Mundurówki już po wyborach: rozmowy w sprawie emerytur przerwane na czas kampanii

30.08.2011, 19:24; Aktualizacja: 25.09.2011, 10:57

Rozmowy ws. reformy emerytur mundurowych zostały przerwane na czas kampanii wyborczej - zdecydował we wtorek rządowo-związkowy zespół pracujący nad tymi zmianami. Reforma ma prowadzić m.in. do wydłużenia aktywności zawodowej policjantów oraz żołnierzy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • ponad 37 lat pracy.(2011-08-30 21:22) Zgłoś naruszenie 00

    no i niech TAK ciągnie PO i Premier Tusk z minister Fedak na plecach tych co przepracowali ponad 35/40 lat i dostają JAŁMUŻNĘ ABY INNI MOGLI ŻYĆ PONAD STAN,aby inni mogli odejść po 15,20,25 latach pracy..
    Nam zabrano prawo do normalnej emerytury za tyle lat pracy z dnia na dzień.
    Tej grupie zawodowej i krusowcom nie można.
    KRUS- nie ruszą bo koalicja by się rozleciała.Coś za coś.
    Paranoja na rękę po tylu latach pracy 745 zł a mundurowi po 15 latach???
    Płacze PO ,że nie ma pieniędzy na emerytury.Rusza OFE a mundurówek i KRUS nie reformuje.
    I to się nazywają dobre rządy.

    Czeka na wybory aby wygrać!!!

    Odpowiedz
  • Tezeusz(2011-08-30 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda,że Premier nie pamięta o innych emerytach, tylko o mundurowcach i KRUSIE.Dla nich prawo nie działa wstecz, dla innych emerytów prawo działa wstecz. Polski Rząd razem z Prezydentem boi się wszystkich układów. Dlaczego rozmowy w sprawie innych emerytów nie mogły się odbyć po kampanii wyborczej. Dlaczego Fedakowa zmienia swoje pomysły tylko dla tych biednych. W takiej Polsce bezprawia trudno żyć. Dobrze że są wybory. Na pewno ten rząd nie ma prawa już więcej krzywdzić społeczeństwo.

    Odpowiedz
  • Jerzy(2011-08-30 21:51) Zgłoś naruszenie 00

    To było do przewidzenia i mojego głosu na pewno nie dostaną mam nadzieję że wielu ludziom to rozjaśni w głowach. Wszystcy aby nie oni i ta koalicja.Jest okazja aby i emeryci podziękowali za rewaloryzację po tylu latach pracy i za jałmużnę którą otrzymują za którą nie można wyżyć a posłowie wielokrotność naszej emerytury wydają na jedną kolację

    Odpowiedz
  • lol(2011-08-30 23:02) Zgłoś naruszenie 00

    ty z pod 1---trzeba było iść do służb mundurowych a nie PŁAKAĆ TERAZ jak wszystkie oszołomy...płaczą ...i jeszcze jedno 1 lub 2% f-szy odchodzi po 15 latach zrozum to FAJO a reszta robi swoje--ale wy płaczki i tak swoje więc PŁACZCIE ...

    Odpowiedz
  • ponad 37 lat pracy(2011-08-31 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    do
    lol.
    Nie ubliżaj człowieku /tylko przepracuj i niech inni przepracują tyle lat pracy/.Nikt nam łaski nie robi człowieku.My oddawaliśmy,y do ZUS przez tyle lat pracy składki ,że na nasze emerytury /nie świadczenia-jałmużnę/powinno starczyć i to my powinniśmy ze swoich pieniędzy otrzymać takie świadczenie ,które by pozwoliło normalnie żyć.
    Ja mam na koncie ponad 520 tysięcy złotych.Do końca życia powinno mi to wystarczyć i jeden dzień dłużej.
    Sprawiedliwość i uczciwość w tym przypadku ograniczającym normalne odchodzenie ludzi po tylu latach pracy nie działa.
    Tym co rzeczywiście powinni już odpocząć dokłada się lat pracy .Innym -uprzywilejowanym odejmuje.I takie mamy w Polsce prawo i takie ustawy emerytalne!!!
    Nie cwaniakuj!!!

    Odpowiedz
  • ciągle do przodu(2011-08-31 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    Mentalność Polaków, zabrać, niech maja tak źle jak ja. Ja mam źle to jak to możliwe że ktoś ma lepiej. Zawiść zazdrość. Wszystkim płaczkom radzę wziąść się za robotę i polepszyć swój byt.

