Organizacja nowego roku szkolnego 2011/2012: szkoła zapewni opiekę w dni wolne

autor: Artur Radwan16.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 21.08.2011, 11:21

Dyrektor szkoły może wyznaczyć poza przerwami świątecznymi i feriami nawet 10 dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (42)

  • pracocholik(2011-08-16 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    Zapraszam na matematykę 1 i 11 listopada, Boże Narodzenie Nowy Rok, Niedzielę Wielkanocną - bo Was kochane dzieci rodzice nie chcą widzieć w domu. Postaram się aby było miło w tych dniach nie będzie sprawdzianów.

    Odpowiedz
  • Mama(2011-08-16 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Pracoholik... , wydaje mi się,że w tym artukule poruszana jest kwestia zapewnienia opieki dzieciom w dni wolne "wymyślone" przez dyrektora placówki, np. przytoczony 14.10. - kiedy to normalni ludzie pracują, a zajęć w szkole nie ma wcale lub są ograniczone do godzinnego apelu - co wtedy z dzieckiem??
    Chciałabym tylko wiedzieć z czego wynika ten obowiązek zapewnienia opieki, bo o tym aytor artukułu juz nie wspomniał...

    Odpowiedz
  • Bobby(2011-08-16 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    ...z przepisów, najdroższa, z przepisów...

    Odpowiedz
  • Mama(2011-08-16 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Chodziło mi o przytoczenie konkretnej podstawy prawnej... bo znając radosną twórczość autorów piszących dla Gazety Prawnej, to może sie okazać, że z przepisów wynika coś zupełnie innego niż napisano w artykule...

    Odpowiedz
  • Willy(2011-08-16 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    Która matka wysyła dziecko pod opiekę "nienormalnych"nauczycieli? Tak,chyba jesteśmy nienormalni ale nas nikt nie słucha,że zamiast wolnego lepiej daliby należyte pobory? W te wakacje nie stać mnie na żaden wyjazd i pogoda wiadomo : chodze od okna do okna jak lew w klatce, bo każde wyjście kosztuje.
    Kolejny raz jak dzieci zapytają,gdzie byłem powiem prawdę : nigdzie .Co to za wolne, gdy i tak za wszystko trzeba normalnie płacić? Po 20 i tak już do pracy.

    Odpowiedz
  • kolo(2011-08-16 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Willy dadzą Ci pobory w zamian za wolne - uważaj - a jak by wtedy napuszczali innych na nauczycieli?? Oni mają tyle wolnego, zarabiają po 3000zł i jeszcze im mało - człowieku chcą wyciąć nauczycieli samorządowych w pień a koszt edukacji gwarantowanej konstytucją przerzucić na rodziców - nie widzisz ?!?

    Odpowiedz
  • ewa(2011-08-16 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Czy dobrze zrozumialam,ze nauczyciele w czasie ferii maja byc w pracy?
    Mialoby to sens...

    Odpowiedz
  • xxx(2011-08-17 07:45) Zgłoś naruszenie 00

    Willy, Tobie naprawdę padło na mózg. Wszyscy płacą za wyjścia, za atrakcje i rozrywki. Dlaczego nauczyciele mieliby nie płacić? Puknij się wreszcie w ten swój zakuty łeb. Nie jesteś świetą krową, co najwyżej krową. Wiele osób nie stać na wyjazd w wakacje, nie tylko Ciebie. Ale Ty przynajmnie dostajesz podwyżki co rok. Tylko nie wiadomo za co. Za ujadanie i narzekanie i nienawiśc do swojej pracy i uczniów.

    Odpowiedz
  • lisek(2011-08-17 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    Wynagrodzenia nauczycieli (i bardzo dobrze) są już na tyle wysokie by zacząć myśleć o rozliczaniu nauczycieli z 40 godzinnego tygodnia pracy. Wolne od zajęć dydaktycznych dla ucznia nie może być tożsame z urlopem dla nauczyciela.

