Jak walczyć z bezrobociem? Zlikwidować ubezpieczenie zdrowotne dla zarejestrowanych w urzędzie pracy

autor: Paweł Jakubczak25.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 25.08.2011, 09:11

Spadek bezrobocia jest możliwy także w obecnej trudnej sytuacji gospodarczej. Niezbędne jest jednak wzmocnienie współpracy prywatnych agencji z publicznymi urzędami pracy. A ta jak na razie szwankuje. Należy również odejść od zasady, że zarejestrowanie w urzędzie pracy oznacza automatyczne objęcie ubezpieczeniem zdrowotnym.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:wieszjak.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (21)

  • MB(2011-08-25 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jak walczyć z bezrobociem? Zlikwidować ubezpieczenie zdrowotne dla zarejestrowanych w urzędzie pracy i wszystkich wystrzelać, po kłopocie, ulga dla urzędasów.

    Odpowiedz
  • nexus(2011-08-25 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    co za głupoty, ci ludzie nie mają pojęcia o co chodzi we współczesnym biznesie, to wszystko jest chore , urzędy powinny zostać albo zrestrukturyzowane albo całkowicie zlikwidowane bo się do niczego nie nadają

    Odpowiedz
  • nexus(2011-08-25 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    powoływanie się na przykłady z zachodu ma sie nijak do tego co jest u nas ,, tu firm brakuje i dlatego nie ma pracy matoły

    Odpowiedz
  • Powybijać bezrobotnych(2011-08-25 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    Powybijać bezrobotnych, emerytów i rencistów, a budżet państwa i ZUS zyskają krocie - świetlana przyszłość dla rządu i młodego narodu.

    Odpowiedz
  • PO -ma Lepszy POmysł(2011-08-25 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    -otworzyć KREMATORIA - z cyklonem "B".
    Z GP z dnia 30 czerwca "Starsze osoby tracą pracę. Wśród 55-latków bezrobocie wzrosło o 16,3 proc.
    W pierwszym kwartale tego roku ponad 219 tys. osób powyżej 55. roku życia było zarejestrowanych jako bezrobotni. To aż o 16,3 proc. więcej niż przed rokiem – wynika z najnowszych danych GUS."

    Przeciw-wskazanie lekarskie do wykonywania choćby jednego obowiązku należącego do czynności na zajmowanym stanowisku pracy uzasadnia wypowiedzenie umowy o prace -wyrok Sądu Najwyższego z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 "- \
    -- pracodawcom już często tacy wyeksploatowani pracownicy nie są potrzebni więc co rząd Donalda Tuska zamierza z Nimi zrobić - ??? zamierza uruchomić krematoria?

    I wiedząc o takim orzeczeniu Rząd Donalda Tuska zmienił ustawę o emeryturach pomostowych D U z 2008 r. Nr 237 poz. 1656 dla osób długoletnio zatrudnionych w szkodliwych warunkach pracy bez względu na to ile w latach 80,90,2000 ludzie Ci mieli przepracowane dni I nadgodzin ponad ustawowych !! w tych warunkach pracy -bez względu na Ich aktualny stan zdrowia .
    Donald musiał sie POdczas Pobytu w Oświęcimiu konsultować z "lekarzem"Mengele aby tak spracowanych i wyeksploatowanych ludzi tak oszukać.Co Oni maja teraz ze sobą zrobić -czy zamierza dla Nich otworzyć na nowo krematoria>

    -radzi żeby skarżyć pracodawców za złe warunki pracy ,za lata 80,90,2000 -dobrze jednak wie ,że pracownicze roszczenia ulegają przedawnieniu po 3 latach i stąd była poprzednia ustawa !!

