Świadczenia pielęgnacyjne w listopadzie i grudniu będą wyższe o 100 zł

autor: Michalina Topolewska03.10.2011, 03:00

Do 31 października osoby otrzymujące świadczenie pielęgnacyjne muszą złożyć wniosek, aby otrzymać dodatkowe 100 zł wsparcia. Gminy nie będą go przyznawać z urzędu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (56)

  • LILI(2012-08-23 00:26) Zgłoś naruszenie 00

    JETEŚMY W UNII TO DLACZEGO NIE MAMY UNIJNEGO WSPARCIA DLA OPIEKUNÓW A PRZEDE WSZYSTKIM DLA MATEK, KTÓRE REZYGNUJĄ Z PRACY ABY OPIEKOWAĆ SIĘ URODZONYM CHORYM DZIECKIEM, KTÓRE DLA NASZEGO PAŃSTWA NIC NIE ZNACZY. MAM PROPOZYCJĘ OCBIĄŚC PENSJE RZĄDZACYM A MY RODZICE CHORYCH DZIECI BĘDZIEMY MIEĆ NA GODZIWE LECZENIE A NIE NA WEGETACJĘ . TAKICH MAMY POLITYKÓW, BO SAMI GŁUPI TAM SIEDZA I MYŚLĄ GDZIE NA WCZASY JECHAĆ ? DO DYMISJI RZĄD!!!

    Odpowiedz
  • DOROTA(2012-04-02 19:44) Zgłoś naruszenie 00

    JESTEM MATKĄ NIEPEŁNOSPRAWNEGO DZIECKA,WYCHOWUJĘ GO SAMA,NIE PRACUJĘ BO SYN WYMAGA STAŁEJ OPIEKI,ŚWIADCZENIE KTÓRE OTRZYMUJĘ TO 520 ZŁ I TAK JEST OD LAT...DALI NAM NA 5 MIESIĘCY PO 100 ZŁ(WLICZAM JUŻ 2012 ROK),ZEBYŚMY SIĘ ZAMKNĘLI Z CZEGO ZA PIĄTY MIESIĄC DO DZIS NIE WYPŁACONO PIENIĘDZY( PRZYNAJMNIEJ MOPS W ZAWIERCIU)...CZY MY I NASZE CHORE DZIECI JEMY TAŃSZY CHLEB? A MOŻE NASZ RZĄD ZAŁATWIŁ NAM TAŃSZE RACHUNKI TYLKO NAS ZAPOMNIAŁ POWIADOMIC?MOŻE IDĄC DO BANKU,ENERGETYKI CZY GAZOWNI TRZEBA ZABIERAC NASZE DZIECI I WTEDY POLICZĄ NAM STAWKI JAKIE BYŁY KILKA LAT TEMU? JAKA NAJNIŻSZA KRAJOWA WYNOSI 520 ZŁ? BO PONOC SĄ TO PIENIĄDZE ZA TO ŻE NIE PODEJMUJEMY PRACY BO OPIEKUJEMY SIE NASZYMI DZIECMI? CZY JEŚLI MAMY TE NASZE DZIECI TO MAMY ŻYC Z NIMI W UBÓSTWIE? CO TO ZA KRAJ KTÓRY NISZCZY WŁASNY NARÓD I SKAZUJE GO NA BIEDĘ .WSTYD SIĘ PRZYZNAC ŻE JESTEM POLKĄ,BO NASZ KRAJ TO ŻENADA...ŚWIAT SIĘ Z NAS ŚMIEJE...WYJMIJMY RACHUNKI I FAKTURY Z PRZED KILKU LAT,ZOBACZMY ILE WTEDY KOSZTOWAŁO ŚWIATŁO,GAZ...PAMPERSY,LEKI,WYSTARCZY PORÓWNA CENĘ CHLEBA...A ŚWIADCZENIA BYŁY TAKIE SAME..I SPRAWDŻMY ILE BRAŁ KASY PREMIER I JEGO EKIPA A ILE BIERTZE TERAZ...CZY KWOTA JEST TAKA SAMA???

