Druga fala zarobkowej emigracji. Gdzie wyjeżdżamy za pracą?

autor: Ewa Wesołowska12.10.2011, 03:00; Aktualizacja: 12.10.2011, 11:21

Polacy znów wyjeżdżają do pracy za granicę. Jednak w przeciwieństwie do tych, którzy wyruszyli za chlebem w 2004 r., współcześni emigranci rzadko jadą tam w ciemno, nie mając załatwionej wcześniej pracy i noclegów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

  • sebastian(2011-10-12 07:47) Zgłoś naruszenie 00

    i bardzo dobrze ;) uciekajcie z tego tonącego okrętu jakim jest POlska, sam wyjeżdżam do Niemiec i będę zwykłym kierowcą autobusu lub cieżarówki w pomocy drogowej, za to będę mógł normalnie żyć, wziąć kredyt i założyć rodzinę ;)

    po studiach w POlsce nie mam nic, studenci ratujcie swoją przyszłość i wyjeżdżajcie tak jak ja

    Odpowiedz
  • ela(2011-10-12 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    najpierw głosują na bandę tuska i postk...ów (albo nie głosują myśląc że im się CUD wydarzy) a potem uciekają. Takim trzeba byłoby zakazać głosowania bo skazują Polskę na niebyt. Mielliście szansę coś zmienić (choć raz na 4 lata) teraz pozostanie wam wyjść na ulice.Ale nowa ustawa komorusia o użyciu broni pozwoli zrobić z głodnymi i strajkującymi POrządek:))

    Odpowiedz
  • Na zmywaki młodzieży Polska(2011-10-12 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    Paltfusownia Dona i bolszewicy Palikota zadbają o to, by w Polsce pracy nie było. Polacy będą tylko niewolniczą siłą roboczą na zachodzie. Tyłki podcierane Niemcom , Angolom i żabojadom powinno wystarczyć polskiej młodzieży. A 4-lata jak premirem zostanie Komorowski a Tusk prezydentem, to polski już nie będzie- jak Belgii.

    Odpowiedz
  • krzysztof(2011-10-12 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Elu nie wiem ile ma pani lat Podejrzewam ze jest pani młoda i opinia pani jest błędna co do rzeczywistości.Czekam na lepszą Polskę juz kilkadziesiąt lat i doszedłem do wniosku że lepiej TO JUZ BYLO -Krzysztof

    Odpowiedz
  • do 4(2011-10-12 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    a kiedy ci było lepiej?

    Odpowiedz
  • ale jaja(2011-10-12 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    bardziej bzdurnych komentarzy nie da sie już wymyśleć... Ale cóż zrobić... Jaka opozycja taki poziom wypowiedzi :)

    Odpowiedz
  • Beti(2011-10-12 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież wszyscy wiemy że lepiej to nie będzie nikomu tylko tym co u władzy są...a tak swoja drogą to teraz przez 4 lata dopiero będzie tragedia a wszystko zostanie zrzucone na ,,drugą fale kryzysu,,Tusk premier?największa porażka Polski

    Odpowiedz
  • Czcibor(2011-10-12 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    Do: Ale jaja

    Jak to, przecież to świetna WIECZNA opozycja?

    Problem to Platformersy by miały, jeśli by się im nieopatrzenie pojawiła spokojna i merytoryczna opozycja (bo by wyciągnęła autentyczne niedociągnięcia, a nie np. hel w Smoleńsku). Jak na razie to przynajmniej ze stroni PiS (nie wiadomo co z Palikotem) to mogą spać spokojnie.

    Odpowiedz
  • Czcibor(2011-10-12 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    Problem to Platformersy by miały, jeśli by się im nieopatrzenie pojawiła spokojna i merytoryczna opozycja (bo by wyciągnęła autentyczne niedociągnięcia, a nie np. hel w Smoleńsku). Jak na razie to przynajmniej ze stroni PiS (nie wiadomo co z Palikotem) to mogą spać spokojnie.