    Donald Tusk doprowadził do zupełnego absurdu prawnego...Obecnie Minister Fedak jako kobieta ( w wieku60 lat-etatowa pd lat 90 działaczka PSLu) odejdzie wcześniej na emeryturę (choć prace o prawdziwych warunkach szkodliwych i niebezpiecznych zna tylko z Internetu) ,--niż ludzie którzy od lat 80 są zatrudnieni na stanowiskach remontowych i eksploatacyjnych przy blokach energetycznych w warunkach dotychczasowo uznawanych za szkodliwe i niebezpieczne i dodatkowo pracowali jak jeszcze raz podkreślam w przeszłości nawet około 1000 dni czyli 5lat roboczych!!!- Cóż to za społeczna sprawiedliwość?--cóż to za jaskrawe bezprawie!
    Obecnie też wg nowej Ustawy firmy nawet nie chcą płacić składek na emerytury pomostowe wg obecnego brzmienia !!NOWA USTAWA o emeryturach pomostowych pomija wiele stanowisk pracy krzywdząc naprawdę zatrudnionych obecnie i w przeszłości w szkodliwych warunkach pracy.

    Równocześnie ten sam POlityczny złodziej okradając tak zatrudnionych -okradając Ich wstecznie - a więc PO fakcie świadczenia przez Nich pracy ma czelność całemu społeczeństwu na odmianę wciskać ,że POlicji i wojsku nie można zmienić ustawy emerytalnej gdyż nie zmienia się reguł POdczas gry !!
    To jest bezczelność tego POlitycznego cudaka i złodzieja! - a nikt nie umie się dowiedzieć co On sam tak naprawdę robił zanim dostał się do Sejmu.- i dlaczego za okres studiów ma liczony staż emerytalny ???

    Odpowiedz
  • Delacroix(2011-08-25 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    Od 1998 roku studia nie wliczają się do emerytury.

    Odpowiedz
  • jura(2011-08-25 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    MIn rostowski twierdzi że nie ma problemu bezrobocia ,zamroził 4mld funduszu pracy Bez tych pieniędzy wszystkie pomysły wszystkich ekspertów są g...warte.Przestańcie przeszkadzać ludziom w pracy, bo po wyborach traficie do rejestrów pup i poznacie świat który wykreowaliście

    Odpowiedz
  • do 6(2011-08-25 14:56) Zgłoś naruszenie 00

    to dziwne -gdyż niedawno PANORAMA z TV informowała ,że kolesiom rocznika Tuska wlicza się nadal!

    Odpowiedz
  • Andrzej(2011-08-25 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Aż dziw bierze od 10 lat wiadomo, że wiekszość bezrobotnych rejestruje się z powodu ubezpieczenia zdrowotnego i nie można doprosić się o zmianę tego bzdurnego przepisu. Sprawy ubezpieczenia zdrowotnego osób bez majątku i dochodu powinna przejąć opieka społeczna.
    Co do publicznych służb zatrudnienia to wynagrodzenie powinno zawierać premię za sukces czyli stabilne zatrudnienie. Ja sam chciałem przygotować taki program staż absolwencki, zatrudnienie sponsorowane a na zakończenie stała praca. Zaczyna 2 osoby po stażu zostaje jedna. Potem rok zatrudnienie sponsorowane. Odpowiedż staże będą jak przyjdą piniądze z budżetu (oczywiście nikt nie wie kiedy), potem może zatrudnienie sponsorowane też jak bęą pieniądze bez żadnych gwarancji. Nie muszę doadawać sporej dawki biurokracji. Tak się w biznesie nie pracuje. Emeryt na zleceniu załatwił sprawę.

    Odpowiedz
  • Z boku(2011-08-25 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    Zasiłki przenieśc do ZUS-u a Urzędy Pracy do likwidacji ! To byłby największy efekt. A nie płace dla konsultantów - to jakaś kpina.

    Odpowiedz
  • Lusi(2011-08-29 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    Zakład pracy chciał mnie zwolnić w wieku 57 lat. Na skutek tego wpadłam w depresje, mam też bardzo duże kłopoty z kręgosłupem,kto zechce zatrudnić takiego pracownika.W konsekwencji przeszłam na rentę, ale tylko na pół roku. Jeżeli ZUS nie przedłuży mi renty to co man ze sobą zrobić,i za co mam żyć, to najlepiej niech zabiorą ubezpieczenie to mogą od razu posłać nas do świętego Piotra, najłatwiej pozbawić ludzi bez pracy wszystkiego.Ludzie w starszym wieku są traktowani jak śmieci.Może politycy by o tym pomyśleli.Nie którzy mają dwie pensje a drudzy nic.

