Organizacja nowego roku szkolnego 2011/2012: szkoła zapewni opiekę w dni wolne

autor: Artur Radwan16.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 21.08.2011, 11:21

Dyrektor szkoły może wyznaczyć poza przerwami świątecznymi i feriami nawet 10 dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (42)

  • n-l(2011-10-21 15:30) Zgłoś naruszenie 00

    Za 18 godzin nauczyciel ma placone. Pozostale robi za darmo. Dodatkowo ma 2 godziny nieplatne, z których sie musi rozliczac. Pierwszy lepszy BHP-owiec pracujacy z nauczycielami potwierdzi, ze pracują oni więcej niż 40 godzin tygodniowo. Podwyżki? Marne grosze. Najprawdopodobniej nigdy moje dochody nie pozwolą mi wziąć kredytu na mieszkanie. I jeszcze jedno.. kto ma dzieci niech pomnoży to przez 25 sztuk, potem jeszcze przez 4, 5, 8 lekcji, dołoży przerwy, na których każde dziecko musi być dopilnowane..i tak przez 10 miesięcy. Czy faktycznie nie należą sie nauczycielom dodatkowe dni wolne?

    Odpowiedz
  • jolanta1(2011-08-30 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    lisek - madrzysz się, a goowno wiesz - nauczyciel jest juz dawno rozliczany z 40-godzinnego tygodnia pracy, tylko ciekawe, że jak tych godzin jest wiecej, to juz mu sie nie placi. Wszystko dla dobra szkoły he he...

    Odpowiedz
  • jolanta1(2011-08-30 18:47) Zgłoś naruszenie 00

    ewa - żle zrozumialaś. Nauczyciele maja byc w pracy, kiedy są ustalone dodatkowe dni wolne przez dyrektora. Oznacza to, że dzieci nie maja lekcji, nauczyciel ma inne ustawowe zajęcia w szkole, dlatego ma byc obecny.

    Odpowiedz
  • alik(2011-08-23 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    a co administracja i obsługą gdzie ryją na etacie z kodeksu pracy za sredni za 1500zł netto miesiecznie i po dziwo nukt się nad nami nie roztkliwia

    Odpowiedz
  • A.(2011-08-23 17:00) Zgłoś naruszenie 00

    Drodzy forumowicze, przykro mi, ale totalni z Was ignoranci.
    Nauczyciele pracują 40 godzin w tym 18 godzin lekcyjnych oraz tak zwane godziny karciane z uczniami. Za te ostatnie nie otrzymuje się pieniędzy.
    Spróbujcie poprowadzić lekcje z obecnymi uczniami. To ogromne wyzwanie.
    Zwłaszcza w gimnazjach, w których chuliganów dostatek. Po Waszej dyskusji dochodzę do wniosku, iż rządzącym cudownie udało się skłócić Polaków.
    Jedyny minister, który próbował do szkoły zaprowadzić ład i porządek był wiecznie wyśmiewany pan Giertych.
    Praca nauczyciela jest niesamowicie odpowiedzialna i wyczerpująca.

    Odpowiedz
  • ada(2011-08-22 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    Do Willy : zwracam honor...zmylily mnie te XXX. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • anda(2011-08-22 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    Tyle osób wzięło udział w dyskusji na temat pracy nauczycieli, od błędów aż się roi. Każdy zawód ma swoją specyfikę, zawód nauczyciela również, choć dalej jest to bardziej powołanie. Dlaczego nikt nie "wytyka" lekarzowi że bierze za dyżur nocny ok połowy pensji nauczyciela,choć często go przesypia. Myślę, że uwagi do nauczycieli mają ci, którzy nie radzili sobie zbytnio z nauką w szkole.

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2011-08-22 01:50) Zgłoś naruszenie 00

    Do Gościa - mam pytanie czy Ty podczas urlopu pracujesz ? Jestem ciekawa , czy masz dzieci i potrafisz choć wykształcić jedno???

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2011-08-22 01:47) Zgłoś naruszenie 00

    Do Gościa - jeżeli chcesz zabierać głoś najpierw uzupełnij elementarne braki w wiedzy na temat pracy nauczyciela

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2011-08-22 01:45) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowni Państwo, proszę nie zwalniajcie dzieci z zajęć lekcyjnych w trakcie roku szkolnego na wczasy - od tego są wakacje

    Odpowiedz
  • GOŚĆ(2011-08-22 00:10) Zgłoś naruszenie 00

    NAUCZYCIELE NARZEKAJĄ NA BRAK KASY.PROPONUJE POPRACOWAĆ WE WAKACJE, WE FERIE NA KOLONIACH,ZIMOWISKACH.CHCIAŁABYM PRACOWAĆ PO 20 GODZ.TYG.I ZARABIAĆ 2000-3000.

    Odpowiedz
  • komedie(2011-08-21 17:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem zainteresowany na jakim etapie są POLACY cywilizacyjnym i co jest wyznacznikiem tego etapu .Domyślam śię,że w/w teksty pochodzą od osób pracójących i skąd śię bierze taka forma fermentu ?,najlepiej pracować zadarmo i tak z kryzysu nie wyprowadzą .Mówi śię o kryzysie światowym a politykierzy nie potrafią robić i zyskać interes ,gdzie śię podzieli euroentuzjaści zrójnowali gospodarke i wepchneli kraj do związku panstw z tarapatami finansowymi.

    Odpowiedz
  • Willy(2011-08-20 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    "Ado, na toi pytanie nikt ci nie odpowie tutaj. Tu nie piszą dyrektorzy szkół i pani Minister"-tyle w moim poście było do ciebie. Na 27 lat pracy nie byłem ani razu na takim zwolnieniu. O sprawy prawne pytaj w pracy ,a nie na komercyjnym forum. A potem mów, w którym miejscu cię obraziłem. Poczytaj też posty od początku, z naciskiem na wystąpienia XXX. Po zdaniu do ciebie wyraźnie napisane XXX. Sprawdź jeszcze raz a potem mów,że cię atakuję. Fedoro, mam znajome bibliotekarki, które nie dość że mają po 32 godziny pensum/od września o 1 godzinę więcej, to uczestniczą w szkoleniach i radach pedagogicznych, oprócz swoich fachowych szkoleń,zastępują za darmo nauczycieli. I wrobienie ich wyłącznie w takie opieki jest feudalnym wyzyskiem, jeśli to się odbywa.

    Odpowiedz
  • fedora@onet.pl(2011-08-19 21:44) Zgłoś naruszenie 00

    W te dni będzie pracować biblioteka,wuefista,świetliczanka bo dzieciom trzeba zapewnić opiekę wychowawczą,nie dydaktykę.Z reguły przedmiotowcy mają dodatkowe dni wolne..może wychowawcy klas wymyślą wycieczkę (kino,muzeum)ale większość młodzieży nie chodzi na takie "imprezy".Do tego rodzice rwą włosy z głowy,bo nie mają pieniędzy na takie wyjścia. PS.uważam,że nauczyciele są traktowani wyjątkowo po macoszemu.Może pora wyjść z poprawności i pokazać,że jest nas ogromna grupa zdolna do walki o godność własną i warunki uczących się dzieci.

