Znów więcej osób niepełnosprawnych pracuje

autor: Michalina Topolewska21.09.2011, 03:00

Od marca do czerwca liczba niepełnosprawnych pracowników, do których pensji dopłaca PFRON, wzrosła o cztery tysiące. Stało się tak, mimo że firmy ich zatrudniające straciły w tym czasie wiele przywilejów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • iska(2012-04-08 18:02) Zgłoś naruszenie 00

  też jestem niepełnosprawna , jeżdże na wózku, pracuje nieprzerwanie od 20 lat i sama z własnej kieszeni opłacam asytenta, który pomaga mi pokonywać bariery architektoniczne. Zatrudniam go na czarno , bo na biało mnie nie stać. Nie mogę też wystąpić do PEFRON-u o dofinansowanie na asystenta, który jest moimi nogami. Ustawodawca nie przewidział takiego przypadku jak mój. Nie ma odpowiedznich przepisów. A i jeszcze coś - mój pracodawca nigdy nie występował do PEFRON o dofinansowanie do mojej wypłaty. Słowem państwo doi ze mnie sporo kasy - jak widze potrącenia na ZUS i NFZ to łapie się za głowę , a ja z państwa nie mam nic.

  Odpowiedz
 • Marzena(2011-09-21 12:35) Zgłoś naruszenie 00

  Popieram wypowiedzi poprzedników. A poza tym, artykuły o niepełnosprawnych powinna pisać osoba znająca się na temacie. Być może zatrudnienie rośnie. Jednak pracodawcy są na tyle wybredni i szukają nie wiadomo czego. Ukończyłam studia lic., jestem na magisterce. Kierunki o specjalności rachunkowej. Ukończone lub przebyte szkolenia, kursy, warsztaty itp., posiadam znaczny stopień niepełn., wiele CV wysłanych i prowadzonych rozmów. Niektórzy pracodawcy z radością przyjęliby po usłyszeniu "orzeczenie o znacznym stopniu", jednak na słowo, że poruszam się na wózku, zawsze- ZAWSZE rozmowa się kończy na - niestety nie ma możliwości zatrudnienia, bo musimy dostosować miejsce pracy, co wg mojej niepełnosprawności nie jest wymagane. Więc niech GP nie prowokuje takim artykułem, bo nie jest prawdą, że zatrudnienie wzrasta. Są regiony, gdzie ludzie nie mają żadnej pomocy, a o dorobieniu mogą pomarzyć. Ludzie na wózkach mają ogromne problemy w podjęciu pracy. Ja nie chcę narzekać. Ale jestem zdania, że skoro ktoś ma problem w głowie i nie chce nas niepełnosprawnych zatrudnić, niech płaci podatki na nas.

  Odpowiedz
 • SÓL W OKU P. ZAJĄCA(2011-09-21 08:17) Zgłoś naruszenie 00

  Pan Zając nie raczył dodać, że wzrasta zatrudnienie ale tylko ON ze znacznym st.n. i ON ze schorzenimi specjalnymi /niewidomi, epi, upś, chorzy psych./. Ma to zw. z nowelą art.22 który mówi, że zatrudnienie tylko takich ON upoważnia do udzielania ulg we wpłatach na PFRON. Pan Zając nie raczył też dodać, że i on i POPON są temu przeciwni. A szkoda, bo to jedyny art. który preferuje zatr. ON z ww. najcięższymi schorzeniami - szkoda, że POPON zwalcza zatr. akurat tej grupy ON.

  Odpowiedz
 • ak(2011-09-21 08:16) Zgłoś naruszenie 00

  ten komentarz wyżej "niepracujacy niepełnosprawny" ma 100% rację . Pracowałam przez 15 lat zpchr ,prowadzac zfron i inne sprawy i tak sie działo.

  Odpowiedz
 • NIEPRACUJACY NIEPELNOSPRAWNY(2011-09-21 06:26) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Zając, rząd RP powinien zadbac o wszytskich niepelnosprawnych,
  nie tylko o kiesę pracodawcow zpchr!
  Przeciez wam nie chodzi o inwalidów, ino o wasz interes.
  A co z ludxmi co nie pracuja, a maja glodowe renty? Z czego maja sie rehabilitowac? Tworzycie sobie pfrony-zfrony - fundujecie sobie samochody, wyjazdy zagraniczne, a rodzice nie maja na rehabilitacje chorych dzieci, maja glodowe zasilki pielegnacyjne!
  Wy- wlasciciele i pracownicy zpchr pozalatwialiscie sobie tzw grupy, a teraz dzieki lobbingowi niektorych dzialaczy na wozkach doicie kase panstwowa
  zaslaniajac sie 'dobrem osob niepelnosprawnych'.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane