Możliwa całkowita likwidacja OFE. Fedak znów dobiera się do emerytur

autor: Grzegorz Osiecki22.08.2011, 03:00

Zamiast na emerytury minister pracy i polityki społecznej chce nasze oszczędności z II filaru – 200 mld zł – przeznaczyć na infrastrukturę. Fedak ma silną pozycję: to ona zaproponowała obniżenie składek do OFE. Rząd protestował, potem wykonał

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (69)

  • Zaklęty krąg(2011-08-22 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Ci sami którzy utworzyli OFE po pewnym czasie je zlikwidują. Podobnie było z podziałem administracyjnym Polski i prof. Kuleszą (najpierw zaproponował podzial na 49 województw a następnie powrót do poprzedniej wersji). Podwójne pieniądze indywidualnie dla twórców a następnie likwidatorów, gigantyczny bałagan, olbrzymie straty itd. itd.

    Odpowiedz
  • PS. nr 16. OB(2011-08-22 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram calkowita likwidacje OFE i przywrocenie/wprowadzenie czesci socjalnej emeryturom nazywanej przez P. Minister emerytura panstwowa.

    Odpowiedz
  • ewer(2011-08-22 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    Słowa byłego węgierskiego premiera: „kłamaliśmy rano, kłamaliśmy wieczorem, kłamaliśmy cały czas, gdy idzie o stan naszej gospodarki” coraz lepiej pasują do sytuacji „zielonej wyspy”.

    Odpowiedz
  • bez złudzeń(2011-08-22 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś miał wątpliwości, że to się inaczej skończy? po kawałeczku zlikwidują OFE

    Odpowiedz
  • Real 1953(2011-08-22 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    To złodziejskie państwo.Okradło mnie wielokrotnie :
    - w 1999 r kiedy to zmieniło mi warunki umowy społecznej dotyczącej
    sposobu naliczania mi przyszłej mojej emerytury ;
    - w 2011 , kiedy to ograbiło mnie z części składki przekazywanej do
    OFE ;
    - teraz jak widać rozważana i planowana jest kolejna grabież mojego
    zabezpieczenia emerytalnego.
    Tutaj jedynie uprzywilejowani ( sędziowie , mundurowi , rolnicy , górnicy ...) mają prawa nabyte , a podobno konstytucja gwarantuje równość obywatela wobec prawa . To wszystko jest jedna wielka ściema , chodzi o to aby oszukać obywatela i zaspokoić potrzeby tych wszystkich uprzywilejowanych. To ich właśnie te wszystkie przywileje , oraz ich uporczywa obrona są gwarancja tego , że tutaj się nic na lepsze nigdy nie zmieni. Należy stąd wiać gdzie pieprz rośnie. Tutaj nie ma żadnej przyszłości dla ludzi młodych , tutaj zawsze będą równi i równiejsi . Tutaj jest i zawsze będzie raj tylko dla tych wszystkich uprzywilejowanych , a inni będą okrutnie wykorzystywani.
    ...Idź jeleniu i frajerze głosować na tych , którzy będą ciebie i twoich bliskich nadal okradać i oszukiwać.

    Odpowiedz
  • Klemens(2011-08-22 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    Jak słychać,tej chłopskiej działaczce trzeba ciągle przypominać,iż emerytury nie są własnością rządu.Po to powstały fundusze emerytalne aby SAME decydowały w co inwestować .Rząd ma tworzyć możliwości opłacalnego inwestowania.I tyle.Za bardzo ta pani nasiąkła podłym systemem,który upadł w 1989 roku dlatego,że był zwyczajnie niewydolny bo centralnie sterowany.
    Mam nadzieję,że po wyborach nie będzie konieczności zatrudniania w rządzie pani Fedak.

    Odpowiedz
  • maax(2011-08-22 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    pieniadze przyszlych emerytow w tamtym ustroju tez inwestowano w infrastrukture, tylko ze w tym ustroju po sprzedazy tej infrastruktury kasa poszlo .. no wlasnie gdzie poszla? bo napewno nie do ZUS.
    jedynym ratunkiem teraz jest kolejna zmiana systemu na prosty bez tej biurokracji gdzie kazdy dostaje taka sama podstawowa emeryture o czym mowil Pawlak, reszte niech kazdy sobie oszczedza sam. Dojscie do takiego systemu zajmie pewnie z pokolenie ale jakie mamy wyjscie.
    OFE jest jakie dochodowe ale dla siebie bo niezaleznie od jego wynikow oni zarabiaja na oplatach. To jest w ogole paranoja zeby placic za mozliwosc dawania pieniedzy OFE

    Odpowiedz
  • Polak(2011-08-22 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS przez lata inwestował składki w HUTĘ KATOWICE - obecnie nie istnieje, sprzedana częściowo zagraniczniakom. Inwestować swoje pieniądze potrafię sam! Przestańcie zdzierać ze mnie składki to obiecuję, że jako patriota zainwestuję je w Polsce (bez pomocy Pani Fedak, ani innych postkomunistycznych polityków z ich pomysłami).

    Odpowiedz
  • Maria(2012-01-19 00:31) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd dał mi prawo wyboru. Wybrałam ZUS i OFE II filar. W związku z tym ZUS wyliczył mi od 1.stycznia 2014 roku mniejszą emeryturę ponieważ druga część dostanę ze składek zgromadzonych z OFE, a teraz czytam, że mi to zabiorą i zainwestują w coś czego nigdy nie odbiorę - to ja nie wiem już czy dobrze rozumie ale chyba moje kochane Państwo chce mnie okraść ?? Przecież jak ktoś coś ukradnie to jest na to stosowny paragraf, a pieniądze zgromadzone w OFE są moje i dlatego w ZUS ie dostanę mniejszą emeryturę, A może to ja coś pomyliłam a wszystko jest OK,

    Odpowiedz