Polacy przekonali się, że życie w Polsce jest trudniejsze niż na Wyspach. Znowu emigrują

autor: Klara Klinger, Ewa Wesołowska27.10.2011, 06:19; Aktualizacja: 27.10.2011, 15:53

Na Wyspach jest teraz 450 tys. Polaków. To najwięcej od 2004 roku. Zdaniem ekspertów w nowej fali przybyłej w tym roku najwięcej jest reemigrantów, którzy w 2009 r. uciekli do kraju przed światowym kryzysem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (42)

  • aga(2014-03-19 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    tęoy naród 0 myslenia i wyobrazni

    Odpowiedz
  • Polak(2013-09-16 23:42) Zgłoś naruszenie 00

    HAŃBA DLA KRAJU Z KTÓREGO MUSZĄ LUDZIE EMIGROWAĆ W CZASIE POKOJU HAŃBA

    Odpowiedz
  • bogu(2013-07-10 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe kto i w jaki sposób tych ludzi policzył ?

    Odpowiedz
  • foreiner(2012-12-07 21:37) Zgłoś naruszenie 00

    ja mam 6 lat doswiadczenia zawodowego, skonczylam studia panstwowe i znam dobrze dwa jeyzki ,myslalam problemow miec nie bede niestety dwie oferty jakies dostalam
    -kelnerka warunki ok neistety na wynajem mnie nie stac a musialabym bo pracowlao sie do ostatniego klienta
    -1600 kasjer walutowy c.urrency express na lotnisku warunki nie pytajcie 50km od domu i wstawac o 2 w nocy bo zmiana na 4 i sama w kantorze do tego lojalka oni tobie kurs ty im 12 miechow nieowlnictwa manko do 30zl
    -1200 sprzedawca na lotnisku i.nflight service podobno pensje przez 3 miesiace pozniej wyzsza ( dobre sobie) manko do 0

    Odpowiedz
  • wyspa śmierci=projekt OPZZ wyczekuje na wymarcie(2012-08-17 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    osób skorzystających zowego projektu.Po 40l pracy i wieku 60 l nigdzie ich nie chcą.

    Odpowiedz
  • Wiktor(2011-11-09 10:10) Zgłoś naruszenie 10

    Dla świeżych posłów i ich młodzieżowego elektoratu najważniejsze jest, aby zdjąć krzyż z sali sejmowej i pozwolić uprawiać konopie w mieszkaniach. Platformersi i PSLowcy wraz z rodzinami są na stanowiskach w gminach, mają kasę - jest super. Więc o co Wam wszystkim chodzi? Była ostatnio na wyborach partia PJN z programem likwidacji bezrobocia i rozwoju rodzin w Polsce. Kto z Was na nią głosował? Samo nic się nie zmieni...

    Odpowiedz
  • Socjolog(2011-10-30 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedyś swoją babcię świętej pamięci krytykowałem ,która w wojnę była na zesłaniu u Niemców... dożywając wieku starczego w Polsce powiedziała:... tam się umie ludzi trzymać za mordę ,tam jest inny charakter człowieka ,tam ludzie idą do przodu pod warunkiem ,że pracują i się nie opie...dalą.A jak po wojnie wróciła do Polski to powiedziała ,że Polska to ,,ku..wa i złodziej''...A ja dziś z płaczem przyznaję jej rację...Szacunek i miłość do ziemi Polskiej mam wielki/ą, ale do systemu i ustroju gospodarczego powiem jedno to... ku..wa i złodziej...Tylko tępe łby poruszają problem wyborów i to,że kogo wybraliśmy to mamy co mamy ...W Polsce jest miliony ludzi i prawdziwy POLAK z krwi i kości nie jest winien za to co się dzieje.Prawdziwych polaków oddanych Ojczyżnie jest jeden może dwa procenty ,a może promile...Reszta to (sobie państwo) pomieszane z czerwonym sosem o smaku socjalizmu ,który się zważył podczas gotowania w 89 roku i wyodrębniły się składniki tego sosu jak PSL ,PO ,SLD ,SDPL,UW, i inne konserwanty...które wchodząc w reakcję ze sobą powodują działania niby dobre dla ojczyzny ,ale skutek uboczny działań jest większy ku negatywności i ukrywany przed społeczeństwem co powoduje zdezorientowanie społeczeństwa gdzie wielki udział ma prasa i telewizja...
    Polak Polakowi użyć pomocy nie rad ,prędzej popełni samobójstwo jak to mówił jeden z wybitnych profesorów RP w programie tv w prawdzie o Polakach...Polski naród jest zatruty przez chemię socjalizmu jak i skutki uboczne i jest otumaniony i nie odróżnia zdrowej marchwi od skażonej ważne aby smakowała szkoda tylko ,że to co z chemią lepiej smakuje...Polska nie da rady uporać się z tą chemią...

