Związki zawodowe blokują przekształcenia szpitali w spółki

autor: Beata Lisowska25.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 26.08.2011, 10:54

Sądy podważają uchwały gmin w sprawie likwidacji placówek medycznych. Może to oznaczać, że nowo powstałe spółki nie będą mogły leczyć pacjentów, wykorzystując sprzęt i budynki likwidowanego publicznego szpitala.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

 • elaryszard(2011-08-25 08:08) Zgłoś naruszenie 00

  Hej pacjenci, optujcie za powstawaniem spółek pracowniczych. Wtedy będzie naprawdę śmiesznie, no ale przecież śmiech to zdrowie !

  Odpowiedz
 • Michał(2011-08-25 08:14) Zgłoś naruszenie 00

  Znowu związki mieszają. Ehh... czy ten PiS nie da Polsce spokoju?

  Odpowiedz
 • @3(2011-08-25 09:50) Zgłoś naruszenie 00

  Ciebie gnie Michale. Kibole to PiS, mohery-PiS, bezrobocie i drożyzna to PiS. Trzeba pogonić bolszewików z PO i SLD, wtedy bedziemy mieli normalny kraj.

  Odpowiedz
 • Delacroix(2011-08-25 08:09) Zgłoś naruszenie 00

  Zdelegalizować związki! Prawa pracownicze są przeszkodą w rozwoju i wzrostu zatrudnienia (tak twierdzi autor jednego artykułu z GP). Właśnie mnie olśniło, zamiast wysyłać niepotrzebnie gawiedź do szkół w wieku 6 lat, pozwólmy im od 10 roku życia pracować! Zwykły robotnik nie wciśnie się pomiędzy bloki przędzarki, żeby ją wyczyścić i w czasie jej pracy zbierać odpady, w dodatku takiemu można płacić 10% pensji żeby nie umarł z głodu, co nauczy go przedsiębiorczości, więc po tym będzie bardziej konkurencyjny na rynku pracy. Może potem pójdzie na studia pani kudryckiej finansowane przez "pracodawców" - (czyt. właścicieli) i skończy kierunek- Niedochodzenie swoich praw przed sądem pracy, albo rozwój ekonomii, gdzie dowie się, że jego prawa są przeszkodą w rozwoju, a neoliberalizm, to najwspanialszy ustrój na ziemi, bo za PRL noworodkom wyjmowano mózgi z czaszek, żeby jadł je Jaruzelski. Jeszcze w TV to potwierdzą i stanie się to prawdą. Potem w miarę nabieranie przez naród odpowiedniej konsystencji mózgu przewidzianej przez władzę, wmówi się ludziom, że nierówności społeczne wynikają z woli boga, a Polska to raj na ziemi, ponieważ np. w socjalnej Skandynawii jest komunizm i wszyscy mają jedną parę wspólnych gaci i jedną wspólną żonę, i będzie ok. Polacy uwierzą, bo tak powie w TV pan dr „wykształcony” za grant pracodawcy, powie jeszcze, że emisja co2 do atmosfery jest nieszkodliwa, a drzewa powiedziały mu, że to lubią, a on zna ich język, gmo też jest nieszkodliwe jak pompowanie co2 w ziemię i zakopywanie przy ludzkich osiedlach odpadów z zachodnich elektrowni atomowych. Ale tak na wszelki wypadek mamy ponad 100 tys. dobrze zarabiających policjantów (więcej niż żołnierzy) i najwięcej służb inwigilacyjnych na świecie (ponad 14), którze będą dobrze bronić tego systeme, bo dobrze im tu.

  Odpowiedz
 • A możę sprawę wyjaśni Sąd w TRYBIE WYBROCZNYM(2011-08-25 10:53) Zgłoś naruszenie 00

  ???

  Odpowiedz
 • R.P.(2011-08-25 11:36) Zgłoś naruszenie 00

  Sprywatyzować szpitale , ale za pieniądze biznesmenów a nie przejąć bankruta za fri.

  Odpowiedz
 • czytelniczka(2011-08-25 12:34) Zgłoś naruszenie 00

  przecież Kaczyński w trybie wyborczym przegrał z Komorowskim, ponieważ powiedział, że będą prywatyzować szpitale, okazzuje się że jednak będą, kogo by atakowai z PO, gdyby nie było PiS

  Odpowiedz
 • pucio-pucio(2011-08-25 12:46) Zgłoś naruszenie 00

  Sądy zapominają o swojej roli i wtykają noś w sprawy, które są poza ich kognicją.Związki zawodowe to organizacje terrorystyczne nadające się do delegalizacji, darmozjady.

  Odpowiedz
 • cyt(2011-09-01 11:58) Zgłoś naruszenie 00

  Nie wiele zmienia się wyraźnie na lepsze. Wygląd, wyposażenie polskich szpitali wciąż się różni od tych niemieckich, francuskich czy skandynawskich na niekorzyść polskich, również kultura niektórych lekarzy i liczba specjalistów. Dziś nie tylko do szpitala czy do specjalisty niełatwo się dostać , ale i do zwykłej przychodni! Są niby zmiany, ale nie wszystkie na lepsze. A niektóre komunistyczne nawyki pozostały, choćby to, że podaje się chorym bułkę zamiast zdrowych warzyw, których w lecie brut.

  Odpowiedz
 • waran(2011-11-03 03:31) Zgłoś naruszenie 00

  Zmienilo sie na gorsze,chocby stosunek do pacjentow,oczywiscie tych nieoplacanych dodatkowo.Pacjent to obecnie tylko przypadek.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane