Polacy przekonali się, że życie w Polsce jest trudniejsze niż na Wyspach. Znowu emigrują

autor: Klara Klinger, Ewa Wesołowska27.10.2011, 06:19; Aktualizacja: 27.10.2011, 15:53

Na Wyspach jest teraz 450 tys. Polaków. To najwięcej od 2004 roku. Zdaniem ekspertów w nowej fali przybyłej w tym roku najwięcej jest reemigrantów, którzy w 2009 r. uciekli do kraju przed światowym kryzysem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (42)

  • AD(2011-10-27 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda, że w większości ludzie odważni, przedsiębiorczy wyjeżdżają aby budować inne kraje zamiast naszej ojczyzny.
    Szkoda, że Polska nie robi niczego aby te osoby zachęcić do pozostania w ojczyźnie.

    Odpowiedz
  • whatever(2011-10-27 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    polska - rozumiem, ze to nazwanie ogolem naszego rządu :) nic nie robia bo patrza zeby sie nahapać kasy a nas maja w dupie, utrudniaja nam zycie na kazdym kroku. w tym kraju nie da sie godnie zyci, zwlaszcza jesli jest sie czlowiekiem uczciwym, wiekszosc ludzi ktorych znam siedzi juz w Anglii, i wiekszosc z tych ktorzy zostali w naszym kraju na 90% tez poleci na wyspy, ja sam zbieram rodzine do kupy i tez stad w stycziu spadamy, nasz kraj to niestety porazka. nie ma patriotyzmu, ale winny temu jest tylko polski rzad ...

    Odpowiedz
  • przyszly emigrant(2011-10-27 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    W 100% sie z toba zgodze. rzad nie robi nic zeby zatrzymac obywateli. ja jestem młody 25 lat - po studiach. od roku szukam pracy za cos wiecej niz 1100 zl netto. Co mi oferuje kraj? nic szczególnego. Rodziny zalozyc nie moge bo jak mam kupic mieszkanie za zarobki 1100 zl? wynajem? heh - to cena raty kredytu (z tym ze kredyt na 35 lat-nie dziekuje). Dzieci...hmmm moze cofnijmy sie pierw do zalozenia rodziny. Jednym slowem czekam az dziewczyna skonczy studia i bedziemy stad wyjezdzac. Nie ma żadnej przyszlosi w tym kraju dla młodych jesli nie masz znajomosci i ktos cie nie wrzuci na stanowisko dobrze płatne. Jedna rzecza która profesjonalnie robi rzad to wprowadzanie co raz to nowych opła/podatków obciazajac kieszenie obywateli swoja nieudolnoscia. aaa...zapomnialem ze dobrze tez przyklaskuje USA, Niemcom i Ruskim nie mogąc pojąc ze te kraje mają Polske głeboko w powazaniu. Dziekuje i neistety mam swiadomosc ze tego postu i tak z rzadu nikt nie przeczyta, a jasli nawet to jednym uchem wpuszcza drugim wypuszcza. pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Lex(2011-10-27 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    450 tys polakow? Skad te dane, to chyba w londku tylko. W mojej dzielnicy jak sie wprowadzilem w 2005 roku nie bylo zadnego Polaka, teraz jest ich chyba wiecej niz muzynow. Glownie rodziny z dzieciakami. Masakra co sie dzieje z ta Polska.

    Odpowiedz
  • Obiektyw(ny)(2011-10-27 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Do AD: Ten kraj juz nie jest ojczyzna, bo ona nie pozera swoich dzieci. Ci odwazni ludzie to zarazem osoby przewidujace i twardo stapajace po ziemi - wiedza, co je czeka w tym kraju i ze w nim nie rozwinelyby sie nigdy a nawet trafiliby na bruk (skarbowka, urzedasy, wladza, itp). Nic dziwnego, ze ten kraj traci, tracic bedzie I TO ZNACZNIE WIECEJ. Nie powinno byc, szkoda - chwala im, ze byli na tyle siwadomi aby uciekac z tonacego okretu. W istniejacych w naszym kraju warunkach nawet nie zdolaliby czegokolwiek zbudowac.

    To juz nie jest nasza ojczyzna ... ona juz pozostala jedynie w zolnierskich piesniach, kartach ksiazek oraz podrecznikow i filmach wojennych badz historycznych.

    Odpowiedz
  • Galford(2011-10-27 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Prawda jest taka że my nie emigrujemy tylko kolonizujemy Świat !!! Polska Wielka, Wszechświatowa !! oczywiscie Katolicka !!

    Odpowiedz
  • Obiektyw(ny)(2011-10-27 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałem poprawić literówkę w mojej wypowiedzi z numerem 5 - chodziło mi o to, że pożera swoje dzieci.

    Odpowiedz
  • absolwentka(2011-10-27 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    Skończyłam studia rok temu i nadal nie mam pracy. Rozważam prace w McDonaldzie? Albo emigracja. Co tu wybrać?

    Odpowiedz
  • Klemens(2011-10-27 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    jak wybraliście głupki PO to ponoście konsekwencje swojej głupoty...ciesze sie

    Odpowiedz
  • Absolwent prawa(2011-10-27 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Ja też ukończyłem studia wyższe (prawo) rok temu i pracy szukam nadal. Robienie aplikacji odpada i też rozważam wędrówkę za granicę, tylko co może tam robić człowiek po polskim prawie (?).

    W kraju nie jesteśmy nikomu potrzebni - za granicą młodzi też nie mają pracy, ale w Polsce jest z tym jeszcze gorzej i w dodatku jesteśmy grupą wiekową, która mogłaby nie istnieć.

