Terminowe umowy nie utrudniają pracy młodych

autor: Łukasz Guza01.09.2011, 03:00

To zbyt wysokie koszty pracy, a nie terminowe umowy utrudniają młodym start w dorosłe życie. Ograniczenie możliwości zawierania czasowych kontraktów nie poprawi ich sytuacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • Jurek(2011-09-01 20:35) Zgłoś naruszenie 00

    Nic nie stoi na przeszkodzie żeby którykolwiek z Panów narzekających założył działalność gospodarczą, zatrudnił pracowników i płacił każdemu z nich 5000 tys zł na rękę. Przykład, nie puste gadanie, to jest to co robi wrażenie.

    Odpowiedz
  • POman(2011-09-01 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    Prawa pracownicze są przeszkodą w rozwoju firm, zlikwidować związki zawodowe!!!

    Odpowiedz
  • Pewnie że nie(2011-09-01 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    toć to błogosławieństwo !- może Rostowskiego tak zatrudnimy za 1200zł!

    Tak Rządzi PO!

    Odpowiedz
  • Polak(2011-09-01 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    To straszne że Polaka nikt nie szanuje na Świecie , powodem jest to że Państwo uważa że Polakowi wystarczy 1300 zł / m-c . Tak nas postrzegają ( polaco , polnische schweine ...)

    Odpowiedz
  • Prawy(2011-09-01 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    ekono nie porównuj Polski do twojego zachodu (gdziekolwiek się on kończy). Dopóki pracodawca nie będzie miał możliwości zatrudnienia dodatkowych pracowników ewentualnie podniesienia im płacy to na pewno tego nie zrobi. Więc najpierw dajmy me tę możliwość.
    Tak ja sam napisałeś przykład wynagrodzenia 1386 zł brutto, dodaj do tego 600 zł które zabiera rząd (i nic ci za to nie daje). Te pieniądze mogłyby iść do kieszeni pracownika i wtedy zarabiałby 475 euro, co w naszych realiach jest jednak więcej. Ponadto likwidacja ZUS=składek dałaby szanse na rozwój większej ilości firm, czyli zwiększyło konkurencje. Wysokie koszta pracy to nie jest pusty slogan, w przeciweiństwie do tych serwowanych przez socjalistów.

    Odpowiedz
  • seer(2011-09-01 07:42) Zgłoś naruszenie 00

    Terminowe umowy nie utrudniają pracy młodych, tak jak umowy cywilne.

    Odpowiedz
  • ekono(2011-09-01 04:44) Zgłoś naruszenie 00

    Koszty pracy ???

    A to "na zachodzie" nie mają kosztów pracy? Nie płacą podatków i ubezpieczeń? A może płacą mniej niż polscy pracodawcy?

    Pierniczenie o tych kosztach pracy jest już nudne. Polski pracodawca daje polskiemu pracownikowi wynagrodzenie MIESIĘCZNE 1386 brutto czyli ok 400 Euro.
    Pokażcie mi cywilizowany kraj w którym ktoś by pracował za takie pieniądze.

    Odpowiedz