    Odpowiedz
  • Gardyza(2011-10-17 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej zlikwidujcie same Urzędy Pracy. Bezrobocie spadnie do zera i po problemie. Pokręciło was z takimi pomysłami, by bezrobotnych pozostawić bez ubezpieczenia zdrowotnego. W pierwszej kolejności zwolnić mtrzeba autora tego pomysłu. Dać mu rok na przemyślenie i potem wysłuchać jego pomysły

    Odpowiedz
  • g(2011-10-17 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Miliardy pożyczają, rozkradziono ludziom emerytury a nagonka na bezrobotnego że nie ma pracy. O jakich kwotach składek zdrowotnych tu mowa. Taki kryzys że na biedocie trzeba już oszczędzić. Bezrobotny i tak nie chodzi do lekarza a jak zachoruje bez pomocy lekarza to zaraża społeczeństwo wtedy będzie tanio. Absurdy gonią absurdy.Dopuście ludzi wykształconych do pracy a nie po kumoterstwie i poprawcie poziom nauczania tych niby prężnych młodych

    Odpowiedz
  • ewa j(2011-10-17 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Od roku jestem zarejestrowana w UP - mam 55 lat+studia podyplomowe i na pierwszej wizycie doradca zawodowy przywitał mnie słowami - no w tym wieku i z tym wykształceniem to nie znajdzie pani pracy - co miesiąc bywam w UP, żeby podpisać kartkę, przez rok miałam prawo do zasiłku ale teraz już nie a do emerytury 5 lat, szansy na zatrudnienie nie mam żadnej, bo w czasie rekrutacji byłam zawsze 2-3 na stanowisko i zawsze wybierano osobę młodszą. Urząd pracy nigdy mi nic nie zaproponował, żadnej pomocy, zero zainteresowania losem. Wszystkie wizyty to było milczące podpisanie kartki w trzech miejscach i tyle. Urzędy wcale nie szukają pracy, tylko wypłacają zasiłki, zdecydowanie mógłby to samo robić ZUS lub pomoc społeczna.

    Odpowiedz
  • js(2011-10-17 15:26) Zgłoś naruszenie 00

    Należy zlikwidować obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego bezrobotnych przez urzędy pracy. Podobno mają zlikwidować od 2102 r. narzucony jest obowiązek przez KE aby obniżyć stopę bezrobocia do minimum 50 % wartości bazowej

    Odpowiedz
  • js(2011-10-17 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    OD 2012 r. -- post wyżej ma być zlikwidowane obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne przez PUPy

    Odpowiedz
  • Wiktor(2011-10-17 19:11) Zgłoś naruszenie 00

    do ewy j jestem dokładnie w twojej sytuacji tyle że od dwóch lat. potwierdzam co napisałaś. Jak walczyć z bezrobociem ? To bardzo proste stworzyć miejsca pracy i dać wreszcie spokój ludziom, którzy są już wystarczająco udręczeni. Nie wszyscy są naciągaczami. Pamiętajmy i o tym.

    Odpowiedz
  • rocznik 80(2011-10-17 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Na liotość boską KOMUNO WRÓĆ !!!

    Odpowiedz
  • rocznik 80(2011-10-17 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Na litość boską KOMUNO WRÓĆ !!!

    Odpowiedz
  • błędne koło(2011-10-29 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Te wszystkie wybiegi wskazują , że jest brak koncepcji stabilizacji i unormowania chaosu w w/w temacie .W zasadzie można akceptować takie rozwiązanie tylko pod jednym warunkiem ,mianowicie : skasować całkowicie urzędy pracy . Oszczędności będą duże np.w środowisku śmieci mniej , drzew więcej i te wydatki na utrzymanie lokali ,obsługi i doradców , którzy oderwani od rzeczywistości na rynku pracy ,opowiadają kawały , że można odnieść wrażenie jakby pracodawcom brakowało siły roboczej.

    Odpowiedz