ZUS nie przyznaje emerytur pomostowych

autor: Bożena Wiktorowska02.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 02.08.2011, 08:49

Niektóre oddziały ZUS odrzucają nawet połowę wniosków o emeryturę pomostową. Pracownicy je składają, bo chcą sprawdzić, czy mają prawo do świadczenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • bolek(2011-08-02 11:09) Zgłoś naruszenie 20

    To co robi ZUS w Tarnowskich Górach to jest mistrzoswo świata.Mojemu koledze najpierw zaliczyli staż pracy w szczególnych warunkach 14 lat i 8 miesięcy i kazali resztę dopracować,a gdy przepracował ponad pół roku i się zwolnił ZUS anulował swoją poprzednią decyzję i odmówił prawa do emerytury pomostowej.Obecnie kolega jest w sądzie i prosi pracodawcę o ponowne przyjęcie do pracy.Chory kraj.

    Odpowiedz
  • ewa(2011-08-05 22:18) Zgłoś naruszenie 00

    no chory zupełnie...wspołczuje

    Odpowiedz
  • olo(2011-08-07 09:06) Zgłoś naruszenie 10

    Ale to nie tylko ZUS w Tarnowskich Górach. Co się dzieje w Radomiu to dopiero granda. Jednemu zaliczają na tym samym stanowisku a drugiemu nie.

    Odpowiedz
  • bmx(2011-08-07 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    To jest BANDYCKI kraj !.
    praca.gazetaprawna.pl/artykuly/469674,emerytura_po_35_lub_40_latach_pracy_niezaleznie_od_wieku_projekt_ponownie_w_sejmie.html

    Odpowiedz
  • Jan(2011-08-24 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    UWAGA!!!

    We wrześniu rząd sięgnie po 4 mld zł do Funduszu Rezerwy Demograficznej, by móc na bieżąco wypłacać świadczenia. Oznacza to, że przewidziana w budżecie dotacja w wysokości 37 mld zł jest już niewystarczająca. Tutaj trzeba się trochę nadziwić: patrz - To co pisze portal cyt.” Fedak: Pieniądze emerytów lepiej inwestować w rozwój kraju” jest tylko chwytem marketingowym, mającym na celu zabranie osobom, które przejdą na emerytury od 1 października 2011 r. świadczeń. Dotacje na świadczenia emerytalne są bardzo duże, liczone w mld zł. – ponad 70 mld zł do podziału (FUS, FRD, FP, FGSP, ze składek na ubezpieczenie i jeszcze linie kredytowe) + dodatkowe 75, 5 mln zł, które jest wstrzymane by wypłacić bieżące świadczenia emerytalne przez okres 3 pierwszych tygodni września. Bzdurą jest to, iż pieniądze mają pójść na infrastrukturę, przemysł i inne cele. Emeryci nie dajcie się nabrać pracując dłużej, potem nie dostaniecie nic. Fedak celowo chce, aby osoby pracujące nie przechodzili na emerytury tylko dłużej pracowali, potem zabierze świadczenia osobom przed 1 stycznia 2011 r. i obecnym w przypadku kontynuacji dalszego zatrudnienia po 1 października br i powie się, że mamy małe emerytury lub nie mamy nic. Najprościej mówiąc, politycy chcą zatrzymać te pieniądze dla siebie (miliardy popłacają). Dlatego światełko dla osób: które zwolniły się choć raz z pracy przed 1 stycznia 2011, osób na emeryturze wcześniejszej, osób na pomostowej i osób które zamierzają teraz przejść po 1 października jest jedno: jak najszybciej złożyć wniosek o przyznanie pełnej emerytury dostarczając świadectwo odejścia z pracy od pracodawcy, walczyć o przyznanie emerytury pełnej bez kontynuacji dalszego zatrudnienia, trzeba więc doić ZUS / KRUS. Informacja jest sprawdzona i wiarygodna

    Odpowiedz