Renciści socjalni zarobią więcej bez utraty świadczenia. Prezydent podpisał ustawę

06.10.2011, 12:01; Aktualizacja: 06.10.2011, 15:30

Do 70 proc. przeciętnego wynagrodzenia będą mogły zarobić bez utraty świadczenia osoby pobierające rentę socjalną - zakłada nowela ustawy o rencie socjalnej, którą podpisał prezydent Bronisław Komorowski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

  • wybór na TOP-ie(2011-10-06 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    Limity dorabiania (pułapka rentowa):
    PO: utrzymanie limitów dorabiania; rozważa wprowadzić zasadę: albo renta albo praca - system angielski.
    PiS: całkowite zniesienie limitów dorabiania dla wszystkich ON i emerytów

    Odpowiedz
  • a ja uważam, że,,,(2011-10-06 23:48) Zgłoś naruszenie 00

    renciści socjalni powinni móc także dorabiać tak jak mogą dorabiać emeryci i renciści (zwykli)

    Odpowiedz
  • tete(2011-10-18 22:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ja bym chcial 2 prace miec ale nigdzie 2 praca na pol etatu nie bedzie :/ złom

    Odpowiedz
  • Paweł(2011-10-17 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    No wreszcie będzie można pracować na cały etat ,bo ja nie miałem większego wyboru ,chodzi mi o prace . Każdy powinien być traktowany po równo ,a nie robić takich utrudnień z powodu że ktoś mam retne socjalną to jest gorszy od tego co mam ręte z Zusu. Dziękuje Panie Prezydęcie że Pan podpisał tą ustawę.

    Odpowiedz
  • tak trzymac(2011-10-14 00:44) Zgłoś naruszenie 00

    super nareszcie ktos o nas pomyslal jak tu wyzyc majac 500 zl rety a samych oplat 1000

    Odpowiedz
  • życzliwy(2011-10-12 23:25) Zgłoś naruszenie 00

    Do frustrat karta praw podstawowych uni europejskiej artykuł 15 Każdy ma prawo do podejmowania pracy oraz wykonywania swobodnie wybranego lub zaakceptowanego zawodu poza tym konstytucja daje prawo każdemu pracować to weź sobie dzisiejszych czasach i cenach wyżyj za około 700 zł bo tyle wynosi renta socjlana z pielęgnacyjnym jest dużo osób młodych na rencie socjalnej i chcieli by dorobić sobie to że mają w orzeczeniu niezdolni do pracy nie oznacza że tak jest tak jest po prostu sformułowane orzeczenie postaw się na naszym miejscu z nie że się czepiasz

    Odpowiedz
  • Paulina(2011-10-10 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    Większość rencistów socjalnych, zwłaszcza tych, którzy w ostatnich latach otrzymali rentę socjalną, o ogóle nie może nie tylko pracować, ale również funkcjonować bez pomocy rodziny. Bojak może pracować ktoś kto ma: porażenie mózgowe np.nogi i ręce, autyzm wczesnodziecięcy, mukowiscydozę w ostatnim stadium, niepełnosprawność intelektualną, chorobę downa,inne ciężkie choroby. TYCH LUDZI NIE WIDAĆ NA FORUM, ONI NIE PISZĄ. Rodziny muszą się nimi stale opiekować. Jeśli rencista socjalny może pracować na cały etat na wolnym rynku pracy, może jeszcze był w stanie ukończyć wuższe studia , to po co mu renta socjalna, niech się stara o rentę z tytułu niezdolności do pracy. Bo tak ludzie myślą , że renciści to oszuści , tylko kombinują, jak brać rentę socjalną i jak najwięcej zarabiać a CI BARDZO CHORZY SĄ NIEWIDOCZNI, POZAMYKANI W DOMACH POD STAŁĄ OPIEKĄ RODZINY. I jeszcze rząd powie tak, daliśmy im możliwośc dorobienia większych pieniędzy, to poco im podwyżka renty, niech dorabiają. I w ten sposób, ci najbardziej chorzy i ich rodziny, będą w coraz gorszej sytuacji matarialnej. A MOŻE O TO CHODZI, ŻEBY NA NICH OSZCZĘDZIĆ !

