Oto najważniejsze zmiany w nowym roku szkolnym. Co czeka uczniów i nauczycieli?

31.08.2011, 07:02; Aktualizacja: 01.09.2011, 09:24

Obowiązkowe wychowanie przedszkolne dla pięciolatków, kolejne roczniki uczące się zgodnie z nową podstawą programową nauczania, egzamin gimnazjalny według nowych zasad, wakacje tydzień później - to najważniejsze zmiany w roku szkolnym 2011/2012.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • Mama(2011-08-31 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    Najcudowniejsza jest zmiana dot. ciepłej wody i mydła... a papieru toaletowego i ręczników nie musi na razie być tak?? Czy juz były wymagane wcześniej??
    Natomiast zupelnie chybiona wydaje mi sie zmiana dot. wydawanych opinii o dzieciach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - jak kogoś uznają w pierwszej klasie SP za "chorego nacośtam" to do końca edukacji taki będzie?? "Choroba" nie ma prawa sie cofnąć, stan zdrowia nie może się polepszyć albo pogorszyć?? Przeciez może sie okazać, że dysleksja to tylko ignorancja zasad ortografii, a jak dzieciątko w końcu nauczy sie trzymać pióro i w odpowiedni sposób nim machać to i dysgrafia sie cofnie. Albo na odwrót...

    Odpowiedz
  • Mural(2011-08-31 16:53) Zgłoś naruszenie 00

    Mamo, jaka jesteś szczęśliwa, że możesz to dyskutować. My to musimy robić, jak wszystkie zarządzenia pani Minister. Co do dyskusji o mydle, to w zarządzeniach jest to od zawsze, tylko od paru lat organ prowadzący nie daje na to ani grosza.
    I tak pieniądze za wynajem sal na kiermasze, zebrania spółdzielni mieszkaniowych,egzaminów wstępnych na uczelnie idą na to, co szkoła ma miec zapewnione z góry. Inna sprawa, co uczeń potrafi zrobić z sanitariatami, ręcznikami, papierami. Nie mówiąc, co wypisuje na drzwiach toalet przy pomocy własnej k..y. W domu też to robi???Poddaję to wyobraźni czytających, której to mo że czasami nie wystarczyć.

    Odpowiedz
  • nauczycielka, nierób, leser z prezydencką pensją ;(2011-08-31 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    dysleksja, czy dysgrafia, to nie choroba kochana mamo, ale dysfunkcja. Można ją wyćwiczyć, a czasem nie. U dzieci w mlodszym wieku szkolnym nie stwierdza się dysleksji, a jedynie tzw."ryzyko dysleksji" No ale po próżnicy to gadanie, bo i tak zabrali godziny na reedukację, logopedię, gimnastykę korekcyjną, bowiem uznali, że nauczyciel "ma się na tym znać. Ja tam, proszę bardzo, mogę i wyrostek wyciąć, sporo o tym czytałam ;-)

    Odpowiedz
  • Alina(2011-08-31 19:01) Zgłoś naruszenie 00

    nauczycielka, nierób, leser z prezydencką pensją ,,Pewno to prawda,skoro sama o sobie tak piszesz,przyjemnej pracy od jutra...do emerytury/obyś Pani nauczycielko miała więcej ode mnie,życzę,bo ja cale 38 lat byłam .księgową w budżetówce i cienka ta moja emeryturka.

    Odpowiedz
  • Mama(2011-08-31 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    Pani nauczycielko, nie wiem czy Pani zauważyła, ze słowo choroba jest w cudzysłowie... a więc nie należy traktować go dosłownie...
    Mural - ta moja wypowiedź to sarkazm... wiem jak to wszystko wygląda od podwórka... Właśnie śmieszy mnie, a nawet przeraża, radosna twórczość zgromadzenia na Wiejskiej, bo nie tylko Min.Edukacji takie pierdoły wymyśla, dół ma wykonać i przyjąć niezadowolenie...

    Odpowiedz
  • Willy(2011-09-01 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    Przyjmowanie w sposób dosłowny tego, co ktoś z sarkazmem pisze/vide: nauczycielka,nierób,leser itp./jest objawem Zespołu Aspergera. Tym dzieciom też trzeba wszystko wprost, bo nie rozumieją ani metafor, ani porównan ani przenośni. Trudne sa lekcje polskiego z nimi oraz lekcje o empatii, bo te dzieci nie potrafią wyobrażać sobie uczuć innych ludzi. Wszyscy zdrowi wiedzą, że pani z 3 zacytowała w swoim nagłówku opinie innych ludzi o naszym zawodzie.
    Tak więc Alino dziękuję za życzenia wielkiej emerytury, choc jak mi się wydaje 1,500 zł to będzie szczyt marzeń.

    Odpowiedz
  • law(2011-09-02 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Zabezpieczenie wody i mydła to chyba hasło z lat 1947-48r / kpina!!!/
    Natomiast brakuje jeszcze wstydliwego obowiązku walki z głodem dzieci, bo to jest nowy problem polskiej szkoły. Tym bardziej że nie musimy już walczyć z imperialistyczną stonką .

    Odpowiedz