12 emerytalnych prac Bronisława Komorowskiego dla Donalda Tuska

autor: Grzegorz Osiecki26.10.2011, 06:12; Aktualizacja: 26.10.2011, 11:44
Prezydent Bronisław Komorowski fot. JAKUB GRUCA/ NEWSPIX.PL

Prezydent Bronisław Komorowski fot. JAKUB GRUCA/ NEWSPIX.PLźródło: Newspix

Prezydent chce, by rząd zajął się reformą systemu emerytalnego. Chodzi m.in. o późniejsze odchodzenie kobiet z pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (79)

  • zenek(2012-01-31 14:11) Zgłoś naruszenie 00

    Władza ma kolejny pomysł na oszukanie osób objętych powszechnym systemem emerytalnym.
    Doszli do wniosku , że podniesienie do 67 lat - wieku uprawniającego do emerytury spowoduje dla państwa olbrzymie korzyści .
    Większa ( niż to ma miejsce dzisiaj ) część osób nie dożyje do pierwszego świadczenia - I o TO właśnie CHODZI , TO JEST GŁÓWNA INSPIRACJA TUSKA I JEGO PRZYDUPASÓW . Dzisiaj np. już 40 % mężczyzn nie dożywa do emerytury . Po wprowadzeniu zaproponowanej przez Tuska zmiany ( ma on taka nadzieję ) , że być może nawet i 60 % z nich nie dożyje do pierwszego świadczenia . Będą więc oni płacili składki przez kilkadziesiąt lat - a państwo de facto nic , ani im ani rodzinie nic nie będzie musiało wypłacić .TO JEST DOPIERO SUPER BIZNES .
    Tylko dlaczego ma być to wiek 67 lat , może od razu zrobić 80 lat - wówczas Tusk i jego przydupasy mieliby kolejne środki aby rozdawać kolejne prezenty dla uprzywilejowanych.
    Po doprowadzeniu finansów państwa do zapaści TUSK mógłby też więc rozważyć np. że emerytury w powszechnym systemie emerytalnym
    uzyskiwać się będzie jedynie w drodze losowania. Np. co druga osoba spełniająca określone kryteria wiekowe , stażowe itd. w drodze losowania nabywałaby prawo do emerytury. Byłoby to zdaniem TUSKA sprawiedliwe i niezawinione przez niego , wystarczyłoby aby wyłączył swoj wpływ na wynik losowania. Mógłby wówczas nosić ( jak teraz ) dumnie i wysoko głowę.

    Odpowiedz
  • Reformator(2011-11-21 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    PODWYŻSZYĆ WIEK EMERYTALNY DO 100 LAT

    Odpowiedz
  • DOCZEKASZ PAN TEGO !!!!!!!(2011-11-20 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    oleliście projekt obywatelski OPZZ,po 40 l pracy emerytury--ale to nie nie pasuje rządowi i Panu!!!Boicie się wyciągnąć ten projekt z szuflady sejmowej.ludzie są rozgoryczeni i wyjdą na ulice !!!

    Odpowiedz
  • Janina(2011-11-11 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    1. Dokładnie pamiętam, co mówił P. Komorowski w swojej kampanii - nie zamierzał wydłużać wieku emerytalnego ani zrównywać wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Skoro tak łatwo powołuje się na wydłużaniu wieku emerytalnego w krajach UE to nalezy powiedzieć prawdę ale całą prawdę a nie tylko to co wygodne np. to, że we Francji planuje sie stopniowe wydłużenie wieku emerytalnego ale mieszkanki Francji żyją o 5 lat dłużej niż Polki (Rzeczpospolita z dnia 15.09.2011 r. str A8), a w Niemczech jest 6 tyg urlopu a tydzień pracy wynosi 38 godz. nie 40.
    2. A poza tym ani słowa na temat zniesienia przywilejów emerytalnych, mundurowych, sędziów prokuratorów, rolników, artystów, księży ...już teraz (bez zrównania wieku emerytalnego) polskie kobiety pracują po czterdzieści kilka lat czyli duzo dłużej niż mundurowi mają lat życia przechodząc na emeryturę - a niektóre kobiety, które do pracy przystapiły juz w szkołach przyzakładowych do 60 lat pracują po 45 lat czyli tyle ile 3 pokolenia mundurowych. I to im P. Komorowski zamierza wydłużyć wiek emerytalny ale ani słowem nie zająknie się o emerytach mundurowych w wieku 34 lat i prokuratorach w wieku 28 lat (rząd polski pozwala pracownikom likwidowanych sądów wojskowych na przechodzenie na emeryturę w wieku 28!!! lat). TO CHORE

    Odpowiedz
  • zetos(2011-11-10 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    Mam 60 lat i 41 lat pracy i wciąż nie mogę doczekać się emerytury. Kiedy to się skończy?. Najlepiej skasować emerytury niech każdy pracuje aż do smierci. A miało być lepiej ???