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-08-31 21:07) Zgłoś naruszenie 00

    A po 45latach pracy nalezy sie tylko swiadczenie przedemerytalne w wys. ok 8oo zl to SKANDAL

    Odpowiedz
  • zrozpaczona taką sytuacją(2011-09-01 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Do lol: nie ubliżaj !!! przepracuj 41lat to wtedy możesz zabrać głos...

    z szarej i słabej rzeczywistości najlepiej zgarnąć kase na swoje przywileje:Rostowski raczył przeznaczyć gróbą kase na premie dla rządu i jakoś cicho? nikt nie zabiera głosu wszystkim pasuje ?ale na to najlepiej zabrać z emerytów ze świadczeń czy zasiłków?

    PAMIĘTAJCIE przy wyborach!!!

    Odpowiedz
  • prawie 40 lat pracy(2011-09-01 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    oczywiście a o odprawy też zadbają po wyborach dla tych którzy będą musieli odejść.
    A ponoć kryzys,dług się powiększa.
    Ludziom,którzy uczciwie pracowali w PRL i RP dają ochłapy aby oni mogli żyć.
    Do lol.
    Nikt niego i na nikogo nie napuszcza ale człowieku niestety w Polsce -nie każdy traktowany jest tak jak powinien być traktowany.
    Paranoja aby ludzie,którzy przepracowali 35/40 lat a nawet więcej pracowali do śmierci a jak jest likwidacja
    MIEJSC PRACY,ZAKŁADU PRACY
    DOSTAWALI JAŁMUŻNĘ W WYSOKOŚCI 745 ZŁ LUB ZACZYNALI PRACĘ OD NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ.
    Staż pracy 40 lat i najniższa krajowa.Bezsens.
    Czy w tym kraju ktoś myśli o tą grupę ludzi!!!Czy ma ją...

    Odpowiedz
  • Komentator(2011-09-07 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    Biedne Polaczki ... jak zwykle zawiść Wami kieruje. Zamiast tyrać 40 lat to trza było zostać mundurowym i wtedy by się miało wyższą emeryturę ... patrzycie z zawiścią na tych co mają , choć sami daliście dupy w tym życiu i nic nie macie. Patrzycie z zawiścią na innych na tych co więcej dostają zgodnie z przepisami, zamiast zastanowić się dlaczego tak jest... przecież przepisy , w tym emerytalne ( dla mundurowych , ZUS, KRUS i innych ) ustalają i uchwalają politycy , których sami sobie wybraliście... więc nie narzekajcie bo pośrednio sami jesteście sobie winni, że wy nie macie a mają inni. Takie są fakty... Sami wybieracie polityków głąbów, czy to z lewicy czy z prawicy, podniecacie się ich obietnicami , a oni w swojej nieskończonej głupocie fundują swoim rodakom i wyborcom kolejne idiotyczne i bezsensowne nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości przepisy i regulacje , które tak naprawdę rujnują m, czy to starym, czy młodym, obywatelom życie. Jakich Polityków sobie wybraliście , takie prawo macie od wielu lat... a że w tym narodzie głupota wielka to i wybierani posłowie mądrością nie grzeszą. Takie są fakty. W tym kraju nie ujawnili się jeszcze dobrzy Politycy - menedżerowie ekonomiści którzy skutecznie rządziliby krajem i mogli skutecznie zajmować się z korzyścią dla ludu sprawami ekonomii i gospodarki.

    Odpowiedz
  • Dziadek(2011-09-08 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    Bo politycy są mądrzejsi od takich jak komentator z poz10 dlatego że wiedzą że Ci co brzydzą się pracą idą w mundur i jak politycy dadzą im parę złotych i przywileje to nawet rodzoną matkę pałą zdzielą nie mówiąc o reszcie. No i oczywiście będą pilnować aby rządzącym było dobrze i nie stracili stołków czyli Towarzystwo Wzajemnej Adoracji.Zawsze aparat ucisku miał lepiej niż pozostali a jak się upominają o swoje to przecież mamy tych co im płacimy.Czyli politycy zawsze są czyści i sprawy załatwią w białych rękawiczkach.Tak że głosować też nie ma na kogo bo wszystcy już byli a w nowych ugrupowaniach też nieciekawy element próbuje się wkrecić

    Odpowiedz