Niż demograficzny zamknie 100 prywatnych uczelni

autor: Artur Grabek07.11.2011, 06:09; Aktualizacja: 07.11.2011, 08:17

Z naszych rozmów z przedstawicielami środowisk akademickich wynika, że zainteresowanie ofertą uczelni niepublicznych było w tym roku nawet o 25 proc. niższe niż w latach ubiegłych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • stara data lat 31(2011-11-07 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    No i dobrzez, nie wiem czy plakac, czy smiac sie, ale na pewno nie moge patrzec na te amerykanskie kwadratowe bereciki po licencjacie!!!

    Odpowiedz
  • bywam(2011-11-07 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystko zależy od punktu siedzenia. Jedno jest pewne, to nie uderzy w młodych tylko w nierobów rektorków i ich świty.

    Odpowiedz
  • Ależ mamy magistrów jak psów(2011-11-07 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    Nawet ten co kiedys ledwo nadawał sie do Zawodówki...dziś kończy Markietnig and Zarzondzanie.

    Kształcimy na Samych Prezesów... a potem taki po Markietingu jest ledwo dobrym gońcem.

    Odpowiedz
  • bywam(2011-11-07 12:08) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ważne jakie kto ma doświadczenie, rynek pracy i tak nałoży kaganiec na pysk każdej osobie.
    Teraz za to będzie masa prawników i lekarzy.

    Odpowiedz
  • basia(2011-11-07 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    To może magister stanie się znowu tytułem wiążącym i cokolwiek znaczącym. Bo teraz to każdy go może mieć.. trudniej jest jednak znaleźć z nim jakąś pracę.

    Odpowiedz
  • mish(2011-11-07 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    oj kolega sie zbulwersował bo inteligent ale bez dyplomu...
    zycie, inteligencja to nie to samo co mądrość, możesz mieć mega IQ a być głupim pod innym względem choćby takim, by dać sie poskromić szkole a nie chlać inteligentne browary bo przecież niech głupsi sie uczą...
    prawda jest taka ,że tylko kilka % intelektualistów odnosi sukces, deficyt pokory i mądrości;)

    Odpowiedz
  • kok(2011-11-07 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    Faktycznie na każdej ulicy szkoła prywatna -dzielni --"wykładowcy-oblatywacze"
    nie bacząc na własne zdrowie--"niosą kaganek nadziei" młodej, "głodnej" wiedzy ,
    wyposażonej w środki płatnicze ...młodzieży
    Inteligencja jest cechą wrodzoną a nie nabytą i nie ma nic
    wspólnego z wykształceniem.Nie jest cechą dziedziczną
    .Dlatego naokoło tylu kretynów o inteligencji kamienia polnego z tytułami, ===+++
    którzy myślą że dyplom w kieszeni wpływa na działanie ich zwojów mózgowych,
    nic bardziej mylnego są i będą kretynami bo tacy się urodzili i nie dorównają nigdy osobą z wrodzoną inteligencją
    nie poziom wykształcenia świadczy o inteligencji, a patrząc na prywatne uczelnie to koszmar +++
    , studia za pieniądze, musisz gnojkowi postawić pozytywną ocenę bo płaci, to nic, że debil !!!
    Jedni zdobywają wykształcenie by swoją wiedzą służyć ...
    ... ludziom i ci maja szacunek w społeczeństwie
    ,inni po to by się wyróżniać i swoją próżność zasłonić dyplomem magistra.

    Odpowiedz
  • Młody Belfer(2011-11-07 22:09) Zgłoś naruszenie 00

    Autorze postu nr 3 "kok" to samo dzieje się z szkołami publicznymi. Przyjmuje się młodzież nieważne z jakim poziomem aby sztuka była potem się ich przepycha z klasy do klasy a w 4 klasie wymaga się cudów w postaci zdania matury albo egzaminu zawodowego a jak nie będzie pokorny nauczyciel to trzeba go wywalić a co tu mówiąc o uczelniach wyższych jak na dole już przepycha się uczniów bez wiedzy bo kasa za uczniem idzie.
    Podrawiam.

    Odpowiedz
  • zenon(2011-11-07 23:58) Zgłoś naruszenie 00

    Młody Belfrze, dokładnie tak samo jest na uczelniach. Skoro ze studiów nie można wylecieć, jesli się nie chce, a poziom równa się do najgorszych, to po co za te studia płacić?

    Odpowiedz
  • kpiarz(2011-11-08 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Po co komu uczelnie kształcące bezrobotnych? Pora wreszcie zrobić porządek na tym rynku.

    Odpowiedz
  • on(2012-02-29 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    Powinni pozamykać wszystkie te wyzsze uczelnie do momentu az wszyscy ci bezrobotni po tych szkołach nie znajda pracy.

    Odpowiedz