12 emerytalnych prac Bronisława Komorowskiego dla Donalda Tuska

autor: Grzegorz Osiecki26.10.2011, 06:12; Aktualizacja: 26.10.2011, 11:44
Prezydent Bronisław Komorowski fot. JAKUB GRUCA/ NEWSPIX.PL

Prezydent Bronisław Komorowski fot. JAKUB GRUCA/ NEWSPIX.PLźródło: Newspix

Prezydent chce, by rząd zajął się reformą systemu emerytalnego. Chodzi m.in. o późniejsze odchodzenie kobiet z pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (79)

  • basia(2011-10-26 07:29) Zgłoś naruszenie 00

    a gdzie zrównanie wszystkich zawodów ?

    Odpowiedz
  • a.n.(2011-10-26 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    37 lat płace składkę i mało jeszcze panu prezydentowi. nie doczekam się emerytury.raz mnie już podnieśli wiek i teraz znów ,mam 57 lat.wyglada na to,że tak.

    Odpowiedz
  • xyz(2011-10-26 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    Skończyć z uprzywilejowanymi. Jedni muszą płacić składki także od najniższych wynagrodzeń, a wielu uprzywilejowanych z dużymi dochodami nie muszą płacić składek i są na utrzymaniu tych pierwszych. Skandal.

    Odpowiedz
  • *(2011-10-26 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Prezydent nie musi martwić się o swoją emeryturę...a inni, kto to są Ci inni?

    Odpowiedz
  • Wiesiek(2011-10-26 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Przeprowadzić prywatyzację i uzyskane środki przeznaczyć na fundusz emerytalny dla dotychczasowych emerytów. Kolejne pokolenia wchodzące na rynek pracy zwolnić z obowiązkowych składek na ZUS i zostawić im ich pieniadze w kieszeni, niech sami inwestują nawet w ZUS i OFE jak maja ochotę. Albo niech zbieraja na innych kontach, bankach, nieruchomościach itp. Wprowadzić dla każdego, kto udowodni, że w wieku emerytalnym nie posiada srodków do zycia emeryture socjalną, płaconą z podatków, wyjdzie taniej niż dotychczas. Zostawcie wolnośc obywatelom.

    Odpowiedz
  • rocznik 1955(2011-10-26 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Prezydent chce ,ażebyśmy wykańczali sie w pracy do 100 lat, też mam 37 lat skladek!!!

    Odpowiedz
  • pet(2011-10-26 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    a co z młodymi 40 latkami emerytami, przywilejami - są nie do ruszenia???

    Odpowiedz
  • krakowianka(2011-10-26 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Prezydencie .Dlaczego chce Pan podniesc wiek emerytalny kobiet .Polska kobieta całe zycie pracuje na dwóch etatach :jeden etat to praca, drugi to dom. W innych krajach stać je na zatrudnienie niani,która zajmuje się prowadzeniem domu .Podnosząc wiek emerytalny warto by pomysleć o :dwóch milionach młodych,wykształconych ,którzy albo są bezrobotni,albo wyjeżdżaja za chlebem za granice, może by warto pomyśleć na okres kryzysu o minimum i maximum wynagrodzenia, warto by też pomyśleć o tych co mają emerytury i pracują na całych etatach.

    Odpowiedz
  • Piotr(2011-10-26 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Prezydencie , ja mam 43 lata stazu pracy chce mieć mozliwość przejscia na emeryturę, mam wiecej stazu pracy niz agent Tomek zycia ijuz jest na emeryturze.

    Odpowiedz
  • obywatel podatnik(2011-10-26 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    Komorowski tchurzu a gdzie obcięcie przywilejów, co portki pełne lepiej dołować jeszcze tych najbiedniejszych bo się nie potrafią zorganizować i nie ma kto ich bronić

    Odpowiedz
  • zniesmaczona(2011-10-26 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli tak będzie dalej to mam to w nosie - przejdę do szarej strefy, co zarobię odłożę na lokacie i nikt nie będzie mnie zmuszał to pracy przez całe życie!! Z chorobowego nie korzystam, składki płacę regularnie, tyram w pracy, płacę za swoje dodatkowe szkolenia i studia, prowadzę dom czyli jak większość kobiet piorę, sprzątam, robię zakupy, wychowuję dzieci i jeszcze do tego mam kiwać główką i zgadzać się na to, że mnie ktoś okrada!! Zabraliście już OFE, które mogło być jakąś alternatywą, bo te składki były chociaż inwestowane, a teraz mam pracować do końca życia, żeby potem nie dostać nic, bo jakiś prezes ZUSu czy inny menadżer roztrwonił dorobek mojej ciężkiej pracy?! Mam to w nosie-nie potraficie szanować mnie, ja nie szanuję was!! Guzik zobaczycie, nie moje pieniądze!! A emeryturę zapewnię sobie sama zbierając chociażby w skarpetkę - co uzbieram to będzie moje i nikt mi na tym brudnej łapy nie położy!!! A moje dziecko jak tylko skończy studia to spakuje walizkę i wypad z tego kraju!! Sami tego chcieliście, to macie!! Niedługo nie będziecie mieli kim rządzić!! I nie będzie komu pracować na wasze diety, pensje, odprawy, emerytury i podwyżki!! A dlaczego ja mam pracować tak długo, a były pan prezydent ma dostawać swoją pensję do końca dni swoich? Co takiego zrobił? Czym na to zasłużył? Jeden tym, że po płotach łaził, a drugi tym, że schudł??