    Odpowiedz
  • min(2011-10-30 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Do Ekwita
    Nie zalewaj.

    Odpowiedz
  • Ekwita(2011-10-30 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Mi się w Polsce żyje dobrze, trzeba znać prawo i korzystać z niego.
    Ave Polska !!!

    Odpowiedz
  • r(2011-10-30 02:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ten portal Gazety P. jest ********* i dowcipny - z tego cosik moze byc

    Odpowiedz
  • idiota(2011-10-30 02:47) Zgłoś naruszenie 00

    Co za problem gdzie sie w UE pracuje? Przeciez sami stwierdzacie prosty fakt, ze w Polsce sie nie oplaca.
    Czy mieszkac w Paryzu wymaga jakiegos poswiecenia, jezeli przy okazji jest dobra praca i mnostwo fuch jak za gierka?
    Zachowujecie sie jak arabskie zalobniczki ajajaj ajaj i bujenie sie wkolko to samo - kaca macie czy ruska melancholie
    Dzisiaj trafila mnie niemiecka wyszukiwarka pracy - widocznie po imprezie cos musialem wmeldowac - kultura jakbym mial pieniadze dla nich.
    Nie wyglupiajcie sie - ktos w Londynie jeszcze mowi po angielsku - musze miec kontakt z zywym jezykiem.
    Macie jakies angolskie wyszukiwarki, co z mieszkaniami i olimpiada.
    Korzystajcie z wolnosci i wlasnej sily - Polacy pomagaja sobie skutecznie i zawsze i nie maja problemow - jest ********** a do kraju cos tez trza dac?
    Precz z granicami!
    W Polsce bylem zakompleksiony, teraz mam to w glebokim powazaniu razem z teoriami - w 80 chodzilo mi o WOLNOSC i ja mam.
    Zwroccie uwage na placzliwosc tych w kraju (bo jak to nazwac) - pieniedzy na emerytury nie ma i nie bylo a emeryt mieszka w gomulkowskim bloku i je to co wyprodukuje najtanszy rolnik.
    Placz pochodzi od urzedasow, cwaniakow, ktorzy mieli dobre zycie ale emigracja tnie im kase do dna np wstretna cwaniara w banku nie zarob i juz nawet na ogrzewanie po przeliczeniu w euro a nasi remontuja stare elektrownie z niemieckich firm i musza bulic biorac kredyty.
    Chodzi tylko o to ze ubezpieczenia mamy za granica a on i tylko naliczane z nieistniejacych funduszy.
    Razem z nami wyjezdza im koniunktura.
    TYP co ty pieprzysz - za 2-ga i za uwolnienie od ruskich, za dobra powszechnie prace - jedz zobacz - 1 kategorii
    Przyjecdz zobacz jakie laseczki z Polski stawiaja niemiaszkow na bacznosc
    No uczyc sie trzeba a za pozno jest zawsze - angielski trza bylo zaczynac w zlobku.
    Tam juz jest degeneracja do konca kuzyn kuzynke albo kuzyna zamiennie...
    Posel Kurska jest zona posla Kurskiego? czy ci ludzie nie wiedza jak bylo w Korei za duzo mniejsze przewinienia???

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-10-29 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    macie co chcieliście rządy nierobów to NIC się nie zmienia. Największym *************** było głosować na PO i wyjechać na emigrację. macie swoje wielkie powroty w wykonaniu konDONKA. miłego weekendu.

    Odpowiedz
  • Bert(2011-10-29 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    To, że wynagrodzenia w Polsce są śmiesznie niskie wynika z bierności i zdołowania klasy pracującej z jednej strony oraz z egoizmu i chciwości właścicieli środków produkcji w porozumieniu z politykami. To co powinno trafić do kieszeni tych pierwszych, trafia do kieszeni tych drugich. Masowa emigracja ludzi aktywnych i niezadowolonych to wielki wentyl bezpieczeństwa, pozwalający ustrzec sie wybuchu społecznego białych murzynów ii jednocześnie "nie psuć rynku pracy"

    Odpowiedz
  • typ(2011-10-28 00:53) Zgłoś naruszenie 00

    Pewnie większość z Was(narzekających) na wyborach zakreśliła PO. Czasem z niewiedzy czasem z przekonania, że to odpowiedni wybór. Nic bardziej mylnego. Szkodzisz i sobie i innym. Myslisz,ze bedziesz mial zycie jak z TVNu.Bzdura! Obecnie rządząca partia nie reprezentuje polskich interesów, a wręcz działają na szkode. Budowanie poczucia w Polakach,że są ludźmi 2giej kategorii, "murzynami europy" powoduje brak szacunku do siebie wzajemnie. Dla czego Naród Polski i polskie wartości są niszczone, wyśmiewane?
    W czasie II wojny światowej Polacy narażali siebie i swoje rodziny ukrywając "ich" przed Niemcami, a teraz "ich" potomkowie nas niszczą tworzac w dużej mierze m.in.w PO, TVN, Gazete Wyb.i sterują często niedoinformowanym elektoratem. Pytam, dlaczego?
    A to co się działo w "faktach" przed wyborami to istna manipulacja. Rozbój w biały dzień. To jest komuna w innym przebraniu.