    Odpowiedz
  • Willy(2011-08-17 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo ciekawe, skoro te 40 godzin jest z KN z 1983 r. Tylko wtedy było interpretowane tak, że wszystko ponad pensum było extra płatne. Jak to jest, że mimo takich podwyżek ciągle zarabiamy poniżej średniej, mniej niż nowi pracownicy podejmujący pracę po studiach?XXX, nie wiem na co tobie padło iile za to ci płaci GP. Bo nie mieści mi się w głowie,aby nienauczyciel tracił czas, aby na forum nauczycielskim ulewać jadu nic za to nie mając. Wszyscy płacą za wyjścia, ja też a nie przypominam sobie, żebyś za moje płaciła. Ani moje rachunki.I żebyś o cokolwiek dla mnie zabiegała. Takie nikt ukryte za XXX jaką to ma śmiałość. Wolę być krową, zwierzęciem pożytecznym. Jeszcze lepiej bykiem, bo jestem facetem. XXX, takie nic odmawia mi praw, jako nauczycielowi pisania na temacie mnie dotyczącym. W innych zawodach wymyślono i stosuje się negocjowanie swoich poborów, a tu takie NIC mi odmawia praw, nic o mnie nie wiedząc. I imputuje mi nienawiść do uczniów. XXX, dużo ci za to dadzą? Na Karaiby starczy?

    Odpowiedz
  • xxx(2011-08-17 19:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ja płacę za swoje wyjścia, Ty płacisz za swoje durniu. kto ma Ci płacić za Twoje rozrywki? Na Karaiby , na Seszele i wiele innych. Weź się do roboty to tez będziesz zarabiał

    Odpowiedz
  • Agatha(2011-08-17 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    Widzę, że autor myli pojęcia. Traktuje na równi dzień wolny od zajęć i od nauki. W przepisach oświatowych jest różnica co do pojęć na owe daty. Ale przecież trzeba "delikatnie" podburzać" myśli osób nie będących nauczycielami. A oni potem cudnie "plują" na ten zawód...

    Odpowiedz
  • Agatha(2011-08-17 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    Lisek - rozliczają nas już z 40-godzinnego czasu pracy, tylko ty o tym nie wiesz, bo i skąd.To wolne, o którym wspominasz nie jest tożsame. A każdy dyrektor przed "tymi" dniami pyta czy są uczniowie zgłoszeni pod tą opiekę. Uwierz, są rodzice, którzy uważają taki dzień wolny za sympatyczny dla swojego dziecka. Sa już nie pamiętasz jak było nam miło mieć takie wolne za dziecka? A nauczyciel przyjdzie w ten dzień do pracy jeśli choć jedym dzieckiem będzie miał się zająć.

    Odpowiedz
  • Agatha(2011-08-17 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    XXX -musisz być bardzo niesympatycznym człowiekiem skoro wypowiadasz się w taki sposób. Czy przepracowałeś choć jeden dzień jako nauczyciel w szkole państwowej(bo tu przepisy obowiązują)?Zapewne nie i daltego nie masz szacunku do tego zawodu. Napewno oplujesz każdy zawód, "bo na każdego coś się znajdzie". Ja płacę za wszystko-za swoje przyjemności, i za gąbkę do tablicy, a czy ty płacisz ze swojego portfela za ścierki dla sprzątających w twoim zakładzie pracy? Nie wiesz ile zarabia nauczyciel. Bierzesz kwoty z powietrza. Kiedy zaczynałam pracę jako n-l to zarabiałam mniej niż sprzedawca, po latach tyle co sprzedawca. N-l na najwyższym stopniu awansu nie zarabia 3000 netto, czyli na rękę. A dojście do tych zarobków, o których ja piszę zabiera 10 lat jeśli jesteś zdrowy i nie rodzisz dzieci. I nie możesz negocjować zarobków, bo przepisy nie dają takiej możliwośći. Nawet jak się wybitnie wyróżniasz.

    Odpowiedz
  • xxx(2011-08-18 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    Agatha. Zeby ludzie mogli mieć szacunek do nauczycieli, musza oni sobie na ten szacunek zasłuzyć. A swoim postepowaniem w żaden sposób nie zasługują.

