Nauczyciele rujnują budżety gmin

autor: Artur Radwan29.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 03.09.2011, 10:43

Aż 90 procent pieniędzy z subwencji oświatowej gminy przeznaczają na pensje dla nauczycieli. W efekcie nie są w stanie realizować innych zadań związanych z edukacją. Średnia pensja nauczyciela dyplomowanego to 4817 zł. Za rok wyniesie 5 tys. zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (151)

  • 123 bla bla(2011-08-29 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    TEN AUTOR - TO NIERZETELNY "pismak" Skąd On czerpie materiały - chyba z MEN od Pani Hall - Żenada

    Odpowiedz
  • krm(2011-08-29 22:54) Zgłoś naruszenie 00

    panie Radwan, chce pan po 30 latach pracy dostawać na konto wypłatę miesięczną w wysokości 2500zł? Na pewno Pana z pańskim wykształceniem i doświadczeniem przyjmą. Tylko proszę wziąć pod uwagę, że na nic innego już Pan nie będzie miał czasu. Ale posadka ciepła i dobrze płatną.

    Tylko czemu w GW czytam, że wymagania absolwentów zaczynają się od 3000 na starcie?

    Odpowiedz
  • obserwator rzetelnych danych(2011-09-03 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    co to za idiota wypisuje że średnia pensja wynosi 4817 zł . Czy to tak trudno być rzetelnym w pracy. Jesli twórca tego pisma zna pojęcie średnia to niech to ujawni.
    Kazda gmina zatrudnia nauczycieli na możliwie małym wymiarze godzin ( tzn etat)
    i jeśli sa do wykonania nadgodziny te realizuja je nauczyciele "tańsi".
    Dopracowaliśmy sie w Polsce czasów gdzie dla pracodawcy nauczyciel dyplomowany jest nie wygodny ( mianowany jest tanszy).
    Ponoć najwazniejsza inwestycją Rodziców jest inwestycja w edukacje włsnych dzieci!!! Wg moich informacji pensja podstawowa nauczyciela dyplomowanego jest niższa od śrdniej krajowej, tojest ok?

    Odpowiedz
  • ZYTA(2011-08-29 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    NO NAUCZYCIELE , ZE OJEJ MAŁE PENSJE A W CIAGU ROKU DWA RAZY IM PODNOSZA -NIE PLACZCIE ,WEZCIE TAKA PENSJE KUCHARKI LUB POMOCY KUCHENNEJ , MOZE WTEDY PRZESTANIECIE BIADOLIC A PRACOWNIKÓW KUCHNI . WOZNE , SPRZATAJACE BEDZIECIE SZANOWAC

    Odpowiedz
  • Ewa(2011-08-29 21:48) Zgłoś naruszenie 00

    Panie redaktorze, dlaczego pan nas tak nie lubi? Widać miał pan problemy w szkole..., rozumiem, cóż...:(
    I jeżeli stać pana na jakikolwiek dziennikarski obiektywizm, to proszę napisać o zarobkach innych grup zawodowych. A może wysili się pan troszkę i porozmawia z nauczycielami, ile naprawdę dostają do ręki. I ile godzin naprawdę pracują.
    Czy nam się to nie należy?

    Odpowiedz
  • Korina(2011-08-29 21:52) Zgłoś naruszenie 00

    A to zamknijcie szkoły i nauczyciele nie będą rujnować budżetów. Będzie naród matołów.

    Odpowiedz
  • nn(2011-08-29 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    do 90: Równa praca 8godz.dziennie to wszystko

    same kłamstwa wypisałeś, godzin pracy jest dużo więcej niż 18 i liczba lat pracy to nigdy nie była 25lat i nie jest tym bardziej w tym momencie

    94: ZYTA również kłamie bo nie ma podwyżek 2x w roku,
    pełno kłamców tu pisze niestety

    Odpowiedz
  • Ewa(2011-08-29 22:05) Zgłoś naruszenie 00

    Zyto droga, szanuję kucharki, pomoce kuchenne, bardzo lubię panie woźne w mojej szkole, ale wybacz, nie zamienię się na pensję, bo nie po to skończyłam dwa fakultety i ciągle się dokształcam. Pozdrawiam i życzę podwyżki!
    ps. Lubię gotować w wolnym czasie...

    Odpowiedz
  • nikt_wazny(2011-08-29 22:59) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro Gazeta PRAWNA napisała, że tyle średnio zarabiamy, to bardzo dobrze, musimy się z tego cieszyć. I wyciąć artykuł z Gazety, dać wójtowi/burmistrzowi - niech zobaczy, ile nam powinien płacić. Przecież musi uwierzyć w to, co napisała Gazeta PRAWNA!