    Odpowiedz
  • babol(2011-10-26 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    I znów to samo - kobiety do roboty, na 2-3 etaty, do 90 tki, a młode 43 - letnie byki - na emeryturę.Telewizorek, piwko i ciemne interesiki. To jest społeczna wizja naszych panów od polityki! Kobiety nie dajcie się !

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-10-26 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    JESTEM ROCZNIK 1950 STAZ PRACY I OPLACANE SKLADKI 45 BEZ PRAWA DO EMERYTURY p.PREZYDENCIE CZY TAKI STAZ PRACY 45 LAT NIE POWINIEN GWARANTOWAC EMERYTURY BEZ WZGLEDU NA WIEK

    Odpowiedz
  • polka(2011-10-26 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Prezydencie, przechodząc na emeryturę w wieku 60lat, będę miała ciągłość pracy 44 lata, będę wrakiem i po co mi ta emerytura!!

    Odpowiedz
  • Wiesiek(2011-10-26 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    Krakowianko, powalasz mnie swoją naiwnoscią, w Polsce system ZUS jest rodzajem systemu niewolniczego, gdybyś nie miała obowiązkowej składki emerytalnej, to w warunkach wolnej gospodarki (gdyby taka w Polsce była ;), mnustwo firm ubezpieczeniowych walczyłoby miedzy sobą o przedstawienie najlepszej oferty ubezpieczeniowej dla Ciebie. Albo sama mogłabyś np. po latach z oszczędzonych (dzięki temu, że rząd nie okradałby ciebie z nadmiernych podatków i parapodatków takich jak min. ZUS) kupiłabyś np. jakąs działeczkę, mieszkanie , założyła lokatę w jednym albo drugim banku. A tak system niewolniczy działa tak, aby z wpłacanych podatków i danin zmarnować na utrzymanie biurokratów i pasozytów podpiętych pod instytucje rządowe ok. 80%, 20 % trafia bezpośrednio na potrzeby społeczne. łatwo policzyć, jeżeli spojrzysz na pasek zarobków i przemnozysz kwotę składek na ilość przepracowanych miesięcy i lat, to zobaczysz jak ogromne to są pieniądze, które łaskawie ci kiedys wypłacą w marnej ilości. A ilu ubezpieczonych nie dożyje do emerytury? Te pieniądze przepadają. No ale w kolejnych wyborach ciagle popieracie ciągle tych samych ludzi od chyba już 20 lat. Wiec o co te żale.
    Jestem przekonany, że to jeszcze nie koniec zaciskania pętli na szyi podatników.

    Odpowiedz
  • Wiesiek(2011-10-26 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    Zniesmaczona, oby więcej tak myślących jak Ty. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • hitaczi(2011-10-26 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    A ja bym pozostawił decyzję o przejściu na emeryturę każdemu pracownikowi. A co tam, jak ma ochotę zakończyć pracę w wieku 45 lat to proszę bardzo - oczywiście świadczenie wyjdzie na poziomie 300zł ale państwu nic do tego ile komu potrzeba.

    Odpowiedz
  • k.w.(2011-10-26 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    Takie ble, ble byle nikomu się nie narazić. Jeśli chodzi o zrównanie wieku emerytalnego: "każdy sadzi według siebie" nogi, ręce odpoczywają tylko czasem główka pomyśli (cały parlament, sejm i pozostali należący do tej świty), a biednemu zawsze wiatr w oczy.

    Odpowiedz
  • realistka(2011-10-26 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    zniesmaczona
    pewnie po co płacić składki podatki itp. nie płaćmy - niech twoi rodzice i dziadkowie zostaną bez emerytury, drogę przed swoim domem sama sobie wyremontuj, za lekarza sobie zapłać (daj Ci Boże tylko grypę bo już wyrostek lub operacja żylaków to kilka tysięcy zł), kup sobie bilet na tramwaj za 25 zł nie dofinansowany przez gminy i poślij to swoje dziecko oczywiście na studia za które zapłacisz 200 - 300 tys złoty i niech potem spakuje ono walizkę i wyjedzie na księżyc bo tam może nie będzie płacić na czyjeś emerytury i inną działalność Państwa.
    I wierz mi gdyby ludzie potrafili sami odkładać na swoją przyszłość nie byłoby żadnych ZUSów. Ciężko im nawet na telewizor za 2tys odłożyć zawczasu więc biorą na kredyt a co dopiero na 15 lat bycia na emeryturze. Ty też na pewno tego nie zrobisz, uciekniesz do szarej strefy trochę wiecej będziesz miała w portfelu a jak Ci się noga podwinie zaraz pobiegniesz do Państwa po zasiłki socjalne i będziesz okradać uczciwie płacących ludzi

    Odpowiedz
  • emerytka(2011-10-26 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Prezydent Komorowski miał okazję przeciwstawić się działaniom rządu,w wyniku których wyrzucono z rynku pracy tysiące wcześniejszych emerytów,obiecał nawet,że się za nami wstawi (słynna "łyżka dziegciu" i niestety,nie dotrzymał słowa! Okazało się,że nie uzyskano w wyniku tych działań żadnych oszczędności,wcześniejsi emeryci nie płacą już skłądek,trzeba im płącić pełne emerytury...To był kosztowny błąd pani minister FEDAK,której też powinno się już zaproponować emeryturę!

    Odpowiedz