    Odpowiedz
  • xxx(2011-08-18 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Willy. Jeśli chcesz żeby ktos płacił za twoje przyjemności weż sobie bogatą kochankę. Chociaż to będzie niemożliwe: żeby mieć kochankę trzeba miec też jaja. A widział ktos nauczyciela z jajami?

    Odpowiedz
  • Agatha(2011-08-18 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    XXX - w jakim zawodzie pracujesz?jakie masz wykształcenie? może to pozwoli mi zrozumieć twoje zdanie. Pracuje w grupie 60 n-li. I na tyle osób to 3 nie powinny nauczać. Ile to %? Ilu pracowników we wszystkich innych zawodach nie powinno się znależć? Nie każda pielęgniarka, lekarz, mechanik sam., fryzjer, sprzedawca, itd., powinni robić to co robią, ale jakoś nikt nie obrzucach ich tymi epitetami. Miejmy szacunek wszyscy do siebie to będą nas szanować. Jaki taki mam do wszystkich, a jak mi dany wykonawca nie pasuje to nie korzystam z jego usług.czy chcialbyś aby inni opluwali ciebie, twoją żonę/męża, matkę, córkę...w ich zawodzie?Napewno miałbyś wtdy wiele na ich obronę.

    Odpowiedz
  • Agatha(2011-08-18 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    XXX. to co napisałeś do Willly zasługuje na potępienie.ile ty masz lat, 17?chyba tak. A jaj to trzeba mieć, żeby użerać się z takimi palantami jak ty.Już wiem dlaczego tak nie lubisz n-li. W szkole musiałeś być gnidą. Gnidy NIKT NIE LUBI. Więc reszta jest oczywista i założę się, że specjalnie przyjaciół nie masz. I tak do śmierci, bardziej sam... I co miło czytać takie rzeczy o sobie. Ja może się mylę, może jest inaczej, ale po co starać się ciebie zrozumieć. Nie zasługujesz. A jeśli masz/miałeś prawdziwe powody -bo ktoś zrobił ci krzywdę -to należało to zgłosić w odpowiednim miejscu. Cóż taka przywara Narodu-narzekać, ale nic więcej, nie działać na poprawę sytuacji.

    Odpowiedz
  • Willy(2011-08-18 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Dzięki Agatho, podpisuję się oburącz pod twoimi opiniami. Wygląda na to, że z beznadziejnymi przypadkami i chorymi ludźmi szkoda czasu dyskutować. Nie chodziło mi, aby ktoś płacił za moje przyjemności. Wystarczy, aby płacił za pracę i to sprawiedliwie. Jestem przeciwny wszelkim uogólnieniom co do pracy w różnych zawodach, bo prawo mamy osądzać tylko tych, których znamy. XXX , życie nie składa się tylko z obsesji na tematy seksu, jest jeszcze życie. Nie zalecaj tego, co sama wykorzystujesz pewno, tu są poważne problemy ludzi z długim stażem, którym dokałada się pracy pod szyldem "starej" KN z 1983 r., tylko interpretacja jest dowolna. Jak chcesz macać jaja, to załóż swoje forum albo znajdź jakieś. Twoje chore słowa nie mogą mnie obrazić, skorzystaj z rady Agathy i zaskarż tego nauczyclela, który zrobił ci krzywdę. Pewno znasz go z imienia i nazwiska. Bo inaczej ktoś z jajami i bicepsami obije ci buźkę, bo tak robią prawdziwi faceci. Tak jak sekretarka dla swego szefa nie powinna mieć płci /molestowanie, poklepywanie po tyłku itd./
    tak nauczyciel nie składa zaświadczenia o posiadaniu jaj, ich jakości, wydolności itp.Wystarczy to o kwalifikacjach, niekaralności i praca każdego dnia, którą ocenia mój dyrektor każdego dnia. Czyli KTOŚ a nie jak ty, NIKT.

    Odpowiedz
  • xxx(2011-08-18 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    Debile z Was do kwadratu. Nauczcie sie czytać ze zrozumieniem, Zacznijcie najlepiej od początkowych klas podstawówki. Macie ogromne luki w edukacji, dzięki nauczycielom.

    Odpowiedz