    Odpowiedz
  • Ali(2011-08-29 21:11) Zgłoś naruszenie 00

    A nauczycielom emerytom zabrano otrzymywane na święta talony.Spory to był zastrzyk do maciupeńkiej emerytury.

    Odpowiedz
  • XYZ(2011-08-29 23:50) Zgłoś naruszenie 00

    Dziękuję pani Kaszulanis. Pani wypowiedź nie uspokoi oszołomów, ale może nieco ostudzi "dziennikarzy" z tej antyoświatowej GP

    Odpowiedz
  • nauczycielka(2011-08-29 23:38) Zgłoś naruszenie 00

    Tym co zazdroszczą wakacji, świąt, ferii, 20 godzinnego tygodnia pracy (koń by się uśmiał) - trzeba było zostać nauczycielem!

    Odpowiedz
  • osoba niebędąca nauczycielem(2011-08-30 00:08) Zgłoś naruszenie 00

    A dziennikarz, który pisze takie artykuły tylko i wyłącznie pod publiczkę pokazuje jakie rodzaj dziennikarstwa preferuje, powierzchowne trwanie na stereotypach, który nie potrafi prowadzić rzetelnego dziennikarstwa tylko sam bierze duże pieniądze za szkalujące artykuły bo na pewno dobro publiczne i finanse publiczne dla niego nie są tak ważne jak pieniądze dla których takie pseudodziennikarstwo uprawia

    Odpowiedz
  • TEDE(2011-08-29 21:15) Zgłoś naruszenie 00

    a ja pragnę przypomnieć tylko stary cytat "bodaj byś cudze dzieci uczył" nie zazdrość ludziom, którzy mają doczynienie na codzeń ze ze zgrają kilkudziesięciu rozwydrzonych małolatów i tknąć ich nie można bo prawa ucznia itd. POZDRAWIAM WSZE CIAŁO PEDAGOGICZNE!!!

    Odpowiedz
  • edukator(2011-08-29 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    @: ewer z IP: 83.19.140.* (2011-08-29 13:54)

    Pytasz kiedy, kiedy ...

    Odpowiadam:

    Juz niedlug,o blizej niz dalej.
    Zblizajace sie tsunami gospodarcze uporzadkuje sprawy, zobaczysz!
    Przy tej okazji zmiecie wszystkie partie, taka mam przynajmniej nadzieje!

    Odpowiedz
  • v1p3r(2011-08-30 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    czy naprawdę uważacie, że pensja w wysokości 359euro na rękę dla kontraktowe to tak dużo, czy też 517 dla dyplomowanego?
    Jeśli tak to gratuluję dobrego samopoczucia.
    W Anglii na zmywaku wyciąga się 2x tyle.

    Odpowiedz
  • Agatha(2011-08-30 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Piszcie dziennikarzyny, że te 5000 zł to pensja brutto!!!A ile na rękę? Weź swój PIT roczny i podziel swój roczny dochód na 12. Ile masz brutto? Wielu ma więcej, a każdemu się pensja należy. Czy mam przyjść do pracy jak dziad ubrana? głodna i trzęsąca się bez śniadania? a jak uczeń zapyta to nie odpowiem bo nie stać mnie na czytanie nowośći-za co kupić? itd. Wszyscy macie on nauczycieli wielkie wymagania, tylko nic w zamian.!!!

    Odpowiedz
  • Fe(2011-08-29 21:12) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie dwóch się bije , tam rząd korzysta.
    Napuszczanie na siebie grup społecznych, rządy POPiSu opanowały do perfekcji - po komentarzach widać, że nader skutecznie.

    Odpowiedz
  • Równa praca 8godz.dziennie to wszystko(2011-08-29 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    8x22=176rgx12=2112roboczo-godz.x8zł/h=16896zł-rocznie to praca robotnika nauczyciel 18godz.tygotniowo X4 tygodnie=72godz/miesiąc X 9miesięcy=648godz. rocznie tj. mniej jak 1/3 w stosunku do robotnika, natomiast zarobki nauczycieli 2500złX12=30000zł a pracy mają max 25 lat

    Odpowiedz
  • Kasiula(2011-09-03 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciele za ilość godzin przepracowanych i tak dostają dużą kasę. Dlaczego płaczą , że im ciągle mało, dlaczego tyle dzieciaków zawaliło maturę, dlaczego mają takie słabe wyniki nauczania ??? Najprościej zwalić na tępotę dzieciaków, ale to oni są od tego aby uczyć i nauczyć. Niech się przyłożą. Wszystkie święta, dni wolne, wakacje mają wolne i za to im jeszcze płacą!! Kto z nas ma 2 miesiące wakacji??

    Odpowiedz