Po wyborach będzie rewolucja w szkoleniu lekarzy. Będzie szybciej i taniej

12.09.2011, 08:35; Aktualizacja: 12.09.2011, 20:41

Brak specjalistów, więc lekarze mają się kształcić szybciej - proponuje Ministerstwo Zdrowia. Ale Sejm w tej kadencji nie zdąży już uchwalić tych zmian. Najprawdopodobniej zajmie się nimi już nowy parlament.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • no jasne(2011-09-12 12:24) Zgłoś naruszenie 00

  szybciej beda "wybywac" za granice! Hehe ;- )

  Odpowiedz
 • Neszer(2011-09-12 17:55) Zgłoś naruszenie 00

  1. Powinno się zwiększyć lub całkowicie znieść limity przyjęć na studia medyczne i umożliwić studiowanie medycyna za darmo jako drugi kierunek (moja koleżanka po chemii i biochemii nie może iść na studia lekarskie, choć posiada wiedzę jakiej nie ma żaden lekarz. Jako, że nie może znaleźć pracy wyjechała do Niemiec uczyć się na kucharza!)
  2. Zrezygnować z egzaminów wstępnych i konkursu matur, bo to nie jest rzetelne kryterium oceniania czy ktoś nadaje się na studia. Każdy powinien mieć możliwość studiowania, ale to czy się utrzyma się na tych studiach, czy da radę, to będzie jego problem.
  3. Przywrócić stopnie specjalizacji.
  4. Powinno się zobowiązywać studentów medycyny przy rozpoczęciu studiów, do pracy w Polsce, aż do zdobycia 2st. specjalizacji.
  5. Zdobycie specjalizacji 2 stopnia będzie umożliwiało otwarcie własnego gabinetu lub wyjazd do pracy. Jeśli lekarz nie dotrzyma zobowiązania powinien zwracać koszty swoich studiów i procenty od tego długu, oraz być pozbawionym możliwości wykonywania zawodu.
  6.Powinno się zrzucić z barków lekarzy i personelu medycznego cały ciężar administracyjno- biurokratyczny. Wczoraj byłem u onkologa, i co zauważyłem, to leżące na jego biurku papiery. Trochę papierów pacjentów z wynikami i większość, to ustawy i rozporządzenia ministra zdrowia! 7. Zlikwidować NFZ, który przeżera miliardy, znieść limity na leczenie, żadne reformy nie pomogą jak coś jest niedofinansowane.
  Skąd pieniądze na to? Zapytajcie się pana Tuska, albo tych działaczy młodych demokratów, przecież PO wzięło 600 mld kredytów, za które buduje odcinki autostrad z gliny i mielonych gałęzi (ujawnione na posiedzeniu sejmu ws. Grabarczyka). Żadnych zakładów produkcyjnych, nic co przynosi dochód! Więc skąd? Ja nie wiem, w naszym kraju zostały już tylko rzeki, góry i lasy, które są wyceniane (rozporządzenia ministra środowiska)!!!

  Odpowiedz
 • podatnik(2011-09-12 16:02) Zgłoś naruszenie 00

  czas wprowadzić zwroty za studiowania z kieszeni podatników jesli absolwent państwowej uczelni wyjedzie po np.5 latach od ukończenia studiów bedzie miał obowiazek zrócić koszty studiowania (np.w ratach)

  Odpowiedz
 • Nie trzeba....(2011-09-12 19:42) Zgłoś naruszenie 00

  Lekarzy nie trzeba szkolić tylko zmienić system aby opłacało się im leczyć. A teraz to szczęśliwy ten co nie musi korzystać z tzw. "służby zdrowia", która ształa się służbą biznesu. Wiem co mówię, doswiadczam tego ostatnio i przyznaję, że jestem już bezradny. Praktycznie wszysto jest tak ustawione żeby utrudnić leczenie lub wcale nie leczyć. Kożystają z tego prywatne podmioty medyczne

  Odpowiedz
 • PoraSZka!(2011-09-12 23:33) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Neszer z wypowiedzi wnisokuję, że nie ma Pan najmniejszego pojęcia o kształceniu i zawodzie lekarza. I tacy właśnie ludzie siedzą w Ministerstwie Zdrowia i próbuja nieudolnie zarządzać Służbą Zdrowia!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane