Renciści socjalni zarobią więcej nawet o 1300 zł

autor: Bożena Wiktorowska15.09.2011, 03:00

Ponad 1300 zł miesięcznie więcej niż obecnie będą mogły dorobić osoby niepełnosprawne mające prawo do renty socjalnej wypłacanej przez ZUS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (14)

  • Paulina(2011-09-24 11:10) Zgłoś naruszenie 00

    Robi się to po to, żeby nie podwyższać renty socjalnej, co jest istotne dla naprawdę potrzebujących, nie mogących pracować !

    Odpowiedz
  • Paulina(2011-09-24 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    W końcu się pojawił po 1 godzinie, brawo GP !
    Osoby z niepełnosprawnością ruchową, ale takie, które są w stanie funkcjonować na wolnym rynku pracy, pracując na cały etat, zarabiając powyżej 70% średniego wynagrodzenia w ogóle nie powinny mieć renty socjalnej, niech się starają o rentę z tytułu niezdolności do pracy (tacy mają często skońcvzone studia wyższe).
    Większości rencistów socjalnych nie widać na forum, nie są w stanie pisać na komputerze, w codziennum funkcjonowaniu wumagają stałej pomocy rodziny.
    Nieprawdziwy wniosek wyciąga autor artykułu, że renciści socjalni nie pracują , bo za mało mogą zarobić (?!!) co za bzdura, oni po prostu nie są w stanie nie tylko pracować, ale w ogóle funkcjonować bez pomocy rodziny !!!

    Odpowiedz
  • Paulina(2011-09-24 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nie pojawił się mój komentarz napisany 30 minut temu, ?

    Odpowiedz
  • Paulina(2011-09-24 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    Z tego, co dotychczas piszecie wynika, że renciści socjalni tylko czekają, żeby dorobić więcej na wolnym rynku pracy. Jeśli są na tyle zdrowi, żeby pracować na cały etat na wolnym rynku pracy TO PO CO IM RENTA SOCJALNA ?...Ta sytuacja to bzdura i nieprawda !!!...Osoby, które obecnie otrzymują rentę socjalną w ogóle nie są w stanie pracować, często nawet w zakładach pracy chronionej. Choroby neurologiczne, np. choroba parkinsona rozwinięta w ogóle umniemożliwia pracę, tak samo autyzm, zaawansowane choroby psychiczne na które można dostać rentę socjalną.
    Osoby, które piszą, Ze można pracować mając takie choroby, robią to złośliwie, żeby w ogóle podważyć celowość przyznawania rent socjalnych, bo przecież renciści to sami oszuści.

    Odpowiedz
  • sonia(2011-09-23 01:03) Zgłoś naruszenie 00

    Gratuluje lechowi ,że mu się chciało i ż e się udało wywalczyć te70% .Dla nas ma to duże znaczenie,bo dzięki temu możemy być mniej zależni od rodziców.Ja porzucę ZPCH i liczę na pracę na otwartym rynku pracy.Na caly etat będzie łatwiej niż na poł.Moja druga 'połówka ' też na to liczy.Razem będziemy mogli mieć 2600zł.To dla nas kupa forsy i szansa na łatwiejsze ,choć 'kulawe '
    życie.Oby Bronek już złożył ten podpis.

    Odpowiedz
  • sebastian(2011-09-15 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    po nie może wygrac bo będzie katastrofa... niepełnosprawni idźcie głosować, nie bądźcie bierni

    Odpowiedz
  • nipelnosprawny 1. grupa lezacy. po wylewach....(2011-09-15 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    abo renta albo ,praca masz 1 grupe niech daja godna rente chamy zasrane nigdzie niema takiego jak w polsce...koniec platfomy nie glosuje...

    Odpowiedz
  • ewa(2011-09-15 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Niepełnosprawni emeryci podziekują rostuskim w wyborach.Równośc po tusku.