    Odpowiedz
  • Socjolog(2011-10-27 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    Ja wyemigruje dopiero aż Polska zbankrutuje.Będę siedział do końca.By mieć co na starość wspominać te łąki ,pola, lasy, rzeki ,jeziora, góry,pierwszą miłość, tam gdzie człowiek się wychował to duża część woli klepać biedę u siebie niż być na łasce innego kraju gdzie cię nie chcą...:(Tak samo jak i my nie chcemy emigrujących z innych krajów to nas też tam nie chcą...

    Odpowiedz
  • Nomad(2011-10-27 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    Zalozylem spolke limited w Anglii. Czas zalozenia 1 dzien oczywiscie online. Rozliczenie firmy raz na rok, rozliczenie VAT raz na kwartal. Oczywiscie wszystko online, urzednicy z nastawieniem pozytywnym na petenta sluzacy pomoca telefonicznie lub online. Odpowienik ZUS-u najmniejsza skladka to 2,5 funta tygodniowo. Co tu wiecej pisac.

    Odpowiedz
  • Nieemeryt(2011-10-27 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam 62 lata i muszę pracować do 65 a jestem bezrobotny , bo mnie nikt nie chce.

    Odpowiedz
  • robert.jordan(2011-10-27 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem niezadowolonych, narzekających głosów w komentarzach do artykułu. Ludzie! Wybory do parlamentu odbyły się 9 października, prawie 3 tygodnie temu - WTEDY trzeba było myśleć i głosować, zamiast teraz kwękolić! Skoro wygrało i będzie nadal rządzić ugrupowanie, które wprowadzało Polskę w świetlaną przyszłość przez ostatnie 4 lata, to znaczy, że wszystko jest w porządku i że chcecie, aby w dalszym ciągu prowadziło dotychczasową politykę.
    A jak się nie podoba, to... do widzenia!
    Koniec i kropka.

    Odpowiedz
  • bolo(2011-10-27 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    W mojej ocenie osoba ambitna i pracowita znajdzie prace i w Polsce i w UK. Różnica jest taka, że w Polsce za otrzymywane wynagrodzenie może wegetować, natomiast za tę samą pracę w UK może utrzymać rodzinę i godnie żyć.

    Odpowiedz
  • Makler(2011-10-27 15:09) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy w Wielkiej Brytanii są doslownie wszędzie. Nie wiem skąd dane wziąl autor ale Polaków na Wyspach jest około 2 mln. W takich miastach jak Londyn, Peterborough, wiekszośc Midlands slychać polski język na każdym kroku. Są firmy gdzie ponad połowa pracowników to Polacy. Nie trzeba prowadzić zadnych badan bo na oko widać że emigracja rośnie i ciągle przyjeżdzają nowi, bez względu na warunki w GB. W Polsce jest 12% bezrobocie. Oficjalnie. Nalezy sie zastanowić ile wynosi z niezarejestrowanymi i ile wyniosłoby gdyby ci którzy są w GB i Irlandii wrócili? Nas czeka katastrofa demograficzna tylko co z tego jak ludzie patrzą w TV jak w bożka i głosują jak glosują. Idzcie na skargę do Palikota rodacy. Powodzenia.

    Odpowiedz
  • eM(2011-10-27 15:37) Zgłoś naruszenie 00

    Partie polityczne są od tego, żeby obiecywać.Piszecie- idźcie głosować! dlaczego nie głosowaliście?!---a na kogo? ja już kilka razy oddałem głos wybierając "mniejsze zło" i co mi teraz powiecie? PiS, PO, RP, SLD,PSL, PPP- no ale mam wybór...

    Odpowiedz
  • a(2011-10-27 17:48) Zgłoś naruszenie 00

    Stopa życiowa w Anglii i w RP jest nie porównywalna. Ponadto stosunek człowieka do człowieka jest tam zupełnie inny. Płaci się za pracę a nie udawanie, że się pracuje. Przykładem nieudolności w zarządzeniu i wykonywaniu pracy jest PKP. Korzystanie z PKP to horror dla podróżnych. Dworce PKP się rozpadają. Po znajomości jest praca dla nielicznych. W Polsce ludzie pracują na czarno. Bolesną prawda jest ocena Bola poz. 15. My si ę po prostu nawzajem okradamy i gardzimy tym co ma mniej. Prawdomówność, szczerość i uczciwość nie są w cenie. Werbalnie jesteśmy święci w rzeczywistości jesteśmy Kaczyńskimi z krwi kości = mali, zawistni i nieżyczliwy, żądający szacunku dla siebie a innych mający za nic. Dlatego jesteśmy biedni i żaden rząd tego nie zmieni. Jesteśmy sobie sami winni.

    Odpowiedz
  • Nomad(2011-10-27 17:50) Zgłoś naruszenie 10

    Co za smieszne zdanie typu glosowaliscie to macie. Wybor kandydatow w Polsce nie ma zadnego znaczenia. Wiekszosc za sterami to ludzie z przed roku 90-go. Nie piszczcie naiwnych komentarzy w stylu "trzeba bylo inaczej glosowac". W Polsce rzad jest po to aby przeszkadzac ludziom ktorzy chca cos osiagnac a nie aby polepszyc zycie. Jak to sie mowi, masz glowe to mysl. Glosowania to taka forma zabawy i hobby. Niektorzy w tv ogladaja "taniec z kims tam...", inni politykow a jeszcze inni biora sprawy w swoje rece i wyjezdzaja z kraju.

    Odpowiedz
  • EMIGRANT(2011-10-27 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    Kogo w polsce obchodzi los mlodych i po 50 tce.wybor jest jeden emigracja.
    W zachodniopomorskim znalezc prace- szybciej w uk.

    Odpowiedz