Chorzy policjanci będą traktowani jak pracownicy: dostaną 80 proc. uposażenia

autor: Bożena Wiktorowska30.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 03.09.2011, 19:49

Policjant na zwolnieniu lekarskim może dostać nie 100, a 80 proc. uposażenia. Zamiast przygotowywać projekt ustawy, rząd mógł to zrobić, wykorzystując obecne przepisy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (43)

  • rewizor(2011-08-30 06:14) Zgłoś naruszenie 00

    związkowcy zgodzili się na emerytury-Naród Polski Dziękuje Wam.A kto pytał, opisywany do znudzenia,ludzi, którym zabrano lata pracy w szkodliwych warunkach.Zaczęła Suchocka a Tusk skończył.To plucie na ludzi którzy policjantów utrzymują i nie mają,jak policjanci,nic do powiedzenia.

    Odpowiedz
  • Putin(2011-08-30 07:15) Zgłoś naruszenie 00

    wprowadzić80% uposażenia o 80% zmniejszy się liczba przebywających na zwolnieniach...

    Odpowiedz
  • adam998(2011-08-30 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    ani mnie to ziębi ani parzy pracuję w PSP i przez 10 lat byłem 2 razy na zwolnieniu...ciekawi mnie tylko dlaczego jak chcą coś zabrać mówią że funkcjonariusze powinni być traktowani jak inni obywatele a jak za prace w nadgodzinach to już nie musimy być traktowani jak inni obywatele i możemy dostać 60% stawki...nie 100% plus 60% tylko 60% wynagrodzenia żeby ktoś źle nie zrozumiał...

    Odpowiedz
  • tr(2011-08-30 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    art. 121 ust. 2 ustawy o Policji jest wykorzystywany w praktyce, tyle, że nie obligatoryjnie.

    Odpowiedz
  • woj(2011-08-30 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    mysle ze juz pora by to wprowadzic a nie tylko proponowac,nalezy tez wrescie zabrac funkcjonariusza Strazy Granicznej 1,5 roku za rok sluzby gdyz inne sluzby tego nie maja,

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-08-30 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    100% na L4, dorabianie na emeryturze bez żadnych ograniczeń, 15 lat pracy do wcześniejszej emerytury. Jakie jeszcze w policji są przywileje? Jak wszędzie są funkcje bardziej i mniej wyczerpujące. Ale czy funkcjonariusz wydziału np. kryminalnego, w momencie kiedy jest "zmęczony" 15-letnią pracą lub jest wrakiem psychicznym (może nie nadaje się do służby wogóle - ktoś popełnił błąd na etapie selekcji) nie może pracować w biurze albo na dużurce? BTW: dyżurka to najlepsza fucha - pracują w systemie 24/48!!!

    Odpowiedz
  • NOWY(2011-08-30 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    WPOLICJI W WOJSKU 10 -LAT PRACY -EMERYTURA 5 000ZŁ- PRACA NA CAŁY ETAT.

    Odpowiedz
  • 997(2011-08-30 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    Prośba do admina: o usunięcie idiotycznych komentarzy z oczywistymi kłamstwami - np. obywatel, NOWY ...

    Odpowiedz
  • Klemens(2011-08-30 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    Działanie przed wyborami pachnie przymilaniem się wyborcom.Ustawy tworzone "na kolanie' w pośpiechu są przeważnie prawnymi bublami.Problem zwolnień lekarskich wymaga uporządkowania a przede wszystkim rozróżnienia czy zwolnienie jest następstwem wypadku w służbie czy poza nią.Urazy nabyte podczas wykonywania obowiązków służbowych powinny skutkować 100 % płacą podczas przebywania na zwolnieniu i mozliwością jego kontynuowania do roku czasu.Natomiast wszelkie inne zwolnienia lekarskie powinny skutkować 80 % płacą i mozliwością przebywania na nim do 90 dni w roku kalendarzowym.W razie przekroczenia tego okresu uprawniony przełożony natychmiast winien kierować funkcjonariusza na komisje lekarską.

    Odpowiedz
  • pan życia i śmierci(2011-08-30 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    barany...chcieli zatrudnienia kobiet do policji to je zatrudniają i a te idą na l-4 /macierzyństwo/ na cały rok --a potem jakieś matołki piszą że kilka tysięcy policjantów jest na l-4,bo sprawdzają statystyki---i GŁUPKI TO ŁYKAJĄ I PISZA BZDETY---CO do l-4 to nic nie będziemy robić to nie będzie kontuzji bo jeszcze wtedy ci po wypłacie polecą !!!