    Odpowiedz
  • roman/londyn(2011-10-27 23:49) Zgłoś naruszenie 00

    no coż, nasz kraj to narazie porażka ... sam siedze od 4 lat w uk, sprzątam kible i zarabiem wiecej niż inzynier na budowie w Polsce... mam samochód, [ o którym w PL nigby nawet bym nie śmiał myśleć, i żyje bardziej niż normalnie..

    zapraszam.. lepiej myć kible lub jechać na zmywaku w uk niż być mobbingowanym pionkiem w polskim biurze za 2 tyś .mieś

    Odpowiedz
  • Politykier(2011-10-27 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    Do s: za 4 lata pewnie już nic tu nie będzie, ale ludzie to durnie. Przestraszyli się prezesa PiS wraz z jego partią i pokazali, że wolą dalej być niewolnikami.

    Odpowiedz
  • Czas na emigrację.(2011-10-27 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    Tak jest. Młodzi ludzie i nie tylko - właściwie każdy kto nie ma nic do stracenia, ma ale wie że tutaj straci znacznie więcej i ten kto ma chęć, siłę oraz ochotę by wyemigrować - powinien opuszczać tonący okręt, którym jest ten kraj. LUDZIE - WYJEŻDŻAJCIE. Tutaj już nie ma nadziei. Widać, że nikt nie ma ochoty brać sprawy we własne ręce i zbiorowo skonstruować jakąś akcję, manifestacje w miastach, pochody, itp. Zostaje więc wyjeżdżać - nim będzie za późno.

    Odpowiedz
  • s(2011-10-27 21:06) Zgłoś naruszenie 00

    Racja, ludzie sami sobie robią krzywdę. Jest coraz gorzej, a oni nadal głosują na Donalda, "słońce Peru". I niech nikt nie mówi, że nie ma wyboru. Trzeba było chociaż zagłosować na tych, którzy nie rządzili ostatnie 4 lata. I nie, nie mówię tutaj o Palikocie - daliście się nabrać na najprostszy chwyt znany od lat, tzw. koncesjonowaną opozycję. Za 4 lata możecie znowu wybrać. Może wtedy nie bedziecie juz sluchać propagandy serwowanej przez Michnika i Waltera.

    Odpowiedz
  • PRECZ Z KORYTEM(2011-10-27 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    No nic dziwnego... to co Klemens napisał, wybraliście PO to nie sądźcie że będzie lepiej, biedni tyrają na bogatych taka jest idea platformy, a życie w Polsce to taka szkoła bytowania, z wielką żenadą w tle. Po co wracać do tego,,syfu'' szkoda tylko tych którzy tworzyli naszą bogatą wojenną historię, walczyli o komunistyczny kraj, o korupcyjną politykę pt:Przyjazne Państwo, Co dzisiaj czeka na młodego człowieka w Polsce, NSR?, czy STAŻ??? Dzisiaj liczy się tylko układ, rodzinne plecaki i nie ważne kwalifikacje, ludzi zlejcie ten kraj!!!WYJEŻDŻAJCIE WSZYSCY!!!

    Odpowiedz
  • old sailor(2011-10-27 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    Jak masz małe gospodarstwo, to wyżywisz 2 dzieci, jak masz duże to i 6 poradzisz. Polska to kraj z dużą ilością ludzi i małą gospodareczką opartą tyko na montowaniu cudzych podzespołów. To nie wyżywi tyle ludzi. Za komuny ludzie mieli pracę i robili ...dzieci- bo nie żyli strachu. A teraz mamy problem bo jak nie wyjedziecie to zrobicie rozpierduchę i...nic na tym nie zyskacie będzie jeszcze gorzej!! Tak że naprawdę dla Waszego dobra i... mojego najlepiej jak wyjedziecie. Musicie być świadomi że np. moje kombajny obrabiają całą wieś, a chłopy leża w domach i czekają aż przejadę po ich polu i w 5 h obrobione gospodartwo, tak samo koparka zastąpila 10 chłopa a dzisiaj roboty fabryczne eleminują tysiące robotników. Nowych technologi nie wymyślicie bo wiem jakie postępowe nauczycielki były i są, i co z ich rąk wychodziło . Ratujcie się, cale życie przed wami świat potrzebuje waszej plodności bo liczą na wasze dzieci...i biale geny które będą robily karierę w zach europie. Wyjeżdzajcie, róbcie dzieci one was wprowadzą w nowy świat za granicą . Tu odpoczniecie na emeryturze. Uciekajcie. Pa

    Odpowiedz