    Odpowiedz
  • matka(2012-03-04 21:06) Zgłoś naruszenie 00

    dali troche zeby miec czyste sumienie a prawda jest taka ze o wszystko trzeba prosic a to strasznie upokarza poprostu wstyd

    Odpowiedz
  • Monia(2012-02-09 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd przyznał dla rodziców pobierających świadczenia pielęgnacyjne 100zł dodatkowo. . Tylko problem jest taki że są to pieniądze tylko na papierze . jest połowa lutego a na koncie nadal kasy nie ma . W mopsie usłyszałam że mam się uzbroić w cierpliwość i grzecznie czekać bo wojewoda nie przesłal pieniędzy na wypłaty. To jest chyba jakaś kpina.

    Odpowiedz
  • zawiedziona MOPS(2012-02-08 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie dużo rzeczy nie wiedzą co mogą dostać a czego nie jak sama się nie upomne lub nie dowiem to nikt mi nie powie a można dostać pieniądze na dużo rzeczy

    Odpowiedz
  • Teresa z Tarnowa(2012-01-19 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    OBRZYDLY RUDY SMIERDZIEL!!! KIEDYS DOSIEGNIE GO REKA SPRAWIEDLIWOSCI ZA WSZYSTKIE JEGO PODLOSCI LACZNIE Z KATASTROFA SMOLENSKA. NAROD GLUPI NIE WSZYSTKO KUPI. RUDY JUZ WIE CO GO CZEKA I OBIECUJE PODWYZKI WOJSKU I POLICJI OD LIPCA. DOSTANA JE TAK, JAK OPIEKUNOWIE NIEPELNOSPRAWNYCH. ZA LISTOPAD I GRUDZIEN OTRZYMALI PO 100 ZL, A OD STYCZNIA JUZ KLAMCA I OSZUST ZABRAL. TAKIEGO CHAMA SZUKAC ZE SWIECA.
    NIENAZARTY "RZAD" NADAJE SIE DO GNOJU... WIELKA SZKODA, ZE PGR-Y JUZ NIE ISTNIEJA. Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych i oszukanych... Mam nadzieje, ze niedlugo polaczymy swe sily przeciw naszym TYRANOM!!!

    Odpowiedz
  • Marta(2011-12-06 12:23) Zgłoś naruszenie 00

    czy swiadczenia rodzinne jest rozliczane na dni??

    Odpowiedz
  • iga.(2011-11-30 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    To Kpina !!!-dodatek 100zł do świadczenie pielęgnacyjnego na 2 miesiące najpierw dają a potem zabiora -śmieszne , a ile kosztuje poświęcenie i zrezygnowanie ze swojego życia -pracy i wszelkich przyjemności życiowych Zwiąsku z opieką nad dzieckiem niepełnosprawnym

    Odpowiedz
  • Qmega(2011-11-29 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Co z tego że przyznali po 100 zł,jak jak w GOPSach nie mają pieniędzy,wypłacają zawsze 14 każdego miesiąca ale do tej pory nie wypłacili tej stówki,chciala bym wiedzeć czy mają obowiązek wypłaty tej ( dopłaty ) w każdym miesiącu.Jeżeli Tusk to podniósł to niech daje kase.

    Odpowiedz
  • gabi(2011-11-19 01:54) Zgłoś naruszenie 00

    ja o tym dodatku "100 zł" dowiedziałam się dopiero dzisiaj, tzn. po fakcie, sama wychowuję dwoje dzieci, syn niepełnosprawny - autyzm, wymaga takiej opieki i rehabilitacji że nie jestem fizycznie sama wszystkiego na bierząco śledzić w mediach, w pąździerniku kilkakrotnie byłam w Mops w sprawie Specjalistycznych usług opiuekuńczych dla syna gdzie jak zwykle już na sam początek dostałam ustnie od kierownika odpowiedź odmowną. Wtedy nikt z MOPSu mnie nie poinformował o tym dodatku, a my żyjemy tylko z tego świadczenia i renty socjalnej syna plus alimenty 250 zł, w tym miesiącu zrezygnowałam z leków dla syna - cena 100 zł, do kupienia jest opał, za rechabilitację w Ośrodku dla dzieci z Autyzmem płacimy 110 zł miesięcznie. nfz nie prowadzi dla tej grupy chorych refundacji. Zadaniem mops jest wspierać takie rodziny jak nasze, a nie pogrążać, mój syn miałby za te pieniądze leki, zmniejszające stany lękowe, które powodują autoagresję, samookaleczeanie się, zgadzam się ze wszystkimi, że to poniżająca nas kwota, ale jakże potrzebna do minimum egzystencji, czy w mopsie potrafią tylko siedzieć za biurkiem i oglądać zdjęcia na "naszej klasie", tak trudno było do mnie zadzwonić i powiedzieć o tym wniosku. lub przysłać pracownika socjalnego - każdy ma swój teren, mieszkam w małym miasteczku gdzie nie ma takich ciężkich przypadków jak nasz. nie pozwalajmy na to, by nas okradano z godności, nie jesteśmy gorsi od reszty społeczeństwa, wymagajmy by mopsy docierały do nas a nie my bez skutku, zapewnia nam to ustawa