    Odpowiedz
  • ada(2011-08-19 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    Willy..a gdzie ty tu widzisz obelgi?ja tylko grzecznie pytam,a ty odpowiadasz nie na temat...Tak sie wlasnie sklada,ze ja tez jestem nauczycielem i nie dostalam urlopu zdrowotnego,poniewaz zgodnie z art. 73 pkt. 2 mi sie nie nalezy...Znam jednak takie osoby,ktore go dostaja,wiec po prostu pytam dlaczego...Zdaje mi sie jednak,ze to ty jestes zle wychowany i atakujesz mnie bardzo nieladnie...Mimo wszystko pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Willy(2011-08-19 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    Ado, na toi pytanie nikt ci nie odpowie tutaj. Tu nie piszą dyrektorzy szkół i pani Minister. XXX, cierpliwe tłumaczenie jest zaletą u nauczycieli ale ja nie zamierzam ci udowadniać, czy jestem nauczycielem. Z moich wpisów coś wynika, a piszę tu od lat. Trzeba je tylko czytać. Z twoich nie wynika nic ponad to, że jesteś źle wychowany/a/. Atakujesz ludzi, nie przedstawiasz poglądów. To okraszasz obelgami i wyzwiskami. Nasze intencje są jasne i nie zaczniemy pracować za darmo tylko dlatego, aby tobie i innym "przyjaciołom oświaty" poprawić humor.
    Zwracamy się do tych, którzy zarzadzają oświatą i szkołami, a tym samym naszym nauczycieli losem, aby dotrzymali słowa, które dali likwidując wstecz uprawnienia emerytalne nabyte, z początkiem 2009 roku. Odebrali je chętnie i szybko, nie cackali się jak z innymi grupami zawodowymi,z którymi negocjuje się w rękawiczkach. Wczoraj na rosyjskim kanale Miedwiediew spotkał się z nauczycielami i zobowiązał ministra edukacji Rosji ,aby wynagrodzenia nie były nizsze, niż średnia wynagrodzeń w kraju. Ktoś powie, że to propaganda ale nam ostatnio nawet pani Hall nie mówi, co z tą reformą i obietnicami. Przez 27 lat słyszałem już o niejednej reformie, słuchałem obietnic systemów przeprowadzania nauczycieli i szkół przez te zmiany. Pani Hall ze spuszczonymi spodniami w SE pokazała, że "król jest nagi". Kolejarzom się odpuszcza strajki, nauczyciele nie strajkują, a są lżeni i kopani przez ludzi, laików. Władzy i MEN to odpowiada, bo grupa zawodowa bez poparcia nie jest silna. Przez 27 lat mojej pracy w szkolnictwie, 30 lat pracy mojej matki nikt z mojej rodziny nie pamięta, aby dorwało się do głosu chamstwo odmawiające nam prawa do godnego życia i wynagrodzenia. Mimo ciągłych podwyżek/raty rekompensat za utracone przywileje branżowe/ nauczyciele nadal są na nizinach wynagrodzeń. Oczekuje się tylko,że za te same pieniądze zastąpią nauczycieli specjalistów, skoro szkoły specjalne to już tylko teoria a chore dzieci trafiają do ogólnych szkół. Od września wejdzie 3 godziny karciane tygodniowo za darmo dla każdego nauczyciela. Zabrano płatne godziny dyrektorskie, w ramach których nauczyciele mogli przeprowadzać szereg zajęć potrzebnych uczniom. Zwalnia się logopedów i reedukatorów, obcina etaty psychologom i pedagogom. A jednocześnie wejdzie program indywidualizacji podejścia i nauczania uczniów, dla których trzeba pisać specjalne programy dostosowawcze. I klonować sterty dokumentacji, bo w realiach obcinanych etatów nikt nie będzie w stanie dostosować zajęć do 100 różnych potrzeb
    wielu uczniów.

    Odpowiedz
  • ada(2011-08-18 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    A ja pytam,czy w koncu w tym roku przestana dostawac urlopy zdrowotne nauczyciele ktorzy maja uprawnienia emerytalne?

    Odpowiedz
  • Agatha(2011-08-18 18:34) Zgłoś naruszenie 00

    XXX -hahaha. Kim ty jesteś? Gdzie pracujsz? Chyba nie jesteś tchórzem/

    Odpowiedz
  • Agatha(2011-08-18 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    XXX-hahaha. a ty kim jesteś?

    Odpowiedz
  • xxx(2011-08-18 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    Willy, Agatha Ani przez chwilę nie wierzę, że jesteście nauczycielami. I skończcie już z prowokowaniem swoimi gadkami, bo usiłujecie zdyskredytować środowisko nauczycielskie

    Odpowiedz