Minister finansów blokuje podwyżki dla mundurowych

autor: Artur Radwan20.10.2011, 06:14; Aktualizacja: 20.10.2011, 07:54

Żołnierze nie mają co liczyć na wzrost dodatków motywacyjnych i stażowych. Wszystkie propozycje podwyżek są skutecznie blokowane przez ministra finansów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (32)

  • d(2011-11-28 03:23) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem to dobrze, ze rządzący swoimi nierozwaznymi ruchami rozbierają "struktury". Wróci pobór do wojska, bo nikt o zdrowych zmysłach nie bedzie chciał słuzyć w armii za drobne, a ktos będzie musiał bronić granic naszego kraju. Jak się jeden z drugim tu pyskatym zostanie siłą wzięty na 3 lata do woja to odechce mu sie plucia na zawodowych i szybciuteńko światopogląd mu sie nawróci. Zapomnieliscie osiołki jaki cel miało utworzenie zawodowego wojska??? Tylko że słabo opłacane wojsko to conajmniej dobry sposób na IV rozbiór Polski...

    Odpowiedz
  • andrzej(2011-11-17 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    rosjanom putin dał podwyżki 300% w tym roku zobaczycie żołnierze będą masowo odchodzić z armii bo więcej na emeryturze dostaną niż w armii a później sami będziecie bronic granic !!! żołnierz powinien zarabiać i 10 tysięcy bo to nie łątwy zawód a nie tak jak ja nauczyciel siedzę w ciepłej klasie i dostałem już tyle podwyżek że sam nie wiem ile! albo kierowca tira który nic więcej nie potrafi robić tylko samochód prowadzić i ma 5 tysiecy albo lekarz który ma 20 tysięcy na miesiąc i jeszcze mu mało można mnożyć ja jestem jak najbardziej za podyżkami dla wojska!!!

    Odpowiedz
  • CENZOR(2011-11-10 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    Do LUDWIK jak jesteś taki mądry to dlaczego sam nie pójdziesz do wojska jak Ci tak jest źle. Większość z tych artykułów miesza ludziom w głowach bo zawsze czegoś nie dopowiedzą ale najgorsze jest to że niektórzy "słabiej rozwinięci umysłowo" sieją później ten defetyzm

    Odpowiedz
  • Bratek(2011-10-22 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    byl szacunek dla munduru, byla wiara, a dzisiaj machlaczo jak w geesie warchlakami za komuny.Ot co.

    Odpowiedz
  • Jurand(2011-10-21 19:38) Zgłoś naruszenie 00

    "kolo" jak ciebie napadnie banda młodzików to pierwsze co polecisz z płaczem na policję ,wiec nie gadaj pierdół , jak nie masz zielonego pojęcia o tej służbie. Ty też możesz przyjść do policji bo teraz przyjmują wszystkich jak leci , ale pewnie ci kolana grają na samą myśl o tym. łatwo jest anonimowo się udzielać.

    Odpowiedz
  • kolo(2011-10-21 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    kasia - służb to mamy w nadmiarze - wystarczy żeby ci co są robili swoją robotę a nie np. bali się bandy młodzików tudzież twierdzili że nic ale to nic nie da się zrobic. To po pierwsze. Po drugie waćpanna to jest służba !! pojęła - nie praca tylko służba !!!. Jak nie pasuje to wypad - chętni się znajdą !!!

    Odpowiedz
  • kasia(2011-10-21 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    Niby zbędne a jak coś sie dzieje to wszyscy narzekają że za mało jest na miejscu służb. Istne rozdwojenie jaźni. A co do podwyżki to po co na one. Przecież my mundurowi nie musimy kupować mieszkań i spłacać kredytu.

    Odpowiedz
  • staryPies(2011-10-20 21:06) Zgłoś naruszenie 00

    jako mundurowy z 23 letnią słuzbą dla RP powiem tak - w d... mam obiecanki premiera jak i blokowanie podwyżek pzrez min. finansów jak i wszystkich polityków

    Odpowiedz
  • Koama(2011-10-20 20:29) Zgłoś naruszenie 00

    17: cywil z IP: 31.6.241.*

    cywil piszesz"a może ktoś zada sobie na tyle trudu i sprawdzi ile to procent
    i ile procent funkcjonariuszy idzie po tych 15 latach" a może ty zadasz sobie pytanie jaka jest emerytura pracowników cywilnych nie po 15 latach pracy a po 40 latach. Wy po 15 latach macie 40% ostatniej (bardzo zawyżonej pensji o premie, nagrody, powszechnie znane są awanse w ostatnich miesiącach) a cywilni pracownicy po 40 latach pracy o emeryturze w wysokości 40% moga tylko pomarzyć (em w wysok. ok.30-35%). Wy pracując ponad 15 lat z każdym rokiem macie wyższą emeryturę - my nie możemy dłużej pracować bo ... życia nie starczy

    Odpowiedz
  • PiS oddal kase bogatym...(2011-10-20 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    PiS oddal kase bogatym.
    A poza tym panstwo ma byc tanie. Nieprawdaz?