    Odpowiedz
  • pola(2011-10-12 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    no i co na to solidarność, mieliśmy być krajem mlekiem i miodem płynącym, co na to przywódca skaczący przez płot, już nie skacze, bo on z rodziną ma się bardzo dobrze a my mamy ddalej czekamy na drugą Japonię, tylko ,że już dużo osób się mnie doczekało, ma Japonię ale tam na "górze". Jak długo jeszcze będziemy czekać, gdzie te wasze 21 postulatów

    Odpowiedz
  • Krzysiek B.(2011-10-12 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    Lewandowski na początku polskiej pierestrojki publicznie powiedział,kiedy zaczęto sprzedaż majątku narodowego,że Polacy będą żyć z pracy nie z własności.To założenie musiało przynieść takie skutki,ale wtedy była euforia przyćmiewająca myślenie,które obecnie też nie jest lepsze,bo Polak i po szkodzie głupi

    Odpowiedz
  • ant(2011-10-12 19:22) Zgłoś naruszenie 00

    emigracja+dojezdzajacy do pracy utrzymuja ten kraj-w kazdej rodzinie ktos wyjechal lub dojezdza do pracy za granice !!!
    moze emigracja przestanie slac pieniadze a dojezdzajacy zostana w domach i przerejestruja sie z krusu na bezrobocie na powiedzmy rok
    ciekawy jestem co by sie stalo w tym dynamicznym kraju nad wisla gdzie gospodarka ma solidne podstawy a europowinno byc warte(za naszymi analitykami) najwyzej 3.6 zl

    Odpowiedz
  • ant(2011-10-12 19:24) Zgłoś naruszenie 00

    tytul powinien brzmiec gdzie zmuszono nas do wyjazdu za chlebem !!!

    Odpowiedz
  • felek(2011-10-12 19:34) Zgłoś naruszenie 00

    bardziej bzdurnych komentarzy nie da sie już wymyśleć... Ale cóż zrobić... Jaki rząd taki poziom wypowiedzi :)

    Odpowiedz
  • Hasla PO,SLD,PSL aktualne:Glosujcie na nas-barany(2011-10-12 21:03) Zgłoś naruszenie 00

    Pamietaj Polaku,ze lib.eraly to barwione swi.nie PO lew.ackich wie.przach,wyhodowane na odchodach tej samej swi.niarni.To sprzedawcy i likwidatorzy Polski.PO,SLD,PSL,cala POlikotownia i Michnikowate bagna to agentura PRL.Szkoda,ze tylu naiwnych jeszcze nie poznalo prawdy albo nie chce poznac,niszczac swoja przyszlosc i przyszlych pokolen.Glosuja jak naiwne barany na swoich rzeznikow,a POtem tulaczka u obcych i to do czasu,bo gdy nie bedzie Polski,to i szacunku nie bedzie na wygnaniu,tylko kopniaki w tylek i do roboty za groszowiny.

    Odpowiedz
  • s(2011-10-12 21:06) Zgłoś naruszenie 00

    Najpierw głosują na PO, a potem wyjeżdżają. Mnie tylko dziwi jedno: dlaczego ludzie przebywający zagranicą nie dostrzegają jak tam rząd sie zachwuje i jak dba o interesy obwateli, a mimo to nie potrafią dostrzec zachowań rządu Tuska. Ja po 2 miesiącach pobytu we Francji wiedziałem już co i jak. Więc może niektórzy, skoro nie rozumieją, kto broni polskich interesów niech nie glosują?:)

    Odpowiedz
  • precz z klamcami(2011-10-12 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    do "S" - ale "mundry" sie znalazł, ja nie głosowałam, bo mam dosyć oszusytwa i dalej czekam kiedy ta cholerna solidarność doprowadzi do tego, że Polska ma być drugą Japonią

    Odpowiedz