    Odpowiedz
  • M.J.(2011-10-07 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Wyjątkowo popieram frustrata. Jeżeli człowiek dostaje rentę za całkowitą niezdolność do pracy, to jak może dorabiać?! To "sprzeczność sama w sobie". Należy zmienić definicję renty socjalnej, albo zapewnić takie warunki materialne, aby ci renciści nie musieli pracować ale zaostrzyć kryteria przyznawania takich rent. Stan obecny ,powoduje, że taka renta staje się "kieszonkowym" dla osób dorabiających! Zwłaszcza, że większość pracujących podatników, zarabia ok. 70-80% Sredniej krajowej, po wielu latach pracy/ np. ja po 38 latach składkowych/. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • anka(2011-10-06 21:13) Zgłoś naruszenie 00

    Waloryzacja emeryturw 2011r. - 3,1% wzrost cen-31%.Tuskowe liczenie-niech zyje(krótko) prezes /gu/s

    Odpowiedz
  • Edi(2011-10-06 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    Do Wybór na TOP-ie - wybieram wariant trzeci

    Odpowiedz
  • bloczek(2011-10-06 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    i bardzo dobrze że prezydent podpisał ustawe więc zarobie sobie więcej.

    Odpowiedz
  • częściowo niezdolny(2011-10-06 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    Jak może człowiek uznany za CAŁKOWICIE niezdolny do pracy podjąć jakąkolwiek pracę ? Albo jest zdolny albo nie. Jeśli zdolny to niech pracuje a jak nie to niech pobiera rentę !!!

    Odpowiedz
  • zork(2011-10-06 17:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ja oszczedzam juz teraz mimo ze mam dopiero 33 lata, nie wazne wg mnie czy jest to lokata czy moze fundusz, wazne aby pieniadze byly w ruchu, a gdy mam watpliowosci jaki produkt wybrac to ide do openfinance

    Odpowiedz
  • Edi(2011-10-06 13:29) Zgłoś naruszenie 00

    No i w końcu jakaś dobra wiadomość dla tych co mają renty socjalne i byli gorzej traktowani niż inni co pobierają renty inwalidzkie i emerytury z Zus. Gdy limit dorobienia do 30% wszedł w życie 2003 to spadł % szukających pracy, bo się po prostu niepełnosprawnego to w ogóle nie opłacało a i dotacji z PFRON zakład nie mógł dostać tyle ile pracodawca by chciał gdyby zatrudnił osobą niepełnosprawną i mniej elastyczną czy wykształconą. Na szczęście to już przeszłość :)

    Odpowiedz
  • 153 ZŁ OD 7 LAT(2011-10-06 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    A CO Z TAKIMI OSOBAMI CO SĄ LEŻĄCE ---TEŻ MAJĄ RENTE SOCJALNĄ I ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY WYPŁACA OPIEKA SPOŁECZNA KTÓRY OD 7 LAT NIE JEST WALORYZOWANY I WYNOSI 1 5 3 ZŁ---A DODATEK PIELĘGNACYJNY WYPŁACANY PRZEZ Z U S I K R U S WALORYZOWANY JEST COROCZNIE DEFAKTO NIBY TO SAMO TYLKO INNY PŁATNIK --NO I OPIEKA NAD TAKĄ OSOBĄ 24 GODZINNA NA DOBĘ ---RZĄDY PO I PSL ZAPOMNIAŁY O TEJ GRUPIE SPOŁECZNEJ I TO SIĘ NAZYWA DYSKRYMINACJA RASOWA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

    Odpowiedz
  • frustrat(2011-10-06 14:58) Zgłoś naruszenie 00

    absurd ... osoba całkowicie niezdolna do pracy - może zarobić, czyli może pracować ... Co jest nie w porządku z tą całkowitą niezdolnością do pracy, skoro osoba wobec, której orzeczono całkowitą niezdolność do pracy jest jednak zdolna pracować i dorobić te 70%?

    Odpowiedz
  • wierzbadst(2011-11-22 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie !!! każdego z Was może spotkać nieszczęście,nikt chyba nie być nie zdolny do pracy i być niepełnosprawnym.Jak się to komuś zdarzyło to powinniśmy mu pomóc,żeby czuł się jak pełnowartościowy obywatel naszego kraju,żeby żył godnie a nie jak żebrak.Ta ustawa może choć w małym stopniu ale wielu rencistom pozwoli dorobić do swojej niskiej i tak kwoty.Dorobić w miarę swych sił,bo napewno zdrowy człowiek renty nie otrzymuje.Nie dość że los potraktował takiego człowieka dość surowo to jeszcze znajdują się ludzie gotowi im ten los pogorszyć.Wstydźcie się,a ja nie życzę nikomu by musiał żyć z renty .Pozdrawiam

    Odpowiedz