Minister edukacji rozważa rezygnację z obowiązku szkolnego dla 6-latków

15.09.2011, 15:55; Aktualizacja: 15.09.2011, 21:15

Minister edukacji Katarzyna Hall bierze pod uwagę możliwość zmian w dotychczasowych przepisach wprowadzających w przyszłym roku obowiązek nauki dla sześciolatków. Wówczas we wrześniu 2012 do szkoły poszłyby obowiązkowo tylko te dzieci, które miałyby skończone 6 lat.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Monika(2011-10-25 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    Pięknie Hall mysli tylko jak tu zeby pieniadze szybciej wpływały na poselskie konta.Jeszcze troche to dziecko aby zaczeło siedziec czy chodzic i do szkoły a wieku 15 lat do pracy i robic na zus .Ta reforma to głupota jeszcze raz głupota, ale czy ona zrobiła cos mądrego.(wyglad Hall mówi sam za siebie).

    Odpowiedz
  • starsza(2011-10-21 06:13) Zgłoś naruszenie 00

    Problem nie w wieku dziecka tylko w celach i metodyce tworzenia warunków rozwoju dla dziecka. Celem jest rozwój ale nikt nie mówi o rozwoju rozumu dziecka; wszyscy kwalifikują dziecko : zdolny, utalentowany, głupi bo ma głupich rodziców...Bo wszyscy chcą rozwijać talenty, a jak określić że dziecko jest utalentowane??? Kant w "Krytyce czystego rozumu" daje przykład: wyobraź sobie, że gdy jest w twoim pokoju ciemno- to przecież możesz wszystko znaleźć, pamiętasz obraz miejsca i rzeczy więc dotykając możesz wszystko odnaleźć. Ale wyobraź sobie że w tym ciemnym pokoju gdzie nic nie widać, ktoś poprzestawiał ci meble- co wtedy robić??Strategię trzeba przemyśleć i działanie podjąć w/g jakichś reguł...planu...

    Odpowiedz
  • rodzic 5-latka(2011-09-16 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz, to już trochę za późno na takie decyzje.
    Przeciez rodzice wysłali ją (obowiązkowo) 5-latki do zerówek.
    To co mają teraz z nimi zrobić w 2012 ? Jeszcze raz do zerówki ?

    Odpowiedz
  • poiuu(2011-09-15 22:35) Zgłoś naruszenie 00

    hall na pal!

    Odpowiedz
  • piotr(2011-09-15 22:29) Zgłoś naruszenie 00

    Kto zapłaci za idiotyczne pomysły tej pani ?
    Miałbym wątpliwości czy ta pani mogłaby przeprowadzać dzieci przez jezdnię a co dopiero kierowanie ważnym ministerstwem ale cóż to był najlepszy człowiek Tuska ds.szkolnictwa. Brawo PO !!!
    Panie Tusk jesteś już politycznym trupem i żadne sondaże na "życzenie" nie pomogą bo zamiast "zielonej wyspy" mamy czarną dziurę. Zrób pan to co Rostowski i składaj papiery na zieloną kartę. Szerokiej drogi.

    Odpowiedz
  • Ela Kanada(2011-09-15 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    Do 2
    pani minister gra pod publiczke z okazji zblizajacych sie wyborow. Po wyborach zmieni zdanie i zabierze dzieciom rok dziecinstwa, a rodzicom pol zdrowia, ale o zdrowie nie ma sie co martwic, bo szpitale beda prywatyzowane, wiec kazdy zasobny w kase przezyje, a biednemu i tak w oczy wieje wiec co za roznica, zwlaszcza dla partii oszostow z Tuskiem chytruskiem na czele

    Odpowiedz
  • do szkoły 7 latki!!!!(2011-09-15 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    nareszcie Hall przejrzała na oczy,po co 6-latki do szkół,co to daje,nie ma na to kasy i po co dzieciom zabierać rok dzieciństwa

    Odpowiedz
  • Willy(2011-09-15 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Hall i p.Szumilas już dziękujemy! Najpierw zamykanie przedszkoli i szkół, aby działki po nich sprzedać za miliony. Potem brak miejsca w przedszkolach. Nie umieją obliczyć, za ile lat dzieci, które się urodzą będą potrzebować przedszkoli i szkół? Tyle kasy na reformy a nagle volta przed wyborami.

    Odpowiedz