    Odpowiedz
  • Państwo kpi z podatników!(2011-09-15 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    Moja sąsiadka - rencistka socjalna, handluje na czarno na ulicy. Ma kasy jak lodu. Ma też lokal socjalny, opłacany przez Pomoc Społeczną, i zasiłki celowe też z OPS.
    To jest kpina z podatników!!!

    Odpowiedz
  • daremne żale(2011-09-15 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    i po cóż nerwy o ograniczenie czy podniesienie limitów. Po wygranych wyborach PO zniesie wszelkie limity w myśl lansowanej przez nich zasady; albo renta albo praca

    Odpowiedz
  • niep 1 gr, inwalidzka(2011-09-15 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    A OSOBY NIEZDOLNE DO SAMODZIELNEJ EGZYSTENCJI DALEJ BEDĄ ŻYĆ ZA OK. 550 ZL BO TYLE I AZ TYLE WYNOSI RENTA SOCJALNA GDZIE TAKĄ OSOBĄ TRZEBA OPIEKOWAC SIE PRZEZ 24 H NA DOBE---A ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY WYPŁACANY PRZEZ MOPS NIEPRZERWANIE OD 7 LAT WYNOSI 153 ZL---DLACZEGO TEGO ZASIŁKU NIE WYPŁACA ZUS TYLKO TRZEBA DO MOPSU LUB BANKU KTÓRY POBIERA OD 153 ZŁ PROWIZJE TRZEBA PÓJŚC OSOBISCIE A RENTE PRZYNOSI LISTONOSZ I TO SIĘ NAZYWA U D O G O D N I E N I E DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH---MOŻE PRZYŚLI PARLAMETARZYŚCI ZAJMĄ SIĘ TYM TEMATEM I ULZĄ OSOBĄ NIEPEŁNOSPRAWNYM

    Odpowiedz
  • rencista dziad z woli urzednikow(2011-09-15 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie tu jest sprawiedliwosc jedni rencisci moga pracowac a inni juz nie Ja mam znaczny stopien niepelnosprawnosci z zakazem jakiejkolwiek pracy - choroba Parkinsona, padaczka i majac tylko 730,02 zl renty brutto mam wyzyc caly miesiac a tymbardziej ze w/g ZUS-u nie nalezy mi sie dodatek pielegnacyjny bo jestem na tyle sprawny bo potrafie wokol siebie cokolwiek jeszcze zrobic, czyli mowiac krotko nie leze w lozku non stop a gdy skoncze 75 lat to w/w dodatek dostane z urzedu Wiec jak to jest z tymi rentami ze jedni moga pracowac bedac na rencie i sobie dorobic a inni juz nie ? I taka to jest sprawiedliwosc w Polsce

    Odpowiedz
  • jacek(2011-09-15 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS nie może ruszyć rent socjalnych dla osób które miały w 2003 orzeczenia niepełnosprawności wydane przez Powiatowe Zespoły na stałe. Bo zgodnie z ustawa ZUS przeja te renty od MOPS lub PCPR. I musi kontynułowaś i respektowac orzeczenia wydane przed 2003 rokiem.
    Jeżeli do socjala można dorobic to w przyszłym roku nie staję na komisje z zus tylko odwieszam zawieszoną rente socjalną u nich.

    Odpowiedz
  • ON od urodzenia(2011-09-15 05:52) Zgłoś naruszenie 00

    zus za pewne chce w ogóle odebrać renty osobom niepełnosprawnym, jak tylko te pójdą do pracy... niestety nie jest się ON (osobą niepełnosprawną) z wyboru, zaopatrzenie, kule, protezy, wózki inwalidzkie - wszystko kosztuje bardzo drogo i się zużywa systematycznie, szary obywatel nie ma takich wydatków, problemów... osoby niepełnosprawne nie mają z nimi szans na rynku pracy, zawsze są "zatrudniani" za śmieszne pieniądze głównie przez ZPCHR

    dlaczego w ogóle są limity przy dorabianiu do rent???

    oczywiście osoby udające niepełnosprawnych nie powinny dostawać renty

    Odpowiedz