    Odpowiedz
  • pan życia i śmierci(2011-08-30 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    barany ...chciały zatrudnienia kobiet do policji to je zatrudniają a te idą na L-4 na cały rok /macierzyństwo itp/ potem ktoś patrzy w dane i widzi kilka tysięcy policjantów na L-4 a GŁUPKI TO WIDZA I ŁYKAJĄ plując się na tym forum lub innych--pajace---nie róbmy nic to nie będziemy chodzić na l-4 bo jak coś to znów po kieszeni z TEJ NĘDZY KTÓRA MAMY!!!

    Odpowiedz
  • jarek(2011-08-30 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    znam to z autopsji, nie podobał się grafik pracy to na lewe zwolnienie, którego nikt nie sprawdzi. ...totalna pomyłka z tym przepisem

    Odpowiedz
  • bob(2011-08-30 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    Dawac ich do kochanego ZUS-u, wszystkich.

    Odpowiedz
  • POLAK(2011-08-30 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    rewizor tępa strzało, mundurowi także płacą podatki i napewno ty na nikogo nie pracujesz. Proszę ubruttowić pensje mundurówce i po krzyku. ZUS także będzie opłacany bo będą pensje brutto, ale kodeks pracy będzie obowiązywał a więc średnio w każdym miesiącu 70 nadgodzin w PSP pomnożone razy 150% albo wystarczy 100% zobaczymy czy wtedy także tępoty będziecie krzyczeć że mamy za dużo!!? Pewnie tak bo taka jest wasza natura : ja nie mam to dlaczego drugi ma mieć... Żałośni jesteście ale wegetujcie w tej waszej ciemnocie dalej . Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • ja(2011-08-30 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    do Zusu wszystkich nierobow!!! znieśc przywileje!! ukrucić to dolce vita!!!

    Odpowiedz
  • on(2011-08-30 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    POLAK a skad sie biora pieniązki mundurówki?? z podatków misiu malowany, więc wszyscy sie skladamy na tych nierobów! A jak uwala wam zwolnionka to sie okarze ze nie ma nadgodzin bo was za duzo jest!!

    Odpowiedz
  • gosc(2011-08-30 13:07) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego autor artykułu napisał, że policjanci dostaną 80% jak trwają prace nad zmianą ustawy i jeszcze nic nie jest ustalone.
    Gdyby rząd chciał obniżyć uposażenie na chorobowym - TO PO PROSTU BY TO ZROBIŁ.
    Za chwilę kończy się kadencja i cała praca nad zmianą ustawy pójdzie do kosza.
    A tak marnuje czas i nasze pieniądze.
    Niektórzy myślą, iż społeczeństwo jest tak durne, że da się nabrać po raz kolejny na tłumaczanie, no wicie, no rozuminie, chcieliśmy, ale się nie udało bo zabrakło czasu.
    To po co głosować na tych co im się nie udało?
    Palikot miał rację - najwyżej 2 kadencje i do innej roboty.

    Odpowiedz
  • Stary(2011-08-30 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    Śmieszą mnie takie wpisy jak pana o pseudonimie NOWY chyba jest tylko lekko niedorozwinięty umusłowo

    Odpowiedz
  • Yoda(2011-08-30 13:34) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego policjanci wszędzie muszą jeździć samochodem.
    Przecież to proste - "nyska" rozwozi ich na swoje rejony w mieście, które można patrolować pieszo, potem ich zbiera i do domu. Przecież jeszcze po wojnie byli "stójkowi". A teraz bez samochodu ani rusz - a brzuchy rosną.
    O kurcze zapomniałem, że przecież do policji to sami chorowici idą.

    Odpowiedz
  • oficer PSP(2011-08-30 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    oficer PSP 20 lat w podziale bojowym- 3300 netto, na zwolnieniu byłem może 5 razy zwłaszcza z powodu przyziębienia po akcji w warunkach ekstremalnych- pożar w 20 stopniowym mrozie. Myślałem o emeryturze (psychika mi powoli siada)ale po wyliczeniu wyszło mi 1800zł. na rękę. Takie są realia. Więc drodzy Polacy nie wieszajcie psów na Nas, bo żebym nie lubiał tego zawodu to nigdy nie poszedłbym na strażaka. Zresztą swojemu synowi odradziłem iść na szkołę pozarniczą. Skończy chłopak budownictwo i jako inzynier będzie miał niemalże 2 krotnie większą pensję nie mówiąc już o wiele bezpieczniejszej paracy

    Odpowiedz