Szpital wypisze pacjenta za palenie papierosów

autor: Beata Lisowska31.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 13.09.2011, 16:48

W szpitalach obowiązuje całkowity zakaz palenia. Jest jednak nagminnie łamany.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • Polak(2011-09-01 17:34) Zgłoś naruszenie 10

    Wypisać - niech zdechnie! NFZ I ZUS będą szczęśliwe!

    Odpowiedz
  • andrex(2011-09-01 01:00) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe gdzie palą posłowie,i senatorowie, bo na zewnątrz ich palących nie widziałem,wiadomo wybrańcom narodu, naród może im naskoczyć

    Odpowiedz
  • io(2011-08-31 16:39) Zgłoś naruszenie 00

    Lepiej zrobić test na obecność nikotyny w organizmie i wcale nie przyjmować będzie prościej.

    Odpowiedz
  • czarnyhs(2011-08-31 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    Jaki pan - taki kram. Durne prawo tworzą "d" posłowie, a "d"rząd usiłuje wprowadzić te durnoty w życie.Państwo czerpie potężne korzyści z obrotu tytoniowego ( akcyza, podatki ) z jednej strony - z drugiej walczy z palaczami ( dodatkowy zysk - mandaty, grzywny ). PARANOJA!!! To tak samo jak z prostytucją - państwo z jednej strony przy pomocy narządów ścigania gnębi agencje towarzyskie, z drugiej - egzekwuje podatki za tę działalność ( sutenerstwo ?!?!?!?!? ) KOLEJNA PARANOJA!!! I takich przykładów można wyliczać wiele... Smutne to.

    Odpowiedz
  • Leokadia Pasikurówna(2011-08-31 10:10) Zgłoś naruszenie 10

    powinny być utworzone PALARNIE na terenie szpitala !!!

    Odpowiedz
  • Nina(2011-08-31 08:58) Zgłoś naruszenie 10

    A co z lekarzami, którzy nagminnie palą na terenie szpitala? Też zostaną wypisani?

    Odpowiedz
  • easy(2011-08-31 08:39) Zgłoś naruszenie 10

    Skoro palenie było legalne, a państwo pobierało z tego niemałe korzyści. Skoro państwo nie reagowało na sprzedaż środków uzleżniających, to powinno teraz brać pod uwagę, że uzależnieni w społeczeństwie funkcjonują.
    Uzależnienie ma to do siebie, że nie przechodzi wskutek wydania przepisu, zatem ten kto wydaje taki przepis, z góry wie, że będzie on przepisem lekceważonym. To z kolei jest złamaniem podstawowego kanonu legislacji, żeby nie tworzyć przepisów, absurdalnych i takich, które z góry wiadomo, że będą nieprzestrzegane - powoduje to ogólne lekceważenie prawa.

    Nie prościej było zezwolić na tworzenie palarni? Wilk by był syty i owca całą, a ustawodawca racjonalny.

    Odpowiedz