    Odpowiedz
  • ciapek 40(2011-11-18 18:42) Zgłoś naruszenie 00

    ja mam to świadczenie przelewane na konto bankowe żeby nie chodzić co miesiąc do kasy w mops istać w kolejce nie popatrzyłem na intertnecie że trzeba jakis śmieszny wniosek przedłożyć spózniłem sie pare dni nikt nie raczył nawet zadzwonić jak trzeba zadzwonić to maja mój nr telefonu pani dyrektor powiedziala że nie byli w stanie to wszystkich zadzwonić i tak 200zl przepadlo żenada napewno dużo takich jest co nie przedlożylo jakiegoś śmiesznego wniosku a od nowego roku mialo bć 620zł że podpiszą ustawe pan premier mówil żenada kielbasa wyborcza

    Odpowiedz
  • aga(2011-11-17 17:10) Zgłoś naruszenie 00

    o dodatkowych 100 nie informowano ze trzeba jeszcze dodatkowy dokument zlozyc bo rzod mial cichi plan zeby wszyscy nie dostali ztod ten krotki termin jest bardzo duzo osub ktore nie dostano z powodu glupiego papierka ale kogo to obchodzi ?

    Odpowiedz
  • xxx(2011-11-05 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    o takich chorych to się zapomina my nie potrzebujemy tylko co siedzą na tych krzesłach w sejmie ci mają zawsze mało niech oni żyją za te marne grosze

    Odpowiedz
  • gosia(2011-11-02 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    nasza wladza mysli tylko o sobie urzedasy maja duzo wiecej kasy niz my robole co oni wiedza o zyciu najbiedniejszych potrafia tylko podnosic ceny nic wiecej zasilki dla niepelnosprawnych to jalomuzna 153 zl wizyta u lekarza to 100 o lekach nie wspomne zreszta tak jest we wszystkim bieda byla a teraz sie poszerza szkoda ze nikt tego nie widzi a moze poprostu nie chca zobaczyc

    Odpowiedz
  • xxx(2011-10-28 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    Te 100 zł otrzymają ci co się dowiedzieli i złożyli wniosek ,a co z pozostałymi co nie wiedzą a mają niepełnosprawne dziecko .

    Odpowiedz
  • Kasia(2011-10-25 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    Niech sami wyżyją z niepełnosprawnym dzieckiem za 520zł ciekawa jestem...

    Odpowiedz
  • ulina(2011-10-17 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    Witam
    Może ktoś wie jak napisać podanie o te wyższe świadczenie,bo u nas w gminie nie mają gotowych wniosków,trzeba samemu napisać.Z góry dziękuję.

    Odpowiedz
  • iwona(2011-10-12 21:20) Zgłoś naruszenie 00

    MOPS dzis do mnie dzwonił ze mam przyjechac wypełnić wniosek na dołożenie 100zl na listopad i grudzien dziwne ze do was nie dzwonili do konca pazdziernika musicie wypelnic ten wniosek bo nie przyznaja tej 100zl

    Odpowiedz
  • mama dziecka niepelnosprawnego(2011-10-08 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    dajcie na stale biednym chorym dzieciom

    Odpowiedz
  • Beata(2011-10-07 20:24) Zgłoś naruszenie 00

    Żyłam przez ostatni rok za 520zł miesięcznie.Dziękuję rządowi,bo przy 620 zł na pewno odżyję!Mam na to dwa miesiące!!!

    Odpowiedz