Nagroda już po pół roku pracy

autor: Artur Radwan09.11.2011, 06:28; Aktualizacja: 09.11.2011, 10:30

Tylko sześć miesięcy wystarczy pełnić funkcję kierowniczą w MEN i podległych mu jednostkach, aby otrzymać od ministra edukacji narodowej nagrodę roczną. Trzeba jednak wykazać się efektywnością i terminowością w realizowaniu zadań.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (14)

  • przewodniczący(2013-01-20 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    co najmniej sześć miesięcy roku obrotowego ? Artur Radwan co ukończyłeś, chyba bezszelestny kurs przesuwania fajerek na gazie !

    "Ponadto będzie też możliwe uzyskanie nagrody rocznej, jeśli wskazana osoba pełni funkcję kierowniczą przez co najmniej sześć miesięcy roku obrotowego. Najczęściej jest to rok kalendarzowy."

    Zanieś te zdania do swojego profesora celem oceny !

    Odpowiedz
  • gorre(2011-11-09 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    to moze 2 razy w roku 13stka?

    Odpowiedz
  • wykształcony(2011-11-09 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    to wszystko oszczednosci ???PO, smiechu warte, wszedzie bezprawie , afery i balagan..ale media pieja peany na rzecz Tuska, ktoremu absolutnie nie zalezy na interesie Polski, tylko na pensji i wladzy aby rozdawac niczym car stolki kolesiom , nieudacznikom i nierobom..co wczoraj pokazal Tusk w sejmie, brak klasy i standardow w polskim sejmie..pokazal jak powaza nowych poslow, gdy nie chcialo mu sie wstac i powiedziec w Izbie, ze sklada dymisje rzadu..to cyniczne i zenujace i przestancie media mowic o wielkim zaufaniu Polakow dla PO, to zaledwie ok..18% Polakow zaglosowalo na PO, wcale nie na koalicje ..co tak intensywnie forujecie w wypowiedziach..Jest to procent osob nagrodzonych, odznaczanych przez prezydenta, celebrytow, artystow i innych kolesiow, mediow ..bo przeciez bylo i jest trendy dorabianie geby PIS..a jest to jedyna konstruktywna opozycja, ktora nie jest choragiewką.. czy komitetem bez honoru..do PO wszystkich mozna kupic niewazne jakie ma poglady , tylko ze liczy sie +1, madry Polak takim nie zaufa..bo aby Polska sie rozwijala to reguly dla wszystkich musza byc rowne i praworzadne..a w rzadzie powinna byc kompetencja i ciezka praca a nie ministrowie od imprez i wiedzy Dyzmy...

    Odpowiedz
  • s(2011-11-09 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    To oznacza, że ktoś ważny ma kolegę, który jest dyrektorem mniej niż rok:) trzeba zmienić zasady przyznawania nagród, aby kolega dostał kasę. Przecież to oczywiste)

    Odpowiedz
  • kasia(2011-11-09 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    Ja przez pięć lat nie dostałam żadnej nagrody. Ciągle słyszałam (zresztą tak jak wszyscy), że jest kryzys i mamy się cieszyć, ze mamy pracę. Postanowiłam rzucić to w diabły, wzięłam kredyt na otworzenie własnej firmy, rozeznałam rynek za pomocą raportów od verdict i zaczęłam samodzielnie działać. Mam nadzieję, ze szybko sie wszystko rozkręci i nie będę żałowała tej decyzji.

    Odpowiedz
  • Zycie ponad stan(2011-11-09 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    Jesli nasz kraj pozostanie tak rozrzutny to wczesniej niz ktokolwiek sie spodziewa skonczymy jak Grecja...

    Ale przeciez kogo to obchodzi...

    Odpowiedz
  • Podatnik(2011-11-09 17:04) Zgłoś naruszenie 00

    No to mamy kryzys, czy go nie mamy. Skoro podnosi się VAT to powinno się również zamrozić wszelkie podwyżki w budżetówce oraz zawieść wypłacanie wszelkich premii i dodatków.

    Odpowiedz
  • xyz(2011-11-10 06:40) Zgłoś naruszenie 00

    W edukacji nagrody dostaje się za dobrą pracę. Innii nie dosatjaą, bo co?
    W firmie musisz dobrze pracować bo inaczej zostaniesz bez pracy.
    W kraju zagrożonym kryzysem tym, którzy utrzymywani są z podatków jest całkiem dobrze. Chory kraj.

    Odpowiedz
  • do Podatnika(2011-11-10 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    czy wiesz ze pensje urzędników są tak niskie np 1450 brutto, że te nagrody i premie to "być albo nie być"? Mam na myśli urzędników a nie ludzi na stołkach w Wa-wie.

    Odpowiedz
  • kaska(2011-11-10 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    to że dostaje się za pół roku pracy, roczną nagrodę to chore, ale w budżetówce zamrożone są płace od 4 lat, ja nie miałam żadnej podwyżki od 6 , nawet 50zł,
    podatnik by chciał żeby urzędnicy pracowali za darmo, a proszę mi wierzyć, na prowincji urzędnicy zarabiaja niewiele, co tu jeszcze zabierać. Ale nauczyciele i MEN to wybrańcy , nie szara budżetówka

    Odpowiedz
  • tak i siak(2011-11-10 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    Do 6. Kryzys dopiero będziemy "przechodzić", jak odrę, czy ospę wietrzną.
    Bajki czytała czytała moja mama (a ja wierzyłem w mikołaja, czerwonego kapturka i wilka). Kryzys albo recesja (nie ma znaczenia określenie) charakteryzuje się niebotycznymi obniżkami cen, a następstwem są plajty firm.
    Jak to wygląda w Polsce i Unii, każdy widzi i odczuwa - podwyżki, podwyżki, podwyżki, no niestety tylko artykułów codziennego użytku itp. Szkoda czasu, bo takie fora internetowe prowadzą jedynie do mącenia i tak zbyt mętnej wody, aby zobaczyć dno.
    Powinno się zlikwidować wszelkie przywileje, począwszy od "górnej półki", a skończywszy na ladzie sklepikarzy.

    Odpowiedz
  • tak i siak(2011-11-10 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Do 9. Zgoda. Proszę zapoznać się z listą wybranego Parlamentu - bodajże 75 posłów, to nauczyciele.

    Odpowiedz
  • Bobi.(2011-11-11 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    Ja bym proponował od razu rozpoczynać pracę od nagrody , a potem otrzymywać ją codziennie w ciągle wzrastającej kwocie.
    Kiedyś to "draństwo" musi się skończyć- tego już za wiele i ludzie nie wytrzymają.
    Dlaczego są równi i równiejsi? Od czego jest Rząd i Posłowie- ale co się dziwić jak wszyscy podobni- aby się jak najwięcej "nachapać".

    Odpowiedz
  • urzednik zasluguje na wiecej(2012-04-02 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    i tak ma byc! Urzednik to czlowiek wyksztalcony, umie czytac i pisac, i zasluguje na porzadna pensje, a nie jakies ochlapy jak byle pracownik firmy prywatnej. To oczywiste ze prywaciarze musza tyrac, na siebie i kasty uprzywilejowanych polakow czyli urzednikow, politykow, gornikow, rolnikow i mundurowych. Zeby ktos mial lepiej ( nagrody roczne po pol roku pracy haha!) to ktos musi miec gorzej ( czyli ten co zapieprza w firmie prywatnej).

    Odpowiedz