    Odpowiedz
  • ppoz(2011-10-20 18:47) Zgłoś naruszenie 00

    sasiad byl komendantem strazy pozarnej w PKP strasnie zteral pzez 25 lat chlalz z naczelnikiem stacji i wczasie pracy lowil ryby.

    Odpowiedz
  • ojciec(2011-10-20 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    To prawda pomagal ludziom w czasie powodzi i podatnik ma placic za m-c pomocy. pzez cale zycie i emeryture twojego meza na specjalnych warunkach.

    Odpowiedz
  • lol(2011-10-20 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    ty "chetny" to chyba pisałeś ten artykuł ...bo jak chcesz robić za grosze to zapraszamy...głupek

    Odpowiedz
  • chętny(2011-10-20 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    Podwyżki to awans. Chętnych jest bardzo dużo i nigdy nie zabraknie. A jak komuś się nie chce pracować to niech się zwolni i nie płacze.

    Odpowiedz
  • bezstronny obserwator(2011-10-20 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    rozwiązać służby czyli co policje, straż pożarna, wojsko, służbę celna, służbę więzienną i mielibyśmy kolejny rozbiór POLSKI. POGRATULOWAĆ BEZMYŚLNYM
    OBYWATELOM.Chciałem zauważyć, że jak komuś przeszkadza ten kraj to może wyjechać-paszport nie jest do tego potrzebny

    Odpowiedz
  • cywil(2011-10-20 13:02) Zgłoś naruszenie 00

    śmiech na sali
    połowa specjalistów co usłyszą tekst typu 15 lat i na emke
    a może ktoś zada sobie na tyle trudu i sprawdzi ile to procent
    i ile procent funkcjuszy idzie po tych 15 latach
    pewnie zlikwidujmy policję, wojsko,straż graniczną i pożarną
    czemu nie ale od razu
    sprzedaj samochód bo i tak ci go ukradną
    nie wystawiaj swojej przemądrzałej mordy za drzwi bo dostaniesz wpie...
    itd.

    Odpowiedz
  • jurand(2011-10-20 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    hej "gosc" jak ci źle u prywaciarza to przyjmij się do policji , teraz przyjmują nawet takich jak ty. Zobaczysz jak jest super i poznasz co to dodatki , premie i podwyżki .Tylko nie uciekaj na pierwszej interwencji do cywila.

    Odpowiedz
  • Jordan(2011-10-20 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    Zamrażanie płac to co czyni obecnie Rząd , bez waloryzacji wynagrodzenia o procent inflacji to omijanie praw nabytych co powoduje systematyczne obniżanie siły nabywczej otrzymywanych wynagrodzeń.W świetle moralnych zasad jest tozwykłe okradanie obywateli przez rządzących.

    Odpowiedz
  • Jurand(2011-10-20 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    Euro 2012 i wojnę w Afganistanie powinni sobie zabezpieczyć Tusk, Rostowski i rzecznik KGP " wszechwiedzący" pan Sokołowski , który tylko umie dużo mówić do kamery i twierdzi , że poradzą sobie z falą odejść na emerytury bo właśnie w listopadzie przyjmują 3000 nowych policjantów . Nie dodaje tylko prawdy , że z punktu widzenia tych służb są to ludzie przypadkowi , którzy nie mają co ze sobą zrobić i służą jedynie doraźnemu zapchaniu dziur kadrowych. Odchodzą najbardziej doświadczeni gliniarze i żołnierze . Za kilka lat trzeba będzie zmienić nazwę tych formacji na harcerstwo.

    Odpowiedz
  • kris 1608(2011-10-20 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    tik idź do neurologa to cię wyleczy z tików ,grymasów a jak ci to nie pomoże idź do straży pożarnej to cię poleją zimną wodą bo widać że ci się w ty...ku pali !!!

    Odpowiedz