    Odpowiedz
  • JP49(2011-11-08 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Mam 13 pracę dla Prezydenta, to emerytura bez względu na wiek po przepracowaniu 35 lat K / 40 lat M, bo ile lat można pracować.
    Emerytura powinna zależeć od lat pracy - składek, lub osiągniętego wieku emerytalnego przy minimalnym okresie pracy.
    Panie Prezydencie - równe prawa dla wszystkich, zlikwidować przywileje należących do różnych grup zawodowych. Kilka przykładów: sędziowie, posłowie, nauczyciele - sami wybrali ten zawód, więc mogą go zmienić jak każdy inny obywatel, itd. itp.

    Odpowiedz
  • Udomowic banki(2011-11-03 06:21) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Prezydencie,
    przede wszystkim banki w Polsce trzeba udomowic.

    Odpowiedz
  • Real 1953(2011-11-02 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram wpis amura 64 ( post. 71 )

    Odpowiedz
  • amur64(2011-11-02 00:50) Zgłoś naruszenie 00

    a gdzie KRUS, gdzie przywileje górników, róznychTomków i innych z pod ciemnej gwiazdy. Wychodzi na to, że w przyszlych wyborach oprezydenckich trzeba bzie głosować na Palikota . Prezydencie, jesteś dupa wołowa.

    Odpowiedz
  • ka(2011-11-01 19:14) Zgłoś naruszenie 00

    Prezydenci - jeśli nim wogóle jesteś - to odpowiedz Polkom rocznik 1954 i 1955, a mianowicie:
    Naszym Prawem nabytym miało być pozostanie w zusie i nie przystąpienie do OFE w 1998 roku - i te osoby miały mieć możliwość przejścia na emeryturę na starych zasadach.
    Jakoś nikt z ustawodawców tego nie pamięta. Ludzie ci dużo stracili, ponieważ do chwili obecnej jeśli by się zdeklarowali na drugiego ubezpieczyciela, mieliby o wiele większy fundusz do dyspozycji.
    Czasu się nie cofnie, a składki diabli wzięli.
    Oszustwo i jeszcze raz oszustwo !!!
    Kto ma nas bronić - skoro związki bronią tylko silne grupy zawodowe.
    Ci, którzy w takich grupach nie są - po prostu zostały już okradzione z rocznych i dwuletnich emerytur - przez zaszufladkowanie nas do grupy pracujących do 60 lat - mimo że powinniśmy być potraktowani na starych jw. zasadach !!!
    To co robicie Polkom i Polakom - woła o pomstę do nieba !!!

    Odpowiedz
  • Andrzej09876(2011-10-31 15:37) Zgłoś naruszenie 00

    Podejmując pracę w 1971 roku obowiązywały ustawy dotyczące przechodzenia na emeryturę, Obecnie zmienia sie je z dnia na dzień.
    Powinno się szanować ludzi długo pracujących i oni po 40 latach pracy winni przechodzić na emerytury , bez względu na wiek, a nie zasiłek przedemerytalny>zapomoga dla biednych.
    Skończyć z emeryturami po 15 20 l25 latach pracy jeżeli nie uzyskali wieku emerytalnego.Albo lata pracy40 albo wiek emerytalny i mniej lat pracy zgodnie z przepisami ZUS.

    Odpowiedz
  • emeryt(2011-10-31 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    Ten rząd w perfidny sposób wyprowadził przedwcześnie z rynku pracy tysiące emerytów,proponując im najpierw łączenie pracy i emerytury(części emerytury) a następnia w krótkim czasie zmuszając ich do wyboru: praca albo emerytura.Działo się to przy poparciu pana prezedenta Komorowskiego,który najpierw obiecał poprzeć emerytów a później NIE DOTRZYMAŁ SŁOWA. Wiele kobiet,które nie ukończyły wieku emerytalnego i nie miały znajomości(np.nowy,młody pracodawca,który tylko czekał na zwolnienie się miejsca pracy dla swoich znajomych),by zwolnić się na jeden dzień i zatrudnić na nowo , przedwcześnie straciło pracę...Na tym miał polegać program 50+??? Całkowita klęska,pani Fedak już za to podziękowano nie wybierając jej do sejmu,teraz powinna się pożegnać z rządem,bo wyrządziła emerytom wiele złego!

    Odpowiedz
  • ka(2011-10-30 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    PREZYDENCIE POLSKI !!!
    NIEKTÓRE KOBIETY Z ROCZNIKÓW 1954-1955 PRACUJĄ OD 17, 18 ROKU ŻYCIA, a wiec w obecnej chwili kobiety maja po ok. 39 lat pracy. Pracując do 60 roku kobieta miałaby staż ok. 44 lata pracy. To właśnie takie kobiety powinny mieć prawo do przejścia na emeryturę przed 60 rokiem życia.
    PRAWIE WE WSZYSTKICH KRAJACH UE TAKI PRZYWILEJ PO 40 LATACH PRACY I OPŁACANIA SKŁADEK JEST STOSOWANY.
    NASZA OBECNA USTAWA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI NIE PRZEWIDUJE. Dlatego prezydencie Polski czas o nas pomyśleć, a nie czekać na nasza eutanazje !!!

    Odpowiedz
  • inwalidka II grupa !!!!(2011-10-30 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    Obecny prezydencie !!!
    W wieku 60 lat będę miała 43 lata pracy - mam drugą grupę inwalidzką.
    Dziś państwo może wobec mnie zastosować eutanazję - bo do 60 roku życia
    nie będę miała nawet siły i zdrowia pracować ( obecnie mam nadłamane niektóre trzony kręgowe kręgów piersiowych - ból nie do opisania. W każdej chwili może u mnie dojść do samoistnego złamania kręgosłupa. Do tego dochodzi fatalny stan kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego - to wszystko przez krytycznie głęboko posuniętą osteoporozę. Mam również zwyrodnienie stawów, nadciśnienie, 4 lata temu miałam udar. Ale muszę pracować wedle waszego rozporządzenia !!! Nawet jak bym dożyła do emerytury to już będę kaleką. Ale dla naszego obecnego rządu nieważne są nieodwracane zmiany chorobowe u ludzi - najważniejsze aby pracowali do momentu aż zdechną z wyczerpania i przez swoje choroby. !!!
    Dodam tylko, iż nawet w czarnych myślach nie przyszło mi do głowy, że po tylu latach pracy nadal muszę pracować - według polityki obecnego rządu. Ale dla was też nadejdzie czas rozliczenia i oby wreszcie ten niby rząd - ktoś solidnie rozliczył w najbliższym czasie.

    Odpowiedz
  • kotek(2011-10-30 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy co głosowali na niego jak i na jego pratję mogą być naprawdę dumni. Naprawdę trzeba wielkiej wiedzy i inteligencji aby to wymyślić. Patrz głupawy wyborco jakie są piękne etaty w kancelarii. Ale kumplom trzeba dać zarobić, prawda???

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-10-30 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    DZISIAJ W POLSCE 45 LAT PRACY I OPLACANIA SKLADEK NIE UPOWAZNIA DO EMERYTURY A WIEC ILE TRZEBA PRACOWAC
    GDZIE EMERYTURA ZA STAZ PRACY
    DLACZEGO PO PRZEPRACOWANIU 45 LAT PRACY Z CHWILA ZWOLNIENIA TYLKO SWIADCZENIE PRZEDEMERYTALNE OK, 8OO ZL

    Odpowiedz
  • EMERYTKA(2011-10-30 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    DO PREZYDENTA I PREMIERA !!!OBCIĄĆ ŚWIADCZENIA EMERYTALNO- RENTOWE SŁUŻB MUNDUROWYCH,CZARNYCH-SUKIENKOWYCH POGONIĆ DO ROBOTY,ZAPRZESTAĆ IM OPŁACAĆ ZUS,PRZEGONIĆ KATECHETKI ZE SZKÓŁ I PRZESTAĆ PŁACIĆ IM PENSJĘ NIECH KOŚCIÓŁ IM PŁACI ,ROLNICY NIECH PŁACĄ KRUS SAMI ZA SIEBIE,POOBCINAĆ PENSJE POSŁOM I SENATOROM,WYCOFAĆ WOJSKA Z AFGANISTANU.KASA BĘDZIE.DLA CHCĄCEGO NIE MA NIC TRUDNEGO.TYLKO TRZEBA CHCIEĆ.

    Odpowiedz
  • POLAK(2011-10-30 05:54) Zgłoś naruszenie 00

    Bredzinski kazde twoje wyPOwiedzi sa tylko Pochodna PO dosyc tego BULU!

    Odpowiedz
  • Nowy rzad powinien...(2011-10-29 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    Nowy rzad powinien przede wszystkim podwyzszyc kwote wolna od podatku do wysokosci conajmniej 25% sredniego krajowego wynagrodzenia, aby troche ulzyc niskozarabiajacym.

    Odpowiedz
  • wojtek(2011-10-29 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    Przeczytałem to co "Pałac chce" i tylko 2 punkty są istotne:
    - zrównania wieku przechodzenia na emeryturę kobiet i mężczyzn;
    - wprowadzenia możliwości stopniowego przechodzenia na emeryturę
    Reszta to ble, ble bez znaczenia, taka ściema.
    A w zasadzie istotny jest tylko ten jeden punkt - zrównanie wieku dla obu płci, punt drugi ma to złagodzić.
    I po co te kobitki tak się dopraszają parytetów i zrównania praw wszędzie? - chcą to będą miały,, uszanowanie dla Profesor Środy i innych bojowniczek o równouprawnienie.
    Po co pałac z tym występuje? - ano po to żeby rząd reformując emerytury mógł się dodatkowo powołać na Prezydenta.
    A nasza pisanina jest bez znaczenia, będzie cięcie kosztów i tyle.

    Odpowiedz