywe oczy...Nie chodzi o zarobki chodzi o ogólne traktowanie pracownika.Pracownik powinien być pracownikiem ,a nie koniem pociągowym nie dość ,że pracującym za marchewkę to i odpoczywającym jeden dzień na 3 tygodnie.Na północy pracownik pracuje dla interesu ogółu firmy ,a nie tylko prywaciarza...I mam na myśli oszustwa jakie mają miejsca w prywatnych zakładach.Nie wierzę że goguś posiadający willę nowe audi a5 jest tak biedny ,że nie dość że wali w bambuko to jeszcze i zalega z pensją i z miesiąc. Znam takie przypadki i sam doświadczyłem wielokrotnie i smutne jest to ,że Polska staję się krajem gdzie nie da się oddychać ,rząd dusi pracodawców ,a pracodawcy pracownika.Uratuje ten stan jedno stwierdzenie.Do puki pracodawca nie będzie miał szacunku i wyrozumiałości dla pracownika i na wzajem to wszyscy staniemy się robolami na zachodzie lub północy europy tym bardziej ,że u nas nie ma produkcji.Żerujemy tylko na sektorze usługowym i długo tak nie pociągniemy.

  Odpowiedz
 • w dobrym tonie(2011-11-11 16:38) Zgłoś naruszenie 00

  O czym może świadczyć takie uszczuplanie finansów w różnych dziedzinach ?jednocześnie wprowadzanie podwyżki ,pewnie o programie rządu , postępu w którą stronę ? Tym sposobem prezydencja polski na pewno pomoże całej unii w kryzysie .Widać dość precyzyjnie liczące się znaczenie polskiej prezydencji , w zafałszowanym dobrobycie ,,propaganda sukcesu " . Ludziom w rządzie brak odwagi i samo krytyki aby powiedzieć wprost , że sytuacja ich przerasta i nie znają drogi wyjścia .

  Odpowiedz
 • Jan(2011-11-11 19:13) Zgłoś naruszenie 00

  właśnie po 38 latach pracy straciłem pracę. Mam 57 lat. Kto zatrudni pracownika w tym wieku? o tym, że nie jestem obibokiem świadczy 38 lat pracy. I co panie ministrze mam robić???

  Odpowiedz
 • Jesli P. Minister .....(2011-11-12 09:30) Zgłoś naruszenie 00

  Jesli P. Minister Finansow mowi:
  - o podwyzce podatkow - chodzi o VAT czyli przywalic biedniejszym;
  - o niepodwyzszaniu podatkow - chodzi o PIT czyli oszczedzic bogatszych.

  Odpowiedz
 • mądrzy PO szkodzie ?(2011-11-12 16:43) Zgłoś naruszenie 00

  Na nich głosowaliście więc o co wam chodzi ? Dostaniecie 300 miliardów, to wam przecież obiecali miesiąc temu , a wy w płacz. Takie daliście PO parcie Tuskowi i jego bandzie ,że teraz zrobią z wami co zechcą ! Na kolana i błagać jaśnie pana Komoruskiego,aby was obronił przed złodziejami !Chyba głupszego narodu nie znajdziecie w Europie ? Tyle im obiecał ,a oni płaczą ?

  Odpowiedz
 • Siupek(2011-11-12 17:53) Zgłoś naruszenie 00

  Co miałeś na myśli Tusk i jego banda jego cała partia czy cały rząd? Na tych co głosowałem do rządu nie weszli...A może miałem głosować na PIS?...Każda partia jest o dupę potłuc.3/4 ugrupowań partyjnych to armia czerwona pomalowanych na zielono na kolor nadziei.Reszta czy to PIS czy PJN czy PPP nie ma szans by coś zdziałać.Armia czerwona się niby kłóci między sobą ale wieczorem wypiją po klinie najarają się trawy i rządzą...Więc skoro nie głosowałem na PO to mogę sobie ponarzekać tym bardziej że mi nie na rękę jest wyjeżdżać za Bałtyk do ciemnej dziury jaka jest Norwegia gdzie o tej porze roku ciemno jest jak w piramidzie przez cały dzień...Aha i przepraszam prywaciarzy za komentarz nr 14 poniosło mnie...nie wszyscy są oszustami...to sytuacja w kraju często zmusza do różnych czynów.Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • student(2011-11-12 18:10) Zgłoś naruszenie 00

  wybraliście PO to się teraz męczcie!!! ja stąd uciekam!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane